Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 7/Note 7 Pro с 48 MP камера- покупка, магазини и цени

Благодаря, Милене,
Те, ако го пратят до 10 дни бива, но 10 дни минаха, а помен от пращане няма.
Направих както ми каза за отмяна на поръчката , ще гледам.
Но каквото това, в крайна сметка автоматично ще се cancel-не....
Жалко за якото магазинче, ще мислим за други алтернативи.
Цитирай
Аксесоари

Здравейте, и от мен един минус за магазин Mi Global Store. Поръчката ми е от 10.04.2019 (redmi note 7 global)  и все още не е пратена. На мен също не ми отговаря на съобщенията, отделно писах на "aliexpress support“  (да ми съдействат за канселиране на поръчката или да побутнат селъра да я изпрати), но само са щедри на обещания. От същия магазин имам купувани десетина телефона (за мен и приятели) , но такова нещо досега не е било. В интерес на истината на 25.03.209 поръчах същия телефон от него и дойде на 04.04.2019. За жалост политиката на Алиекспрес явно е такава да защитава повече продавачите.. Не е коректно в описанието да пише, че е в наличност, а като платиш да ти изскача брояч, който дава 45 дни на продавача да изпрати телефона, а ти да не можеш да я откажеш поръчката (канселира се САМО със съгласието и на продавача.).Та такива работи – умната с този магазин.
[-] 1 потребител изказва благодарност на stoyanov.bs за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Много често бавят, но винаги ги изпращат! Щом си чакал 10 дни, защо го отказваш? Всеки момент са щели да го шипнат. Сега ще поръчаш от друг търговец, без да си сигурен колко бърз ще е той. Все-пак е нов модел и търсенето е голямо, така че... Чакаме му е майката. Не че е приятно, но...

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
[-] 3 потребители изказват благодарност на kyosev за това мнение:
  • alexbg67, milstan, Victormihov
Цитирай

Да не си мислите при другите търгаши е по-различно. Същите боклуци са и в Xiaomi Online. Още малко ще стане месец без да изпратят щайгата. Писаха за получаване на стока. Явно нямат повече от 5 телефона на седмица. 1500 поръчки и само 35 отзива. Нещата миришат!

This friday we arrive a new batch of MI9 6+64G Black
IF everythings goes done it could be send this week but we do not give you specific answer

  На това му се казва торба лъжи. Излъганите - чакащи са стотици, да не и хиляди. Нарочно не отменям, за да видя дали ще изпратят - чисто любопитство.

Вероятно са изпратили няколко бройки на високата цена от 550$ за Mi 9, която е прекалено висока за този телефон.

Преди малко минах през Технополис в Сердика. Гледам една бройка не са продали след промоцията на Note 7.Lol
Цитирай

Чакам и аз да ми го пратят, да видим какво ще стане, 14 дни без да са го пратили, без съобщение, без нищо.
Цитирай

(2019-04-22, 19:16:54)airbus написа:  Да не си мислите при другите търгаши е по-различно. Същите боклуци са и в Xiaomi Online. Още малко ще стане месец без да изпратят щайгата. Писаха за получаване на стока. Явно нямат повече от 5 телефона на седмица. 1500 поръчки и само 35 отзива. Нещата миришат!

This friday we arrive a new batch of MI9 6+64G Black
IF everythings goes done it could be send this week but we do not give you specific answer

  На това му се казва торба лъжи. Излъганите - чакащи са стотици, да не и хиляди. Нарочно не отменям, за да видя дали ще изпратят - чисто любопитство.

Вероятно са изпратили няколко бройки на високата цена от 550$ за Mi 9, която е прекалено висока за този телефон.

 Преди малко минах през Технополис в Сердика. Гледам една бройка не са продали след промоцията на Note 7.Lol
Моя Ми 9 пристигна от Xiaomi Online Store явно съм от късметлиите. Поръчан на 28.03 получен на 17.04

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай

(2019-04-23, 05:36:29)Victormihov написа:  Чакам и аз да ми го пратят, да видим какво ще стане, 14 дни без да са го пратили, без съобщение, без нищо.

