Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S10E - Лични впечатления и коментари

Това, че Самсунг с години не вкарват фийчъри , които ги има от 5 поколения при почти всички други марки не прави мненията ни равни на глупости. Подобряването на камерата е точно най-големия фейл на s10e след ъпдейта към Андроид 11, още се чудя как може да има такава разлика между снимките. Уиджети и жестове не са прищявки, а са неща , които обогатяват системата и я правят по-лесна и по-приятна за изпозлване. Защо ми е да ремапвам биксби бутона след като пак от поне 5 поколения има функция да тапна 2 пъти бутона за вкл. и да ми отвори камерата? Ергономията тук не е добра и се доказва от стотиците мнения на хората из форумите, защото телефона е направен за малки ръце и за работа с една ръка. Даже фенерчето не мога да си вкл. без да си отключа телефона, пак фийчър, който го има от едни 4-5 години по всяка една друга марка. Относно батерията абсолютно нищо не пречи телефона да дойде с едни 3500, 3600mAh. Pixel 5 с много подобни размери идва с 4000mah , но разбирам, че Самсунг трябва да си продаде и по-скъпите модели. Проблем е това технологично скопяване което правят, много подобно на една друга марка, срещу която играят уж Smile С всичките си тези забележки, а и изброените по-горе телефона няма как да струва 900-1000лв. Това разбира се си е мое мнение и показва как аз се чувствам спрямо тела. Идеята е да си дискутираме като нормални хора, а не по друг начин.
[-] 2 потребители изказват благодарност на mkoev за това мнение:
  • alexbg67, scenic
Цитирай
Аксесоари

Като цяло много можем да се чешем езиците. Истината е, че хората са различни на един му харесва едно на друг - друго. Това ми беше и мисълта, че андроид е с големи възможности за персонализация. Ти сам го казваш едни цъкат 2 пъти бутона за включване, други ремапват биксби бутона - на който както му харесва. И аз съм си сложил нова лаунчер и още доста неща така че да ми е удобно. Просто няма как телефон, който си е флагман с изключение липсата на едната камера и по-малката батерия да струва 600-700 лв. Абсурдно е! Телефона при старта беше към 1200-1300 ако не се лъжа и все още държи цена. А и да определено след ъпдейтите камерата се справя по-добре. Сега четох, че излиза пак нов ъпдейт, който ще вкара някои функционалности от С20 към С10 сериите и да ще има пак подобрения на камерата. Като цяло има си някои дребни забележки телефончето ама чак да го изкарваме дърво, което трябвало да струва 600 лв. айде няма нужда!

---------
Samsung Galaxy S10e
Цитирай

(2021-02-26, 09:41:49)mkoev написа:   Подобряването на камерата е точно най-големия фейл на s10e след ъпдейта към Андроид 11, още се чудя как може да има такава разлика между снимкитe.
Какво е "фейл"?И не разбрах има или няма подобряване на снимките след ъпдейта към Андроид 11?
Цитирай

(2021-02-26, 10:34:20)Samssung S6 Edge написа:  Какво е "фейл"?И не разбрах има или няма подобряване на снимките след ъпдейта към Андроид 11?

За качеството на снимките не разчитай на мнения от форумите, че всички сме едни разбирачи... За едни са хубави за други - лоши.

---------
Samsung Galaxy S10e
Цитирай

(2021-02-26, 10:34:20)Samssung S6 Edge написа:  Какво е "фейл"?И не разбрах има или няма подобряване на снимките след ъпдейта към Андроид 11?

ОК, моя грешка, че съм иползвал чуждица. Имах предвид, че качеството на снимките спадна след ъпдейта към Андроид 11. И други хора в тази тема могат да го потвърдят това.
Цитирай

(2021-02-24, 09:47:53)r0bik написа:  Доста необективни мнения равняващи се на глупости са се изписали напълно незаслужено за телефончето. Като минус може единствено да се изтъкне малката батрерия(очевидно заради малкия размер), неудобното място за пръстовият отпечатък(свиква се бързо) и биксби бутона, който си има фунция да се ремапне и аз съм си го направил шорткът за камерата(мега удобно). Самсунгчето си е флагман с флагмански характеристики в малко тяло. Точка. Камерата е супер и постоянно се подобрява с ъпдейти. Откакто съм го взел телефона е имал поне 7-8 ъпдейта. Такива глупости от сорта, че нямал двоен тап за заключване или нямал уйджет за на мобилния нет - вие добре ли сте! Не може всяка ненужна прищявка на всеки да се предвижда от производителя, нали за това има маркет, нали затова е андроид и има милиони приложения. Сложете си каквото ви е нужно. А че трябвало да струва 600-700 лв. на старта направо не се чувате, май живеете 4-5 години назад във времето.

