Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S10/S10+ - Лични впечатления и коментари

Бобицеков, отдавна съм се обърнал към когото трябва и ми предложиха замяна. Ако си по-наблюдателен, ще разбереш разликата във функционалността между S9+ и S8+, които са много по-добри от S10+. От Самсунг обявиха официално единствено кастрирането на WLAN модула, ограничаващ новите апарати в работата им на 2,4GHz. Пише го в инструкцията за експлоатация. Моделът S10+ не позволява разпознаването на собственика му при трансхортиране, заради калпавия инерциален сензор. Този за близост често не позволява приемането на входящи обаждания. Има и проблем с дигитайзера, когато се налага събуждането на телефоня с почукване, което още не е установено откъде точно идва. Писал съм вече за евтината окомплектовка на телефона, дачеч от стандартите за средния клас апарати.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
[-] 1 потребител изказва благодарност на dodo_pv за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари

(2020-01-24, 21:38:11)dodo_pv написа:  Бобицеков, отдавна съм се обърнал към когото трябва и ми предложиха замяна. Ако си по-наблюдателен, ще разбереш разликата във функционалността между S9+ и S8+, които са много по-добри от S10+. От Самсунг обявиха официално единствено кастрирането на WLAN модула, ограничаващ новите апарати в работата им на 2,4GHz. Пише го в инструкцията за експлоатация. Моделът S10+ не позволява разпознаването на собственика му при трансхортиране, заради калпавия инерциален сензор. Този за близост често не позволява приемането на входящи обаждания. Има и проблем с дигитайзера, когато се налага събуждането на телефоня с почукване, което още не е установено откъде точно идва. Писал съм вече за евтината окомплектовка на телефона, дачеч от стандартите за средния клас апарати.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

Чудесно. Много благодаря за изчерпателния отговор. Много по-добре от "сляп и глух, не става и за чеп".

За щастие при мен не се наблюдават описаните от теб "проблеми". И това с WLAN модула... не знам какво да кажа... явно е голяма драма. Къде по-точно обаче да я търся? Виж, не се заяждам, но наистина не мога да ти вляза в положение. Според мен това е отличен телефон. И да има проблеми, не мисля че са чак толкова драматични, колкото ги изкарвате.
Цитирай

Съжалявам за лошия отзив, но не получих това, което декларираха. Моделът е с много пропуски и хардуерни компоненти с незадоволително качество. Производителят е наясно с проблема и това ще се промени в близкото бъдеще. Получи се голям отлив на техни потребители, което не е добре. За радост на Самсунг, нещата с последния модел на айфон също не са добри, което им дава допълнителна надежда. Това, което е сигурно е, че през следващите 2 години отливът на европейските им потребители ще е голям. Което ще е добре за конкуренцията и за нас.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
[-] 1 потребител изказва благодарност на dodo_pv за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2020-01-24, 20:56:41)dodo_pv написа:  1. Сензорът за близост.
2. Инерциалният сензор, подаващ информация за положението на телефона.
3. Радиомодулът за 2,4 GHz, обявен още при пускането на апарата в серийно производство. Да обяснявам ли допълнително с какви неудобства са свързани тези проблеми или сте наясно?

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

(2020-01-24, 21:57:29)emo_841 написа:  П.с.Забрави и 4тото-Батерийката !!!

(2020-01-24, 21:45:00)bobytsekov написа:  Чудесно. Много благодаря за изчерпателния отговор. Много по-добре от "сляп и глух, не става и за чеп".

За щастие при мен не се наблюдават описаните от теб "проблеми". И това с WLAN модула... не знам какво да кажа... явно е голяма драма. Къде по-точно обаче да я търся? Виж, не се заяждам, но наистина не мога да ти вляза в положение. Според мен това е отличен телефон. И да има проблеми, не мисля че са чак толкова драматични, колкото ги изкарвате.
Аааааа..какво стана!! И все пак има ??
[-] 1 потребител изказва благодарност на emo_841 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2020-01-24, 21:55:40)dodo_pv написа:  Съжалявам за лошия отзив, но не получих това, което декларираха.

Няма за какво да съжаляваш - споделяш впечатления.
За разлика от теб (и emo_841) аз съм доволен от телефона. Не мога нищо лошо да кажа за него.


(2020-01-24, 21:57:29)emo_841 написа:  Аааааа..какво стана!! И все пак има ??

