Анкета: Заслужава ли си бюджетен смартфон, но с много реклами? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, цената е определяща за мен
7.69%
3
7.69%
Не. Не бих си купил подобен смартфон
56.41%
22
56.41%
Да, ако могат да се спират без Root
35.90%
14
35.90%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 2.45
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi добавя много реклама в своята фирмена среда MIUI 10 за регионите
#26

(2019-02-15, 18:46:31)HERUS написа:  Така е. А като вземат още по-голямо парче от "баницата", и тях ще започнат да ги обвиняват в шпионаж, независимо за какво ги използват. Smile

Всъщност четох някакви подобни статии, но пускането им тук щеше да е too much Big Grin  Да не вземе някой да си пререже вените в знак на протест.... При Samsung примерно, грижа за устройството, защитата и т.н някой хора ги премахват понеже се говори,че събира данни и ги праща на трети лица. Имаше коментари от типа, че не биха направили подобна грешка Smile Което пък ни подсеща за Note 7   Big Grin Та идеята ми е ,че всичко е възможно.
Цитирай
Аксесоари
#27

Естествено. Имаш ли интернет, няма как да се защитиш на 100%, каквото и да настройваш.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
[-] 1 потребител изказва благодарност на HERUS за това мнение:
  • Wild bear
Цитирай
#28

За пръв път ползвам Xiaomi телефон, не е рутнат и реклама не съм видял освен тези, които се показват на абсолютно всички телефони без рут и спрени реклами с adaway и др. подобни. Освен това съм настройвал поне 4 Redmi-та на приятели (всички закупени от официален внос, Теленор и техно веригите) и не съм видял никъде реклами. В началото Покото го бях сложил на регион Индия заради лицевото разпознаване, но освен индийски онлайн музика и клипиове други реклами не съм виждал. Вече съм на регион Хонконг и на него работи лицевото разпознаване и няма индийска музика и видео, нито др. реклами.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 5 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • Cuprac, milenvn, milss, ronnie72, Wild bear
Цитирай
#29

От фенчетата на Самсунг и Хуауей по големи няма. Ползвам и двата телефона от подписа ми и мога да потвърдя, че Xiaomi- то не ми е показало и една реклама повече от Самсунг-а. Ако някой иска, мога да кача скрийншотове на цялото меню с настройки и системни приложения. Аз като @vargala81 бях на регион Индия, а сега на Хонконг и пак няма реклами. И аз ударих на темата една звезда, защото не е обективна. Да потърся в тубата ревящ индиец от Самсунг-а и да пусна една темичка, ама хайде мир да е.

1916 
[-] 3 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • milenvn, vargala81, Wild bear
Цитирай
#30

Темата е създадена подвеждаща от самото начало. Вижте само анкетата- два отговора, сред които ЛИПСВА - не съм виждал реклами на своя Xiaomi телефон, освен обичайните в Андроид Smile   Какво да коментираме повече...

Целта предполагам е да създаде негативно отношение към марката от потребители, които досега не са я ползвали и евентуално биха повярвали на тази партенка.


[-] 3 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • cinizam, milss, zviara
Цитирай
#31

(2019-02-16, 00:16:00)milss написа:  От фенчетата на Самсунг и Хуауей по големи няма. Ползвам и двата телефона от подписа ми и мога да потвърдя, че Xiaomi- то не ми е показало и една реклама повече от Самсунг-а. Ако някой иска, мога да кача скрийншотове на цялото меню с настройки и системни приложения. Аз като @vargala81 бях на регион Индия, а сега на Хонконг и пак няма реклами. И аз ударих на темата една звезда, защото не е обективна. Да потърся в тубата ревящ индиец от Самсунг-а и да пусна една темичка, ама хайде мир да е.

Има и по големи фенове от нас  Smile Поразгледай форума и ще видиш. Ако си забелязал всяка една тема,новина за Samsung обикновенно и е ударена една звезда  Big Grin Ще е готино да се вкара екстра видим кой как гласува с тези звезди. За мен това си е дребнавост. Но и благодаря,че сподели, това обяснява негативния вот в много от темите...

