Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Андроид 9, Пай. One UI. Впечатления и коментари.

(2019-02-28, 22:21:24)hollyshit написа:  Почти 2 часа Екран, а ти остават още 70% батерия, не е зле!
А, като минеш няколко цикъла заряд/разряд всичко ще си дойде на мястото.
Дай му време да се самообучи кое да приспива и кое да ползва.

Дано да си прав. През ноща е паднал само един процент, а за 20 мин ровене  изчезнаха 5%, като умишлено намалих яркостта до нула.  Bu

S20FE SD
Цитирай
Аксесоари

Така беше и при мен с батерията,но след няколко заряда дойде на себе си.При Орео правех около 7 часа Сот,с Пай ми падна на 5,което веднага се усети.Минаха няколко дни и започна да издържа повече,сега около 6 часа правя и то до 20-25% и го включвам да се зарежда.Започна да държи както преди,но наистина в началото смуче здраво батерия.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

При мен работи супер особено анимациите. Единственото нещо което не успява да сработи е Gcam с портретния и режим. Дано скоро се намери работещ вариант .
Цитирай

(2019-02-27, 23:31:59)Terko написа:  Доволен съм от Pie, работи бързо, батерията държи. Но тази сутрин щях да се успя. Събудих се сам 30 минути след първата аларма в 6. Иначе нотификация че три аларми са заглушени. Ползвам Timely. Имам DND до 6.00. Гледах, не е приспано приложението....

Как успя да го оправиш? На жена ми с S9+ има същият проблем с Timely. Аз също го полсвам на S8 с Oreo и нямам проблеми. Залебялах при S9+, че някак си дори и часовника не се update-ва и може и това да е причината, защото алармата започва да звъни след като се събуди телефона. Явно Pie приспива някакви процеси и това е причината.

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

Цитирай

(2019-03-01, 10:58:55)lz2mx написа:  При мен работи супер особено анимациите. Единственото нещо което не успява да сработи е Gcam с портретния и режим. Дано скоро се намери работещ вариант .


Работи портретния режим в Gcam,поне при мен работи и на предна и на задна камера.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

За батерията поне при мен,първи цял ден със пай за първи път се прибирам 70% батерия след работа,еднакво ползвам телефона всеки ден на работа когато съм, между 5-10% повече от преди,да споделя и аз впечатление Big Grin

И да попитам нещо друго,като влезнах в Самсунг акаунта и си пуснах синхронизирането, снимките който са там не са със същото качество а файла е същия като памет,някои забелязал ли е нещо такова?

(2019-03-01, 17:24:44)Petar88 написа:  За батерията поне при мен,първи цял ден със пай за първи път се прибирам 70% батерия след работа,еднакво ползвам телефона всеки ден на работа когато съм, между 5-10% повече от преди,да споделя и аз впечатление Big Grin
[quote pid='1545189' dateline='1551453884']

И да попитам нещо друго,като влезнах в Самсунг акаунта и си пуснах синхронизирането, снимките който са там не са със същото качество а файла е същия като памет,някои забелязал ли е нещо такова?
[/quote]

И още нещо, Always on display когато е направен със докосване,като е в джоба работи през цялото време, явно сензора е мн сензитив,така че беше хубава екстра но явно пак ще съм по старо му.
Цитирай

Май не съм успял. Мислех, че съм. Тази сутрин ме събуди фабричния, който навих като резерва. Гледам Timely не е ъпдейтван от август... Смешното е че тогава са обявили, че стават част от гугъл и да очакваме още много подобрения...

Samsung Galaxy S 8+, Renault Scenic 1.9 dci, beautiful woman and wonderful child
Цитирай

Изключи оптимизациите на батерията на приложенията, които искаш да работят непрекъснато.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

Някаква идея как може да се махне това гадно "ч." след часа, когато е на български настроен телефона ? Никой телефон досега, включително и на този на Орео не ми е показвало това гадно съкращение. Сега решиха да запълнят още малко място, щото нямат какво да правят. Ама кретенски решения взимат някой път.
Цитирай

За кой точно часовник говориш? На Заключен екран, Начален екран, на Always on display...?
Цитирай

(2019-03-01, 23:37:26)hollyshit написа:  За кой точно часовник говориш? На Заключен екран, Начален екран, на Always on display...?

