Анкета: Колко RAM считате, че е необходимо да има Вашия смартфон през 2019г.? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
< 4GB
2.21%
3
2.21%
4GB
27.94%
38
27.94%
6GB
35.29%
48
35.29%
8GB
21.32%
29
21.32%
10GB
3.68%
5
3.68%
12GB
2.94%
4
2.94%
>12GB
5.15%
7
5.15%
не зная
1.47%
2
1.47%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Колко RAM е необходима на смартфоните ни през 2019г?
#51

Винаги ще се предлагат и телефони с по-малко RAM, никой не е принуден да купува. 

Освен, че по-голямата резолюция на дисплея изисква повече RAM, ето още един коментар - човекът споделя защо би искал повече - да може да снима в нощен режим с HRD в raw, като междувременно ползва Spotify и навигация чрез Google Maps. Много човешко ми звучи това желание  Tongue :

"I'd like to know how much RAM does a Pixel use with HDR+ and night mode, because if you want to take 2 or 3 pictures in a row you'll need to have enough RAM to store all those pictures that will merge to compose the final images. If Photoshop can use lots of memory managing just one image why wouldn't such an advanced algorithm need large amounts of memory when dealing with 10 RAW images at the same time?

I wish my Pixel 2 had 16GB of ram, that would keep spotify and google maps navigation running whenever I take a picture.. and not take ages to prepare to shoot first picture... BTW a removable battery would be welcome too. Hum after writing this, I found out I needed an external battery case so just bought the Newdery Pixel 2 case with 4700mhA. I' wish I could keep internal battery between 50 and 55% like I do on my dual battery Lenovo laptop..."

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
Аксесоари
#52

(2019-01-30, 18:07:38)tiesto_pld написа:  Сега направих тест включено всичко,камера,фейс,месинджър,15 таб браузър,тапата,маркет,систем настройки и csr 2 ,gmail,google photos,instagram!Общо всичко ми яде 2гб от 4гб,като ОС ми е 1гб и Csr 2 800mb....та се чудя,аджаба ако съм с 6гб рам,какво да я правя!Освен да пусна и Pubg и още някоя игра и да табвам....защото наистина не виждам смисъл.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk

Всъщност да отвориш 15 таба не е достатъчно. Ако ровиш в браузера повече време ще заема още RAM.
И колкото с повече RAM разполагате, толкова повече ще използва устройството ви. При по-малко ресурси мениджъра на телефона ще се намесва по-грубо. Ако не го прави ще ви крашва

(2019-01-30, 20:30:51)divna написа:  би искал повече - да може да снима в нощен режим с HRD в raw, като междувременно ползва Spotify и навигация чрез Google Maps.

Това става и с 4GB RAM, да не преувеличавам, но и с 3 ще е същото
Цитирай
#53

Аз за това плзвам opera, имам 90 таба отворвни.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай
#54

(2019-01-30, 21:55:55)ss_23 написа:  Аз за това плзвам opera,  имам 90 таба отворвни.
Евала, и аз се родих откакто почнах да ползвам Опера, преди бях с АдБлокер браузър, за известно време си мислех че телефона ми е смотан и лагваше, веднага щом го разкарах полетя като лястовичка отново.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#55

Не че искам да обидя пиксела /синът ми е с пиксел 2/ наистина прави добри снимки! Но все ми се струва, че ако искаш качество и то нощно време в рав формат, е време да се замислиш за длср апарат. Ако си професионалист фотограф, ще знеш разликата м/у камерата на телефон и апарат! Да не споменавам за навигация - най-елементарна е с 256 мб рам и върши много по-добра работа и има много повече детайли от приложението гугъл мапс. Разбира се това си е мое мнение, видно е че е различно от на този англоговорящия! Пък и неговото е частен случай, не е масово затова едва ли ще го огрее.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#56

така е,той може да поиска и кафе да му прави докато шофира.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#57

Така е, затова всеки изхожда от личните си желания, потребности, капризи ...