Има какво?
Цитирай

Не мога да коментирам батерията, защото не го ползвам за тежки игри или мултимедия с часове. За мен е прилична, неотличаваща се от батериите на S9+ и S8+, с една идея е по-добра от тази на S7edge.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
[-] 1 потребител изказва благодарност на dodo_pv за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

dodo стига писа неща, които не са верни, точно Samsung е Apple сега са на печалба, заради тези телефони, дай доказателства, пишеш лошо за тях, защото твоя телефон е дефектен, само двама се оплаквате от него, за проблеми, които не съществуват или са маловажни, това не означава, че трябва да го правиш на проблем, все едно е за всички.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Хазарт, до септември месец миналата година изобщо не съм се интересувал от маркетинг, защото не се занимавам с такива неща. Никога не съм имал проблеми с галакси серията на Самсунг откъм качество. Нещата се промениха, след като смених осмицата с десятка. Имам контакти в Германия, Италия, Австрия и Холандия, откъдето получавам отговори на някои от питанията ми. Не съм прокурор, за да доказвам на някого нещо, всеки, който е притежавал и ползвал тези апарати знае, че съм прав. Това, което още не съм споделил е, че сривът в качеството на мобилните телефони (и не само) на Самсунг започна след катастрофата с батериите на един от моделите на ноут. Еър Франс и до момента не ги допуска на борда на авиопарка си. Самсунг имат много финансови загуби, които трябва да покриват. Аналогичен е и проблема с най-новите им телевизори, свързани с черния цвят, в следствие на неправилна развойна дейност. Още финансови загуби за компанията. И те трябва да се покрият от някого, така ми беше обяснено. Проблемът с последните модели на Айфон е свързан с транспортирането на устройството, а не с качеството им. Когато ми го предложиха за замяна на моята десятка, обърнах внимание на ниго, който липсва при самсунг. Обърни внимание на трите копчета за риза, които са му лепнали отзад, в ъгъла!

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
[-] 1 потребител изказва благодарност на dodo_pv за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2020-01-25, 10:53:52)dodo_pv написа:  ... всеки, който е притежавал и ползвал тези апарати знае, че съм прав.

Аз не съм притежавал други модели на Самсунг. И в миналото никога не съм имал достатъчно доверие в тях, за да инвестирам пари в който и да е от смартфоните им.
S10+ ми е първият телефон на Самсунг и нямам база за сравнение, що се касае до по-старите им модели от S-серията.
Както вече казах - телефонът е страхотен, работи чудесно и безпроблемно.

А тези истории с Еър Франс, телевизорите и транспортните проблеми на Епъл... Звучи като прекалено драматизиране.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobytsekov за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Не мога да кажа, че съм забелязвал при мен който и да е от проблемите описани от теб. А и не виждам тук във форума някой друг толкова да се оплаква от телефона като теб. И както ти казаха, като толкова не ти харесва защо просто не си вземеш един айфон и да мирясаш.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай

Като притежател и ползвател на почти цялата галакси серия, никой не може да оспори правото ми да споделя конкретни проблеми на конкретния модел. Апаратът не е инвестиция, той не носи приход. Това е разход, който трябва да бъде оправдан. А не може! Когато човек пътува много с дискутирания модел и приема много обаждания, ще забележи това, за което пиша и което при старите модели се случваше много по-рядко. Доскоро си мислех, че е проблем единствено на несъвършената операционна система на Гугъл и по-специално на андроид 9. В интерес на истината, отскоро съм с 10-тата версия и още не ми се е случвало да пропусна обаждане, поради проблем със сензора за близост или бъг в дигитайзера. Наистина е възможно да са го оправили. Но, така или иначе, нискокачественото заряднофустройство и кабел потвърждават проблемите с използваните компоненти. Фякт е, че моделът е много ергономичен и бърз, но и някои други производители предлагат същото. Имам чувството, че някои от Вас приемат една обикновена вещ, създадена за да ни улеснява и служи, за нещо одушивено или неразривнофсвързано физически с нас. Хайде малко по-сериозно, толкова много други смартфони има на пазара!

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
[-] 1 потребител изказва благодарност на dodo_pv за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

И какво като има?! Дай в такъв случай да правим от мухата слон и да не спираме да мрънкаме по форумите!

