Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus 7 - слухове и коментари

Компанията уверява, че модулната камера е в състояние да издържи на 300 000 отваряния, като повдигането й отнема само 0,53 секунди. OnePlus дори записва 12-часово видео, където камерата постоянно се спуска и се вдига:

 
Цитирай
Аксесоари

Не е кой знае какво. Определено е конкурент на Samsung 10e и IPhone XR, но не може да се сравнява с 10/10+ и другите флагмани. Все пак и цената му я показва. Но компромиси като разочароващата камера (отново) и липсата на безжично зареждане са недопустими . Определено не са орязали правилните неща предвид цената... А при липсата на нормален 7 нещата изглеждат още по-зле . Реалистично погледнато с 7про дават на феновете си това което Самсунг даде на своите миналата година с 9+. Отново OnePlus са година назад от конкуренцията с разликата, че цените им вече ги настигат

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Общият резултат на тройната основна камера на OnePlus 7 Pro в тестовете на DxOMark е 111 точки, с което моделът застава на трето място - след Huawei P30 Pro и Samsung Galaxy S10 5G.
[Изображение: 2fd249f2ddfe813ee6bf9cd73bf8e5bb-full.jpg]

 
Цитирай

https://youtu.be/PVWLD3064Ng

Всъщност изглежда впечатляващо.

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
Цитирай

(2019-05-14, 18:44:40)remixa92 написа:  Не е кой знае какво. Определено е конкурент на Samsung 10e и IPhone XR, но не може да се сравнява с 10/10+ и другите флагмани. Все пак и цената му я показва. Но компромиси като разочароващата камера (отново) и липсата на безжично зареждане са недопустими . Определено не са орязали правилните неща предвид цената... А при липсата на нормален 7 нещата изглеждат още по-зле . Реалистично погледнато с 7про дават на феновете си това което Самсунг даде на своите миналата година с 9+. Отново OnePlus са година назад от конкуренцията с разликата, че цените им вече ги настигат

Изобщо гледа ли презентацията........
Камерата тепърва ще се покаже до колко е по-добре спрямо предния модел и спрямо телефоните на другите производители. Безжичното зарядно много отдавна се обясни защо го няма. При положение, че за 20 мин ти се зарежда половината батерия и тук говорим за доста по-голяма такава от 10е за каква конкуренция говорим? Какво е дал Самсунг миналата година по-бавен процесор? По-малка батерия (на S9)? По-бавен ъпдейт до актуалната версия на андроид? Самия ui изобщо няма нужда да се сравнява... гледам имаш 1+ устройство предполагам там ти е ясно.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • vlaf
Цитирай

Абе то чиста 7-ца има ли или само про версията? Щото в гсм арена гледам два модела, а в ютюб като вляза имам поне 15 ревюта и всичкото е само на про?

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай

(2019-05-14, 19:25:56)disrespectful написа:  Абе то чиста 7-ца има ли или само про версията?...
Има, разбира се. И то в две версии: 6GB/128GB и 8GB/256GB.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • disrespectful
Цитирай

(2019-05-14, 19:25:56)disrespectful написа:  Абе то чиста 7-ца има ли или само про версията? Щото в гсм арена гледам два модела, а в ютюб като вляза имам поне 15 ревюта и всичкото е само на про?

По-голям интерес има към Pro модела, поради това и приоритетно се бълва информация за него ...

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • disrespectful
Цитирай

OnePlus 7 Pro - Unboxing & First review:

 
Цитирай

Ще има и чиста по-късно през годината, първо про ще се пусне. Най-готиното е че ако го изпуснеш и камерата се прибира сама за да не се удари Smile

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай

OnePlus 7 Pro - Hidden Camera Durability Test!

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай

(2019-05-14, 19:50:47)bullyboy написа:  Ще има и чиста по-късно през годината, първо про ще се пусне. Най-готиното  е че ако го изпуснеш и камерата се прибира сама за да не се удари Smile

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Не знам какво визираш под "по-късно през годината", но на сайта им е "Coming soon". Звучи ми като до няколко седмици-месец.

