Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 3.64
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации на Samsung Galaxy S10/S10+

Аз също имам проблем с месинджър,още преди ъпдейта.Като цъкна на "кръгчето"на чата с който човек си пиша се активира анимацията, все едно ще отваря чата,но чата не излиза.Трябва да влезна в менюто и от там да цъкна на иконката на месинджър и чак тогава ми отваря чата,но това не всеки път.

Siemens A50 --> Sony Ericsson T610i --> Sony Ericsson K700i
Nokia N95 --> Nokia 5800 Xpress Music --> LGKU990 Viewty
HTC Sensation --> Samsung Galaxy S4 --> Samsung Galaxy S6 Edge --> HUAWEI Mate 20 Lite --> SAMSUNG Galaxy S10+
Цитирай
Аксесоари

@plamen_jelezniq и при мен е така. Зле е месинджъра.

Аз друго да ви питам. Само на мен ли ми се струва, че след ъпдейта, нещо нощния режим на камерата сякаш е по-зле..
Цитирай

Забелязвам,че когато си изтегля накой тапет при отключване ,самия тапет се зуумва и става по разпънат от това преди да готключа екрана.
Цитирай

(2020-04-08, 19:30:11)Sv3TL10 написа:  @plamen_jelezniq и при мен е така. Зле е месинджъра.

Аз друго да ви питам. Само на мен ли ми се струва, че след ъпдейта, нещо нощния режим на камерата сякаш е по-зле..
И аз това забелязах,но и други хора се оплакват.
Цитирай

Аз също имам наблюдения, че е по - зле камерата в нощен режим, но пък въобразявам ли си, или не-дневния режим и то в затворени помещения ми харесва повече (имам си един и същи тест, който винаги правя от  note 1 насам) Smile Определено обаче не си въобразявам, че батерията ми пада по-бързо! От 8:30ч на екран, сега едвам правя 7:30 при еднакво ползване (на WiFi)

Samsung Galaxy Note - Black,Samsung Galaxy Note 2 -WHITE ,Samsung Galaxy Note 3 Black, Samsung galaxy Note 4 black
Цитирай

(2020-04-09, 10:39:48)martosblack написа:  Аз също имам наблюдения, че е по - зле камерата в нощен режим, но пък въобразявам ли си, или не-дневния режим и то в затворени помещения ми харесва повече (имам си един и същи тест, който винаги правя от  note 1 насам) Smile Определено обаче не си въобразявам, че батерията ми пада по-бързо! От 8:30ч на екран, сега едвам правя 7:30 при еднакво ползване (на WiFi)
Да ! Може би ще се оптимизира със времето.
Цитирай

Да и аз забелязах осакатена батерия, което не е ок.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай

(2020-04-09, 11:24:43)Pelikana написа:  Да и аз забелязах осакатена батерия, което не е ок.
То,,,под дифлоут са си осакатени,но сега повече се усеща! Big Grin Cool
Цитирай

Относно батерията не мога да се съглася. Не виждам съществена разлика спрямо предишната версия.
Цитирай

При мен пък обратното. Държи една идея повече сега Smile

emo_841 написа:Забелязвам,че когато си изтегля накой тапет при отключване ,самия тапет се зуумва и става по разпънат от това преди да готключа екрана.

При мен няма такъв ефект със зумирване. Дали се пуска от някъде?
Цитирай

Трябва да имаш опция "Motion effect" като поставяш Wallpaper не знам как се води на български. Това е този зум при отключване.

ПП: Изглежда в последният ъпдейт UI 2.1 опцията е премахната....

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай

Помня, че някога съм я имал на предишните самсунги, но тук я нямам Smile Нито преди, нито след ъпдейта.
Цитирай

(2020-04-09, 13:54:36)Sv3TL10 написа:  Помня, че някога съм я имал на предишните самсунги, но тук я нямам Smile Нито преди, нито след ъпдейта.
Да опцията аз я помня още от С6 стара си е. В 10-ка не съм я забелязал има ли я няма ли я. Но сега я няма и в reddit намерих една тема в която казват, че е премахната в UI 2.1

ПП: От андроид 10 ъпдейта я няма. -> https://forum.xda-developers.com/galaxy-...e-t4021051

