Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Замяна на Huawei P20 pro
#26

Всеки пиксел свети при амолед/олед, повече пиксели повече ток харчат. Или в друг случай олед технологията която би трябвало да е по - добра откъм енергоефективност харчи повече от LCD. Тоест в крайна сметка това се оправя с капацитет на батерията. Тоест всичко е според зависи всъщност - батерия, кой произвежда дисплея, софтуер и оптимизация, версия на ОС...... Много неща са.

(2019-01-26, 16:24:53)hazART написа:  @Zdravko ако те интересува нещо конкретно от Samsung Galaxy Note 9 питай.
@degman поне можеше да кажеш да или не.

Помислих че темата е вече общи приказки - та има смисъл разбира се, то смяната на P20 Pro дори със S9+ си заслужава, какво остава за Note 9.....
Цитирай
Аксесоари
#27

Не,  говорех за това, което ти писах на лични.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#28

(2019-01-26, 16:28:32)degman написа:  Всеки пиксел свети при амолед/олед, повече пиксели повече ток харчат. Или в друг случай олед технологията която би трябвало да е по - добра откъм енергоефективност харчи повече от LCD. Тоест в крайна сметка това се оправя с капацитет на батерията.


Абсолютно не е вярно.Малко прочети по темата и тогава пиши.Амолета е с около 25-35% по енергоефективен спрямо LCD и LED. И най-важното е, че Амолет-а в тъмните(черните)зони почти не работи.Не случайно повечето производители на софт.се стремят да преработят осветеността на продуктите си в цвят, възможно по тъмен. Съответно от там идва и икономията на заряд


Sent from my iPhone 8/64 using Tapatalk

Samsung Galaxy S10/SM-G973F
Цитирай
#29

Хайде ти тогава кажи защо Mate 20 Pro има посредствена батерия с капацитет 4200ма спрямо Mate 20 с 4000? Тоест нещо логиката ти куца за тия 20-30%. Не се притеснявай и аз съм ги чел тия за енергоефективността на амолед. В реални условия положението може да е леко различно от хубавите слайдове от презентациите Wink
Цитирай
#30

Нищо не си прочел а най-вероятно и не разбираш но не бих искал да обидя никого, за това най добре да спрем.
А на този приятел със дилемата нямам какво повече да кажа, за това няма да се меся.
Приятен Weekend на всички


Sent from my iPhone 8/64 using Tapatalk

Samsung Galaxy S10/SM-G973F
Цитирай
#31

Я кажи че обичам, не, обожавам умници като теб да ми казват какво знам, съм прочел и всякакви подобни. Не се шегувам, слайдовете по презентациите са всичко което ме ръководи в избора на даден телефон, абе общо взето са ми насока в живота. Кажи сега фактите които изтъкнах нещо не са верни или съм се объркал или не разбирам?
Цитирай
#32

(2019-01-26, 16:59:45)degman написа:  Я кажи че обичам, не, обожавам умници като теб да ми казват какво знам, съм прочел и всякакви подобни. Не се шегувам, слайдовете по презентациите са всичко което ме ръководи в избора на даден телефон, абе общо взето са ми насока в живота. Кажи сега фактите които изтъкнах нещо не са верни или съм се объркал или не разбирам?


:0))).....


Sent from my iPhone 8/64 using Tapatalk

Samsung Galaxy S10/SM-G973F
Цитирай
#33

Принципно аз не разбирам много,но знам,че амолетите са по-енергоспестяващи.Обаче в случая за даден телефон и батерия е много относително нали са сещате!Като цяло е труден тоя спор

По темата,пак повтаряме телефона се търси от оператор!На кометара "ще излизат нови флагмани" ....ми да ама след 7-8 месеца у нас,така,че автора на темата да си решава.


Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#34

@hazART Конкретно за Note 9 ме интересува горе-долу колко време SOT изкарваш? Според GSMArena Note 9 издържа повече от P20 pro.
2. Скенера за пръстов отпечатък лесно ли се достига и намира и бързо ли реагира (ако го ползваш)?
3. Има ли жестове при боравене с телефона? Свикнах с жестове на боравя.
4. Средно колко рам памет свободна имаш? Искам да разбера дали са оптимизирали системата.