И за протокола, чистия 1+7 няма да се продава в САЩ. На негово място там ще продължи да се продава 1+6Т, намален с 30 долара от старата цена.
Цитирай

(2019-05-14, 19:50:47)bullyboy написа:   ....Най-готиното  е че ако го изпуснеш и камерата се прибира сама за да не се удари Smile
Лично за мен го виждам като недостатък. При едно изпускане в пясъка при самото прибиране на камерата няма начин да не попадне вътре и той.

И ако OnePlus 7, който може да мине за обновена версия на OnePlus 6T, дали да очакваме OnePlus 7T в близките месеци и на свой ред на какво ще бъде обновена версия от своя страна?

 
Цитирай

Е, много ме развеселиха тази сутрин, сладури  Big Grin

[Изображение: 26539491.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

За поръчки и кога ще има в наличност: https://www.oneplus.com/bg/oneplus-7pro

 
Цитирай

И цялата колекция wallpaper-и и live wallpaper-и - може да се изтегли от  тук =>

Решението за камерата, според мен е добро, и концепцията е по-скоро за хора, които не снимат нон-стоп, и не искат някаква камера да им се "пречка".

Тук гледах и изглежда механизмът плътно влиза/излиза. Вероятно е възможно много фин прашец да проникне, но би могло и да се почисти, ако е необходимо.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2019-05-14, 19:07:37)batala написа:  Безжичното зарядно много отдавна се обясни защо го няма. При положение, че за 20 мин ти се зарежда половината батерия и тук говорим за доста по-голяма ..
Калпав аргумент ала айфон. Предназначението му е да не се занимаваш с прибиране и изваждане на зарядното. 
Становището на компанията не е оправдание.

Въпреки това, телефонът ми допада.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • arrogant, hgeorgiev
Цитирай

Като при всеки нов излизащ смартфон - спираловидно се преплитат 1.) еуфорията от новото и 2.) вълна от недоволство. Не може да бъде създаден перфектния и пълоценен от всички гл.т. смартфон, тъй като един иска едно, друг друго Big Grin . И така, еуфорията е ясна, но за мен винаги е практично да узная - от какво недоволстват хората, не като хейт вълна, а по-скоро за да си направя преценка - дали такъв компромис е съвместим с моите лични предпочитания. В случая, първосигнално и без да има реално ползване - най-изразено е недоволството от липсата на безжично зареждане. Разбирам ги, ако човек е свикнал да го ползва - удобство е, и ще липсва Smile Тези, които не са свикнали - спокойно могат да игнорират липсата, и няма да им тежи  Wink . Другото, което се спряга е  - защо при тази цена в комплекта няма "Type-C to Audio Jack Dongle". Може би малко се издребнява, а можеше да е и хубав гъдел - да го има в кутийката, да е брандирано, аз лично харесвам такива фенски детайли. Но мисля не е болка за умиране Big Grin И на трето място се спряга цената ...

