Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на бюджетен "флагман" до 600-650 лв.
#1

Здравейте. Вчера верният ми телефон(Редми ноут 3) сдаде багажа и сега се нуждая от насоки за негов наследник. Бюджетът е леко разтеглив но да кажем, че 650лв е максимумът. Интересува ме батерия, здрав процесор и изработка(имам в предвид да не стане на сол след случайно изпускане). Търся нещо, което и след 3 години ще актуално за casual употреба, gaming и тнт.

По принцип се интересувам от техника, попрегледах това онова и се спрях на няколко класически варианта:
- Pocophone f1 - грозен ноч, това на пръв поглед ми е минусът. Пластмасовата изработка не ме притеснява, даже ми се струва, че така ще издържи повече.
- Honor Play - пак пластмаса, може би малко по-слаб процесор, но нищо фрапантно. GPU-то предполагам издиша сравнение със адреното но не съм сигурен как работи gpu boost-a на huawei
- Xiaomi mi8 - тук пак има грозен ноч. Притеснява ме Амолед дисплеят, доколкото четох има голяма вероятност да прегорят пикселите, а това не ми се струва много дългосрочна инвестиция. Малко по-скъп ми се струва от останалите но е в бюджета.
- Нокиа 8.1 - тук сме с по-слаб процесор и по-висока цена. За сметка на това изглежда доста солидно и качествено изработен. Не знам дали има нещо отгоре, което да си струва повечето пари пред гореизброените. 

Принципно мислих и за нещо по-бюджетно като Редми ноте 7, Honor 8x, Mi Lite8 и Нокиа 7.1, но не знам дали си струва да спестя 100-150 лв и да се наложи да сменям телефона след 2 години. 

Може и да пропускам нещо. Ако имате съвети, насоки и други предложения ще се радвам да ги прочета.
Цитирай
Аксесоари
#2

Това къде си го чел за амолет дисплеите?

Sent from my King Power using Tapatalk
Цитирай
#3

За Honor Play си се объркал. С алуминиев корпус е. Аз бих избирал между Pocophone и Honor Play. Щом искаш по-здрав телефон Mi8 би трябвало да отпадне, защото е стъкло. С Nokia- та не съм имал досег.
Цитирай
#4

Pocophone е най-мощен от изброените, даже сериозно повече от някои. Но имай предвид, че освен пластмасовия корпус, голямата икономия в материалите и ноча, ще трябва да понесеш и доста посредствен дисплей.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

Ами гледах го на живо в магазин pocophone-a. Вярно е пластмаса, но не ми се стори проблем, така или иначе ще седи в case 99% от времето. Дисплеят не ми направи впечатление да е толкова зле, повече не ми хареса ноча и това, че е много заоблен в долният край, някак си се губи пространство. Иначе какво друго е пестено в него, имам впредвид чисто хардуерно?

tiesto_pld
За Amoled дисплеите попаднах на доста теми из форуми и клипове в youtube. Затова останах с впечатление, че е нещо, което рано или късно ще стане.
Цитирай
#6

(2019-03-21, 22:43:18)be_clever написа:  Принципно мислих и за нещо по-бюджетно като Редми ноте 7, Honor 8x, Mi Lite8 и Нокиа 7.1, но не знам дали си струва да спестя 100-150 лв и да се наложи да сменям телефона след 2 години.

Можеш да погледнеш и Honor 10, който влиза в бюджета ти.

Ако се спреш на бюджетен модел, Mi 8 lite никак не е лош.
Имах възможност да го огледам в Технополис.
И камерата му е сравнително добра, една идея по-добра от тази на Honor 10 lite
който също е много свежо телефонче.
Redmi 7 Note също казват че ще е добър вариант, но него не съм го виждал
Цитирай
#7

(2019-03-22, 09:41:10)be_clever написа:  Ами гледах го на живо в магазин pocophone-a. Вярно е пластмаса, но не ми се стори проблем, така или иначе ще седи в case 99% от времето. Дисплеят не ми направи впечатление да е толкова зле, повече не ми хареса ноча и това, че е много заоблен в долният край, някак си се губи пространство. Иначе какво друго е пестено в него, имам впредвид чисто хардуерно?

