Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI 9 SE

Някой има ли проблем когато търси нещо в настройките, първия резултат да се скрива от лентата където се пише? Т.е. резултата не излиза изцяло, понеже все едно върху него е лентата за търсене.


Разбрах от къде е колеги. Когато се спре анимацията изцяло тогава се получава така. В опциите за програмисти има тези настройки за анимацията
Windows animation scale
Transition animation scalе
Animator duration scale
Първите две може и да ги махнете, но последната трябва да е отметната поне с 0.5 за да няма проблеми. Ако и там се премахне отметка се получава този ефект като търсите нещо в настройките.
[-] 2 потребители изказват благодарност на SaRaGoN за това мнение:
  • suffer, svencho
Цитирай
Аксесоари

Последното мнение няма общо с темата.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай

Темата е обща, което не одобрявам, но не е проблем точно това мнение да е в нея.
Аз бих го сложил като нова тема в раздела за упътвания.
И като цяло 8 страници обща тема е повече от достатъчно, така че ще помоля всеки, който реши да пише тук, просто да отвори нова тема.
Най-често срещаното по форумите е "За да не отварям нова тема пиша тук"
Новата тема ще бъде видима за много повече хора, ще бъде по-лесно открита от търсачката и има много по-голям шанс да помогне и на други отколкото 12-тия пост на 4та страница в общата тема.
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Spellbound91, svencho
Цитирай

Аз имах предвид предходното.
"Все едно, аз не се снимам никога. и нямам снимки на себе си, в гроба ли да си ги носа тия снимки?"
Извинявам се за грешката.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
[-] 1 потребител изказва благодарност на svencho за това мнение:
  • suffer
Цитирай

разбирам. Просто е обща тема и докато не се заключи ще е така. Затова призовах като се присетите нещо да пускате нови и тази да потъне просто
Цитирай

Ок. Съвсем прагматично решение. Подкрепям идеята и ще се придържам , към нея.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай

Здравейте, искам да ми ми стои при заключен екран нотификация на вайбър. Влязох във всички настройки и разреших, но трябва да отключа телефона,за да видя. Идеи?
Цитирай

Тъй като и аз съм нов в отбора на МиуИ-Шаоми най-вероятно трябва от менюто "Manage apps --->Permissions----Autostart" да позволиш Вайбър поне при мен е така и имам нотификации на заключен екран.
Цитирай

https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...9a32ADwjJA

Трябва да сме от първите, значи !

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай

(2019-10-16, 13:48:34)svencho написа:  https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...9a32ADwjJA

Трябва да сме от първите, значи !

Най-много се нуждаем, значи...!
Цитирай

Отбелязвам подобрения в батерията, камерата и бързината на тела. Пръстовия е доста подобрен и хваща бързо като при S10 или го бие на моменти като лично тествах.

Ако има зададено лицево, тела направо се отключва като се цъкне power бутона.

Анимациите са приятни особено на 85hz

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 2 потребители изказват благодарност на BGDropche за това мнение:
  • suffer, valentyno
Цитирай

(2019-10-17, 07:14:55)BGDropche написа:  Отбелязвам подобрения в батерията, камерата и бързината на тела. Пръстовия е доста подобрен и хваща бързо като при S10 или го бие на моменти като лично тествах.

Ако има зададено лицево, тела направо се отключва като се цъкне power бутона.

Анимациите са приятни особено на 85hz

Ти направо ме надъха,...
Цитирай

Ето клип на пръстовия и лицевото.
На 2 пъти не успях да уцеля сензора.


Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • svencho
Цитирай

Абонатите на Виваком с mi9se може да пробват да изпратят смс start на 1701 за активация на volte. Засега поне на два телефона се получи. И да не забравят да пуснат опцията в менюто с кода за пускането и през дайлъра.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • valdimi
Цитирай

Готово

[Изображение: Vq3ngoN.jpg]

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

(2019-10-23, 20:28:25)batala написа:  Абонатите на Виваком с mi9se може да пробват да изпратят смс start на 1701 за активация на volte. Засега поне на два телефона се получи. И да не забравят да пуснат опцията в менюто с кода за пускането и през дайлъра.

