Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S10E - Лични впечатления и коментари

(2020-02-08, 19:42:31)nowhere написа:  На Снапдрагона няма да му работи VoLTE. Иначе на мен ми изкарва деня преспокойно с много ръчкане и цял ден вързан часовника.
Galaxy Note 9 американски има волте суич в менюто с теленорска карта. С ръчно въвеждане на ims профил успя да се регистрира и да провежда разговори през 4г.

Sent from my Ericsson R320s using WAP browser

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари

Аз имах Канадски Ноут 9 и също си имаше суич, но дори и с включването VoLTE суича нищо не ставаше. Честно казано не съм се пробвал с профили и т.н. Но четох в XDA, че се получава защото честотите било различни и затова не работело тук, но пък щом казвате, че сте го правили, явно има начин.

Иначе от телефончето продължавам да съм супер доволен, никакви проблеми и определено това за мен, моите нужди и моите предпочитания е все още най-добрият телефон на пазара. Перфектен размер, респективно супер удобен в ръката, плосък екран, топ камери и всички топ екстри, като стерео колонки, ИП68 и т.н. Разбира се батерията можеше да му е една идея по-голяма, но и така с цял ден тормоз си изкарва от 7 сутринта до късно вечер без никакви проблеми, а и безжичното зарядно определено улеснява живота. Smile

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Колега, какво значи това цял ден тормоз, че изкарва? Колебая се само заради батерията все още. И заради това, че не съм имал самсунг до момента, а тия които съм разглеждал за кратко ми се виждаха...странни.
Цитирай

Колеги да ви питам след новия ъпдейт как може да се види Screen on time.

Също така може ли да ми дадете някакви примерни настройки на камерата на S10E. Снимките не са особенно добри при слабо осветление. Примерно в закрито помещение на пуснати лампи.
Цитирай

Аз снимам на 3:4 и всичко ми е на авто и съм доволен.
Цитирай

(2020-02-13, 16:41:47)MapTo_D написа:  Колега, какво значи това цял ден тормоз, че изкарва? Колебая се само заради батерията все още. И заради това, че не съм имал самсунг до момента, а тия които съм разглеждал за кратко ми се виждаха...странни.
Вечер го зареждам (съответно през нощта губи няколко процента) а през деня доста месинджър, фейсбук, разговори, браузване, ютюб и понякога някоя и друга игра за малко + че е и вързан постоянно към часовника, като това всичко е на 80% мобилен интернет и 20% уайфай и съм сигурен, че който има възможност за повече уайфай ще държи дори по-стабилно. За СоТ си зависи кое колко съм ползвал, но средно държиоколо 4,30-5ч което за мен е перфектно. Разбира се, можеше да и сложат и някой друг мАч отгоре, но и така си върши работата перфектно. Разбира се, ако някой очаква двудневна батерия, макар и с минимално ползване, това не е телефона. Wink

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • MapTo_D
Цитирай

4:30-5 часа звучи много добре, ама май четох някъде, че трудно ги докарват и до 3ч и за това се колебая.
Другия телефон, за който се колебая е с голяма батерия, малко по-евтин, но с голям екран, което за мен е минус. Ясно, че идеален апарат няма, ще помисля до края на месеца, да видя какво още ще се представи и ще сменям верната машинка.
Цитирай

@MapTo_D Ето скрийншот от сега, като снощи съм го зареждал и изключил от зарядното, т.е. вече е навъртял 24ч. от последното зареждане с постоянно свързан часовник. Не знам как някой "едвам изкарва 3 часа" е може би, ако се ползва за конзола и нон-стоп се играе на него, най-вероятно наистина повече от 3ч. няма да изкара. Затова и споделих, какво е моето ползване.

[Изображение: 29589217_m.jpg]

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Амиии при мен се получава да изкарам 2 дни.Игри не играя само разговори, постоянно е свързан с часовник,малко фейс и браузване.Ако нямах 2 -а карта можеше и повече да изкара.Ако се случи да му дам повече зор издържа ден и половина или на края на 2-я ден е на под 10 %. Изключително удобен телефон.
Цитирай

Здравейте, от 10 дена имам S10e exynos и ако изкара 2ч SoT е добре. Като го ползвам facebook, messenger и за 10 минути падат 15%. Дали има проблем с батерията. Благодаря !
Цитирай

Прочети мненията преди твоето и смятам, че сам ще си отговориш.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

(2020-02-16, 12:09:14)niki_can133 написа:  Здравейте, от 10 дена имам S10e exynos и ако изкара 2ч SoT е добре. Като го ползвам facebook, messenger и за 10 минути падат 15%. Дали има проблем с батерията. Благодаря !
Прегледай си оптимизациите и кое приложение колко харчи.Автоматичната синхронизация може да е един виновник.
[-] 1 потребител изказва благодарност на j95monster за това мнение:
  • aladin
Цитирай

(2020-02-16, 12:09:14)niki_can133 написа:  Здравейте, от 10 дена имам S10e exynos и ако изкара 2ч SoT е добре. Като го ползвам facebook, messenger и за 10 минути падат 15%. Дали има проблем с батерията. Благодаря !

