Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми и въпроси на Samsung Galaxy S10/S10+

(2020-02-20, 11:49:51)emo_841 написа:  А това при вас включено ли е и дали оказва влияние на батерията .Мисля че е зададено под дифлоут.
Изключих го това ! Да видим как ще е .В Reddit пише че спестява около 3% от батерията .
Също и тук,като никои от тях не съм ползвал освен автоматичното оптимизиране.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
Аксесоари

Здравейте и честит празник!
Защо,когато дадох да се прави автоматично резервно копие на контактите в гугъл акаунта ми,контактите записани в телефона изчезнаха? Това то направих защото новодобавени контакти не се записваха в акаунта,въпреки че е включено синхронизиране. Това става за втори път вече,писна ми да ги въвеждам наново. Включено ли е резервно копие,при въвеждане на нов контакт в самия телефон не се запазва,а запаметяването е зададено в телефона по подразбиране .До сега не съм имал телефон с такъв проблем.Някой има ли представа,къде бъркам.

Sony Xperia Z2 (D6503);Tronsmart MX III Plus-Android ;Samsung Galaxy S10+ ;Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Честит Празник на всички!
Има ли начин да се изведе бутон за бърз достъп до определен VPN профил?
Благодаря.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай

След предпоследния ъпдейт /поне така мисля/ имам проблем с входящите разговори когато телефона е свързан към Bluetooth-а на колата.
Разговора се приема на самия телефон, а не на аудио системата. Звъни си през тонколоните, вдигам през волана, но звука е на телефона и не ме чуват.
Трябва ръчно да го пренасоча към телефона и пак обратно към колата и тогава се чува.
Ако аз набирам няма проблем и звука си е към колата.

По същия начин се държи и ако съм пуснал Android Auto и разговорите минават през него.
Цитирай

Защо не опиташ да ги разкачиш и да им изтриеш настройките.След това на ново да ги конектнеш?
[-] 1 потребител изказва благодарност на bajchoni за това мнение:
  • lazarus18
Цитирай

в блутут, на всяко устройство си има настройка какво точно да прави през блутута, може самите разговори да са изключени, разцъкайте там Smile
Цитирай

Искам да попитам нещо! При вас включено ли е автоматичното  архивиране?
Цитирай

Ако питаш за нещата в Настройки > Акаунти и архивиране > Архивир. и възстановяване, аз лично никога не съм използвал този вид архивиране.
Цитирай

(2020-03-05, 06:59:38)bobytsekov написа:  Ако питаш за нещата в Настройки > Акаунти и архивиране > Архивир. и възстановяване, аз лично никога не съм използвал този вид архивиране.
Да за това  питам ,по точно само дето е тикчето за архивиране на моите данни .
Цитирай

Ами аз не ги ползвам тези неща. Предпочитам да си направя всичко от нулата при смяна на телефон или ресет.
Иначе по твое желание може да си избереш кое да архивираш и в последствие, ако се наложи, да възстановиш по-лесно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobytsekov за това мнение:
  • emo_841
Цитирай

(2020-03-05, 11:10:41)bobytsekov написа:  Ами аз не ги ползвам тези неща. Предпочитам да си направя всичко от нулата при смяна на телефон или ресет.
Иначе по твое желание може да си избереш кое да архивираш и в последствие, ако се наложи, да възстановиш по-лесно.
Питам,защото по принцип и аз като правя фабрични настройки искам да е на чисто а тези отметки винаги са ми били включени а дефакто нямало смисъл от това.А да питам ако ги изключа сега и по време на ползване или рестарт на телефона,ще загубя ли някъкви данни?
Цитирай

(2020-03-04, 17:30:12)bajchoni написа:  Защо не опиташ да ги разкачиш и да им изтриеш настройките.След това на ново да ги конектнеш?
Това помогна.

Благодаря!
Цитирай

Колеги, откакто сме на Андроид 10, ФБ месинджъра нещо хич не ми работи читаво. Примерно, когато някой ми пише, балончето често се показва по-късно след звуковия сигнал и до него набързо преминават всичките редове, които са ми изписали отсреща. Също много пъти, като цъкна върху балончето, съответният чат не се показва веднага, понякога след доста време, затова не го чакам и си отварям месинджъра от иконката, и докато вече пиша, балончето се отваря върху самия месинджър и ми прекъсва писането.. Ей такива глупости. Дано съм успял да обясня разбираемо Smile .. Вчера пък цял ден, само в месинджър, не ми работеше автоматичното задаване на главна буква при начало на писане и след точка, докато навсякъде другаде си работеше (и със swiftkey и със самсунговата клавиатура). Днес само се оправи..
От вчера пък във вайбър, след като пиша с някой, като дам назад, ме праща в настройките на вайбър, а не към списъка с чатове.
При жена ми, с друга марка телефон и на по-стар андроид, всичко си е наред.
Някой забелязва ли подобни явления?
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sv3TL10 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Относно FB Messenger проблема не мисля, че е от Андроид 10. Един приятел с S8, който е с Андроид 9 има същия проблем. Според мен нещо приложението е омазано.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



