Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

нов вид измама, или ....
#26

Може би причината за недаване на IMEI е че така могат да измамят и продавача.
Скоро имаше статия за поръчан и изпратен телефон, като IMEI номера е бил поискан и споделен
След това при преглед и тест продавача се отказва от покупката и Еконт връщат телефона на продавача
Оказва се обаче, че това не е неговият телефон, а някакво менте което е със същият IMEI като неговият
Некоректният купувач предварително е направил заготовката като със софтуер е подменил IMEI номера
Еконт пък са опитали да излязат от положение, че телефонът е същия.
Накрая ЕКОНТ са платили телефонът на указаната цена от продавача,
а дали са си взели парите от "купувача" не разбрах
Цитирай
Аксесоари
#27

Точно по тази причина никога не изпращам предварително IMEI номера. Даже купувач да ми спомене за такова нещо, веднага ми става съмнителен и не се занимавам повече с него.

Последният път купувача ми се обади СЛЕД сделката да ми каже че е доволен, проверил е IMEI номера и телефона е оригинален. Това е правилният начин за мен.


Цитирай
#28

Аз пък няма изобщо да обърна внимание на обявата, ако продавача не ми предостави IMEI, особено ако купувам ябълково устройство.
Цитирай
#29

То за това има толкова много обяви подминаваш и на следващата. За колегата, който беше писал, че това е супер смешно и нелепо важи същото. Не че нещо, но много обичам някой да ми дава наклон какво да правя при положение, че аз продавам собствения ми телефон. Веднага му пожелавам успех с покупката.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#30

С мен се свърза някакъв тиквеник през вайбър, като ме питаше дали си продавам камерата (бях я пуснал само в olx). Беше много настоятелен, кода на номера веднага го проверих и се оказа, че беше някъде в Африка регистриран. (вече не помня толкова детайли, все пак беше преди половин година). Пишеше на развален английски, но ето едно видео какво би ми се случило, ако бях приел:

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)