Виж сега, всеки изказва лично мнение. За едни глупости, за други истина и така... Един колега тук във форума с богат опит спомена че и половин стотинка не би дал за Самсунг, но пък от другата страна гледам най много постове и теми заемащи неизменно първите позиции във фурума са все свързани със Самсунг и неговите собственици.  И понеже припознах че с някои неща от поста ти визираш написаното в мой предишен пост - затова и пиша. През ръцете са ми минали 4 Самсунга, три от които може да се каже флагмани. Две S10E SD, едно s 20ultra Exynos и едно а5 2014 . Личното мо мнение е всичките без А5 цата не си заслужават категорично парите. Ако имаше чисто нова А5 ца към момента бих си я купил отново . Останалите - s10e не бих дал повече от 300 за SD версията и то без забележки. Ultra та не бих я платил повече от 1000, също без забележки. Като и двата телефона бих ги взел единствено с цел препродажба, но не и за лично ползване. За лично ползване бих си оставил категорично А5 2014. Лично мнение, така виждам аз нещата. На който си му харесват да си ги купува и да им се радва

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай

Как да спра известията за ъпдейта?Постоянно ми излиза този Андроид 11 и аз му давам "по-късно",но в бързината му дадох изтегли и веднага го паузирах.Та някак да го махна това чудо?
Цитирай

(2021-02-26, 13:29:40)росен2 написа:  Виж сега, всеки изказва лично мнение...................За лично ползване бих си оставил категорично А5 2014. Лично мнение, така виждам аз нещата. На който си му харесват да си ги купува и да им се радва

Тези неща за мен са несериозни и няма да ги коментирам повече.

(2021-02-26, 19:56:35)Samssung S6 Edge написа:  Как да спра известията за ъпдейта?Постоянно ми излиза този Андроид 11 и аз му давам "по-късно",но в бързината му дадох изтегли и веднага го паузирах.Та някак да го махна това чудо?

Абе слагай си новия ъпдейт и не се тревожи те хората не са го направили да ти развалят телефона.

---------
Samsung Galaxy S10e
Цитирай

(2021-03-01, 09:11:49)r0bik написа:  Тези неща за мен са несериозни и няма да ги коментирам повече.

За тебе може и да са несериозни. За мен малкия Самсунг отговаря напълно на изискванията и предпочитанията ми -  лек, тънък и компактен, за да не ми свлича лятото късите гащи. Просто искам като телефона ми е в джоба да не не зная че е там, а не да имам неприятното усещане че нося малка тухличка, или като седна в колата да ми пристиска болезнено  апендикса. Лопатите да си ги носи който иска. С  чантички да се обрамчва , с колички на колелца негова си работа. Телефончето е с добър Амолед дисплей, направено от добри материални и хардуера му е напълно предостатъчен конкретно за мен дори и към днешна дата, за да задоволи личните ми потребности които са скромни - проверка на мейл, прочит на някой пост във фвйсбук, малко чат в Messenger и точка. Клипове, филми и снимки предпочитам да си разглеждам в къщи на големия монитор, купен за целта, който не изкривява представата ми, като ги възприемам много по реалистично отколкото на малко 6 инчово екранче, та дори било то и oled с незнам си колко hz.
Затова и отдавна осъзнах за себе си пълната безсмислица от преекспонирано скъпи телефони. И от 10 000 да си взема телефон, той никога няма да изземе повечето от функциите на компютъра, монитора и телевизора. Даже ми става смешно, само като си помисля че за 1200 се взема 50 инчов Oled на Samsung който ще ми достави 1000 пъти повече тръпка гледайки клипчета , филми и новини, вместо да ги дам за изплющен едногодишен  s20 ultra

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
[-] 1 потребител изказва благодарност на росен2 за това мнение:
  • NaniG
Цитирай

(2021-03-01, 12:16:42)росен2 написа:  За тебе може и да са несериозни. За мен малкия Самсунг отговаря напълно на изискванията и предпочитанията ми -  лек, тънък и компактен, за да не ми свлича лятото късите гащи. Просто искам като телефона ми е в джоба да не не зная че е там, а не да имам неприятното усещане че нося малка тухличка, или като седна в колата да ми пристиска болезнено  апендикса. Лопатите да си ги носи който иска. С  чантички да се обрамчва , с колички на колелца негова си работа. Телефончето е с добър Амолед дисплей, направено от добри материални и хардуера му е напълно предостатъчен конкретно за мен дори и към днешна дата, за да задоволи личните ми потребности които са скромни - проверка на мейл, прочит на някой пост във фвйсбук, малко чат в Messenger и точка. Клипове, филми и снимки предпочитам да си разглеждам в къщи на големия монитор, купен за целта, който не изкривява представата ми, като ги възприемам много по реалистично отколкото на малко 6 инчово екранче, та дори било то и oled с незнам си колко hz.
Затова и отдавна осъзнах за себе си пълната безсмислица от преекспонирано скъпи телефони. И от 10 000 да си взема телефон, той никога няма да изземе повечето от функциите на компютъра, монитора и телевизора. Даже ми става смешно, само като си помисля че за 1200 се взема 50 инчов Oled на Samsung който ще ми достави 1000 пъти повече тръпка гледайки клипчета , филми и новини, вместо да ги дам за изплющен едногодишен  s20 ultra
Само където Samsung не правят OLED..... Big Grin  Но ти ще си го купиш за 1200лв.