tiesto_pld
За Amoled дисплеите попаднах на доста теми из форуми и клипове в youtube. Затова останах с впечатление, че е нещо, което рано или късно ще стане.
Ами спестено е от всичко общо взето... Говорители, микрпфон, рам паметта не е от високия клас, корпус, екран, камери... Единственото атрактивно в този телефон е процесора и съответно голяма мощност.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гeoрги за това мнение:
  • be_clever, gurcayy
Цитирай
#8

Виж Xiaomi Mi8 той също е с компромиси, но са по-малко от на Poco F1. Той е най-добръ от всички изброени. Другите са среден клас, а това с OLED дисплейте, не е така вече, а и без това телефоните не ги ползвате повечете от 2 години, та така че няма проблем. Но е много по-добре да гледаш истинско черно и ярки цветове. Другото е минало от мода, всички са тръгнали към тези дисплей.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#9

След като искаш да ползваш дълго телефона- 3 години и повече, задължително изключи Амолед дисплеите. Факт е, че продължават да имат проблеми с burn-in (особено видим след една година горе в нотификационната лента), призрачни изображения и ШИМ (ако ползваш вечер в тъмна стая с намалена яркост, ще усетиш трептенето на дисплея, може и да те заболи глава). Най-добре да се насочиш към добрите стари IPS дисплеи, които ще ти изкарат без проблем дори 5 години.

За конкретен модел- алтернативите ти според мен са Поко или Ноте 7. Разгледай ги двата на живо- в Техмарт вече се предлага официално Ноте 7.


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • anatol06, be_clever
Цитирай
#10

(2019-03-23, 14:14:56)milenvn написа:  След като искаш да ползваш дълго телефона- 3 години и повече, задължително изключи Амолед дисплеите. Факт е, че продължават да имат проблеми с burn-in (особено видим след една година горе в нотификационната лента), призрачни изображения и ШИМ (ако ползваш вечер в тъмна стая с намалена яркост, ще усетиш трептенето на дисплея, може и да те заболи глава). Най-добре да се насочиш към добрите стари IPS дисплеи, които ще ти изкарат без проблем дори 5 години.

За конкретен модел- алтернативите ти според мен са Поко или Ноте 7. Разгледай ги двата на живо- в Техмарт вече се предлага официално Ноте 7.

Здравей. Значи все пак има проблем с Амолед дисплеите. И покото и редми ноут 7 видях на живо в техмарт. Като визия ноут 7 е доста по-приятен. Проблемът е, че след като го сложа в кейс, визията не е важна. По-ярък дисплей и за малкото време в което поснимах, предполагам по-хубава камера, но това не е от голямо значение за мен. Не знам дали това ще компенсира по-слабият процесор. Като батерия, предполагам се държат еднакво, даже имам чувството, че покото ще издържи повече, с по-малкият и тъмен дисплей.
Цитирай
#11

Взимай покото. Няма да сбъркаш. Ще те изкара даже повече от 3 години.
[-] 1 потребител изказва благодарност на anatol06 за това мнение:
  • be_clever
Цитирай
#12

Говорите пълни глупост, имам Пиксел 3 годишен, Пиксел 2 на две години никакво бърнене, прегряване и т.н.То като факт мога да дам 3 телефона с lcd които са пожълтясали дисплеите. Всичко е до техника, няма как и Олед новите да прегарят, това, че амолет е податлив да, но както писах и ips lcd са податливи.

Sent from my King Power using Tapatalk
Цитирай
#13

(2019-03-23, 15:24:39)be_clever написа:  И покото и редми ноут 7 видях на живо в техмарт. Като визия ноут 7 е доста по-приятен.  По-ярък дисплей и за малкото време в което поснимах, предполагам по-хубава камера, но това не е от голямо значение за мен. Не знам дали това ще компенсира по-слабият процесор.

Снап 660 си е машинка. Ползвах го един месец и няма нещо, с което да не се е справил, нито съм усетил каквото и да е забавяне. Ти самият казваш, че повече от 3 години ползваш Редми Ноте 3, така че имаш поглед върху нещата.


