Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi8 или OnePlus 6t
#1

Здравейте, колеги,
от известно време се двоумя между конкретните модели. Основните неща, които ме интересуват са:
Кой от двата модела е с по-стабилна ОС (bugs free) и следователно с по-добър Software support ?
Кой модел се представя по-добре от към камера (снимки/видео) ?
Кой е по-добър от към батерия ? (В случая знам, че при 6t се наблюдава battery drain, който много намалява автономната работа на устройството) 
От към Build quality, има ли някакви особени разлики между двете марки ?

Благодаря ви Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

OnePlus 6t е по-доброто устройство, с най-бързата подръжка, страхотен телефон е, И е по-красив без голям грозен ноч, а капката в средата тая година всички я копират.

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#3

Ако имаш парите, разбира се че 6T.

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#4

(2019-02-02, 11:58:21)disrespectful написа:  Ако имаш парите, разбира се че 6T.

Но защо, някакви аргументи ?  Smile
Цитирай
#5

(2019-02-02, 12:01:31)strelecaaa написа:  Но защо, някакви аргументи ?  Smile

Защото като цяло той предлага малко повече от 8-цата като характеристики поне на хартия.  По-нов е и по-скъп. За мен правилното сравнение трябва да е Mi8 VS 6, а 6Т VS Mi8 PRO за да бъдем по-коректни. 
Тук има няколко колеги с модела и едно от нещата, които обожават в него и съм чел от тях е именно тяхната oxygen OS. Експириънса е доста близък до сток. Имам опит само с MIUI и честно казано не е за всеки.  За мен това коя ОС е по-малко бъгава е много относително. Ако към днешна дата единя е с по-добър съпорт или версия, никой не може да ти гарантира, че след 1,2 ъпдейта няма да стане точно обратното. 

За камера за мен лично и двете са супер, може да видиш сравнения в нета и сам да прецениш за себе си. Но това което следя в раздела на шаомито е постоянни спорове и коментари, че не е на нивото на другите флагмани. 

Относно батерията, не знам дали има дрейн при 1+, но със сигурност е по-голяма като капацитет. А и с тоя Dash Charger с който по принцип са популярни зареждането е наистина fast Smile


За мен като overall представяне 6Т е маааааалко по-добрия, но ако гледаме bang for the buck, Шаомито пък е по-изгоден от към цена. Затова и така написах. Ако парите не са проблем лично аз бих взел него. Ако обаче искам максимума за парите си бих взел 8-цата. 
не казваш също откъде мислиш да вземеш Шаомито. Защото знаеш, че ако е от Китай за мен лично гаранция няма. Докато с 1+ според мен ако стане нещо няма да имаш проблем.

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
[-] 1 потребител изказва благодарност на disrespectful за това мнение:
  • strelecaaa
Цитирай
#6

(2019-02-02, 12:28:42)disrespectful написа:  Защото като цяло той предлага малко повече от 8-цата като характеристики поне на хартия.  По-нов е и по-скъп. За мен правилното сравнение трябва да е Mi8 VS 6, а 6Т VS Mi8 PRO за да бъдем по-коректни. 
Тук има няколко колеги с модела и едно от нещата, които обожават в него и съм чел от тях е именно тяхната oxygen OS. Експириънса е доста близък до сток. Имам опит само с MIUI и честно казано не е за всеки.  За мен това коя ОС е по-малко бъгава е много относително. Ако към днешна дата единя е с по-добър съпорт или версия, никой не може да ти гарантира, че след 1,2 ъпдейта няма да стане точно обратното. 

За камера за мен лично и двете са супер, може да видиш сравнения в нета и сам да прецениш за себе си. Но това което следя в раздела на шаомито е постоянни спорове и коментари, че не е на нивото на другите флагмани. 

Относно батерията, не знам дали има дрейн при 1+, но със сигурност е по-голяма като капацитет. А и с тоя Dash Charger с който по принцип са популярни зареждането е наистина fast Smile


За мен като overall представяне 6Т е маааааалко по-добрия, но ако гледаме bang for the buck, Шаомито пък е по-изгоден от към цена. Затова и така написах. Ако парите не са проблем лично аз бих взел него. Ако обаче искам максимума за парите си бих взел 8-цата. 
не казваш също откъде мислиш да вземеш Шаомито. Защото знаеш, че ако е от Китай за мен лично гаранция няма. Докато с 1+ според мен ако стане нещо няма да имаш проблем.