А vowifi активира ли се?
Цитирай

То няма ъпдейт на бейзбанда в mi9se, но явно са тествали, че работи коректно с волте услугата им и затова понеже го и продават са разрешили да се активира само volte.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

При мен не се получи и кодове писах, WiFi calling не работи като пуснах СМС с "CHECK" към 1701.
От менюто settings>>sim card>> ... нямам опция да включа VoLTE нито ми излезна икона отгоре.
Иначе Виваком ми активира услугата VoLTE..

Телефона е от Виваком.

3мин. по-късно... ** Точно пробвах за последно, и се получи. Евала! Smile Сега ще видим как се чува.

SE X10 >> SE NEO >> SE ARC S >> SGS II >> LG G2 16GB >> Huawei P7 >> LG G2 32GB >> Huawei P8Lite >> Huawei Nova >> Xiaomi MI 9 SE
Цитирай

Набира мигновенно

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Вероятно ползва стандартно активираният профил за волте и затова няма и vowifi. Кодека сигурно е Amr_wb 23.85, но и той е предостатъчен за качествени разговори с други волте телефони. Ако се активира на сим картата и vowifi на съвместим телефон има вариант (описан в темата за активиране на vowifi на xiaomi телефоните) да се използва и тази услуга, а на руутнатите телефони и вариант за активиране на Evs кодека.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Виваком вече активират директно VoLTE на телефон Xiaomi MI 9 SE със изпращане на смс. Браво! Повече от една година след създаването на темата за VoLTE, но така е с нашите оператори... Smile

Вероятно има връзка с факта, че конкретният модел се продава в магазините им. Сега остава да разширят поддръжката за всички Xiaomi модели и да увеличат официално предлаганите в магазините си.

Напомням, че за да тръгне самото VoLTE, освен активацията на сим картата със смс, трябва да въведете в телефона си и кода от пост 1 на темата за VoLTE: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94364   След това започвате да се наслаждавате на високо-качествени разговори през 4G мрежата и мигновено свързване  Storstark


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Как е камерата на SE спрямо Mi 9 на тъмно, голяма разлика или??
Цитирай

Много е зле стоковата камера, ползвай Google Camera.

Заповядай: https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/g...4_plus.apk

Ето ти два примера

Първата е със портретен режим, а другата нощен.
https://imgur.com/a/HRzrtix

Лицата са премахнати нарочно!

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • scenic
Цитирай

Да разбирам че камерата не му е силата? Поне за батерията чета добри неща.
След оптимизации (софтуерни) поне докарва ли средно ниво?

Иначе предполагам повечето собственици са търсели компактен телефон, Шаоми не ми е сред фаворитите за телефон, но опита ми е с Ми 5, кратък. Опитвам се да  сменя сегашния - с нещо под неговите размери, но със същия екран (или по-голям, какъвто е случая).

Понеже Samsung А40 ми беше първия заподозрян за нов тел, но е с ограничен хардуер - обмислям Mi 9 SE, кои са му кусуруте и откъде е най-добре да се закупи. Другият модел с ширина под 71мм който открих е Samsung Galaxy S10e, но е извън бюджета и май не е с изцяло плосък екран (по ръбовете).

ПП: Това наистина ли му го пише в спецификацията?
1.39 W/kg (head) 1.39 W/kg (body)

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Здравейте някой забелязвал ли е когато е на зарядно и говори по телефона дали има нещо като смущения в слушалката ,чува се едно като леко цвърчене както когато си близо до радио или нещо подобно . Не всеки път го прави , забелязал съм когато телефона ми е на 100% зареден тогава го прави . На предишните LG-та и Nokia 3310 (новата) го има като лоша екранизация на говорителчето ,но го прави постоянно при тях ,а при Mi 9 SE го прави само на зарядно и то не всеки път . Поиграх си за пробата да се обаждам на 123 .

П.С. Volte ми е акт. ако има значение . Преди малко пробвах и направих 5 обаждания и на всичките имаше леко цвърчене до като не му махнах зарядното по време на разговор и веднага спира . Нормално ли е да има такива смущения от зарядното ? И то не всеки път де

Xiaomi Mi 9 SE --> Android 10
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)