Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми и въпроси на Samsung Galaxy S10/S10+

@vovalinder
https://www.samsung.com/au/support/mobil...alaxy-s20/
[-] 1 потребител изказва благодарност на rikob за това мнение:
  • vovalinder
Цитирай
Аксесоари

Здравейте, 2 седмици съм със Samsung S10, предишният ми телефон от друга марка, имаше една функция която много ми липсва.
А именно, когато някой звъни или имам нотификация на телефона, със 2но натискане на power button, спираше звука.
И искам да попитам, дали S10 подържа нещо подобно?
Цитирай

(2020-05-10, 18:11:15)positive написа:  Здравейте, 2 седмици съм със Samsung S10, предишният ми телефон от друга марка, имаше една функция която много ми липсва.
А именно, когато някой звъни или имам нотификация на телефона, със 2но натискане на power button, спираше звука.
И искам да попитам, дали S10 подържа нещо подобно?
На S10 + може като обърнеш екрана надолу да спреш звука. Предполагам, че тази функция я има и на S10.
Настройки -> Разширени функции -> Движения и жестове -> Лесно заглушаване.

Според мен е по-удобно отколкото да натискаш бутон. Smile

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

Да, включил съм тази функция, но работата е там, че ако получа определено известие. Телефона започва да звъни с дълга мелодия, за да може да ме събуди, ако е нощем. Обаче може да ми звънне по всяко време и е много удобно, ако има бутон който мога, да натисна през дрехите.
Цитирай

Ако натиснеш бутона за усилване или намаляне на звука не спира ли да звъни, би трябвало да го прави?!
[-] 2 потребители изказват благодарност на MapTo_D за това мнение:
  • bobytsekov, NaniG
Цитирай

С бутона за намаляване на звука се спира звъненето - работи и е работило при всички андроид телефони, които съм имал. Не пробвай с увеличаване на звука, защото е възможно да отговориш на повикването по този начин, ако ти е включена опцията.

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
[-] 1 потребител изказва благодарност на seemore за това мнение:
  • NaniG
Цитирай

Ако получа мейл от определен адрес, съм сложил една мелодия, която ще се повтаря без да спира.
Сега си изпратих тестови мейл и със volume down, не спря мелодията на нотификацията. Нито с някой от другите бутони.

Забелязах, че двойно натискане на power button ми пуска камера, не може ли, това да се настой да прави същото като да обърнеш телефона на масата.
Цитирай

Здравейте! Имам голям проблем с моят нов Samsung S10+ При позвъняване дава "Телефонът е изключен или извън обхват" някой път си дава свободно, но много рядко. Телефонът е от Америка. Връщах му фабрични настройки, пак същото. Носих го в сервиз на Самсунг, от там твърдят, че няма проблем и на диагностика, и при проба не им правело проблем. Реших, че е от картата - смених с нова, пак същото. Още на един сервиз го носих, оставиха го само на 3G, но проблемът продължава. Моля, ако някой има някаква идея как да го оправя или какво може да му е, нека сподели. Чисто нов го взех, с лепенките!
Цитирай

Хард ресета през рекаварито ли го направи ? Преди това извади ли всички карти от него ?
Пробвай да го преинсталираш със Один.
Цитирай

(2020-06-10, 08:41:53)Pisa написа:  Здравейте! Имам голям проблем с моят нов Samsung S10+ При позвъняване дава "Телефонът е изключен или извън обхват" някой път си дава свободно, но много рядко. Телефонът е от Америка. Връщах му фабрични настройки, пак същото. Носих го в сервиз на Самсунг, от там твърдят, че няма проблем и на диагностика, и при проба не им правело проблем. Реших, че е от картата - смених с нова, пак същото. Още на един сервиз го носих, оставиха го само на 3G, но проблемът продължава. Моля, ако някой има някаква идея как да го оправя или какво може да му е, нека сподели. Чисто нов го взех, с лепенките!
виж да не си задал да скриеш номера си,показване на ИД на повикване,само там е проблема ти
Цитирай

Сложи му SIM карта на друг оператор.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай