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • pockobg, stiebel
Цитирай

(2019-05-15, 10:28:26)divna написа:  Като при всеки нов излизащ смартфон - спираловидно се преплитат 1.) еуфорията от новото и 2.) вълна от недоволство. Не може да бъде създаден перфектния и пълоценен от всички гл.т. смартфон, тъй като един иска едно, друг друго Big Grin . И така, еуфорията е ясна, но за мен винаги е практично да узная - от какво недоволстват хората, не като хейт вълна, а по-скоро за да си направя преценка - дали такъв компромис е съвместим с моите лични предпочитания. В случая, първосигнално и без да има реално ползване - най-изразено е недоволството от липсата на безжично зареждане. Разбирам ги, ако човек е свикнал да го ползва - удобство е, и ще липсва Smile Тези, които не са свикнали - спокойно могат да игнорират липсата, и няма да им тежи  Wink . Другото, което се спряга е  - защо при тази цена в комплекта няма "Type-C to Audio Jack Dongle". Може би малко се издребнява, а можеше да е и хубав гъдел - да го има в кутийката, да е брандирано, аз лично харесвам такива фенски детайли. Но мисля не е болка за умиране Big Grin И на трето място се спряга цената ...
Туй безчижно зареждане... Аз като не работя в офис или нещо подобно, телефона ми се зарежда всяка вечер и през деня си имам винаги батерия, но и работата ми е такава, че телефон не ми трябва докато работя. На мен със сигурност не ми пука за това и изобщо не го търся в бъдещите ми телефони. 3.5 жака също не ми трябва, защото няма време за музика. Цената не я коментирам, защото всичко ново и хубаво при смартфоните започва от 1к нагоре и щом искам добър смартфон, цената си я знам. Предна камера не използвам и това с one plus 7 е може би перфектен вариант за мен. Защитата ми е единствено с пръстов и такива лица и ириси не ме вълнуват. Все пак в телефона ми няма информация, която да застраши нечии живот. Честно казано взимам скъпи телефони, защото са по-бързи ( аз мразя бавното отваряне и работене с приложения, телефони и компютри ) и обичам да снимам и държа на задната камера много.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Цитирай

Тестовете на DisplayMate поставят наравно екрана на телефона с тези на Pixel 3 XL, iPhone XS Max и Samsung S10

http://www.displaymate.com/OnePlus_7Pro_ShootOut_1P.htm
Цитирай

С една голяма разлика, няма ноч Smile
Цитирай

Дали е по-добър от екрана на S10 не знам за вас, но за мен този екран беше най-доброто което съм виждал до момента.
Разкарах го заради софтуера, но като хардуер е невероятен.
Цитирай

OnePlus 7 Pro: първи тестове за производительност и автономност:

[Изображение: f2506a2dd0b36ffe67e7372f956473b3-full.png]
                                                     AnTuTu 7

[Изображение: f61408ca606bff85cc6454e932566b21-full.jpg]

Автономност при 90Hz


[Изображение: 26060c1b1fe0132b011eda7d4577a4e4-full.jpg]
Автономност при 60Hz

 
Цитирай

(2019-05-15, 12:10:15)Victormihov написа:  Дали е по-добър от екрана на S10 не знам за вас, но за мен този екран беше най-доброто което съм виждал до момента.
Разкарах го заради софтуера, но като хардуер е невероятен.

И аз го разкарах главно поради същата причина, а и калибрирането на цветовете в дисплея не ми допадна, иначе дисплея е страхотен спор няма.
Цитирай

Едно приятно за мен таблично сравнение на Pro модела и чистия от Android Authority. 

Това, която на ми направи впечатление, като съществени различни на пръв преглед:

Дисплей: И двата са AMOLED, с Corning Gorilla Glass 6, и съотношение 19,5:9, но Pro-то е с по-големи размер (6,67 инча) и резолюция (3,120 x 1,440 QHD+) , спрямо 6,41 инча и 2,340 x 1,080  за чистия. Pro-то е сертифициран за HDR10 / HDR+ и с честота на опресняване 90 Hz. За малкия не пише, вероятно е 60 Hz.

RAM: И двата се предлагат с 6 и 8GB, а Pro-то и с 12GB.

Камери на гърба: И двата са с основна Sony IMX586 48MP, f/1.6 aperture, OIS, with 0.8μm pixels и video: 4K resolution video at 30/60fps, 1080p at 30/60/240fps, 720p at 30/480fps. Pro-то има и широкоъгълна 16MP, f/2.2 aperture, 117 degrees, както и 3x telephoto: 8MP f/2.4 aperture, OIS

Батерия: Pro - 4000mAh с 30W бързо зареждане, чистия - 3700 mAh и 20W бързо зареждане

Две некомерсиални снимки от потребител:


И менюто за избор на refresh rate:


Над силата е само умението да я владеем!
[-] 3 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • Al, GH0STFACE, vlaf
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)