Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ползвате ли VPN?
#26

Принципно хора, по закон не мога да ви осъдят само през ай пи, особено и ако ползвате рутер. IP то не може реално да докаже, че лицето което го ползва сте вие, отделно, че ако е Wi-Fi хептем дет се вика.

Sent from my King Power using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#27

Не са решили, не са го направили! Над всеки подпис за доставка на интернет, има общи условия, в които пише, че всичката информация за твоя трафик доставчика е длъжен да предостави на държавните органи, ако я поискат. Когато търсех впн, пробвах на таблета един безплатен, след първия месец спря да работи. Намерих втори безплатен, той след 3 месеца спря да работи. Пробвах чрез прокси, много игра докато немеря надежно. Затова накрая платих на едно бъргарско, с което не съм имал проблеми, вкл. и с подръжката. И така няколко години! Все пак го ползвах за
обикновенни работи.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#28

То си е доказано, не се връзвсйте, че някой бил хванат щото теглил торенти.

Sent from my King Power using Tapatalk
Цитирай
#29

(2019-03-17, 13:15:59)tiesto_pld написа:  Принципно хора, по закон не мога да ви осъдят само през ай пи, особено и ако ползвате рутер. IP то не може реално да докаже, че лицето което го ползва сте вие, отделно, че ако е Wi-Fi хептем дет се вика.

Sent from my King Power using Tapatalk

Това, че не си защитил подобаващо мрежата си не те освобождава от отговорност.
Цитирай
#30

(2019-03-17, 13:53:54)joring написа:  Това, че не си защитил подобаващо мрежата си не те освобождава от отговорност.
Ти не съм го измислил аз, написано е черно на бяло. Обществен Wi-Fi... Кой носи отговорност.

Sent from my King Power using Tapatalk
Цитирай
#31

Ами зависи, не изключвай варианта службите да поискат достъп до рутера и да те дебнат.
Цитирай
#32

Тва, че е регистрирана в Панама има това значение. И още нещо... [Изображение: dcd60d722c43c7898150e802b6763122.jpg]
Цитирай
#33

(2019-03-17, 14:27:53)joring написа:  Ами зависи, не изключвай варианта службите да поискат достъп до рутера и да те дебнат.
Може да поискат, но пак повтарям, като ми е отворен рутер, как ще разберат лицето което го ползва. Имат данни само адрес и име по-договор, но реално ако не пазиш никакви данни няма как и в какво да те обвинят.

Sent from my King Power using Tapatalk
Цитирай
#34

Това са рекламни глупости, какво очакваш да напишат "ние водим логове за всичко което правите"?
Реално няма регулация която да ги следи какво точно правят, пък вие си вярвайте в дядо Коледа.
Цитирай
#35

Нали знаеш "дай да не се крием, защото ще се хванем"! Като се усъмнят, идват и ти взимат техниката, и се вижда. Който се занимава с "лоши неща" да му мисли. На мен ми е добре Smile

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#36

С криптирани дискове няма кво да видят.
Цитирай
#37

Те да не са едри преживни животни?  Smile Да не се стига до там! В момента не ползвам впн, но наложили ми се пак, няма да се колебая, даже няма да търся безплатни такива.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#38

Е аз имам познати полицаи и знам колко са зле у нас, реално ако си някъв хакер, или си някъв топ кибер престъпник, вероятно е сигнала да е подаден от чужбина. Чак тогава се задействат нашите, да не мислите, че някой ви следи но стоп какво плрно гледате или сваляте. Тия където уж са ги хванали, или са тъпи разпространявали през utorrent, или са от някъв сигнал.

Sent from my King Power using Tapatalk
Цитирай
#39

(2019-03-16, 19:53:00)eksoldier написа:  Е идеята е да съм си постоянно вързан с vpn... За какво ми е иначе, нали за сигурност се ползва, а и го плащам...? Питам защото не съм много запознат. Ако могат тези по-навътре да споделят.