(2019-02-16, 00:31:10)milenvn написа:  Темата е целенасочено хейтърска от самото начало. Вижте само анкетата- два отговора, сред които ЛИПСВА - не съм виждал реклами на своя Xiaomi телефон, освен обичайните в Андроид Smile   Какво да коментираме повече...

Целта предполагам е да създаде негативно отношение към марката от потребители, които досега не са я ползвали и евентуално биха повярвали на тази партенка.

По скоро е информативна. Ти, в качеството си на модератор можеш и имаш правото да я редактираш както сметнеш за добре, след като се чувстваш ощетен от малкото отговори.
Цитирай
#32

За пръв път оценявам тема. Специално на тази и една звезда й е много. Нека се вижда кой как оценява. Нямам нищо за криене. И един (добронамерен) съвет от мен - не робувай на марки.

1916 
Цитирай
#33

(2019-02-15, 21:32:19)vargala81 написа:  За пръв път ползвам Xiaomi телефон, не е рутнат и реклама не съм видял освен тези, които се показват на абсолютно всички телефони без рут и спрени реклами с adaway и др. подобни. Освен това съм настройвал поне 4 Redmi-та на приятели (всички закупени от официален внос, Теленор и техно веригите) и не съм видял никъде реклами...
Не си ги видял, но ги има. Рекламите си ги има в стоковите приложения, като календара, калкулатора, плеъра и дори в инсталатора на приложения. Може и да ни ги видял, защото при настройките "по дефо" да са били вече изключени, но си ги има, както е и посочено в статията. И за да не съм голословен, ето пример на реклама в стоково приложение Downloads. Ако се изключат Препоръките от настройките и в другите приложения, със сигурност ще се появят и там.


Прикачени файлове Миниатюри
       

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • divna
Цитирай
#34

(2019-02-16, 09:18:35)NoMaD написа:  Не си ги видял, но ги има. Рекламите си ги има в стоковите приложения, като календара, калкулатора, плеъра и дори в инсталатора на приложения. Може и да ни ги видял, защото при настройките "по дефо" да са били вече изключени, но си ги има, както е и посочено в статията. И за да не съм голословен, ето пример на реклама в стоково приложение Downloads. Ако се изключат Препоръките от настройките и в другите приложения, със сигурност ще се появят и там.

Феновете ще кажат, че е фотошоп Lol
Цитирай
#35

(2019-02-16, 09:22:04)galaxyhopper написа:  Феновете ще кажат, че е фотошоп Lol
Ами то и аз съм им фен все още, но не мога да казвам на черното бяло, нали? Което си го има, има си го и не мога ди си кривя душата, за да спечеля симпатиите на някои колеги тук, за които въпросният бранд е все едно покойник. А за покойниците се говори само хубаво или нищо.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • divna, MapTo_D
Цитирай
#36

(2019-02-15, 14:51:12)Smaug написа:  Колеги искам да попитам нещо което касае рекламите в Xiaomi.
Та доколкото попрочетох има начин да се изключват от менюто на самият телефон което е прекрасно.
Но ми е интересно ако не може да спре всички видове реклами на 100% и се наложи Root ще работят ли програмите на банките за Интернет Банкиране?
И най вече доколко ще бъде безопасно това нещо?
Нали ме разбирате,на никой няма да му е приятно да се събуди сутринта и да установи че някой тарикат му е източил картите!



С руутнат телефон можеш да премахнеш всички реклами, даже и от приложенията инсталирани от маркета. 

Няма да имаш проблеми с приложенията за интернет банкиране.
Цитирай
#37

(2019-02-16, 09:25:37)NoMaD написа:  Ами то и аз съм им фен все още, но не мога да казвам на черното бяло, нали? Което си го има, има си го и не мога ди си кривя душата, за да спечеля симпатиите тук, на някои колеги тук, за които въпросният бранд е все едно покойник. А за покойниците се говори само хубаво или нищо.
Точно казано. 
Да не ме причисли някой за хейтър, но съм разцъквал xiaomi телефон. Беше Mi A2 и ми хареса. Не знам дали е заради андроид уан. 
Само в MIUI ли ги има/може да ги има рекламите?
Цитирай
#38

Ама то и в MIUI няма реклами, ако не си ги пуснеш сам. Защо преекспонирате тая глупост?
[-] 1 потребител изказва благодарност на joring за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#39

Да не би да става дума само за апарати закупени от алито и ибей! Те обикновено са за китайския и индийския пазар. Щом закупените от тукашни магазини няма такова нещо. А знае ли някой пък големите вериги от къде пазаруват?