Нов ли е ?

Направи му елементарна проба - спри му нета и ако пак пада си за батерия.
Цитирай

Чисто нов е, пробвах всичко и си пада Big Grin Приятелката ми има същия (взехме ги заедно) и нейния е по-добре. Иначе е много бърз и удобен телефон, ама с тази батерия малко е гадно!

(2020-02-17, 13:07:32)aladin написа:  Нов ли е ?

Направи му елементарна проба - спри му нета и ако пак пада си за батерия.
Цитирай

Носи го в сервиз - имах А5 2017 , който се държеше по същият начин. Оказа се някакъв хардуерен дефект - при спрян нет 4G/WiFi , оставен на масата през ноща му падаше батерията 30%.
Цитирай

Понеже чета доста коментари относно батерията на телефона, аз го имам от август и вече телефона е на 8 месеца и при нормална употреба всеки ден го зареждам по веднъж на ден, тоест като часове държи около 20-24ч. със умерено ползване, гледане на клипчета, messenger, слушане на музика. Не знам дали сте наясно но тези милиампери нямат кой знае какво значение при различните размери телефони (е S20Ultra сигурно издържа доста повече, но там разликата вече е огромна, въпреки че е с размерите на note 10 има 5000mAh), защото дори да е с 500 или 1000 mAh разликата ако телефона е примерно 6.8 инча кел файда от повечето милиампери като екрана е по-голям, точи повече, а да не говорим и за резолюцията. Така например ако погледнете бързи сравнение в youtube ще видите че от 3те модела S10-ки, най-издръжлива батерия има S10+, да, само че разликите са доста малки, и освен това на второ място се нарежда не S10 оригиналния със 3400mAh, a S10e, със по-малкото 3100 mAh. Екрана е по-малък, и резолюцията по-ниска, което при използване на батерията от 100% до 0 коства някакви си 30-тина минути до 1 час по-малко издръжливост (не СОТ, а общо) на S10 спрямо S10е. Г/д е толкова и разликата между S10е и S10+. Въпреки че по цифри разликите изглеждат големи 3100 - 3400 - 4100, в реалните тестове това се свежда до минимални разлики.
Колкото до размерите, телефона е абсолютно 1 към 1 със старите флагшипи - Galaxy S7, S6, S5, (че дори и S4) лично съм ги гледал, така че когато казвате че е компактен и му се кефите на размера се замислете, тези които ползват samsung отдавна, че това реално си е стария наложил се размер който самсунг правиха години наред и които вероятно сте държали през това време. (съгласен съм компактен е, просто подчертавам за тези които не са се замислили и са изненадани поради факта че последните 2-3 години се налагат по-големи размери, а реално това си е същия размер който имаха масата телефони от 2012/2013 до към 2017-та).
Аз лично си взех не продавания официално (поне за оторизираните вериги в БГ) - " canary yellow " жълт цвят който е ултра красивия и крещящ цвят, ако не сте го видели на живо няма как да разберете. И то от един български много коректен и доказал се сайт. Tongue
И не знам за какви 1300лв ми говорите през юли и август. Аз го взех моя за 999лв точно август месец. Просто много сайтове и особено операторите и техно-тата са яко завишени цените.
Цитирай

И аз исках жълтия цвят, ама го нямаше и взех черния, но не съжалявам де.
Колкото до размерите си прав, ама и не си, защото С7 например е с 5.1" а тук на същия размер имаме още 0.7" което не е малко.

Колкото до батерията - ето ви скрийншот на СоТ-а от сега [Изображение: 29918797_m.jpg]
Взел съм го от зарядното към 8:30-9ч.
сутринта, вижда се и от графиката. Въобще и не съм се старал за този СоТ, както виждате имам Макс Пейн 1 час и 50мин, Фейсбук час и половина, Сърфиране 1 час и 45мин. Мапс 25мин. и надолу са няколко кратки разговора за деня, и няколко приложения като Месинджър, Алиекспрес, ОЛХ, Амазон и т.н. за по около 5-10мин всяко и разбира се стендбай и всякакви други бекграунд сървиси.
Ааа да, забравих да кажа и, че телефона е нон-стоп свързан с галакси часовника. Wink

Така че, който има някакви притеснения - през деня няма как да не ви изкара при нормално и дори интензивно ползване.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • Baqt
Цитирай

(2020-03-18, 22:12:14)nowhere написа:  И аз исках жълтия цвят, ама го нямаше и взех черния, но не съжалявам де.
Колкото до размерите си прав, ама и не си,  защото С7 например е с 5.1" а тук на същия размер имаме още 0.7" което не е малко.