(2020-06-10, 19:07:20)mamaeca написа:  виж да не си задал да скриеш номера си,показване на ИД на повикване,само там е проблема ти
Проверих, не съм. И на друг оператор слагах карта  пак го прави. И аз като набирам не винаги ми позволява. Понякога губи оператора, търси мрежа. С Wifi и другите функции няма никакъв проблем. 
Цитирай

Пробвай *#*#4636#*#* > информация телефон>горе вдясно трите точки>избор радиочестота, и избери Европа или Автоматично
Цитирай

(2020-06-10, 20:30:03)Vi70 написа:  Пробвай *#*#4636#*#* > информация телефон>горе вдясно трите точки>избор радиочестота, и избери Европа или Автоматично
Къде да въведа *#*#4636#*#*
Цитирай

Все едно набираш телефон, но пишеш това.
Цитирай

Изглежда този код не е за S10, защото нищо не се случва, като го напиша. Потърсих секретни кодове за този модел, всички работят, но никъде не ми излезе промяна на радиочестотата ?
Цитирай

Този код е универсален за всички Андроид телефони мисля. Сигурен ли си че го въвеждаш правилно.
Цитирай

Сигурен е. И не е универсален.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай

@Pisa Сега видях, че този код е забранен от Самсунг - има начин за използването му, но не се наемам с това.
Цитирай

(2020-06-11, 08:17:52)Vi70 написа:  @Pisa Сега видях, че този код е забранен от Самсунг - има начин за използването му, но не се наемам с това.
Изтеглих https://play.google.com/store/apps/detai...ensettings там беше дадена отметка за честотата на Северна Америка, преместих на честотата за Европа, която намерих в интернет. От 2 часа го пробвам и не прави проблем. Много, много съм брагодарна за насоките, които ми дадохте и за които толкова пишман специалисти не можаха да се сетят!
[-] 1 потребител изказва благодарност на Pisa за това мнение:
  • tsvetan24
Цитирай

(2020-06-11, 08:37:12)Pisa написа:  Изтеглих https://play.google.com/store/apps/detai...ensettings там беше дадена отметка за честотата на Северна Америка, преместих на честотата за Европа, която намерих в интернет. От 2 часа го пробвам и не прави проблем. Много, много съм брагодарна за насоките, които ми дадохте и за които толкова пишман специалисти не можаха да се сетят!
Радвам се, че все пак сте намерили алтернативен начин да стигнете до тази настройка, и най вече, че е сработила. Остава да се наслаждавате на телефона си Wink
Цитирай

И аз да си изплача болката: днес за първи път бях с s10 на разходка в провинцията. НИКАКВИ КАРТИ, няма сигнал. Скрийншоти от s9 и s10 правих, била съм там на същото място със s7 и нямаше проблеми. Не е проблема в оператора. Просто му е слаб сигнала. Какво мога да направя, за сервиз ли е или мога да пробвам някакви еквилибристики преди това. В София нямам проблем..


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Galaxy S10
S10e, S7, Huawei P9; Xiaomi mi5; Lenovo P2, Lenovo A5500H
Galaxy S2, Note2, S4
Цитирай

Аз да напиша, че много бързо се зарадвах. Проблемът не ми се реши. Изпратих го на друг сервиз, смениха антена, някакъв фалтър, уж работел, върнаха ми го и пак същия проблем - няма сигнал! Ако знаете някой изпитан сервиз с разбираща хора. Не мога да повярвам, че никой не може да го оправи този телефон!
Цитирай

@Pisa Колко време работеше телефона без проблем, след промяната на онази настройка? Да не би да е рестартиран телефона и тя да се е променила на Американски стандарт.
Edit намерих алтернативния код на 4636, който при Самсунг не работи - *#2263# този код би трябвало да ти отвори меню с честоти и бандове с които работи телефона. Разгледай какво се случва там, но внималтелно да не разбъзикаш нещо важно.
Цитирай

Колега не го приемай като заяждане ,но друг път си взимай телефони предназначени за нашия регион . И да не говорим за ъпдейтите с Дракона ,няма да получаваш ,да не кажа и изобщо .
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)