Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A50 - Лични впечатления и коментари

(2020-01-21, 20:36:46)rsvr написа:  За Скрийншот ли става дума?
Или за някакъв вид видеозапис на екрана?
 Скийншотове.

LG  OPTIMUS L9 II >> LG G4 H815 (Space gray)/Samsung A50
Цитирай
Аксесоари

Здравейте, знаете ли дали телефона може да прави видео на случващото се на екрана

Honor 7 -> Huawei Mate 10 lite -> Samsung Galaxy A50 - > Samsung Galaxy A72
Цитирай

Ако е с Android 10. трябва да може

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • mathur
Цитирай

(2020-01-31, 10:22:36)hazART написа:  Ако е с Android 10. трябва да може
И как става това?
Цитирай

Просто я има опцията, не знам.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Този месец ще имаме ли някаква актуализация? Някой чул ли е нещо?
Цитирай

(2020-02-02, 10:16:38)jorkatabs написа:  Този месец ще имаме ли някаква актуализация? Някой чул ли е нещо?
Всеки месец има ъпдейт на security patch-a. Аз получих днес за февруарския около 134мб беше.
Цитирай

Хора, работи ли ви бързото зареждане? Моето след ъпдейта, не. Изключвах и включват опцията, рестартирах телефона и нищо.

Honor 7 -> Huawei Mate 10 lite -> Samsung Galaxy A50 - > Samsung Galaxy A72
Цитирай

(2020-02-05, 19:11:58)Erato написа:  Хора, работи ли ви бързото зареждане? Моето след ъпдейта, не. Изключвах и включват опцията, рестартирах  телефона и нищо.

Здравей, Erato,

Да, при мен работи fast charge след тази актуализация.

Поздрави,
Иво
Цитирай

Много се изложиха с тази камера. Та кой снима вече във формат 4:3 … да гледаш снимката на половин екран.... и да се правят някакви манипулации с друга програма камера за цял екран и пак качеството е посредствено... J7 също беше бюджетен модел, пък правеше супер снимки...

XIAOMI REDMI NOTE 5
Цитирай

Преди малко го получих.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Нула разлика в качеството на снимки след последния ъпдейт! Направих една снимка преди ъпдейта, след него направих същата - едно към едно са двете. Самсунг си правят подигравка .....

П.П.:

Е, може би има някаква разлика, но само на професионален режим на камерата при 3:4Н резолюция. Вече не сдъфква толкова малките детайли на снимката, колкото преди. Дава ги по-изразено. Но при всички останали режими и резолюции няма промяна.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай

(2020-03-09, 19:16:43)robko написа:  Много се изложиха с тази камера. Та кой снима вече във формат 4:3 … да гледаш снимката на половин екран.... и да се правят някакви манипулации с друга програма камера за цял екран и пак качеството е посредствено... J7 също беше бюджетен модел, пък правеше супер снимки...
Бих казал, че огромен процент от хората снимкат в 3:4 Wink

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2020-03-11, 00:07:13)pesh написа:  Преди малко го получих.
 На мен не ми дава да го изтегля и инсталирам??/
Цитирай

Реших да направя видеоклип с ниска резолюция и се не справих.
Примерно в менюто за настройки има само 4 формата:

- 16:9 FHD 1920x1080
- 16:9 HD 1280x720
- Пълно 2336x1080
- 1:1 1440x1440

И не знам как да настроя ниска резолюция ни за снимка ни за видео!?
Трябваше да е лесно за мен, примерно като на предишните ми смЪртфони, но....
Те за тва съм консервативен и не искам да си сменям джаджите но предишните смартфони се повредиха.
Цитирай

Търся си тънък кейс за А40 (предполагам са една и съща симетрия с А50), като марка какво бихте препоръчали, но не от тук. Стъкло или протектор за екрана? Стъклото ако отнема от сензитивността ще си взема протекторче. Този път мисля и резервно зарядно/кабел да взема (Baseus  примерно)

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

^ Колега, тънък кейс можеш да намериш на всяко квартално пазарче - прозрачен, силиконов, доста изтънен - за 4-5лв. (такъв беше и първия ми за А50-ката) Щото и 20лв. да дадеш - пак ще е толкова тънък. Относно протектора за дисплея - от години вече всеки, който държи телефона му да е наистина защитен слага стъклен протектор. Срамота е да си купиш нов, модерен телефон и да му залепиш тиксо (да, то си е вид тиксо) на екрана :X Нито предпазва при удар оня "найлон", второ - слайдването с пръст по него е кошмарно - пръста задира, запИнЯ, да не говоря колко отпечатъци остават по него и така нататък .. - пещерняшка история. Именно затова, модерните смартфони имат функция "увеличаване на чувствителността на тъча" (обикновено се намира като влезеш в настройките за дисплея) - която функция е предвидена да бъде активирана от потребителя в случай, че използва именно стъклени протектори. С активирането и чувствителността на тъча е тотално на 100%.