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#40

(2019-02-16, 09:18:35)NoMaD написа:  Не си ги видял, но ги има. Рекламите си ги има в стоковите приложения, като календара, калкулатора, плеъра и дори в инсталатора на приложения. Може и да ни ги видял, защото при настройките "по дефо" да са били вече изключени, но си ги има, както е и посочено в статията. И за да не съм голословен, ето пример на реклама в стоково приложение Downloads. Ако се изключат Препоръките от настройките и в другите приложения, със сигурност ще се появят и там.

Така, превключих на регион Индия, рестартирах телефона и изчистих кеша. Твърдя, че реклами няма освен в календара. Който никога не съм го отварял освен за настройката, иначе си гледам уиджета на който реклами няма. Във файл мениджара, Download, папки, инсталатор и т. н реклами няма. Има препоръчано онлайн съдържание като клипове и музика, съответно в приложенията музика и видео.
Подобни реклами като "имате едно ново известие от Елена" никога не съм виждал. Говоря за Poco F1 закупен от Теленор, с глобален бета ром. На стейбъл също нямах. А вие ако инсталирате China или EU Dev, там не знам. И все пак казвам, че единствената причина, за която бях на регион Индия е лицевото разпознаване, но търсенето на теми не работи и преминах на регион Хонконг, където всичко работи и няма абсолютно никъде реклами. На регион България също няма.

(2019-02-16, 09:22:04)galaxyhopper написа:  Феновете ще кажат, че е фотошоп Lol

Аз съм фен на LG V серията, но не мога да кажа на черното бяло.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#41

Дали функцията за препоръки е включена или не е все тая. Реклами при мен няма. За други модели на Xiaomi не мога да кажа дали е така.
https://m.youtube.com/watch?v=qh6hJtFWQo4


Прикачени файлове Миниатюри
   

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#42

Хора, ненужно се вглъбявате в отговора ми. Wink
Цитирай
#43

Добавил съм още 1 опция за гласуване, който иска може да си промени вота.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#44

Нека се изкажат ♛ Андроид Гуру ♛- то @NoMaD и ✪ Андроид Мастър ✪-а @mefistoreyon след като изгледат видеото от горния ми пост (#41). При включени препоръки пак няма реклами.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#45

На xiaomi.eu ром включвах/изключвах опцията, нищо не се случва, няма реклами.
Ето и обяснението за рекламите от Шаоми:
Цитат:Privacy Policy

Why do you see ads?

Advertising revenue is the vital source of income for developers. Without ads, they won't be able to create and support free apps and services.

We do our best to provide you with useful and informative ads, so you could find the products and services you need faster.

What's Xiaomi's approach to advertising?

Constantly improving user experience is our core goal. That's why we refuse to work with aggressive advertising, and always strive to show you the ad content that might be useful.

How does Xiaomi use your data?

In order to protect your privacy, we use anonymous advertising identifier to enhance the relevance of the ads shown to you. It means that the data we use isn't associated with you personally. The goal of the advertising identifier is to help us group people according to their interests. In other words, we use this tool to define target audiences for specific types of ads you will receive. There'll be at least 10,000 people in every group you're a part of.

Customizing ad services

Turning off personalized ads

You can turn personalized ads off. In MIUI 10, go to Settings > Additional settings > Ad services to do that.