Благодаря за изчерпателния отговор.
Ако е Шаоми, мисля от Китай, т.к нямат магазин в Европа. Относно стабилността на системата съм чел много негативни неща за 1+. Неща от сорта, че след като пуснат нов модел, спират да обръщат внимание на предходния, не се вслушват в потребителските искания, задното стъкло се самонапуквало от към един от бутоните.
Като цяло бих избрал телефона с по-добро build quality, било то и с 200лв повече. Никога не съм имал устройство на тези две марки и нямам доверие на видео ревюта. Най-добре е от човек, който е имал допир и до двата телефона.
Поиграх си малко с Pocophone и останах изумен от възможностите му. А той би трябвало да е по-нисък клас в сравнение с Mi 8.
Цитирай
#7

Цитат:Ако е Шаоми, мисля от Китай, т.к нямат магазин в Европа
Има го дори в операторите и в техноверигите, какво означава, че нямат магазин в Европа?

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#8

(2019-02-02, 12:50:14)ivan_vylka написа:  Има го дори в операторите и в техноверигите, какво означава, че нямат магазин в Европа?

Означава, че не бих платил 250-300лв отгоре, а бих го взел директно от магазин на Шаоми. Защото тогава се обезсмисля изборът ми на марка. Същото важи и за 1+,на който цената му в българия надминава 1200лв.
Цитирай
#9

Разликата е, че 1+ никога не се е продавал официално в България и се поръчва от онлайн магазина им, който има представителство в Европа. А като поръчаш Xiaomi от Китай за 200 лв. по-малко трябва да се молиш да не му стане нещо, защото после връщане до Китай, ремонт и отново пращане до България ще отнеме 2 месеца вероятно. А взимайки го от тук отиваш в Булграм с гаранционната карта и ти ремонтират телефона за няколко дни.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#10

Xiaomi mi 8 в технополис е на супер цена с подарък гривна mi band 3

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#11

(2019-02-02, 13:01:21)ivan_vylka написа:  Разликата е, че 1+ никога не се е продавал официално в България и се поръчва от онлайн магазина им, който има представителство в Европа. А като поръчаш Xiaomi от Китай за 200 лв. по-малко трябва да се молиш да не му стане нещо, защото после връщане до Китай, ремонт и отново пращане до България ще отнеме 2 месеца вероятно. А взимайки го от тук отиваш в Булграм с гаранционната карта и ти ремонтират телефона за няколко дни.

1+ имат най добрия съпорт и са 1 милион пъти по добри от всеки сервиз в България, защото сервиза е собственост на марката и всички части е ясно от къде идват, а сервизи като булграм от които има страшно много недоволни клиенти между другото нито си сигурен от къде идват частите нито нищо, да не говорим че не знаеш кой и как ще ти направи телефона и колко пъти ще го връщаш. Ремонта при 1± става Макс за седмица и е много по евтин от булграм и подобните.

Софтуера на 1+ със сигурност е много по оптимизиран от на Mi8
Камерата е по добра
И като цяло е по добър телефон, да не говорим за дисплей и тн.
Mi8 имат доста проблеми с fingerprint-a, има много случай в които той едвам лови пръста и буквално е неизползаем, може да се разчетеш.

Харесвам Xiaomi, но са си бюджетни устройства, за парите си стават, но не може да очакваш много.

OnePlus уж са бюджетна марка, но не точно, те не пестят от материал и качество като xiaomi, а от features, т.е нямаш водоустойчивост и тн.

Та по доброто устройсто със сигурност е 1+

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • disrespectful
Цитирай
#12

Със сигурност,ако имаш парите си вземи 6t. По добър във всяко едно отношение. Ми8 също е добър особено от към хардуер, а и с промоцията в момента с гривна е изкушаващо предложение. На ми8 заради големия ноч, горе няма да имаш лента с известия от приложения. Като цяло 1+ е по-добрият телефон, но за около 400 лв. повече от mi8

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#13

Добре, благодаря ви за мненията. Наистина 1+ има своите предимства, но от към камера в повечето ревюта ми се струва, че mi8 е фаворит. Останлото, което няма как да се види от ревю, но ме интересува, са софтуерът (оптимизация/поддържа) и качество на сглобката.
Ще се вслушам в мненията ви и ще се ориентирам към 1+.
Цитирай
#14

Ако не ти е спешно изчакай.Разбрах че 6Т ще се предлага от Теленор,мисля до края на месеца ще го пуснат.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)