Изобщо където го има, но то май само на начален го имаше ако не се лъжа ? Върнах се на Орео заради това и батерията (двойно повече дърпа при мен, ще чакам поне 1 пач). На английски като е пак ми показва 24ч. зона (т.е 21:30 примерно), но няма "ч." нито пък англоговорящите имат "h" при тях. Голяма тъпотия е и дразни изключително много като го виждам постоянно.
Цитирай

При мен на Пай с българско меню никъде няма въпросното 'ч'.
Да не би да си сложил някоя тема, която да ти е променила часовниците?
Аз съм с оригиналната тема на нощен режим.
Цитирай

(2019-03-02, 00:26:06)hollyshit написа:  При мен на Пай с българско меню никъде няма въпросното 'ч'.
Да не би да си сложил някоя тема, която да ти е променила часовниците?
Аз съм с оригиналната тема на нощен режим.

Няма никаква тема сложена.  Да не би тапетът/темата да ти закрива това "ч" ? За началния екран става въпрос.

Флашнах български софтуер макар, че телефонът не е от България взиман. Сега пише BGL/BGL/PHE. Не знам какво е положението с ъпдейтите така, но на мен ми е все тая. Така или иначе Орео ме радва повече. И батерията държи повече (на 9 има дрейн сериозен) и иконите са по-красиви, а и нотификациите не са така сляти нескопосано с горния бар и не изглежда отвратително. Гугъл го направиха със заоблени ъгли, но пак е разделено, а тук е отврат. Явно ще се ползва Swift Installer, само да го ъпдейтнат.
Цитирай

Вече може да се променя бигсби бутона да пускаш каквото искаш с него сега го видях аз
Цитирай

(2019-03-02, 09:20:00)Petar88 написа:  Вече може да се променя бигсби бутона да пускаш каквото искаш с него сега го видях аз

Трябва май да чакаме ъпдейт за тази опция,сега я няма
Цитирай

Трябва да си актуализираш Bixby от Galaxy Store.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Нямям актуализация,сериозно ли е вече налична опцията?
Цитирай

Ако си с Андроид 9.0 е налична.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Със Android 8 съм,чакам ли чакам ъпдейда за 9 Smile
Цитирай

(2019-03-02, 00:26:06)hollyshit написа:  При мен на Пай с българско меню никъде няма въпросното 'ч'.
Да не би да си сложил някоя тема, която да ти е променила часовниците?
Аз съм с оригиналната тема на нощен режим.

Предполагам човека говори за часовника в панела за нотификациите.Наистина много тъпо е с това "ч". Ако някой има идея как да се махне....
Колега @toem84 за България мисля,че все още не е излязъл.Повечето сме флашнали с Один немския Pie
Цитирай

(2019-03-02, 16:02:04)bajchoni написа:  Предполагам човека говори за часовника в панела за нотификациите.Наистина много тъпо е с това "ч". Ако някой има идея как да се махне....
Да, при мен горе в лентата също има 'ч'.
Не му бях обърнал внимание.

(2019-03-02, 13:50:49)ivan_vylka написа:  Трябва да си актуализираш Bixby от Galaxy Store.
Аз съм с последния ъпдейт на Бигсби, ама не разбирам в кое меню точно се ремапва бутона. Малко хелп?
Цитирай

Трябва да отидеш в настройките. Там където се избира дали да е един или два пъти натиснат имаш избор да избереш приложение

Samsung Galaxy S 8+, Renault Scenic 1.9 dci, beautiful woman and wonderful child
Цитирай

(2019-03-02, 20:04:05)Terko написа:  Трябва да отидеш в настройките. Там където се избира дали да е един или два пъти натиснат имаш избор да избереш приложение

къде в настройките се намира това?

(2019-03-02, 20:15:58)tisho9620 написа:  къде в настройките се намира това?

намерих го, но нямам опция да сменя аппа?

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай

Аз все още не съм получил пай. Но и от скоро съм ползвател на Samsung и всичко ми е ново. Ще прочета повече преди да ъпдейтвам.
Цитирай

Сандвича в дясно натискаш. И ето картинка https://photos.app.goo.gl/B8nvfemUc15pLLGV7

Samsung Galaxy S 8+, Renault Scenic 1.9 dci, beautiful woman and wonderful child
[-] 1 потребител изказва благодарност на Terko за това мнение:
  • hollyshit
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)