Сега препрочитам темата пак, ако искаш пиши мейл на тези които аз ползвах. Сподели им за какво ще го ползваш, няма как да не са наясно дали става или не. Аз не съм имал честта да го ползвам от щатите, но от цяла Европа е работещо. По цял ден не съм го изключвал, за торенти и филми онлайн. Попринцип и аз го ползвах за това, за което и ти ще го ползваш. Няма ограничение за трафик, т.е. устройва те. Пък и от питане и проба, глава не боли.  Smile

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#40

Ползвал съм Avast VPN - никаква разлика в скоростта от връзката без него, т.е. наистина бърз. Не е скъп, плаща се през Google Play и е супер леко като приложение. Има и една седмица безплатен trial. В момента не го ползвам, но ми се беше наложило в Германия и само позитив мога да изкажа за приложението. Друго никога не съм пробвал и ползвал.
Цитирай
#41

Avast няма българско ip. Hbo не работи...
Цитирай
#42

Няма. Не знам всъщност, аз го използвах с automatic функция за свързване с подходящ сървър, т.е. целях прикритие за теглене на торенти през Android, а не конкретна държава.
Цитирай
#43

Ползването на VPN доставчик има файда само и единствено да се криете от властите, ако сваляте торенти и нелегално съдържание. Тези приказки за сигурност на сърфиране....забравеи.

Ако съм в къщи, на работа на wifi-я или на мобилна мрежа си ги ползвам тях нормално. Само и единствено с променени dns-и, за да не ми събира доставчика данните на сърфиране. Не че пака не ги събира и ме интересува много...но там да има нещо.

Ако се наложи вече да ползвам някоя отворена или чужда за мен мрежа...нещата стават други. Там не знаеш кой може да те чака "зад ъгъла". Моето решение не е перфектното, но е следното, за малкото положени услилия и знания, и безплатно:

Домашен Mi Router 3 с флашнат Asus-ки софтуер (т.н. Padava). Той има функция VPN сървър. В случая ползвам OpenVPN функцията му. С телефона гогато съм свързан с отворен/обществен wifi се свързвам към моя VPN и така влизам в "тунела" към в къщи и съм сравнително недостъпен вече за останалите потребители на мрежата.

Няма смисъл и да изтъквам, че по този начин се закачам и за домашната мрежа и мога да си браузвам компютри, NAS и всякакви др.мрежови устройства сякаш съм си в къщи.
Цитирай
#44

Ясно. Закачен ли си за нета няма сигурност. Това е. Smile Никакво вързване към непознати wifi и така. Връзка с домашен сървър няма как да правя. Този българският еVPN мислех да го пробвам, но е яко ограничен в скоростта до едва 10 Мбита. А и не е гаранция, че hbo няма да засече, че ползвам vpn и да юе резне отново. Иначе nordVPN ми върнаха парите на третия ден.
Като гледам гугъл и сие какви ги вършат ми призлява.
https://youtu.be/dTF8_DwDjW4
Цитирай
#45

(2019-03-22, 08:50:54)eksoldier написа:  Връзка с домашен сървър няма как да правя...

Защо да няма? От каква гледна точка.

Моята инвестиция еднократно, за да изпълня това нещо беше само за Рутер около 35 лв (някаква примоция хванах).
Цитирай
#46

Става и с tenda рутер

Sent from my King Power using Tapatalk
Цитирай
#47

Към 4 години полвах MyVPN.bg от чужбина и бях изключително доволен от скорости и надеждност на услугата. Ползвах го предимно за торенти и услуги, изискващи BG IP. Спрях да го ползвам понеже имам безплатен достъп до частен VPN сървър на мой познат в BG, както и съм оставил един рутер с OpenVPN сървър на мой адрес там, за backup. Трябва обаче да се има впредвид, че такова решение с рутер за сървър дава около 10Mbps трафик, в зависимост от процесора, понеже се тормозят с криптирането.
По въпроса за криенето от властите при свалянето на торенти - там може човек и с прост тунел с елементарно криптиране да работи, номера е да излиза IP от БГ и трафика да не е в незащитен вид. Дори и някой да седне да ти го декриптира и да види, че сваляш филми, надали ще те погнат затова, понеже ти пък може да ги съдиш, че си врат носа в личния ти защитен трафик.
Най-вече има смисъл да се ползва когато сте в чужда WiFi мрежа, за да не станете жертва на така наречената Man In The Middle атака. Лесно се прави и се събира огромно количество информация, която после на спокойствие се оставя да се декриптира. Обаче какво става с информацията след като се декриптира в сървърите на доставчика - ето това вече никой не може да гарантира.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#48

Мда, няма особена полза...
https://youtu.be/oja3UzuuqGQ
Цитирай
#49

https://seed4.me/
promo code : BF2019
1 година безплатен лиценз


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#50

(2019-10-29, 13:01:28)Compare написа:  https://seed4.me/
promo code : BF2019
1 година безплатен лиценз

Не бачка вече кода, дава ми, че вече е невалиден или вече е използван!

Нали избирам 1-годишен абонамент и давам Voucheer or Prepaid card?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)