п. с. Майка ми скоро ще преподписва и надали ще дочака още 2-3-5 месеца. Нейния Huawei P9 лека полека започва да "издава багажа".
п. с 2 @vaskojj Ще разцъкам някое Sony XZ3 и ще преценя дали си заслужава да го взема. Може да е Sony, но не ъпгрейдвам от Sony Xperia tipo все пак. Предвид факта че Sony пускат през такова кратко време моделите, близките седмици може да очаквам XZ4 Big Grin

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#35

XZ4 при нас април месец най-рано.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай
#36

(2019-01-26, 17:32:23)zdravko959 написа:  @hazART Конкретно за Note 9 ме интересува горе-долу колко време SOT изкарваш? Според GSMArena Note 9 издържа повече от P20 pro.
2. Скенера за пръстов отпечатък лесно ли се достига и намира и бързо ли реагира (ако го ползваш)?
3. Има ли жестове при боравене с телефона? Свикнах с жестове на боравя.
4. Средно колко рам памет свободна имаш? Искам да разбера дали са оптимизирали системата.

п. с. Майка ми скоро ще преподписва и надали ще дочака още 2-3-5 месеца. Нейния Huawei P9 лека полека започва да "издава багажа".
п. с 2 @vaskojj Ще разцъкам някое Sony XZ3 и ще преценя дали си заслужава да го взема. Може да е Sony, но не ъпгрейдвам от Sony Xperia tipo все пак. Предвид факта че Sony пускат през такова кратко време моделите, близките седмици може да очаквам XZ4 Big Grin


Виж и ще останеш очарован от работа, дисплей, камера и т.н.
И незнам как ти се стори, че през кратко време пускат след като те са може би една от марките, която пуска един път в годината висок клас смартфони. Телефона заслужава вниманието на всеки, който разбира от добре направени "дивайси" ;0))



Sent from my iPhone 8/64 using Tapatalk

Samsung Galaxy S10/SM-G973F
Цитирай
#37

(2019-01-26, 16:46:58)degman написа:  Хайде ти тогава кажи защо Mate 20 Pro има посредствена батерия с капацитет 4200ма спрямо Mate 20 с 4000? Тоест нещо логиката ти куца за тия 20-30%. Не се притеснявай и аз съм ги чел тия за енергоефективността на амолед. В реални условия положението може да е леко различно от хубавите слайдове от презентациите Wink
Какво си чел отдавна на всички е ясно.
Мейт 20 и мейт 20 про са толкова различни телефони, че дисплея им е една от многото разликите

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#38

Добре ти кажи какво съм чел след като и на теб и на другия умник и на всички ви е ясно, аз обаче още се чудя и не вдявам? Обясни след като си много навътре в нещата освен дисплея какво им е различното хардуерно което води до разликите в батериите им?
Цитирай
#39

"умник" така ли?
Например по-голямата резолюция на екрана!
Имаш always on display!
Имаш сензор за отпечатъци в дисплея, който е с ултразвук!
Имаш лицево разпознаване посредством мощни инфрачерфени сензори.!
Това са пряко свързани неща с консумацията на батерията!
И на всичкото отгоре батерията не се представя по-зле от тази на чистия мейт 20,както твърдиш!
Аз ако те нареча с такива епитети ще ми лепнеш ново предупреждение, за това ще игнорирам небивалиците, които пишеш за напред,дори и да подвеждаш хората.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#40

Аха, а на единия играеш игри, а на другия четеш книга - това също е разлика. За 6-те рам нищо не написа, и те харчат малко повече. МоШЩТните инфрачервени сензори направо са дистанционно за управление на китайския луноход..... Ако си беше направил труда да прочетеш откъде тръгна всичко просто можеше да си спестиш писането. Следващия път не се обаждай с твоите небивалици и явно някакво странно желание спрямо мен да се намесваш само с опити за заяждане и обиди. Друго не показваш така или иначе дори в последните си мнения. Ще почна да си мисля вече че имаш някакво специално отношение към мен, а това нещо разбира се ме радва изключително много. А теб ще те зарадва още повече можеш да си сигурен. А за подвеждането на хората - наистина си умник щом смяташ че ги подвеждам, ето сега няма да те подведа след като го знаеш. Хубаво е да го знам все пак че да не се пробвам с теб Smile
Цитирай
#41

degman, приеми го като добронамерен съвет, но хората от модераторският екип не трябва да държат тон на останалите членове, дори когато не са прави. Трябва да се избягват причините за конфликти. От един подобен форум навремето си закрих акаунта, поради тенденциозно поведение на единия модератор. Този форум тогава ми направи много добро впечатление относно по-дружелюбната среда. Нека не се променя атмосферата. Всички сме различни, но сме тук, за да си помагаме...
[-] 2 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • fernando, nanobanano
Цитирай
#42

Съгласен съм с теб. Но това важи за всички. Точно защото тук е по - свободно, това не означава че трябва да се злоупотребява. Разбирайте го както искате, но някои потребители отдавна си позволяват неща за които отдавна да са изхвърчали от друг форум и то завинаги. Търпението ми е голямо, но не е безгранично.
Цитирай
#43