Xiaomi won't show personalized ads after you turn off the anonymous advertising identifier.
[-] 5 потребители изказват благодарност на joring за това мнение:
  • dani_z25, divna, doktorra, milss, vargala81
Цитирай
#46

(2019-02-16, 11:01:35)vargala81 написа:  Така, превключих на регион Индия, рестартирах телефона и изчистих кеша. Твърдя, че реклами няма освен в календара. Който никога не съм го отварял освен за настройката, иначе си гледам уиджета на който реклами няма. Във файл мениджара, Download, папки, инсталатор и т. н реклами няма. Има препоръчано онлайн съдържание като клипове и музика, съответно в приложенията музика и видео.
Подобни реклами като "имате едно ново известие от Елена" никога не съм виждал. Говоря за Poco F1 закупен от Теленор, с глобален бета ром. На стейбъл също нямах. А вие ако инсталирате China или EU Dev, там не знам. И все пак казвам, че единствената причина, за която бях на регион Индия е лицевото разпознаване, но търсенето на теми не работи и преминах на регион Хонконг, където всичко работи и няма абсолютно никъде реклами. На регион България също няма.


Аз съм фен на LG V серията, но не мога да кажа на черното бяло.
На Pocophone реклами вероятно няма да има, по простата причина, че той е самп глобална версия.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#47

С последния Global ROM съм, както и root нямам, но това не променя нищо, при положение, че при мен ги има и съм на регион България. Разбира се, при изключени препоръки в настройките на приложенията реклами нямам също.

(2019-02-16, 11:12:56)milss написа:  Дали функцията за препоръки е включена или не е все тая. Реклами при мен няма. За други модели на Xiaomi не мога да кажа дали е така.
Такова общо меню за изключване на персонализирана рекламна препоръка нямам. При мен менюто изглежда по друг начин, като говорим за всяко стоково приложение отделно. Влез си в приложението Изтегляния и от Настройки активирай въпросната опция, ако имаш такава и опитай дали ще има реклами след това.


Прикачени файлове Миниатюри
   

 
Цитирай
#48

(2019-02-16, 16:02:36)NoMaD написа:  С последния Global ROM съм, както и root нямам, но това не променя нищо, при положение, че при мен ги има и съм на регион България. Разбира се, при изключени препоръки в настройките на приложенията реклами нямам също.

Такова общо меню за изключване на персонализирана рекламна препоръка нямам. При мен менюто изглежда по друг начин, като говорим за всяко стоково приложение отделно. Влез си в приложението Изтегляния и от Настройки активирай въпросната опция, ако имаш такава и опитай дали ще има реклами след това.

В първия мой клип се вижда, че съм на регион Индия, както и че съм с включени препоръки в приложениета изтегляния и папки, и въпреки това там реклами няма. Във файл мениджъра също са включени препоръките, но забравих да го покажа в клипа. И също нямам отделно меню в настройки/др. настройки за препоръчани реклами, може би защото съм с бета. Иначе това меню съм го виждал, но не помня в кой глобален стейбъл беше.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#49

(2019-02-16, 16:02:36)NoMaD написа:  Такова общо меню за изключване на персонализирана рекламна препоръка нямам.

Ти си с някакъв извънземен ром явно.
[Изображение: 19ca4dca88a98c67a274dac6d0502179.jpg][Изображение: 63ba2a505ce1fc7580b9a039e693f453.jpg][Изображение: ce06640a7d2b9f944e6dff0ebb51b1f8.jpg][Изображение: dc06934d2f3779241c121faeb46462ce.jpg][Изображение: 1d6b0d43db50dada379e744888a35964.jpg]

А ето и от стоков редми ноте 5 специално превключен на български, за да се видят разликите в превода.

[Изображение: 5ff289e57698ebc291b4e42cb66f679c.jpg][Изображение: b151f986b678c7f781969206cf710b96.jpg][Изображение: c9c119d4657efca1c422cf002a9ade4b.jpg][Изображение: c62707fe2136aefa6049435c6505fff0.jpg][Изображение: fb133bb6e2433f2b6e23c27f1bdae175.jpg]
Цитирай
#50

(2019-02-16, 17:00:27)joring написа:  Ти си с някакъв извънземен ром явно
Ами явно ти си с такъв, защото виждам, че си с xiaomi.eu., оттам е и разликата в менютата. А и не знам защо ми показваш настройките на телефона си с регион "Индия". Аз съм на регион "България" и откакто е закупено устройството само на Global Stable си е било винаги.


Прикачени файлове Миниатюри
   

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)