Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI 9 SE

MIUI Global 12.0.3
Софтуерен или хардуерен е проблема?
Цитирай
Аксесоари

Вероятно е софтуерен. Може някое приложение да го заглушава. Виж кои приложения имат разрешение към разговори и ги блокирай. изчисти кеша , рестартирай . Или поотделно стъпка по стъпка.
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

Благодаря, изключих всичко, което може и има достъп до разговорите. Остана ми записа на обаждания. Много ме съмнява, че в него е проблема, но ми е нужно, а и е вградено приложение, освен това оставям в паметта само най-нужните записи, а те не бяха много. Все пак изчистих по-основно кеша, даже ми се изтриха важни записи - дано те са били проблемните. Не ми се иска да връщам фирмените настройки, но ако продължават грижите- ще направя и това. И все пак дано е софтуерно наистина, за да не се налага ремонт. Ще стане ясно скоро.
Цитирай

При мен го направо точно веднъж преди месец.

Нямах проблеми на следващия разговор и още нямам

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Не знам в коя тема, но съм писал за този проблем преди година, имам същия казус. Странното е, че го бях позабравил (не го беше правил скоро) точно тази седмица започна да го прави отново, сега като се замисля, нали преди няколко дни актуализирах. Напълно съм убеден, че е софтуерено, но вече се примирих, все нещо им куца....!
[-] 1 потребител изказва благодарност на valentyno за това мнение:
  • valdimi
Цитирай

Някой да има проблем с автоматичното осветление ? При мен постояно се променя и се не държи естествено . Имам чувството ,че тоя хром се е*ава с цветовата схема и авт. осветление ?

Xiaomi Mi 9 SE --> Android 10
Цитирай

Да, хрома се ебава и при мен

Променя цветовата схема

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Искам да си направя едни фабрични настройки на телефона ,обаче никъде не намирам да си архивирам снимките или да ги кача в облака и после пак да си ги възстановя ? Как става номера ?

Като му задам да прави резервно копие на компютъра имам само 3 избора на Повикванията ,Други данни 600 мб някакви и Данни за приложенията . Снимките са ми 10-20 GB

P.S. Намерих вариант с вкл. на USB кабела и има опция прехвърляне на снимки и ми отваря някакво приложение на Windows 10 и става грамотно прехвърляне . Всъщност на мен само това ми трябва да архивирам и после да си ги възстановя .

Xiaomi Mi 9 SE --> Android 10
[-] 1 потребител изказва благодарност на ianiovski за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Качи си ги на компа и после си ги върни на тела с кабел

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Моля Big Grin Big Grin
Не ми позволява да правя снимки

[Изображение: Screenshot-2021-03-24-12-57-00-325-com-a...camera.jpg]

Реснах го и се оправи, ама беше странно щото даже нямаме слот за карта с памет.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Явно има и вероятно си избрал тази памет за съхранение на снимки в настройки.
Цитирай

Телефона няма слот за карта с памет

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Няма слот , добре. Възможно е да търси такъв софтуерно. Нямам такъв и няма как да проверя, но е възможно да съществува споменатата опция. Не се учудвам Xiaomi да са пропуснали нещо , що се отнася до софтуера. Както и да е вече си решил проблема. Другия път изтрий всички допълнителни приложения за снимки, виж кои имат достъп до тях и съответно го забрани временно докато разбереш от кое идва проблема . На първо място е хубаво да изтриеш кеша и данните на приложението за снимки.
Цитирай

Реално такава опция няма никъде по телефона, явно нещо се е сбъгясало

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

ако си ползвал dual apps се появява втори сторидж, където би трябвало да отиват снимки и други данни от клонираните приложения и камерата може да е решила, че това е нейната памет по подразбиране, ама как - нямам идея
Цитирай

Нова актуализация.

Само ъпдейт на сигурността.

[Изображение: Screenshot-2021-04-04-14-45-09-983-com-a...pdater.jpg]

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Здравейте , някаква идея защо не мога да отварям сайта data.vivacom.bg през Chrome ,а през вградения браузер ми го отваря ?

Xiaomi Mi 9 SE --> Android 10
Цитирай

Каква грешка дава?
Да не би да не е https?
Цитирай

[Изображение: jdv1622401239p.jpg]

Xiaomi Mi 9 SE --> Android 10
Цитирай

Това ми изглежда, че е било проблем заради слабия обхват в момента.
Цитирай

Не е от обхвата . Във вградения браузер си работи .

П.С. Дейнсталирах ъпдейтите и ги инсталирах наново и се оправи .

Xiaomi Mi 9 SE --> Android 10
[-] 1 потребител изказва благодарност на ianiovski за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Току що актуализирах до MIUI 12.5.1,... за сега работи всичко много добре. И андроид 11....

Нямах известие, че ще се актуализира и Андроид а!?

От сутринта ми е в ръцете, много добре се държи, за сега нямам никакви забележки. Работи една идея по-мазно, по-приятно за окото. Основен акцент е плъзгащата лента за известия от горе, подобрена, с повече детайли, повече възможности. Със сигурност пръстовия ми отпечатък работи много по-бързо и коректно, както и лицевото разпознаване. Доволен съм!


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Потвърждавам, нещо пръстовия ми правеше шмекерии докато го слагам, но след като го сложих отключва много по бързо заедно с лицевото.
Актуалиризани анимации за пръстовия. (Най-накрая, писна ми да гледам старите лагнали анимации 2 години вече почти.)
Държи се много добре и има доста нови неща.
Оправили са стабилизацията за 720p30 и 1080p30 която 2 години не работеше и я имаше само като опция.
Нова Анимация при зареждане.
Ако си в Notification панела и дръпнеш от дясно на ляво ще те прати в Control Center и обратното.
Нотификациите са много по-подредени и има повече информация.
Оправили са анимацията при отключване.
Шрифта на няколко места е променен с новия им.
Нови иконки за статус бара.
По-гладки анимации из целия телефон.
Добавили Multiple users в настройки над Always-on display & Lock screen.
Много по бързо реагира на натискания.
Могат да се дейнсталират някой системни приложения.
Системните приложения могат да им се скрият иконките от Launcher - а.
Добави ли са Smart Home (Mi Home) Преки пътища в Control center.
Добавили са опция на заключен екран дали да имаш достъп до Notification Center и Control Center или само едно от двете. (Лично съм махнал достъпа до Control Center на заключен ако телефона бъде загубен да не могат да изключат мобилните, но пък съм оставил Notification Center - а.)
Recent apps вече може да му се променя дизайна като има един нов избор. (iPhone/Huawei или старото на Xiaomi).

Едно нещо обаче ми липсва още от Miui 11 и то това е Sync опцията в Control Center

Радвайте му се докато може защото мисля че Miui 13 ще е последната актуализация с нови неща.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

При мен още я няма актуализацията ,но я чакам с нетърпение . Това телефонче много ми харесва като размери (на днешно време е рядкост телефон с такива размери ,горе долу Iphone още има някой модел с такива компактни размери) ,камера, IR ,софтуерна поддръжка . Ако му не даде някакъв дефект ,ще се карам с него още време . Батерията на колко време издава багажа ? Аз го зареждам по 1 път и то вечер ,тогава е на 40% .

Xiaomi Mi 9 SE --> Android 10
Цитирай

Еми първата ми беше издала багажа за година и половина.

Сега със сменена си работи и държи като нов

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 2 потребители изказват благодарност на BGDropche за това мнение:
  • Be6i4, ianiovski
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)