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#58

Можете да видите РАМ мениджмънта на айфоните във вторите обиколки, защото доста хора говорят наизуст.

https://youtu.be/nx90hDwf9JQ

https://youtu.be/M0-pdZYJYPM

https://youtu.be/HmeQCqr5suU

Sent from my ONEPLUS 6T using Tapatalk
[-] 5 потребители изказват благодарност на asbozh за това мнение:
  • alexkara, gamerz7, mg22, milenvn, vargala81
Цитирай
#59

От тез клипове видях 2 неща. 1во Огризката излиза, че има или по добър чип вътрешна памет или иОС е по добре оптимизиран, защото е по бърз във всички клипове при 1во зареждане. Относно РАМ-а еми в тази ситуация нормално приключва по бавно тъй като на 2та игра при презареждане вече е пълен и почва да презарежда. Но ако погледнем последния клип хайде сега да видим къде е разликата при 2гб РАМ повече при OnePlus ? Защото аз виждам разлика под 1 секунда, което е доста показателно, че разлика особено голяма няма. И нека не забравяме, че тези клипове до някъде не са адекватни. Защото ако теста се прави с тези приложения и само 1 игра обаче резултата за Х няма да е 20-30сек назад, а ще много по бърз.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#60

(2019-01-31, 10:40:48)Pelikana написа:  От тез клипове видях 2 неща. 1во Огризката излиза, че има или по добър чип вътрешна памет или иОС е по добре оптимизиран, защото е по бърз във всички клипове при 1во зареждане. Относно РАМ-а еми в тази ситуация нормално приключва по бавно тъй като на 2та игра при презареждане вече е пълен и почва да презарежда. Но ако погледнем последния клип хайде сега да видим къде е разликата при 2гб РАМ повече при OnePlus ? Защото аз виждам разлика под 1 секунда, което е доста показателно, че разлика особено голяма няма. И нека не забравяме, че тези клипове до някъде не са адекватни. Защото ако теста се прави с тези приложения и само 1 игра обаче резултата за Х няма да е 20-30сек назад, а ще много по бърз.

За първото нещо си прав. Процесорите на Апъл са по-добри от тези на Куалком и Ексинос и това не е тайна. Разликата се вижда най-вече в по-интензивните задачи като зареждане на игри и конвертиране на видео. Затова и те печелят първата обиколка. За по-добра оптимизация на ОС не бих се съгласил..

Темата обаче е за РАМ мениджмънта и там явно се вижда, че Андроид телефоните побеждават.. разбира се те имат по-голямо количество ГБ, но никой не е виновен на Apple, че не слагат повече.

Не разбрах коментара за последния клип и 1-та секунда. Резултата накрая е ясен - при отваряне на приложенията 5 секунди по-бърз беше Айфона, при обратната обиколка 21 секунди по-бавен.

Ако теста имаше само една игра в него айфонът щеше да загуби и двете обиколки. Има по-бавни анимации, а обикновенните приложения се зареждат еднакво и на двете платформи с леко предимство за Андроид. Във всеки клип се вижда че до зареждането на игрите, Андроидите водят на айфона и в първата обиколка.

iOS и Андроид са много различни операционни системи и се нуждаят от различни параметри и редурси. В край на сметка вече почти няма разлика в пърформанса между днешните флагмани на двете платформи. Всичко опира до вкус и нужди или към коя платформа си се вързал повече..

Sent from my ONEPLUS 6T using Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на asbozh за това мнение:
  • divna, kayovas
Цитирай
#61

(2019-01-30, 09:25:01)hazART написа:  Не забелязвате ли, че лаптопите са с по-малко памет. Това какво значи, дай да сложим повече памет, за да вдигаме цените, а  вършат ли работа не е ясно.

На коя планета живееш ако не е тайна?? Глупост след глупост, накрая сравни айфони с андроид и с пц та Big Grin и тази изцепка. Ползвам различни устройства. И колкото и да не правиш разлика, ще видиш ,че лаптопа с 8ГБ рам се справя по-добре от този с 4 Big Grin Big Grin . От къде ги мислиш тези бисери.

(2019-01-30, 20:24:06)hazART написа:  @vi, като не си имал iPhone, можеш да замълчиш, да.
То е ясно, че се пише за Android, и, че колкото повече толкова нали, но нужно ли е толкова, маркетингов трик ли е, не усащате ли, че като вдигнат тая рам ще вдигнат и цената, а ние ще си плащаме повече пари, без да има какво да кажем, и тук се мрънка като се намеси iPhone, да той ги удря у земята всички, защото е добре оптимизиран и приложенията са написани за него.

