Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Китайска версия Redmi note 7 към Global ROM
#26

Не e проблем да седи с откл буутлоудър. Моя телефон е глобална версия с глобален дев ром и го държа нарочно с откл буутлоудър. За да може, ако се наложи да слагам големите ъпдейти с MiFlash .
Цитирай
Аксесоари
#27

За отключването на телефона чака ли се 700 часа?
Цитирай
#28

Аз моето отключване така и не го направих. Тоест подадох заявка, но не го отключих. Мога ли да вкарам картата си в телефона на колегата и да отключа неговия телефон вместо моят с моя профил?

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#29

Ако преди това си сдвоил твоя телефон с акаунта си, при сдвояването с новия телефон, броячът се нулира.
Цитирай
#30

Здравейте пак, защо не намирам за Ноут7 twrp-то ТУК  а разбрах, че то е важно за модела телефон, за европейската версия става въпрос?

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай
#31

Днес се заех и му флашнах Xiaomi.eu РОМ-а. Всичко мина без драми.

Имам обаче един вероятно съвсем друг проблем - Гугъл Плей след опит за актуализиране на съществуващи приложения или инсталиране на нови, постоянно ми дава ИЗТЕГЛЯНЕТО ПРЕДСТОИ и нищо не се тегли/инсталира. Чистих кеш и данни на Гугъл плей, рестарт, чистих и кеш през ТВРП. Не помогна.
П.п. Връщане на заводски настройки оправи нещата. Вече Гугъл плей си работи.
Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#32

Здравейте пак, отключването не мина успешно, явно трябва още да чакам, така ли? Имейл ли трябва да получа?


Прикачени файлове Миниатюри
   

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай
#33

Ooo ще падне чакане. Би трябвало да ти изпише колко време ще чакаш.
Цитирай
#34

(2019-03-19, 22:21:30)redsys написа:  Ooo ще падне чакане. Би трябвало да ти изпише колко време ще чакаш.
Един колега с Ми5ца преди 1 година така чака 3 месеца като им писа за основание, че иска да премахме някои тяхни непотребни за него системни приложения(голяма грешка), ама отключването май се искаше през форума им и след като му се изчака чакането им написа имейл, че иска да развие максимално потенциала на телефона и да използва максимално възможностите на този прекрасен телефон... Резултата беше на лице още на другия ден, получи код за отключване, хахаха

Изпратено от Nokia 3310

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай
#35

Много креативно. Преди доста време писах,че има проблем със софтуера(брик) и се налага да се преинсталира, но тогава нямаше случаи с такива големи срокове. След първото отключване ,след всеки опит ми отключва веднага тела без чакане.
Цитирай
#36

(2019-03-19, 21:58:06)jiktak написа:  Здравейте пак, отключването не мина успешно, явно трябва още да чакам, така ли? Имейл ли трябва да получа?

E, то си пише. Акаунтът не е асоцииран с телефонен номер.

За twrp би трябвало това да свърши работа:
https://androidfilehost.com/?fid=11410963190603910747
Снапдрагон 660 версията се казва lavender
Цитирай
#37

(2019-03-20, 08:23:48)suffer написа:  E, то си пише. Акаунтът не е асоцииран с телефонен номер.
Ами имаше сим карта, вървеше интернет през мобилни данни, един и същи Ми акаунт и в телефона и в приложението, значи време ще да трябва да мине, така ли?

Изпратено от Nokia 3310

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай
#38

акаунтът трябва да е обвързан с номер, а не да има карта в телефона. Има разлика.
Моя акаунт също е правен по e-mail, но съм си дал номера
Цитирай
#39

(2019-03-20, 08:36:56)suffer написа:  акаунтът трябва да е обвързан с номер, а не да има карта в телефона. Има разлика.
Моя акаунт също е правен по e-mail, но съм си дал номера
Е та като имаше сим карта и вкарах и Ми акаунта не се ли е асоциирало с телефонния номер на сим картата ...?
Абе с една дума трябва ли да се чака дни за отключване или може да стане веднага да го почвам пак, че ми омръзна и си пращам телефона на хората.. ?
Един приятел бил чел някъде, че имало вариант с кабелче на което му се прекъсвала с бутонче една от жичките и така се заобикаляло разрешението и времето ...