П.П.: Силно препоръчвам стъклените протектори на "Mocolo". На съвсем достъпни цени са си от сорта на 20-25лв. (макс) за брой, но пък са все пак премиум марка (Японска, от специално стъкло). Качеството им е доста различно от обикновените, олеофобното им покритие спомагащо слайдването по дисплея да е по-гладко и без задиране е по-устойчиво на износване, самия материал на стъклото е супер бистър и чист, а и се чупят доста трудно. Толкова ядове брах с тия стъклени протектори преди месеци като взех телефона и така и до ден днешен не случих на хубав стъклен протектор. Едни бяха сякаш гледам през мъгла дисплея (мътни), други по-малки се оказваха от екрана, трети нямаха изцяло лепило, а само по ръбовете и между дисплея и протектора стоеше въздух и гледката беше ужасна .. Колко ли ги смених и аз вече не знам.. Накрая се укротих с един дето горе долу става.. и Mocolo чак тогава започнаха да произвеждат протектори за А50. А на мен просто вече не ми се даваха повече пари за протектори. Иначе - Mocolo съм имал на всички предишни телефони - безупречни са.

Относно въпроса на колегата kozl за резолюцията на видео клиповете - за съжаление Самсунг "не предполагат", че някой от потребителите им ще иска да снима видео с осакатено качество, при положение, че телефона има 128GB памет и слот за SD карта до 1TB. Така, че ... варианта да снимаш видео клипове с по-ниска резолюция е единствено да си свалиш някое от многото камера приложения в Google Play и да го правиш чрез него Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай

(2020-01-11, 18:29:25)Lenux написа:  Та от тогава разбрах, че А50 си иска само неговия кабел и нищо останало. Както колегата по-горе каза - може би работи и с други самсунгски кабели, но е много капризен. Затова - пазете си оригиналните кабели, че загубите ли ги ще берете ядове.
Странна работа- аз си зареждам съвсем нормално с кабела на бившия телефон на жена ми- Sony Xperia и нямам никакви проблеми. Дори с него се работи по- хубаво, защото е малко по- дълъг и доста по- гъвкав от оригиналния. Никаква разлика с оригиналния.

HTC Desire C- HTC Desire 500- HTC Desire 816G- Asus ZENFONE MAX- Huawei Mate 10 Lite- Samsung Galaxy A50- Samsung Galaxy A51- Samsung Galaxy A72
Цитирай

За съжаление след последния ъпдейт от онзи ден качеството на камерата е окастрено брутално.

До преди това, поне на режим 3:4Н (25mpx) снимаше добре. Сега и при него по-ситните детайли са размазани, както и при останалите режими беше до сега. Не разбирам защо го правят това Samsung .... Това е най-продавания им модел за 2019, модел на 1 година вече с ъпдейти всеки месец. Какъв им е проблема да го отвържат тоя сензор да снима както трябва мамка му вече?!

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай





Прикачени файлове Миниатюри
   

Honor 7 -> Huawei Mate 10 lite -> Samsung Galaxy A50 - > Samsung Galaxy A72
Цитирай

Предин 1 ден получих секюрити ъпдейта, днес сюрприз ъпдейт до android 10 ui 2 Smile  Wink ,за парите си е супер телефона, и 10+  имам, но с тоя съм по спокоен, не го пазя толкова Smile
Цитирай

Тукощо и аз получих андроид 10 + One UI 2 ъпдейта.
Цитирай

В момента инсталирам и аз 10. Споделяйте впечатления от него Smile

(и да не забравите, че при ъпдейт, който променя версията на Андроида е нужен фабричен ресет за да работи пълноценно и без бъгове. (Фабричния ресет ви трие всичко.))

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай

Първите ми впечатления са много добри, не лъгва сега тела и много гладко работи и всякаш по-бързо, графиката ми също ми изглежда малко по-добра, батерията сутринта като инсталирах беше 47%, сега ми е 23 % след 7-8 часа игри не съм играл, но клипчета, социлана мрежа, тв си ползвам, интернета не съм го спирал, засега е добре, има и допълнителни функции за бутоните, горе долу като десятката ми стана Smile
Цитирай

Това с пълното триене(фабричният рисет) ще го пропуснем.
Първи впечатления, вече нямам Гармин. Камерата няма подобрения.
Проучванията продължават, пфу....как се прецаках с новия боклук на Андроид!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)