Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Замяна на Huawei P20 pro
#1

Здравейте колеги съфорумници! 
Имам възможност да сменя телефона си. Майка ми ще преподписва договор към оранжевия оператор, а на нея и харесва P20 pro. Та идеята е заслужава ли си да си взема на нейно име Galaxy Note 9 или подобен за класа си, а аз да и дам моя? Big Grin Дайте идея за когото си заслужава смяната. 
Може би отговора ще е ясен на повечето писали, но ако може се аргументират и кажете кое е по-доброто в даден смартфон от моя. Мерси! Smile

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
Аксесоари
#2

От написаното не разбирам...ти ли имаш P20 Pro?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Galaxy S10/SM-G973F
Цитирай
#3

Да, аз имам P20 pro и има вариант да и дам моя, а аз да взема нещо за мен на нейно име на изплащане с преподписване към оператора.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#4

Според мен няма да спечелиш нищо.Ще замениш два приблизително еднакви телефона и като работа и като камера.Даже мисля, че ще вземеш по-лоша (относително) камера.Не мисля, че на този етап на апаратите на пазара, би могъл да вземеш нещо осезаемо по-добро от сегашния ти телефон. Единственно ако не си вземеш Google Pixel 3 или Pixel 3XL, ще имаш по- добра камера.Моето мнение е да не сменяш.Но ако парите не са ти проблем и искяш просто да разнообразиш- да взимай.


Sent from my iPhone using Tapatalk

В същност сега като се замисля има няколко по-добри модела от твоя и то пак е малко относително.На първо място поставям iPhone XS и XS Max. След това Pixel 3 и Pixel 3XL, OnePlus 6T и Mate 20 Pro.От там на сетне взимаш по-лош смартфон


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Galaxy S10/SM-G973F
[-] 1 потребител изказва благодарност на vaskojj за това мнение:
  • zdravko959
Цитирай
#5

защо пък oneplus 6t?ако изключим хардуера,камерата е зле!

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

Ами аз имах възможност да го тествам няколко сни и съм изключително впечатлен от него във всяко едно отношение.Но това е мое мнение Smile


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Galaxy S10/SM-G973F
Цитирай
#7

Иначе аз лично бих заменил хуавейката за нота,къде къде по-класен телефон!Но всеки си има разлимни разбирания и вкусове.Като камера е комплексно,не мисля,че Хуавея снима по-добре.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • zdravko959
Цитирай
#8

Между другото пропуснах и телефона от подписа на tiesto_pld и малкия и голямия


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Galaxy S10/SM-G973F
Цитирай
#9

Пикселите не се предлагат у нас,а колегата ясно казва ,че ще е от оператор.Може да пробва и айфоните ако му е писнало от хуавея.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

Преди Хуауея имах Самсунг Галакси С7 и сега Хуауея ми е малко дървен и "куц". Нещо около Sony XZ3 или да го отпиша? Айфон за сега не искам. Ако ще е Айфон, най-много XR...

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#11

Sony-то е страхотно


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Galaxy S10/SM-G973F
Цитирай
#12

За какво ти е да сменяш телефона, особено пък със SONY Xperia XZ3 няма смисъл, аз като смених моя, да не би да се промени нещо, едно и също е, за толкова малък период няма нужда, само да се набутваш.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#13

(2019-01-25, 21:04:17)hazART написа:  За какво ти е да сменяш телефона, особено пък със SONY Xperia XZ3 няма смисъл, аз като смених моя, да не би да се промени нещо, едно и също е, за толкова малък период няма нужда, само да се набутваш.