Пък и този телефон, с който съм в момента, е достатъчно добър, за да не мисля да други.
Това е моето впечатление като ползвател поне на този модел. Но мога ли да се меря с тези, притежавали почти цялата серия...  Yikes  Tongue
[-] 2 потребители изказват благодарност на bobytsekov за това мнение:
  • martoo, NaniG
Цитирай

Бобицеков, със здраве да си го ползваш! Ако беше лош, нямаше да съм още с него Само пиша, че не е ДОСТАТЪЧНО хубав, и то САМО в този форум. Сещайте се защо

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
[-] 1 потребител изказва благодарност на dodo_pv за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2020-01-25, 13:06:31)dodo_pv написа:  Бобицеков, със здраве да си го ползваш!

Това и правя Wink
Цитирай

От м. Септември съм с S10+ и до сега не съм имала проблем със сензора за близост. Ползвала съм и други S модели, на нито един не съм имала проблем с този сензор.
Смятам, че телефона е страхотен. Всеки модел има плюсове и недостатъци и всеки може да прецени, кой е най-подходящ за неговите нужди. Когато някой има хардуерен дефект е редно да се обърне към съответния официален сервиз за ремонт или замяна. Като не му допада продава го и си взима нещо друго. Smile

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

Samsung намалява цените на всичките Galaxy S10: https://www.samsung.com/us/mobile/galaxy...ce=ixbtcom

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

https://www.youtube.com/watch?v=rkEPW5Aa5oE Ето едно ревю.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Забелязвам ,че до 50% на батерията при гледане в Youtube на един и същи клип,продължителноста е различна от тази под 50% с която е 2 минути по малко продължителноста на същия клип над 50%. Това нормално ли е?
[-] 1 потребител изказва благодарност на emo_841 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Мястото на което гледаш клипа същото ли е,начина на държеше на телефона също е важно!?Много зависи и в кой часови диапазон гледаш клипа.
[-] 1 потребител изказва благодарност на j95monster за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2020-01-28, 22:13:47)j95monster написа:  Мястото на което гледаш клипа същото ли е,начина на държеше на телефона също е важно!?Много зависи и в кой часови диапазон гледаш клипа.
Да! И при едни и същи настройки,а това със зоните какво значение има?
Цитирай

Зависи дали закриваш някоя антена с ръка или си на място с по слаб обхват.В крайна сметка се притесняваш повече от колкото трябва.Ползвай си апарата и му се радвай .
[-] 2 потребители изказват благодарност на j95monster за това мнение:
  • emo_841, oxuboxu
Цитирай

Колеги, защо не светва дисплея при известия? Има някаква глупост Едж лайт, която свети когато си иска или поне аз забелязвам, че е само на Телеграм и Уатсап. На останалите....тъмнина! В настройките на тоя Едж лайт съм пуснал уж да свети на заключен екран и на всички приложения...ама...самсунгска работа.
[-] 1 потребител изказва благодарност на macko166 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

@macko166 Простотията е, че самите приложения трябва да имат опцията да светват екрана, и ако могат да го правят, то функцията едж лайт сработва вместо това, когато е пусната.. А много малко приложения го правят. Има едно приложение https://play.google.com/store/apps/detai...psv2&hl=bg
То светва екрана за всяко едно приложение, което искаш, и като бъде добавено в едж лайт (има си подробно описано как да си настроиш всичко), работи безотказно за мен от много време насам. Ако пък искаш просто да ти светва екрана, не добавяш edge light fix for all apps в едж лайт и, въпреки, че не това му е предназначението, върши тази работа.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sv3TL10 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Искаш да кажеш, че телефон за 1539 лева няма опция да светва при нотификация, а трябва да сваля Нещо си от плей стор, което ще работи във фонов режим и ще хаби батерия...Да им...се невиди! Ужасни са Самсунг, знаех си!
Даже мисля, че ъпдейта догодина този телефон ще го пропусне, защото ще има S 20...S 20 Plus... S 20 Mega и S 20 Giga... Както са правили досега!
[-] 1 потребител изказва благодарност на macko166 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Виж сега, твоя си работа. Аз се опитах да помогна с това "нещо си". И аз не обичам странични приложения за такива неща, но да, на телефон за толкова пари няма такава опция и ако искаш да я имаш, това приложение помага. Не хаби нищо, ползвам го доста дълго време.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sv3TL10 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)