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай

E добре, qled тогава ще взема, баба ми и Опера не е имала та да се правя на много па специален и придирчив.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
[-] 1 потребител изказва благодарност на росен2 за това мнение:
  • aladin
Цитирай

Аверчета, хайде преместете си чата на лични, ако обичате.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Как се държи телефончето в наши дни, батерия, стабилност, скорост? Ексинос-версията...?

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай

При мен като скорост и стабилност е перфектен,но откъм батерията е трагедия..даже вече мисля за смяна на батерия.
Цитирай

Здравейте,
Точно тези описани ,,фийчари"си ги има като пряк път на заключен екран иначе и при мен батерията не държи много
Цитирай

Някой да си е сменял батерията в официален сервиз на Самсунг (София) наскоро? Каква цена излиза и къде бихте препоръчали да се направи тази интервенция?
Цитирай

(2021-06-27, 22:31:54)simeonivanov22 написа:  Някой да си е сменял батерията в официален сервиз на Самсунг (София) наскоро? Каква цена излиза и къде бихте препоръчали да се направи тази интервенция?
Ъп..на мен също ми е интересно дали някой е сменял батерия в официален сервиз. ?
Цитирай

При мен ситуацията с батерията рязко се влоши след предпоследния ъпдейт, който направих. От над 6 часа sot, сега докарвам малко над 4. Не е яко. По-лошото е, че не мога да върна старата версия са софтуера.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
[-] 1 потребител изказва благодарност на MapTo_D за това мнение:
  • dodo_pv
Цитирай

(2021-06-27, 22:31:54)simeonivanov22 написа:  ...Каква цена излиза и къде бихте препоръчали да се направи тази интервенция?
Цената се уточнява на място. Препоръчвам подобна интервенция да стане в БУЛГРАМ ЕООД - София 1303. Бул. „Христо Ботев“ 80. Успех.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • jdamyanov
Цитирай

Как е телефона при вас хааха? Батерия,температура? Аз съм направо потресен от тоя Ексинос дето предлагат самсунг. Използване на Edge и браузване в фейсбук на 4G телефона поддържа 40-41 градуса температура ? Батерията със сигурност не ме удоволетворява... вече се чудя възможно ли е да се смени чипа с снапдрагонския хахап
Цитирай

Пак се оглеждам за 5,7 < 6"... оня ден в т-с... под 6.4" не видях апарат извън епъл...
Освен s10e има и  Pixel 4a, но не се предлага официално и е пак над 1000лв.

та, понеже моя А40 нещо почва да се бъгва /губи СИМ-а, слаб обвхват, цикли... батерията едва караа и ден - не играя игри/ и мисля за смяна, но понеже ми е лек и удобен още го пазя. Алтернатива виждам само в с10е.
Важна ми е :
Камерата ; ергономията, говорителя/спикъра, бързината... батерията. И не на последно място - обхвата (в работата А1 имат доста слаб сигнал и лови само на определни места)
Има ли смисъл да инвестирам в s10e  = 2019г (чат пат изпадат неползвани все още)  Huh ... след като явно нищо вече няма да дойде от новите модели?
 Не съм имал флагман, може би сега е момента.
Писах и тук, но едва ли ще има друга опция.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Единствения що годе читав избор е Asus ZenFone 8 .
Цитирай

(2021-10-19, 13:27:13)BisVal написа:  Единствения що годе читав избор е Asus ZenFone 8 .

само срещи 1,3к  Angry

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Щом ти трябва малко телефонче, след А40 мисля, че S10e много ще ти хареса. 2019 е, но пък ще получи и андроид 12. Има още хляб в тази серия. Много приятно телефонче е, но го казвам само от гледна точка, че съм го държал и разцъквал малко, нямам такъв лично.
Главното оплакване, което си видял от колегите е, че най-вече не са доволни от батерията. Но предвид, че държиш на по-малък размер и за съжаление изборът ти се ограничава много, мисля че няма да съжаляваш, ако си вземеш такъв.
Тези дни имах в мен за няколко дена и Pixel 4a. Пластмасов, един такъв, но пък всъщност доста приятен телефон. Хареса ми определено и като усещане в ръцете, и като работа.
Дали ти се ползва One ui или чист андроид си е твой избор, и двете си имат предимствата Smile Мисля, че S10e, е по-добрият от двата.
Цитирай

S10 e това супер телефонче и снима доста добре.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)