[-] 1 потребител изказва благодарност на krasimiretov за това мнение:
  • Sv3TL10
Цитирай

(2020-03-14, 12:39:11)Sv3TL10 написа:  Колеги, откакто сме на Андроид 10, ФБ месинджъра нещо хич не ми работи читаво. Примерно, когато някой ми пише, балончето често се показва по-късно след звуковия сигнал и до него набързо преминават всичките редове, които са ми изписали отсреща. Също много пъти, като цъкна върху балончето, съответният чат не се показва веднага, понякога след доста време, затова не го чакам и си отварям месинджъра от иконката, и докато вече пиша, балончето се отваря върху самия месинджър и ми прекъсва писането.. Ей такива глупости. Дано съм успял да обясня разбираемо Smile  .. Вчера пък цял ден, само в месинджър, не ми работеше автоматичното задаване на главна буква при начало на писане и след точка, докато навсякъде другаде си работеше (и със swiftkey и със самсунговата клавиатура). Днес само се оправи..
От вчера пък във вайбър, след като пиша с някой, като дам назад, ме праща в настройките на вайбър, а не към списъка с чатове.
При жена ми, с друга марка телефон и на по-стар андроид, всичко си е наред.
Някой забелязва ли подобни явления?
Относно вайбъра от последния му ъпдейт го оакаха така яко.При мен чак си създаде нови папки за снимки и клипове,тотална боза стана.Чистих му кеша,данни и деинсталация,но все същото.И това е при различни марки телефони и различни версии на Андроид.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bajchoni за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2020-03-14, 13:29:58)bajchoni написа:  Относно вайбъра от последния му ъпдейт го оакаха така яко.При мен чак си създаде нови папки за снимки и клипове,тотална боза стана.Чистих му кеша,данни и деинсталация,но все същото.И това е при различни марки телефони и различни версии на Андроид.
Чак сега забелязах, че и при мен след последния ъпдейт си е създал нови папки за снимки и видео. И при мен от време на време като върна назад ме връща към настройки, а не към списъка с чатове.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
[-] 1 потребител изказва благодарност на NaniG за това мнение:
  • plamen_jelezniq
Цитирай

Връща към настройки единствено като отвориш някой чат от нотификациите.Ако прегледаш чата като влезнеш от приложението си работи нормално.Поне така съ забелязал на моите телефони.Писах им мейл с проблемите,да видим.....Да се знае,че не е проблем с тела.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bajchoni за това мнение:
  • NaniG
Цитирай

Здравейте,
днес се ъпдейтна Samsung Cloud и сега иска двойна верификация с SMS код, който аз не получавам. Вече 5-6 опита направих. Някой друг с този проблем? Имате ли идеи как да получа кода?
Предварително благодаря.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
[-] 1 потребител изказва благодарност на NaniG за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Всички с S20 сме с този проблем. Вече двустъпковата верификация с телефонен номер е задължителна, а явно сървърите им не смогват на заявките и много трудно се получава SMS с код. Аз някъде на петия ден след десетки опити получих, като през това време нямах никакъв достъп до акаунта ми.
Търпение му е майката в случая и чести опити до постигането на успех.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2020-03-17, 21:57:30)ivan_vylka написа:  Всички с S20 сме с този проблем. Вече двустъпковата верификация с телефонен номер е задължителна, а явно сървърите им не смогват на заявките и много трудно се получава SMS с код. Аз някъде на петия ден след десетки опити получих, като през това време нямах никакъв достъп до акаунта ми.
Търпение му е майката в случая и чести опити до постигането на успех.
Благодаря. Аз съм с S10 +. Притеснявам се, че преди верификацията с кода ми поиска да сменя паролата. Надявам се скоро да успея.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

Мисля, че никога не им е работила както трябва двустъпковата верификация, поне унас.. Отдавна има оплаквания, че смс не идва, затова и я бях спрял след сума ти опити, преди време.. Жалко, че са я направили задължителна, като се има предвид колко зле работи, дано се погрижат..
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sv3TL10 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Потвърдено, има проблем с двойната верификация за Samsung account, решението е търпение.
При мен се получи на вторият ден, след първият опит.
Просто периодично трябва да пробвате.

G975F Dual Sim 128GB, VIVACOM
Цитирай

И при мен се получи на третият ден след десетки опити.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай

Аз успях през сайта на Samsung Account.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

Здравейте,

Имам нужда от помощ със следния проблем. Използвам Галакси С10+ като това е първи андроид телефон от години. Към момента версията на андроид е 9, при проверка за актуализация ми съобщава, че версията ми е актуална.  Каква може да е евентуалната причина?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)