Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 7 с 48 MP камера представен на 10-ти януари 2019 г.
#26

(2019-01-11, 09:36:39)misho2 написа:  Моля те , поясни ми защо това не е добре за теб?
Ами елементарно е. Когато телефона е в джоба и жака е отгоре, то кабела се прегъва = слушалките се късат след 2 месеца.
Защо телефона е по-удобно да е с дисплея към бедрото и долната част нагоре е ясно на всеки. Просто бъркаш, вадиш и телефона е готов за ползване, не се налага да го въртиш. И когато жака е отдолу, то той просто си излиза от джоба и не се прегъва = по-дълго време се радваш на работещи слушалки. Отделно, когато е отдолу при жака за зареждане, а телефона седи по описания начин от мен, не се пълни с боклуци от джоба(мъхчета) нито жака, нито зареждащия куплунг.
Когато жака е отгоре и докато слушаш музика решиш бързо да снимаш нещо, то кабела неминуемо поне 3 пъти за 10 снимки ще е пред камерата, иначе просто си виси отдолу и не пречи на нищо.
Никаква ерогономична логика няма да е отгоре.
[-] 2 потребители изказват благодарност на skiman за това мнение:
  • fifth_root, KolyoRazboinika
Аксесоари
#27

Мрънкаме защо го няма жака, сега мрънкаме защо е отгоре, а не отдолу, айде моля ви се, стига с това мрънкане!Прекалявате!!!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
[-] 8 потребители изказват благодарност на vlaf за това мнение:
  • cinizam, disrespectful, milenvn, milss, nanobanano, Victormihov, Wild bear, zviara
#28

Това е телефон за $150-$200.за теб апарата е нещо като част от твоте тяло.има случаи където хора заменят бъбрек за айшит,таково ти трябва и на теб,с тези изисквания....
#29

(2019-01-11, 10:06:51)skiman написа:  Ами елементарно е. Когато телефона е в джоба и жака е отгоре, то кабела се прегъва = слушалките се късат след 2 месеца.
Защо телефона е по-удобно да е с дисплея към бедрото и долната част нагоре е ясно на всеки. Просто бъркаш, вадиш и телефона е готов за ползване, не се налага да го въртиш. И когато жака е отдолу, то той просто си излиза от джоба и не се прегъва = по-дълго време се радваш на работещи слушалки. Отделно, когато е отдолу при жака за зареждане, а телефона седи по описания начин от мен, не се пълни с боклуци от джоба(мъхчета) нито жака, нито зареждащия куплунг.
Когато жака е отгоре и докато слушаш музика решиш бързо да снимаш нещо, то кабела неминуемо поне 3 пъти за 10 снимки ще е пред камерата, иначе просто си виси отдолу и не пречи на нищо.
Никаква ерогономична логика няма да е отгоре.

Кабел на слушалки не съм сменял, откакто взех такъв с жак на 90°. Телефоните днес са твърде големи и прав жак няма как да оцелее дълго време в джоб на дънки. 
Телефона го вадя с палец и показалец, като при вдигането на ръката той сам се завърта. 

Не казвам, че аз съм прав, а ти - не. Въпрос на предпочитание е. Аз не мога да понасям жак в долната част.
#30

И аз предпочитам жака да е отдолу, но не мисля, че това е сериозен недостатък за тези пари. Всъщност, този модел сериозен недостатък няма, а само сериозни плюсове. Дори обмислям да си го купя...при положение, че не ми трябва нов телефон. Хората обичат по-малко да плащат и повече да получават. И Xiaomi отново предлагат страхотно съотношение цена/качество и цена/производителност. Ще е бестселър.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
[-] 1 потребител изказва благодарност на HERUS за това мнение:
  • milenvn
#31

Обмислях да взимам поко-то, но май ще поизчакам да се нормализират цените и ще атакувам ноут 7 Smile Страхотно телефонче !
[-] 1 потребител изказва благодарност на kot0ff за това мнение:
  • milenvn
#32

Има някакви ревюта на камерата, които не впечатляват.
[-] 1 потребител изказва благодарност на aladin за това мнение:
  • airbus
#33

Е за 200$ да не очакваш да снима като фотоапарат. Това че използва 48mp сензор няма автоматично да го изтреля на върха на мобилната фотография. Въпреки всичко мисля че ще се справя повече от прилично.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
[-] 3 потребители изказват благодарност на ss_23 за това мнение:
  • airbus, milenvn, Wild bear
#34

То сега се оказа,  че камарата му не е 48 а 12 мегапиксела.
#35

Пичове успокойте се малко, това просто е евтин телефон, копие на друг евтин телефон. Тука като чета все едно е излязъл iphone 11, голям ентусиазъм за нещо което сигурно вълнува индийските селяни, щото е евтино.. ама ние сме европейци бре хора, мин заплата вече е 330$ Smile)

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на bullyboy за това мнение:
  • Victormihov
#36

И какво те топли теб, че мин. заплата е толкова мизерна? Може би ще ти хареса да си на такава невероятна заплата известно време.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
#37

Еми стига за 2 редмита, ако падне цената до 100, направо 3 ще може да си купи човек. Ще бие всички huawei и самсунги с камерата си и всички ще сс щастливи

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
#38

(2019-01-12, 17:44:22)aladin написа:  То сега се оказа,  че камарата му не е 48 а 12 мегапиксела.