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

[-] 1 потребител изказва благодарност на Pelikana за това мнение:
  • Sv3TL10
Цитирай

Интересното е, че @emo_841 казва, че я има сега. Smile Не, че е нещо кой знае какво, но мен ме кефят такива дребни ефектчета. Примерно ме радва, откакто сме на андроид 10, след излизане от приложение към началния екран, се получава подобен ефект с wallpaper-а.
Цитирай

Батерията при мен е една идея по-добре.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

Ами не, не, не само че не е по-добре батерията при мен, ами направо ме разочарова! Вече 3ти разряд - заряд прави телефона, след ъпдейта и изкарва с час надолу на екран.Това ако не е разлика!Уайп и ресет съм направил! Иначе телефона като цяло се държи по-добре след този ъпдейт-особено ми хареса, че лицевото разпознаване вече работи 100% и бързо, но с тази батерия... Не е ок, особено ако си правил по 8:30,9:00 часа на екран ?

Samsung Galaxy Note - Black,Samsung Galaxy Note 2 -WHITE ,Samsung Galaxy Note 3 Black, Samsung galaxy Note 4 black
Цитирай

Още нещо позитивно, което забелязах след ъпдейта е, че Gmail нотификациите ми работят нормално. Преди не идваха веднага или се налагаше да отворя приложението и тогава пристигат.

Имам и един въпрос към хората направили фабрични настройки. В настройките за батерията показва ли ви някакво очаквано време за оставащия живот на батерията? При мен все още пише, че се обучава и се чудя дали нещо не се е бъгнало, защото минаха няколко дни вече.
Иначе относно батерията при мен си е същата работа (S10), не забелязвам разлика. 3:30ч максимум 4 с някакъв късмет, но средно изкарва 3ч. дисплей.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

(2020-04-09, 19:04:36)krasimiretov написа:  Още нещо позитивно, което забелязах след ъпдейта е, че Gmail нотификациите ми работят нормално. Преди не идваха веднага или се налагаше да отворя приложението и тогава пристигат.

Имам и един въпрос към хората направили фабрични настройки. В настройките за батерията показва ли ви някакво очаквано време за оставащия живот на батерията? При мен все още пише, че се обучава и се чудя дали нещо не се е бъгнало, защото минаха няколко дни вече.
Иначе относно батерията при мен си е същата работа (S10), не забелязвам разлика. 3:30ч максимум 4 с някакъв късмет, но средно изкарва 3ч. дисплей.
И при мен е още в процес на изучаване
[-] 1 потребител изказва благодарност на emo_841 за това мнение:
  • krasimiretov
Цитирай

При мен без ресет си ми показва на батерия колко и остава.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

(2020-04-09, 19:53:24)vladi1 написа:  При мен без ресет си ми показва на батерия колко и остава.
Точно затова  ти показва  Big Grin Big Grin
Цитирай

След ресет винаги се обучава за 3-4 май бяха, зареждания
Цитирай

Не знаех... мерси за инфото.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

(2020-04-09, 20:43:08)vladi1 написа:  Не знаех... мерси за инфото.
Cool Cool Wink
Цитирай

(2020-04-06, 16:51:26)emo_841 написа:  Такаа.. инсталирах ъпдейта,wipe cash,factory reset и приспах  бебчетата със новата функция за deep sleep и да видим как ще е положението! Скоро не съм калибрирал батерията и смятам сега да я оставя до 15% и да я заредя до 100%,,защото по принцип я зареждам до 85% най много.

Забравих да спомена ! Преди ъпдейта режима на дисплея не беше ли на опция-естествен режим а не жив? Защото сега под дифлоут  е на режим- жив  и ми се струва по ярък дисплея .Кажете моля ви как е при вас.
Да така е ,опцията в която имаш контрол над цветовете е доста по ярка. Искам да споделя,че най после се престраших и направих Фабрични + уайп кеш. Сега е много по добре всичко ,както и батерията се държи доволно.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на osobo89 за това мнение:
  • emo_841
Цитирай

След ъпдейта имам следния проблем-много е слаб звука при разговор в слушалката, преди на 7-ма степен беше, сега на макс пак се чува по-слабо от преди. Май ще връщам фабрични настройки, само да не е хардуерен проблема....
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)