Хубаво се "изака" из темата с няколко едни и същи коментара как ай ос устройствата били къде къде по-добри. Защо ползваш андроид тогава? Да цапаш форума с глупости?. Престани да си натрапваш мението на другите - един и същ коментар и 10 пъти да го напишеш, не те прави по убедителен нали? Само ставаш досаден. Има достатъчно форуми и за ай ос устройства. Стига сравнявахте двата полюса.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • mg22
Цитирай
#62

^ Това се опитах да му обясня на два пъти, като първия път ме цитира неадекватно и се наложи да се самоиноризирам, че е по-добре си замълча.
После пак ме цитира по същия начин, но ми изтриха поста с който му казах да чете внимателно какво съм написал, преди да ме цитира. Както и да е, нека не цапаме темата.
Цитирай
#63

Луда работа ако искат и 32 гъби да сложат то ние сега 6 не можем да запълним те 12 слагат още не е толкова нужно според мен

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#64

(2019-01-31, 12:30:30)Vi70 написа:  ^ Това се опитах да му обясня на два пъти, като първия път ме цитира неадекватно и се наложи да се самоиноризирам, че е по-добре си замълча.
После пак ме цитира по същия начин, но ми изтриха поста с който му казах да чете внимателно какво съм написал, преди да ме цитира. Както и да е, нека не цапаме темата.

Прав си, и аз се увлякох  Tongue уж щях да игнорирам глупоста и нямаше да цапам хубавата тема на дивна  Smile .  Ако не друго, гласувах с 5 звези xD.  Надявам се за вбъдеще пак да ни зарадва с някоя подобна тема  Tongue - приятна за четене и добре написана  Sleepy
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • divna
Цитирай
#65

(2019-01-31, 12:18:15)mefistoreyon написа:  На коя планета живееш ако не е тайна?? Глупост след глупост, накрая сравни айфони с андроид и с пц та Big Grin и тази изцепка. Ползвам различни устройства. И колкото и да не правиш разлика, ще видиш ,че лаптопа с 8ГБ рам се справя по-добре от този с 4 Big Grin Big Grin . От къде ги мислиш тези бисери.

Все пак мисля, че ставаше дума за излишните ресурси.
Някой по-горе цитира за бъдещи телефони с 12 GB RAM
8GB е оптимум за лаптопи и домашни PC за повечето юзъри
а това, че 4GB вървят по-добре от 8GB е вярно,
но най-вече, ако са 2х4, заради двуканалният режим на RAM паметта
В 90% от ежедневните дейности на обикновеният юзър 4GB са си достатъчни за лаптоп

P.S. Аз на домашният си комп съм с 2х4GB на 1866
и въпреки това ако си купя 2х8GB
няма да усетя никакво подобрение с моето ползване.
Вместо това си взех 128GB SSD, на което качих операционната
и видимо видях подобрение в бързодействието
Цитирай
#66

(2019-01-31, 11:50:52)asbozh написа:  За първото нещо си прав. Процесорите на Апъл са по-добри от тези на Куалком и Ексинос и това не е тайна. Разликата се вижда най-вече в по-интензивните задачи като зареждане на игри и конвертиране на видео. Затова и те печелят първата обиколка. За по-добра оптимизация на ОС не бих се съгласил..

Темата обаче е за РАМ мениджмънта и там явно се вижда, че Андроид телефоните побеждават.. разбира се те имат по-голямо количество ГБ, но никой не е виновен на Apple, че не слагат повече.

Не разбрах коментара за последния клип и 1-та секунда. Резултата накрая е ясен - при отваряне на приложенията 5 секунди по-бърз беше Айфона, при обратната обиколка 21 секунди по-бавен.

Ако теста имаше само една игра в него айфонът щеше да загуби и двете обиколки. Има по-бавни анимации, а обикновенните приложения се зареждат еднакво и на двете платформи с леко предимство за Андроид. Във всеки клип се вижда че до зареждането на игрите, Андроидите водят на айфона и в първата обиколка.

iOS и Андроид са много различни операционни системи и се нуждаят от различни параметри и редурси. В край на сметка вече почти няма разлика в пърформанса между днешните флагмани на двете платформи. Всичко опира до вкус и нужди или към коя платформа си се вързал повече..