Камерата си е 48 с опция да комбинира 4 пиксела в 1 при слаба светлина и тогава е 12
#39

(2019-01-12, 18:16:18)Wild bear написа:  Камерата си е 48 с опция да комбинира 4 пиксела в 1 при слаба светлина и тогава е 12
Сериозно ? 
А я ми обясни, как SD660, който поддържа до 25МП сензори, ще обработва снимки от 48МП сензор ? 

Малко повече по въпроса от един руски сайт:

Цитат:Xiaomi представила Redmi Note 7 с камерой на 48 Мп, которая оказалась фейком
..............................................................

Однако все стает на свои места, когда узнаешь, что заявленные производителем 48 мегапикселей — это на самом деле 12 мегапикселей, умноженные в четыре раза при помощи программных алгоритмов. Это также объясняет тот факт, что процессор Snapdragon 660 поддерживает только матрицы до 25 Мп, а значит, априори неспособен обрабатывать снимки в разрешении 48 Мп.

Край на цитата !
[-] 1 потребител изказва благодарност на elcerebro за това мнение:
  • divna
#40

Е ти уби мечтателите, които мислят, че пикселите имат значение; хората които за 400 лв смятат, че редми серия може да снима добре, че средняк процесор може да ползва толкова пиксели. Получавате това, за което плащате- яката батерия, адекватна производителност. И без камери да го пуснат на пазара, никой няма да забележи.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
#41

Е както винаги ние много повече разбираме от всичко,на целия свят обясняваме колко са прости,в същото време сме в най големия батак.еййй тези от редми как не знаят колко поддържа сд660,въъъх,пак открихме топлата вода.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Wild bear за това мнение:
  • Андроид
#42

Те знаят, ама маркетинга лъже. И много хора се хващат, че камерата е 48 MP. Но няма лошо, за всеки влак си има пътници. Не са лоши телефони, съотношението цена-качество им е добро. Но не са и нещо велико или невероятно.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
#43

Няма безплатен обяд.
Получаваш това за което плащаш.
Не можете да пре*беш системата колкото и да искате.
Телефона е добър, но за толкова си и струва.
#44

(2019-01-12, 20:08:33)Wild bear написа:  Е както винаги ние много повече разбираме от всичко,на целия свят обясняваме колко са прости,в същото време сме в най големия батак.еййй тези от редми как не знаят колко поддържа сд660,въъъх,пак открихме топлата вода.
И както още по-често се случва, винаги се намира някой, който е готов да оспорва всичко, само защото някак си не му харесват фактите.
И въпреки, че НЕ Е 48МП, снимките никак не са лоши. Защото ти може и да не си виждал снимки от камерата, но аз съм виждал и твърдя, че те са с доста добро качество.
#45

Еми добри ще са,все пак е 48мп.като за $150 идеалка си е.че даже и 48мп камера,бонбон...
#46

Въпреки че няма официално обявен IP рейтинг, оказа се че новия телефон притежава доста сериозна защита от прах и вода. Всички отвори, откъдето може да проникне вода са запечатани- за сим картата, USB-C порта, 3.5 мм аудио жака, бутоните и около камерата. Има дори мембрана на високоговорителя.

Компанията също така увеличава гаранционният срок от стандартните за Китай и САЩ  12 месеца гаранция на 18 месеца, защото е уверена в изключителното качество на своите продукти!

Още инфо: https://www.gsmarena.com/redmi_note_7_is...-35045.php
https://www.gizchina.com/2019/01/12/redm...aterproof/

[Изображение: test7.jpg]





Бързо мини-ревю, включващо доста снимки, направени с камерата на телефона:



#47

Ей затова без жак, че да не се късат кабели и да не се мяткат пред камерата
[-] 1 потребител изказва благодарност на johny за това мнение:
  • KolyoRazboinika
#48

Колко трябва да си малоумен за да си сложиш телефона в джоба с жака от долната страна Bu  Rolleyes

HTC 10 / iphone 12
#49

Страхотен е. В интерес на истината все по-яки неща и все по-голямо състезание има в ниския/среден клас смартфони. Сега като пенсионирам mi5-цата дори не мисля да се оглеждам за флагман като гледам какви неща предлагат за по 400 кинта. Това може само да ни радва.

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
[-] 3 потребители изказват благодарност на disrespectful за това мнение:
  • BeyondHorizont, milenvn, Wild bear
#50

Затова най-добре е без жак, жака е отживелица.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • johny
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)