Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 3.64
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации на Samsung Galaxy S10/S10+

(2020-09-10, 10:26:00)ivanivanovvv написа:  Настройки> търсачка>" вибр " > Звуци и вибрация > Сила на вибриране > Взаимодействие с докосване . Слайдера в най-ляво положение изключва въпросната вибрация.

Икзлючва я, но не и тази бъгавата, която се появява произволно. Иначе благодарим, откъде да се сетим, че там била настройката....

@seemore бъг си е, не е функционалност Smile глобално се оплакват от проблема.

@UBE - настройки - звуци и вибрация, под избора на мелодия за звънене и звуци за нотификации. Там са тия системни звуци
Цитирай
Аксесоари

Имам google pay инсталирано чрез външен източник apk... след ъпдейта нон стоп ми изчезва приложението и трябва да го инсталирам наново Big Grin Някакви идеи каква е тази защита и как да я махна?
Цитирай

Здравейте,

Вчера и при мен дойде актуализацията. Вечерта исках да проверя използването на батерията през последните два дни, но след актуализацията данните за използването на батерията изчезнаха. След всяка актуализация ли се зануляват? До сега не бях обърнала внимание.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

@NaniG мисля, че след всяка актуализация се занулява, или поне след по-големите. Но съм го забелязвал и преди.


Май това показва кой е отговорен за тези произволни вибрацийки.. Ще изключа edge панела за малко, да видим.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sv3TL10 за това мнение:
  • NaniG
Цитирай

Може да опиташ с NiceCatch приложението към Good Lock. Там има опция да се следи и записва всяко приложение използващо вибрация.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



[-] 1 потребител изказва благодарност на krasimiretov за това мнение:
  • Sv3TL10
Цитирай

@krasimiretov благодаря колега, пробвах го по-рано, но то не хваща тези кратки "touch interactions".
Засега с изключен едж панел не са се появявали, ще видим. Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sv3TL10 за това мнение:
  • krasimiretov
Цитирай

(2020-09-10, 14:19:48)simeonivanov22 написа:  Имам google pay инсталирано чрез външен източник apk... след ъпдейта нон стоп ми изчезва приложението и трябва да го инсталирам наново Big Grin Някакви идеи каква е тази защита и как да я махна?

да не си инсталирал стара версия? Ако не е ъпдейтнато приложението до новата версия, то изчезва по някое време.

Siemens MC60>>Sony Ericsson Z530i>>Nokia N73 ME>>Nokia N8>>LG 4X HD>>Sony Xperia SP Black>>Samsung Galaxy S3 GT-I9300 16GB Blue Pebble>>Samsung Galaxy GT-I9305 Titanium Grey>>Sony Xperia Z2 Black>>LG G4 H815 Titanium Grey>>LG G5 H850 GREY>>Huawei Mate 10 Pro BLA-L09>>Samsung Galaxy S10+>>Samsung Galaxy Note 20 Ultra>>Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Phantom Black>>Samsung Galaxy S22 Ultra Green>>Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на SoulSurvivor за това мнение:
  • seemore
Цитирай

Да, не съм го ъпдейтвал от 3-4 месеца. След като инсталирах новото апк спря да изчезва Smile
Цитирай

(2020-09-10, 10:47:03)UBE написа:  И как се сменят тези звуци за тих режим, зареждане и т.н.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Настройки--->звуци и вибрация--->системен звук
Има 4 опции,като всеки отделен сменя звукът на:
1. натискане по екрана,
2. звука за включване на зарядното
3.звука от безшумен към звук

Siemens A50 --> Sony Ericsson T610i --> Sony Ericsson K700i
Nokia N95 --> Nokia 5800 Xpress Music --> LGKU990 Viewty
HTC Sensation --> Samsung Galaxy S4 --> Samsung Galaxy S6 Edge --> HUAWEI Mate 20 Lite --> SAMSUNG Galaxy S10+
Цитирай