Sent from my ONEPLUS 6T using Tapatalk
В последния клип има 3 телефона: Огризка - Самсунг - Oneplus, като са 3гб-6гб-8гб рам. Ако погледнеш крайния резултат (2ра обиколка) разликата във времето между Самсунг-а и Плюса е под 1 секунда в ползва за Oneplus, който е с 2гб рам повече. И реално това което исках да кажа, че ако вземеш Огризката и Самсунга с 2-3 приложения които не запълват на 100% РАМ-та на 2те у-ва разликата при презареждане ще е много малко и е много вероятно Огризката да е по добра. Защото тяхната ОС работи различно при РАМ мениджънта спрямо Андроида и в доста ситуации е по добра (Огризката). Пак всичко опира до ползвателя как точно използва у-то си за да прецени дали му трябва 2,3,4,6,10,100 и т.н. РАМ. 
А сравненията между Андроид у-во и PC/Лаптоп е глупаво.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#67

Незнам колеги...мисля,че ми трябва 12гб рам,за да ми отваря тапата

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#68

(2019-01-31, 15:25:30)Pelikana написа:  В последния клип има 3 телефона: Огризка - Самсунг - Oneplus, като са 3гб-6гб-8гб рам. Ако погледнеш крайния резултат (2ра обиколка) разликата във времето между Самсунг-а и Плюса е под 1 секунда в ползва за Oneplus, който е с 2гб рам повече. И реално това което исках да кажа, че ако вземеш Огризката и Самсунга с 2-3 приложения които не запълват на 100% РАМ-та на 2те у-ва разликата при презареждане ще е много малко и е много вероятно Огризката да е по добра. Защото тяхната ОС работи различно при РАМ мениджънта спрямо Андроида и в доста ситуации е по добра (Огризката). Пак всичко опира до ползвателя как точно използва у-то си за да прецени дали му трябва 2,3,4,6,10,100 и т.н. РАМ. 
А сравненията между Андроид у-во и PC/Лаптоп е глупаво.

Сега разбрах за каква секунда говориш. Не съм сигурен, че правилно сравняваш обем РАМ и скорост на РАМ. И трите телефона в клипа имат еднаква скорост на РАМ след като използват LPDDR4X. Самсунга и Уанплюса успяват да запазят всички приложения за разлика от айфона... Тази 1 секунда идва от по-бързите анимации на OnePlus 5T. Разликата между 6 и 8Гб РАМ щяха да се появят ако имаше още 2-3 приложения в обиколката или имаше още някоя по-тежка задача като стриимване например.

А примера ти за 2-3 приложения, които си седят в РАМта и айфона ще излезе по-бърз, защото има легенди, че работи по-добре не е верен. Айфона имат най-бавните анимации и то с цел потребителят да има усещането, че всичко върви плавно и мазно. Тези дълги анимации със сигурност ще го забавяят в такъв тест за бързина. Както казахме за скоростта при РАМ - и при трите телефона е еднаква, разлика може да се появи само в дължината на анимациите при отваряне на апповете. Ако се гледа обема на РАМта и РАМ мениджмънта - Андроидите с повече РАМ побеждават айфоните въпреки "различната им работа при РАМ мениджмънта", за която съм сигурен че много малко фенове на Апъл знаят, но използват такива заучени фрази..

Sent from my ONEPLUS 6T using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на asbozh за това мнение:
  • divna
Цитирай
#69

Чета, че нЕкои колеги се самозаблуждават, че като купят флЕгман с 4GB вместо 6-8-12 и цената ще им е драстично по-ниска. Блажени са вярващите! Разликата в цената е някакви си $2-3, които е ясно, че производителите искат да спестят. А цената се определя от много други показатели.

Тъй че, който иска, нека се убеждава, че ще плаща по-малко. Истината: пак ще плаща като поп, само че ще пести разходи за производителя. В този случай единствено ще спечели една голяма тлъста НУЛА. Ама пък напълно "достатъчна, че и мега-хипер-гига оптимизирана". Като с батериите, които били достатъчни (муахахахахахахахах....)

Маркетингът и залегналата в него пропаганда е велико нещо - успя да убеди хората, че щом не им дават нещо, то нямат нужда от него. А имаше времена, когато всеки искаше да получава възможно най-много за парите си.

Работата е да има натиск над производителите и истинска конкуренция. За да получаваме повече, за по-малко пари. Иначе ще върви песента "амейзинг, амейзинг" и ще зомбира младите хора. Не е въпросът да дадеш $1800 за играчка, а да получиш възможно най-много, за възможно най-малко пари. Последното е изкуството на добрата сделка и правилното отношение към парите. Първото е просто безмозъчно консуматорство и повтаряне на мантрите на рекламните отдели.

Тъжната истина е. че повечето потребители са зомбайовци: една боя "розово злато" и едно лого, и си мислят, че вдигнали левъл....

Cognosce te ipsum!
[-] 2 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • Friz, mg22
Цитирай
#70

(2019-01-31, 16:01:34)kayovas написа:  Чета, че нЕкои колеги се самозаблуждават, че като купят флЕгман с 4GB вместо 6-8-12 и цената ще им е драстично по-ниска. Блажени са вярващите! Разликата в цената е някакви си $2-3, които е ясно, че производителите искат да спестят. А цената се определя от много други показатели.

