Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме VoWiFi на своят Xiaomi телефон!

(2021-07-03, 08:47:24)persecutor написа:  Изчетох темата, но не намерих решение за redmi note 7 в мрежата на виваком. На телефона и двата сима всичко е активно и въпреки това voWiFi не тръгва. От виваком ме въртят в кръг и никакъв съпорт. Някой с решение? Smile

Там няма да тръгне без да се руутне телефона.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
Аксесоари

(2021-07-03, 08:50:07)batala написа:  Там няма да тръгне без да се руутне телефона.

руутне ... ???
Цитирай

За Редми Ноут 8Т има ли изискване за версия на рома за да работи Wowifi? Понеже съм с Миуи 11.0.9.0 ЕЕА и само Volte работи, а в темата гледам има активирано Wowifi на същия модел. За виваком става въпрос.
Цитирай

(2021-07-03, 16:30:07)persecutor написа:  руутне ... ???

Да Root или получаване на администраторски права да пипане по системния дял.

Цитат:    @bioshock
    За Редми Ноут 8Т има ли изискване за версия на рома за да работи Wowifi? Понеже съм с Миуи 11.0.9.0 ЕЕА и само Volte работи, а в темата гледам има активирано Wowifi на същия модел. За виваком става въпрос.
На модела ще работи vowifi , но активирано в съвместим телефон и пак след въвеждането на кода за услугата.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

И двете услуги са активирани отдавна със съвместим телефон, като днес отново сложих сим картата в поддържан телефон и пак проверих за всеки случай. Кодовете са въведени и волте и вовифи излизат в менюто на сим картата, но работи само волте. Не мога да намеря инфо иска ли се ъпдейт до миуи 12 или и на 11ката работи. При проверка в опциите на модема ми излиза, че вовифи е неактивно:


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Доколкото виждам не сте пуснали wifi-я.
Освен това в настройките на съответната SIM карта има заложена опция коя мрежа да се предпочита при разговор. При избрана мобилна, разговорите ще минават през VoLTE, независимо от това, че услугата VoWiFi е активна на картата и е включен плъзгача.
Ако се избере WiFi, разговорите ще са през VoWiFi.
Ето какво имам предвид :

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
[Изображение: 76aaf12bd1139c94d0eea8f4baca9c9e.jpg]


Иначе при мен нещата изглеждат както при вас и VoWifi си работи : [Изображение: d96463a43875ac183ae319cca7bc568e.jpg]

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай

(2021-07-03, 17:01:55)batala написа:  Да Root или получаване на администраторски права да пипане по системния дял.

Ок. Нищо не разбирам. 

Има ли някой, който може да го направи, че да се видим и да приключим с този казус?
Цитирай

(2021-07-04, 12:41:49)siebel написа:  Доколкото виждам не сте пуснали wifi-я.
Освен това в настройките на съответната SIM карта има заложена опция коя мрежа да се предпочита при разговор. При избрана мобилна, разговорите ще минават през VoLTE, независимо от това, че услугата VoWiFi е активна на картата и е включен плъзгача.
Ако се избере WiFi, разговорите ще са през VoWiFi.
Ето какво имам предвид :

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
[Изображение: 76aaf12bd1139c94d0eea8f4baca9c9e.jpg]


Иначе при мен нещата изглеждат както при вас и VoWifi си работи : [Изображение: d96463a43875ac183ae319cca7bc568e.jpg]


Благодаря колега. Всичко е настроено в менюто на сим картата, но когато пусна уай фай, при набиране на номер ми изписва "Моля свържете се към уай фай мрежа", въпреки, че вече съм свързан. За това го държа на мобилни, но тогава пък разговора се провежда през волте. Вече се изчерпах от към идеи. Възможно е нещо да се е бъгнало, понеже преди време деинсталирах доста неща през адб, които уж бяха в деблоат листи, но не ми се занимава да връщам заводски настройки и за сега го оставям така.
Цитирай

(2021-07-03, 08:50:07)batala написа:  Там няма да тръгне без да се руутне телефона.