Отменяй, в ЕМАГ е на 389. Няма да чакаш месец. За Великден е при теб. https://www.emag.bg/smartfon-xiaomi-redm...2561_27684

Цитат:Моя Ми 9 пристигна от Xiaomi Online Store явно съм от късметлиите. Поръчан на 28.03 получен на 17.04

На каква цена го взе? Там се крие изпращането.


Разгеле! След 27 дни чакане, стоката потегли. Може да са пратили някой хибрид с 10х оптика. Tooth
Цитирай

Ехааа 27 дниSmile)
Това трябва вътре и медал да има, за такова търпения.
Какъв телефон е това? Ноте 7 ли?
Цитирай

(2019-04-23, 19:37:22)Victormihov написа:  Ехааа 27 дниSmile)
Това трябва вътре и медал да има, за такова търпения.
Какъв телефон е това? Ноте 7 ли?

Не, Ми 9 прототип. Wink
[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай

(2019-04-21, 13:52:48)YNestta написа:  Някои поръчвал ли е от goldway ?

Пичове никои нищо не каза и се чудя да ли да поръчвам
Цитирай

Много негативни мнения се натрупаха за Mi Global store и Xiaomi Online Store. Не изпращат по 10 дни и повече, не отговарят на съобщенията от клиентите. Затова- НЕ ПОРЪЧВАЙТЕ от тези магазини. Кои са коректните търговци, които работят в нормалните срокове към момента? От моят личен опит мога да препоръчам три магазина:

1. Fantacy
2. Eternal team

Тези двата работят основно с обикновена поща. Ако имате притеснения от митница и искате да използвате услугата "DHL express" за избягването и, препоръчвам третият:

3. Goldway

Goldway също имаха забавяне на поръчката ми покрай големият интерес към Ноте 7, но поне винаги отговарят на съобщенията и след като им писах, че ще отменя ордера, изпратиха поръчката на 6-тия ден от плащането. Магазина трябва да изпрати поръчката ви до 2-3 работни дни максимум!


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • stoyanov.bs
Цитирай

Mi Zealer също не са бавили поръчки.
Цитирай

Бавеха много. Особено като бяха пуснали поко от Италиански склад
Цитирай

Покрай Велик Ден, ако има някакви промоции на телефона в БГ, моля който знае за такива или забележи да споделя. Към днешна дата намирам на най-добра цена от 395 лв. в онлайн магазин, но само черен цвят, Интересно ми е дали в технополис или в другите онлайн магазини ще пуснат телефона на добра цена. Освен това този син цвят май е по-кът и цената му е отгоре и тук.

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай

нямаше ли в Емаг 389лв с безплатна доставка
Цитирай

Да, има го в Емаг на тази цена. Черен

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Цитирай

Вчера по това време поръчах 2 от емаг...все още нямам потвърждение, че са изпратени. Явно не са чак толкова в наличност Sad
Иначе за сега там е най-добрата цена.

Поправка...докато пишех поста и получих съобщение, че са ми изпратени телефоните Big Grin
Цитирай

Точно FANTACY ги чаках 11 дни докато го шипнат. Дадоха ми един тракинг номер, после още един, няколко пъти им писах да уточним кой е истинския. След това при проверка, и двата номера не се откриваха в сингапурски пощи още седмица, пак им писах....разгеле накрая тръгна към БГ.
Друг случай - Redmi Note 7 PRO, поръчам от Xiaomi Online Store на десетия ден след представянето, е изпратиха го на следващия ден и след 11 дни беше в БГ.
Така че няма рецепта, нито гаранция кой е по-бърз търговец.

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай

Гаранция няма за нищо на този свят, разбира се. Но все пак това, което най-много ме възмути при тези два магазина- Mi global store и Xiaomi online store, е наглоста с която въпреки че са в нарушение- не отговарят на съобщенията. Въобще не отговарят в продължение на повече от 7 дни...?!? Ами съжалявам, но това е безочие и пълно безобразие!! Виждаме, че и други потребители тук във форума се оплакват от същото, в коментарите в Алиекспрес също е пълно с оплаквания...