Ами не точно .. не си ме разбрал правилно, говоря за размерите на телефона а не за самия екран, S7 е с 5.1 инча обаче има рамки, 10е няма. Като устройство като ги вземеш в ръце двата телефона един до друг са абсолютно еднакви по размери височина широчина и такива (възможно е някой друг мм разлика но като цяло са си еднакви) същото важи и за S6, S5, S4, понеже всички те имат 5.1 инч екран (S4 е с 5.0, но с леко по-обемни рамки)
Колкото до размерите на екрана, с тези новите безрамкови телефони и променото съотношение на екрана се получава лека измама .. защо ли ? защото 5.8 инча като при S10e и дори S9, и S8 си е реално същия стар 5.1 инчов екран само дето е по висок. На широчина е 1:1. Пуснете си хората със S10e, S9, S8 клипче в youtube, без да го увеличавате за да допира рамките, и вижте как когато е 16:9 екрана е буквално същия като 5.1 16:9 екран и същия като по старите базови версии на S-ките(S7,S6,S5) Буквално като го пусна при мен и не го увелича до рамките S7-ца, мислено можеш да си представиш как отдолу ти е хоум бутона (и размера на долната рамка е същия) и как отгоре ти е говорителчето със логото и предната камера.
Реално това увеличение от 5.1 на 5.8 (даже 5.6 понеже е със заоблени крайща, 5.8 е ако беше екрана с ъгли, самсунг даже си го казват) е заради дължината на екрана, но широчината е еднаква. Това важи и за всички други по-нови телефони, например стария размер 5.7 инча който си беше при ноут телефоните сега е модерния 6.3 или 6.4 инчов екран, само че по висок, но не и по широк. Визирам телефони като S8+, S9+, S10+, Note 8, Note 9, и стандартния Note 10. Това си е същия стар голям екран 5.7 инча само че издължен. Да не говорим че ако не се брой мястото отдолу за бутончетата става и още по малък.
Цитирай

Здравейте, може ли да се смени резолюцията (мегапикселите) на камерата. Искам да снимам в минимална резолюция за да се редуцира големината на файла. Рових, рових, изнервих се и си ги преформатирах на компа. Ама не е работа. Благодаря!

Samsung Galaxy S23
Цитирай

Няма как да ги смениш , само съотношението на страните.
[-] 1 потребител изказва благодарност на BisVal за това мнение:
  • larana
Цитирай

Здравейте, от днес съм с този телефон. След няколко ъпдейта, сега съм с Андроид 10 и One UI 2.0. Някой може ли да ми каже къде се променя резолюцията ма дисплея и как да променя шрифта ( в момента при някои надписи, вместо бяла плътна буква е само очертана с бяло и понякога не се вижда много добре).
Цитирай

(2020-03-20, 18:39:05)magicman написа:  Здравейте, от днес съм с този телефон. След няколко ъпдейта, сега съм с Андроид 10 и One UI 2.0. Някой може ли да ми каже къде се променя резолюцията ма дисплея и как да променя шрифта ( в момента  при някои надписи, вместо бяла плътна буква е само очертана с бяло и понякога не се вижда много добре).
В Настройки -> Дисплей са настройките, които търсите за шрифта.
Едит: Опа съжалявам, не видях, че темата е за S10e. Резолюцията му не може да се променя. Може да ползвате само FHD.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

В дисплея на настройките има само два шрифта - По подразбиране и SamsungOne. Но не е от там.
Напр. едно от местата където се вижда този щрифт е когато се зарежда батерията на екрана се изписва процента и оставащото време. ( + на други места). В едно видео за Samsung s10e tips and tricks, е показана смяната на резолюцията, но там телефона беше с Андроид 9.
Как да включа нотификацията около камерата?
Цитирай

И аз да споделя и да питам нещо.
Играя игри. Конкретно Assoluto Racing, GRID и PES 2020. Много неприятно насичане се получава. Ситно но някак постоянно. Кадрите в секунда сигурно падат към 20.И телефона почва да грее след има няма 20 мин. игра. В същото време тези игри вървят на P30 pro перфектно. Да, графиката е на макс настроена, нали са флагмани все пак.
Та въпроса ми е, дали мога да направя нещо с S10e та да не ми дропва така кадрите. В крайна сметка игрите ги пускам през гейм лаунчъра и трябва уж телефона сам да се подготви, да изчисти РАМ, да затвори квото може и т. н. т.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай

С колко процента ви пада батерията през ноща?
Вечер го оставям на 100 сутринта като стана е 93, при изключен Wi-Fi
Освен един пасианс други игри нямам на тел. ( ползвам компа за това)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)