Има ли някой практически да ми помогне да се подкара VoWiFi на Xiaomi Redmi Note 7 в мрежата на виваком или да си ... както казва Хр. Стоичков?
Цитирай

Опитвам се да подкарам vowifi на xiaomi mi 10 Рома е седмичен на xiaomi.eu
без успех,отваря се порта и непознато устройство
Пробвано на два компютъра.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Инструкциите от първа стр. на темата не Ви ли помогнаха?

Redmi Note 5  4/64 >> Redmi Note 9S 6/128
Цитирай

Не се активира vowifi na ми 10,след смяна на версията на QPST вече се разпознава процесора.
Правя следното отварям порта копирам в папка EfsTools-0.9  двата файла overideconfig и overideconfig_Subscription01  стартирам EfsTools.exe
за момент виждам команден прозорец, рестартирам телефона vowifi не работи.
търся помощ

Shortcut Maker. е решението на моя проблем .
https://xiaomi.eu/community/threads/no-w...ost-629821

Vowifi вече работи на mi 10 седмичен eu rom В самолетен режим също работи.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 2 потребители изказват благодарност на tibuzdrev за това мнение:
  • Be6i4, redsys
Цитирай

(2021-10-09, 17:34:50)tibuzdrev написа:  Vowifi вече работи на mi 10 седмичен eu rom В самолетен режим също работи.

Добре, че е помогнало. Но явно посочения метод не работи на всякакви телефони.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Здравейте, от около седмица съм с xiaomi.eu, но забелязах че не ми работи VoWIFI. Докато си бях със стоковият ром, нямах проблем и си работеше. Каква може да е причината?


Прикачени файлове Миниатюри
           

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай

След като преди смяната на ROM-а е работила услугата значи е активирана върху абонамента при оператора и предполагам пробата е със същата sim карта (мобилен номер)?
Може да се пробва (ако вече не е) да се включи самолетен режим, след това само WiFi и да се пробва обаждане. Малко вероятно, но ако се получи значи (според мен) нещо не е наред с предпочитанията (Volte/Vowifi). Преди време иконата за Vowifi работеше/се появяваше само при стоковите ROM-еве, сега нямам представа как стоят нещата в това отношение.
Аз преди време (но на стоков глобален ром) активирах Vowifi на Mi MIX 2 по следния начин : "1. Install "Power Shortcuts"
from Play Store (may be some other similar program will also work, I don't now)
2. In "Activity" tab push the gray arrow and find "Modem Config"
3. After find it push the green arrow to create a shortcut
4. In the newly created shortcut "Modem Config" scroll down to Netherla and choose/tap it". Това работеше при някои конкретни chipset-и (в моя случай при snapdragon 835 и неговия модем). Ако решите да пробвате този вариант запомнете настройката, преди да я промените, за да я върнете след това, в случай, че промяната е безрезултатна.
Друг вариант е да се рови в модема с QPST, както е направил колегата по-горе. Но дали е необходимо, не знам.
Може да се пита и колегата batala, изглежда като човек, разбиращ нещата.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай

Не се получи в режим. "Modem config" не излиза при мен. Звъннах на 123 (Vivacom) и от там ми казаха, че услугата е активна.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай

Здравейте, докато бях със стоковият ром бях подкарал VoWiFi(имах иконката в лентата)и при повикванията показваше  "WiFi обаждане", но не съм го пробвал в самолетен режим. Пробвах веднъж на място без обхват и с WiFi и не успях да говоря. След отключването, пробвах с xiaomi.eu и сега с индонезийския ром, но изобщо не мога да изкарам иконката VoWiFi в статус лентата. Днес ми се отвори възможност и сложих картата  в Huawei P40lite  и иконката веднага ми се появи в лентата, но в самолетен режим не успях да набера някой. Излизаше с-ние да изключа самолетния режим. Има ли някой с индонезийският ром да да е успял да подкара VoWiFi и да е провел разговор в самолетен режим с POCO f2 pro?