Затова от единият отмених поръчката и си взех парите, а на другия му дадох една звезда рейтинг със силно негативен коментар! За сравнение от трите магазина, които препоръчвам винаги са ми отговаряли на съобщенията! Специално Goldway въпреки закъснението изпратиха телефона на 6-тия ден, след като им писах. Веднага реагираха, както и би трябвало да бъде!!

Ако ние като клиенти не си защитаваме правата и свикваме с алчноста и безобразията на определени фирми, нищо добро не ни чака! Затова моля всеки, който е пострадал от тези два магазина, да им даде негативен рейтинг- една звезда. Утре ще дам и готов коментар на английски, който да използвате!


Цитирай

Каквото и да им пишеш няма особено значение.
Тук не е толкова да си пазим правата колкото до това, че те просто не смогват, но аз съм сигурен, че винаги пращат.
Днес ми писаха съобщение, че го пращат, като цяло е много зле, но все пак трябва да се знае, че наплива е огромен, телефоните са хубави и цял свят поръчва от там.
И да ви кажа честно, не мисля, че при другите магазини от Алиекспрес положението е по-добре, колкото повече Шиаоми се разсраства повече време ще чакаме за доставки, аз съм АБСОЛЮТНО сигурен, че това не е нарочно и няма магазин на света дето не иска да ти вземе парите и ще желае да те мота и в крайна сметка да си отмениш поръчката, просто не успяват.
И не са ми изпили акъла и съм си променил мнението- безобразие е, но се замислих и явно сега положението е такова в момента, всички искат тяхните телефони, а не смогват да пращат/ произвеждат, напомня ми на 2008-2009 Айфона колко съм го чакал по опашки, по магазини, беше ужас, явно сега е техен ред.
Интересно ми е обаче едно, и нека някой колега каже защото аз поръчвам по-рядко от тях, може би Милен защото той каза, че поръчва към 50 телефона на година на близки и приятели, дали, ако поръчам стар модел например МИ8 или Ноте 6 ПРО пак ще го забавят 14-15 дни до пращане? Защото, ако го пратят след 2-3 дни, значи проблема е в самият модел, а не толкова с магазина. Говоря разбира се за Ми Глобал.
Цитирай

Да, моите наблюдения са, че имат проблеми в момента заради големият наплив към Ноте 7 и може би донякъде със Ми 9. Така че да, не са лоши магазини. Не си спомням досега да е имало такива рекорди- при Mi global store  над 27 000, при Goldway- над 21 000, при Fantacy- над 5 000, Xiaomi online- над 7 000 са поръчките досега на Ноте 7. Всичко това за два месеца...

Вероятно просто нямат капацитет да обслужат тези гигантски поръчки, наред с всичко останало. Но аз като клиент винаги ще искам най-доброто, а и сме свикнали с добро обслужване досега  Smile


Цитирай

(2019-04-24, 13:15:13)anti написа:  Вчера по това време поръчах 2 от емаг...все още нямам потвърждение, че са изпратени. Явно не са чак толкова в наличност Sad
Иначе за сега там е най-добрата цена.

Поправка...докато пишех поста и получих съобщение, че са ми изпратени телефоните Big Grin

А каква версия са ? Глобална ? Никъде в описанието им не пише....

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай

Да докладвам и аз, Mi Global Store ми изпратиха днес телефона(25.04), 15 дни след като е платен. Както писах вече, продавача не отговаря на съобщенията, освен че бави поръчките.

Относно Mi Zealer – имам 3 телефона от там поръчвани(от склада в Италия).И те бавят поръчките, освен това и транспорта с GLS е бавен  - на едната ми поръчка само пътя и беше 17 дни .
[-] 1 потребител изказва благодарност на stoyanov.bs за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Не ни остава нищо друго, освен да препоръчам за момента ДА НЕ ПОРЪЧВАТЕ от MI Global store. Не са лош магазин, просто са тотално претоварени и не могат да смогнат с десетките хиляди поръчки на Ноте 7.


Цитирай

И отново, говорим за НОВИТЕ модели, преди минути поръчах Mi Band 3 от Mi Global който да речем, че вече е на пазара от доста време, любопитен съм да видя след колко време ще го пратят.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)