Вярно е, че разликата в цената на паметта може да е няколко долара за производителите,
но те съвсем не ни я продават за толкова. За справка виж цените на който и да е телефон
с различни варианти на RAM памет и ми кажи виждаш ли разлика от 2-3$ ?
Цитирай
#71

тука отиваме като камерите 3,4,6,12...26 камери!!!За някои ни е ясно,че всичко е търговски трик,бизнес,трябва да се вдига нивото за да накараш (излъжеш) потребителя,че парите които е задалил за голф 4 по-добре да вземе телефона/айфона!
Преди време се хванах на бас,тук в форума,че някои известни брандове "у нас" ще изскочат с камери,рам,процесори в рамките на три месеца.Баса е спечелен,но за съжаление заблудата в потребителите расте...а това не е на добре.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#72

Производителите / търговците продават за толкова, колкото са склонни да дадат клиентите. Ако се купува щото няма нужда от повече, цените ще растат. Ако се купува само щото е следващ модел, без да се искат нововъведения, то няма и да се въвеждат такива. Пазарна логика.

Потребителят има огромната сила да реши къде да си даде парите и колко да даде. Затова са всички усилия да бъде зомбиран и да купува по команда.

Изпратено от моя MI MAX 2

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#73

Според мен, като човек който има представа, макар и не толкова голяма, от разработване на Андроид повече от 6ГБ на този етап са напълно излишни. Тук не става дума за "кадърно" или "некадърно" написани приложения които използват много ресурси, тъй като едва ли от Фейсбук назначават по-кадърни иОС девелапъри и по-некадърни Андроид. Освен това двете версии не се различават особено една от друга на ниво код и архитектура. Интересно ми е колко от вас използват приложения които не са: Фейсбук/Месинджър, Вайбър, Инстаграм, Хром, Опера и тнт? Може би не повече от 5% от потребители на смартфони в световен мащаб.
Тоест приложенията не са проблем. Проблема е в операционната система и докато това не се реши няма как 3 ГБ да са достатъчни както е това в иОС. 
Искам да вметна и нещо друго. Общо взето така известния мит и прехваления софтуер на Епъл. Може би по времето на Уиндоус 98 и Андроид 2.0 да използваш иОС си беше наистина удоволствие, просто защото всичко друго беше супер бъгаво. В момента обаче ако някой от вас използва МАК не само за да гледа клипове в ЮТЮБ а за работа то със сигурност е забелязал колко им е скапан софтуера в момента и как Уиндоуса го бие. Аз имам 4ГБ и никога телефона ми не е правил каквито и да е проблеми или да съм усещал нуждата от още РАМ. 
Истината е, че джава не е така близо до ядрото както са Обджектив Ц и Суифт и не използват виртуалната машина като при джава и от там идва това нуждаене от ресурси.
[-] 3 потребители изказват благодарност на bassoon_godbg за това мнение:
  • divna, mg22, milenvn
Цитирай
#74

Не разбирам,защо вечно в андроид теми се намесва ябълките!
Все едно в рецепти за свинско,да ми пишеш за шоколад....


Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#75

малко офф
Цитат: Свинско с шоколад
   

Съставки
500 г свинско филе, 3 с.л. зехтин, 60 г панчета или шунка прошуто, 1/3 ч.ч. бяло сухо вино, 1 с.л. захар, 1 с.л. настърган черен шоколад, 2 с.л. бял винен оцет, 4 сушени сини сливи, 2 с.л. шишаркови ядки, смлян черен пипер и сол на вкус.

Приготвяне
Накиснете сините сливи и стафидите в топла вода. Изпържете нарязаното на дебели филии и поръсено с черен пипер и сол месо в сгорещения зехтин на умерен огън до зачервяване от двете страни. Изпържете нарязаната на ивици панчета или шунка, извадете месото. Прибавете виното, изстържете залепналите остатъци от месото по дъното и варете докато виното се изпари наполовина. Прибавете захарта, шоколада и оцета и бъркайте до разтваряне на захарта. Прибавете дребно нарязаните сини сливи, стафидите и шишарковите ядки, бъркайте за кратко, снемете от огъня и полейте соса върху месото.



една от многото рецепти, пък и нали трябва да се сравнявя с нещо Smile ако не с ябълката - с кое?

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • tiesto_pld
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)