1. Най-добрата батерия, на мен ми изкарва и по 3 дена, и по 2 , зависи от ползването, и батерията когато телефона е оставен , не пада. Но аз толова го и ползвам, но телефона , имай предвид, че ще ти издържа 1 ден независимо как го ползваш, няма за какво да се притесняваш
2. Скенера за пръстов отпечатък, още като взех телефона и нали бях свикнал на  iPhone да е отпред, а на тоя, пръста ми направо отиде отзад, и аз си викам, то трябваше да е отпред, а след това осъзнах, че е отзад пръстовия, имай предвид, колко добре е измислено, а за бързото отключване, по-бързо отключва от iPhone 8.
3. С новия Android ще има жестове, но има и други екстри, от които може да се възползваш, като правене на screenshot с длан, когато си на някой от контактите, направо си поставяш телефона на ухото и звъни, когато телефона е обърнат и някой ти звъни,  отстрани свети зелено, и като го обърнеш се вижда.
4. От тая памет има използвана 2,5gb, от 6gb, а имай предвид, че имам към 30 приложения.
Звука е идеалнен, аз си мислех, че на миналия телефон е добър, но и тука е екстра.
Камерите са много добри, и там положението е екстра.
И за зареждането, бързото зараждане е супер, телефона за 1 час и няколко мин., се е заредил, а батерията му  не е малка.
Имаш бонус и писалка, аз не я ползвам, но поне знаеш, че винаги ще може да я ползваш, ако ти потрябва.
Има и безжично зареждане, и жак за слушалки, също така има най-различни преходници. Те идват към телефона. Даже и за писалката има.
Като цяло няма нещо, за което да се хванеш и да кажеш, че не е добро.
 Това е Note серията, има всичко от което се нуждаеш.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • zdravko959
Цитирай
#44

(2019-01-27, 10:04:39)hazART написа:  1. Най-добрата батерия, на мен ми изкарва и по 3 дена, и по 2 , зависи от ползването, и батерията когато телефона е оставен , не пада. Но аз толова го и ползвам, но телефона , имай предвид, че ще ти издържа 1 ден независимо как го ползваш, няма за какво да се притесняваш
2. Скенера за пръстов отпечатък, още като взех телефона и нали бях свикнал на  iPhone да е отпред, а на тоя, пръста ми направо отиде отзад, и аз си викам, то трябваше да е отпред, а след това осъзнах, че е отзад пръстовия, имай предвид, колко добре е измислено, а за бързото отключване, по-бързо отключва от iPhone 8.
3. С новия Android ще има жестове, но има и други екстри, от които може да се възползваш, като правене на screenshot с длан, когато си на някой от контактите, направо си поставяш телефона на ухото и звъни, когато телефона е обърнат и някой ти звъни,  отстрани свети зелено, и като го обърнеш се вижда.
4. От тая памет има използвана 2,5gb, от 6gb, а имай предвид, че имам към 30 приложения.
Звука е идеалнен, аз си мислех, че на миналия телефон е добър, но и тука е екстра.
Камерите са много добри, и там положението е екстра.
И за зареждането, бързото зараждане е супер, телефона за 1 час и няколко мин., се е заредил, а батерията му  не е малка.
Имаш бонус и писалка, аз не я ползвам, но поне знаеш, че винаги ще може да я ползваш, ако ти потрябва.
Има и безжично зареждане, и жак за слушалки, също така има най-различни преходници. Те идват към телефона. Даже и за писалката има.
Като цяло няма нещо, за което да се хванеш и да кажеш, че не е добро.
 Това е Note серията, има всичко от което се нуждаеш.


Съгласен съм. Телефона е много-добър от всякъде


Sent from my iPhone 8/64 using Tapatalk

Samsung Galaxy S10/SM-G973F
Цитирай
#45

(2019-01-26, 16:46:58)degman написа:  Хайде ти тогава кажи защо Mate 20 Pro има посредствена батерия с капацитет 4200ма спрямо Mate 20 с 4000? Тоест нещо логиката ти куца за тия 20-30%. Не се притеснявай и аз съм ги чел тия за енергоефективността на амолед. В реални условия положението може да е леко различно от хубавите слайдове от презентациите Wink

Тук съм напълно съгласен с теб, аз редовно си правя над 10 часа екран за две денонощия, като това включва браузване (на wifi) и малко игрички. По принцип и аз съм чел, че амоледа е по енергоспестяващ, но при чистия мейт ips-а се представя отлично

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)