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай

(2021-10-28, 16:07:00)simeonov_74 написа:  Здравейте, докато бях със стоковият ром бях подкарал VoWiFi(имах иконката в лентата)и при повикванията показваше  "WiFi обаждане", но не съм го пробвал в самолетен режим. Пробвах веднъж на място без обхват и с WiFi и не успях да говоря. След отключването, пробвах с xiaomi.eu и сега с индонезийския ром, но изобщо не мога да изкарам иконката VoWiFi в статус лентата. Днес ми се отвори възможност и сложих картата  в Huawei P40lite  и иконката веднага ми се появи в лентата, но в самолетен режим не успях да набера някой. Излизаше с-ние да изключа самолетния режим. Има ли някой с индонезийският ром да да е успял да подкара VoWiFi и да е провел разговор в самолетен режим с POCO f2 pro?

Доста вероятно е след флашването на eu рома да се е сменил набора от операторски профили и поради липсата на Виваком профила зарежда стандарния ROW и там разбира се настройки за vowifi липсва показано на снимката.
   

На доста телефони с флашнат eu ром се оказва ,че има скрито меню отварящо се с код *#*#663368378#*#* и се отваря Mbn config loading and activating tool.
   

Там ще се види в полето горе активния профил в момента за всяка от сим картите. И може от синьото поле с падащо меню да се смени текстовия файл (вероятно зарежда в еу рома друг) с EEA, или oem_sw като се избере някой от двата и се даде validate. След рестарт на телефона би трябвало да зареди виваком профила и да има отново vowifi.
   

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Аз имах проблем, че без видима причина тези които ме набираха им даваше само заето(докато някой не ми каже) и аз мислех, че е от телефона. Тествах с друг телефон и карта и резултата беше, че само моята карта (Виваком) не иска да работи само в моя телефон. Първият път от оператора ме посъветваха да сменя сим картата и я смених и не се оправи. Вторият път от оператора ми предложиха да спрат VoWIFI и вече една седмица ми е изключено тази опция. Сега тествам да видя дали ще се появи този проблем и ако не се, не мисля изобщо да я активирам тази услуга.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай

Poco x3 pro на Виваком активирано и работи без проблеми.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S I9000 + 32 GB Samsung Micro SDHC Class 10+
Google Nexus S (Stock Jelly Bean 4.1.2 ) + Galaxy Nexus I9250 (Stock Jelly Bean 4.3 ) 16GB
Цитирай

(2022-02-13, 21:15:15)darksiders написа:  Poco x3 pro на Виваком активирано и работи без проблеми.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Нормално телефона е с официална поддръжка на услугите. Странното беше, че профил на Виваком добавиха малко преди да започнат да го продават и това стана скоро.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Здравейте активирах wifi обажданията на poco f1.

Vo Wi активирано на poco f1, vivacom


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на fpiva4a за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

Можете да включите redmi note 11 pro 5G към телефоните с работещ VoWiFi.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bat.krasi за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

Здравейте,

информация от днес - 14.09.2023 г:

A1 започва да предлага VoWi-Fi (Wi-Fi Calling) на своите абонати:
https://mobilebulgaria.com/news/a1-zapoc...te-abonati

Виж повече за VoWi-Fi в сайта на A1:
https://www.a1.bg/vowifi
[-] 2 потребители изказват благодарност на dvelev за това мнение:
  • suffer, Чо :)
Цитирай
Big Grin 

(2023-09-14, 21:01:40)dvelev написа:  Здравейте,

информация от днес - 14.09.2023 г:

A1 започва да предлага VoWi-Fi (Wi-Fi Calling) на своите абонати:
https://mobilebulgaria.com/news/a1-zapoc...te-abonati

Виж повече за VoWi-Fi в сайта на A1:
https://www.a1.bg/vowifi

"Ти да видиш!"
Ще чакаме следващия firmware update, за да появи опция Angel

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)