Незнам кой какво разбира от електроника и технологии, но след като с лека ръка премахваме една от НАЙ- големите технологични марки като Sony незнам дали да се съветваш тук, какво да вземеш.
Лека вечер на всички


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Galaxy S10/SM-G973F
Цитирай
#14

За какво да сменяш нещо с почти същото.. Поне да имаше нещо с Snapdragon 855, пък и тогава.. P20 Pro си е с 7нм процесор, защо искаш да минаваш на 10ка, като камера всички описани апарати снимат добре ако някой каже,че Note 9 или S9 снима по добре от P20 Pro, това си е негово мнение, друг ще ти каже,че P20 Pro снима по добре, лично предпичитание си е.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#15

Майка ми така или иначе ще си взима телефон. Сега е с Huawei P9 вече 2 години и нещо.
Най-вече ми е мерака за Samsung Galaxy Note 9 или Mate 20 pro. Ама пак Huawei... Нещо не ми вдъхва доверие тоз Мейт... Big Grin То други в оператора няма освен тези телефони и Сонито...
P20 Pro е с 10nm процесор. Процесор от 2017 година...

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#16

Мда, явно го бъркам с Mate-a и все пак, аз не виждам смисъл, въпроса е кое те кефи повече, ако те кефи провече Samsung-a вземи него щом можеш.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • zdravko959
Цитирай
#17

Следващите 2-3 месеца ще излязат доста флагмани и бих ви препоръчал да изчакате малко.

Samsung Galaxy Nexus /
 Huawei p8 lite/ Samsung j7 2016/ Huawei Mate 20/ Huawei Mate 50 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на teodosii1 за това мнение:
  • zdravko959
Цитирай
#18

Сонито по всяко оъношение е далеч от mate 20 и note 9, въпреки че съм им фен. Ноут 9 мисля, че за теб ще е най-добрият избор, след като ти е писнал хуавея.
Цитирай
#19

От телефон с 4000 mah батерия, да мине на 3300? Не ми се струва логично, след кято батерията е най-важното в едно устройство и в нея се забелязва най-голямата разлика между различните модели, защото като функционалност всичките изброени са еднакви.
Цитирай
#20

(2019-01-26, 15:52:05)the7one написа:  От телефон с 4000 mah батерия, да мине на 3300? Не ми се струва логично, след кято батерията е най-важното в едно устройство и в нея се забелязва най-голямата разлика между различните модели, защото като функционалност всичките изброени са еднакви.


На iPhone-a ми батерията е 1820 mAh а да ти кажа без проблем правя 5 че и отгоре часа екран.Не най-важното е капацитета а това как е оптимизирана самата операционна система спрямо хардуера. Но няма смисъл да влизаме в подробности


Sent from my iPhone 8/64 using Tapatalk

Samsung Galaxy S10/SM-G973F
Цитирай
#21

И все пак може да погледне SONY Xperia XZ3 , друго си е да си поиграе 15-на минути на живо и да прецени.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай
#22

Абе прав си ама до някъде. 4000ма са си 4000ма и откъдето и да го погледнеш е по - добре. Оптимизацията си е едно, друго си е хем да я има, хем да е подкрепена с капацитет. Пример без да навлизам в подробности - 3000 и 4000ма правят горе долу еднакво време на дисплей с разликата че на 4000ма се играе 2-3 часа PUBG. Реалната разлика е половин до 2 часа дисплей само заради оптимизацията на този с 3к батерия(и двата са LCD, като този с 3000ма е с близо двойно по - голяма резолюция, SoC е еднакъв). Но другия си кара повече при (почти) всички условия Wink Смятай ако и този с 4к имаше такава оптимизация, ама в крайна сметка той има 1000ма повече и така или иначе кара повече....
Цитирай
#23

незнам,но примерно при пикселите ,Pixel 2 с амолед и малка батерия кара повече от Xl който е с Oled и по-голяма батерия.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#24

(2019-01-26, 16:13:59)tiesto_pld написа:  незнам,но примерно при пикселите ,Pixel 2 с амолед и малка батерия кара повече от Xl който е с Oled и по-голяма батерия.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk


Точно това имам в предвид, а и не забравяйте,че Sony не е случайна марка, която произвежда телефони от вчера, както 99% от коментираните тук.Но въпреки всичко което пишем, е малко въпрос на късмет и начин на използване


Sent from my iPhone 8/64 using Tapatalk

Samsung Galaxy S10/SM-G973F
Цитирай
#25

@Zdravko ако те интересува нещо конкретно от Samsung Galaxy Note 9 питай.
@degman поне можеше да кажеш да или не

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • zdravko959
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)