Така, колеги, които като мен сте имали тези произволни вибрацийки, мисля, че стигнахме до извода какво ги предизвиква и това е компасът от едж панела. Затова и едж скрийн стои на първо място като консуматор на батерия, след ъпдейта до one ui 2.5. С махането на компаса, засега проблемът е решен.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sv3TL10 за това мнение:
  • seemore
Цитирай

Някой да е забелязал проблеми с крайната светкавица (edge lighting)?
При мен не винаги сработва на заключен екран
Цитирай

(2020-09-18, 18:23:29)simeonivanov22 написа:  Някой да е забелязал проблеми с крайната светкавица (edge lighting)?
При мен не винаги сработва на заключен екран

При мен няма проблем.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

Ъпдейтнах и един американец до UI 2.5. Добре ли е да трия нещо или да го направя, само ако имсща нещо като бъг?

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Има нова актуализация към 1.10.

   

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

(2020-10-05, 10:14:12)foxhd написа:  Има нова актуализация към 1.10.

Аз нямам още,но като гледам този месец е само поправка на защитата.
Цитирай

Има за S10+ .
Цитирай

Колеги, тази нова опция в recovery - repair apps, какво прави? Мисля, че се появи след предния ъпдейт, големия. Стана ми интересно, разрових из нета, но не намерих нищо.
Цитирай

Актуализацията вече е и при мен!


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2020-10-06, 09:57:16)Sv3TL10 написа:  Колеги, тази нова опция в recovery - repair apps, какво прави? Мисля, че се появи след предния ъпдейт, големия. Стана ми интересно, разрових из нета, но не намерих нищо.
Оптимизира ги .

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на osobo89 за това мнение:
  • Sv3TL10
Цитирай

(2020-10-06, 09:57:16)Sv3TL10 написа:  Колеги, тази нова опция в recovery - repair apps, какво прави? Мисля, че се появи след предния ъпдейт, големия. Стана ми интересно, разрових из нета, но не намерих нищо.

къде се намира тя, може ли скрийншот?

Siemens MC60>>Sony Ericsson Z530i>>Nokia N73 ME>>Nokia N8>>LG 4X HD>>Sony Xperia SP Black>>Samsung Galaxy S3 GT-I9300 16GB Blue Pebble>>Samsung Galaxy GT-I9305 Titanium Grey>>Sony Xperia Z2 Black>>LG G4 H815 Titanium Grey>>LG G5 H850 GREY>>Huawei Mate 10 Pro BLA-L09>>Samsung Galaxy S10+>>Samsung Galaxy Note 20 Ultra>>Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Phantom Black>>Samsung Galaxy S22 Ultra Green>>Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black
Цитирай

@SoulSurvivor в recovery колега, като изключиш телефона и после със задържане на бутона за включване, едновременно с този за усилване на звука и биксби бутона, влизаш в recovery и там е тази опция.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sv3TL10 за това мнение:
  • SoulSurvivor
Цитирай

Сега го пробвах - изпълнява процеса ОПТИМИЗИРАНЕ НА ПРИЛОЖЕНИЯТА, същото което прави автоматично след инсталиране на актуализацията. Вече има възможност и ръчно / принудително да се направи това.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dsr1972 за това мнение:
  • Sv3TL10
Цитирай

След таз месечната актуализация,телефона ми забива понякога ! Незнам дали е от нея или това се е случвало от по рано ,а аз не съм обърнал внимание или телефона просто си заминава.Някой ако има същата  ситуация моля  да сподели сподели.
Цитирай

Надали си заминава телефонът, по-скоро някое приложение маже нещата. Не мисля, че е актуализацията. Ако скоро (примерно последния месец) си инсталирвал някакви неща, пробвай да почнеш да ги триеш едно по едно и наблюдавай дали и след кое, тези забивания ще престанат.
Цитирай

И при мен забива така понякога - от фейсбук като отворя някоя новина да прочета, напр. в www.dnes.bg при скролване надолу телефона забива, не скролва нито пък работят останалите бутони. След няколко минути се оправя сами. Дали е от браузера и ФБ-приложението е калпаво. Не е болка за умиране, но е дразнещо.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dsr1972 за това мнение:
  • emo_841
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)