Изпратено от Nokia 3310

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай
#40

Най-вероятно ще се наложи да чакаш, колко точно програмата ще ти изпише. Асоциира ли акаунта с номер посредством смс? Ако да пробвай да се логнеш в програмата MiUnlock с телефонния номер вместо с имейл.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#41

чака се до месец максимум.
Пише го в часове
72, 720.. и т.н
Цитирай
#42

Влизаш в опциите за програмист и търсиш поле с надпис за отключване, не си спомням точно как беше. Там се сдвоява телефона с акаунта и там искаше май SIM карта. Тогава ще започне броенето.
Стъпките са едни и същи за всеки Xiaomi телефон, не виждам смисъл да се "дъвче" едно и също. Просто седнете и прочетете темите.
П.П. Полето е Mi Unlock status. В долното мнение даже има снимка от това меню:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1518020

П.П.П. Даже си имаме важна тема за отключване:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1483533
Там намерих линк към упътване с картинки:
http://en.miui.com/thread-2932736-1-1.html
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#43

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1549340
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • milstan
Цитирай
#44

(2019-03-19, 21:58:06)jiktak написа:  Здравейте пак, отключването не мина успешно, явно трябва още да чакам, така ли? Имейл ли трябва да получа?

  Изгледай видеото ,може да е излишно, но може и да е полезно.   ВИДЕО
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#45

След като си свържеш акаунта с тел.номер, чак тогава ще ти изпише колко време ще трябва да чакаш - вероятно 360 часа. Така можеш да чакаш цял живот и пак няма да го отключиш.

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#46

(2019-03-19, 21:32:36)kyosev написа:  Днес се заех и му флашнах Xiaomi.eu РОМ-а. Всичко мина без драми.

Имам обаче един вероятно съвсем друг проблем - Гугъл Плей след опит за актуализиране на съществуващи приложения или инсталиране на нови, постоянно ми дава ИЗТЕГЛЯНЕТО ПРЕДСТОИ и нищо не се тегли/инсталира. Чистих кеш и данни на Гугъл плей, рестарт, чистих и кеш през ТВРП. Не помогна.
П.п. Връщане на заводски настройки оправи нещата. Вече Гугъл плей си работи.
Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Колега, как стартира Гугъл Плей сторе, коя версия?  Отваря се и веднага се затваря. Същият проблем като с Гкам. На китаец съм.
Цитирай
#47

Ами то пише, че е с xiaomi.eu

При него си го има вграден.

Ти ако си с андроид 9 не знам дали ще важат нещата като при андроид 8.1 с google installer-a
и автоматичното инсталиране на google play services, contact sync, calendar sync, google services framework, google account manager и Play Store (версия 13.9.40-all [0] [PR] 238547552)
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#48

Инсталират се без проблем всички услуги на Гугъл с Гугъл инсталатора на китайската версия! Лично тествано от мен.

Възможно е на колегата да са му изпратили телефон с неофициален ром от продавача и затова да има тези проблеми.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#49

Благодаря за насоката! Сложих гугъл инсталер, които качи всичките изброени по-горе. Сега всичко работи, както и гкам. Ще мога да я тествам.
[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#50

Не разбирам защо го мислите толкова.. аз просто си купих телефона и понеже беше с 6 гъби, не е глобална версия, получих ъпдейт и се инсталира успешно!
Какво повече да искам, въпреки, че неразбирам и знам, че глобалната версия е най-добрата!
Няма да робувам на телефон, да му измислям разни ромове, които неразбирам и не искам.. хахха
Все пак .. живота ни не ни прави по различни заради един скапан телефон.. затова, каквото и да изберете се чувствайте добре!.. Поздрави!

Редми ноте 7 - 6/64
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)