Цитирай
#14

(2019-03-23, 15:30:43)tiesto_pld написа:  Говорите пълни глупости. Това, че амолет е податлив да

Моите уважения колега, но един бърз поглед към две от темите във форума и човек ще види с какви проблеми се сблъскват Амолед дисплеите:

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=96695
https://forum.androidbg.com/showthread.p...7&page=136


Цитирай
#15

Няма проблеми с OLED дисплейте, тука си пишат някои, които са гледали неща които са стари. Колко пък ще карате с тоя телефон, за да има проблем. Те дори марки, които основно ползваха IPS минаха на OLED, за пример Xiaomi, Apple и други. IPS вече никой не ползва, освен в евтините модели. Цветовете са бледи, и няма никаква красота от тоя дисплей.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#16

То реално и Олед на LG страдат от синкав ефект, за пример Pixel 2 XL (малкия Pixel 2 е амолед на Samsung), като го погледнеш под ъгъл. Но аз лично а и доста хора от форума, с години са нямали проблеми с Амолед. Повтарям се, нормално е някой някъде да изпищи, писано е за амолед и плюсове и минуси. Но да не плашим хората, че един вид амолет са боклук и бегай надалеч. Както и казах аз имах 3 lcd които ми пожълтяха, първия е на Xiaomi... Но не тръгвам да казвам, че видиш ли Lcd е опасен дисплей бегайте. Някой път просто си е до късмет, ето от вчера видях новия S10 с проблемен дисплей... Или Pixel 3 също с Олед хора показват Green screen на черти!
За мен Амолед/Олед са по-добрите дисплеи от всяка гледна точка, дори сравнявайки в момента P20 Pro и Redmi Note 7.

Sent from my King Power using Tapatalk
Цитирай
#17

(2019-03-23, 15:24:39)be_clever написа:  Здравей. Значи все пак има проблем с Амолед дисплеите. И покото и редми ноут 7 видях на живо в техмарт. Като визия ноут 7 е доста по-приятен. Проблемът е, че след като го сложа в кейс, визията не е важна. По-ярък дисплей и за малкото време в което поснимах, предполагам по-хубава камера, но това не е от голямо значение за мен. Не знам дали това ще компенсира по-слабият процесор. Като батерия, предполагам се държат еднакво, даже имам чувството, че покото ще издържи повече, с по-малкият и тъмен дисплей.
Покото все пак е двойно по-мощен (буквално) от Редми 7, така че го вземи под внимание. СД 845 процесор и 6GB RAM са гаранция за стабилна работа със съвременни приложения минимум още две години без задъхване. Но както споменах, камерите, екрана и останалото са компромис, зависи на какво повече държиш. Има течно охлаждане, заради което почти никога не загрява. Темата е доста актуална, според мен това е оптималния ценови клас и ще бъде от ползва на доста хора.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гeoрги за това мнение:
  • be_clever
Цитирай
#18

Според мен който и да вземеш ще си ок. Има хора които ползват още Note 5 и са доволни и откъм гейминг, камера и батерия. Покото си мощ а машинка, нещо като Лада с двигател от Порше и камерата също е доволна.

Sent from my King Power using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • be_clever
Цитирай
#19

(2019-03-23, 16:53:01)tiesto_pld написа:  Според мен който и да вземеш ще си ок. Има хора които ползват още Note 5 и са доволни и откъм гейминг, камера и батерия. Покото си мощ а машинка, нещо като Лада с двигател от Порше и камерата също е доволна.

Sent from my King Power using Tapatalk

Мисля, че това е по-добрия вариант, от Порше с двигател на Лада.  Е, освен , ако не го избира някоя дама.
Цитирай
#20

(2019-03-23, 19:25:18)anatol06 написа:  Мисля, че това е по-добрия вариант, от Порше с двигател на Лада.  Е, освен , ако не го избира някоя дама.
Тд дамите гледат селфи камерите.

Sent from my King Power using Tapatalk
Цитирай
#21

AMOLED/OLED дисплеите са по-добри във всички показатели от LCD, освен откъм консумация на енергия - консумират повече. Това се компенсира с използването на тъмни режими. Толкова за общите приказки и заключения. Останалото е специфично - не може да се слагат всички дисплеи от която и да е технология под общ знаменател. Важен е и производителя, конкретния дисплей, както и гъстотата на пикселите. С последното, Poco-то не блести. Но в този случай не му е виновен LCD дисплея.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#22

(2019-03-22, 14:16:54)Гeoрги написа:  Ами спестено е от всичко общо взето... Говорители, микрпфон, рам паметта не е от високия клас, корпус, екран, камери... Единственото атрактивно в този телефон е процесора и съответно голяма мощност.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

Камерата не говори така, много е добра, доста е близо на pixel 3

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#23

Камерата е доста слаба, на дневна светлина вече всичко снима добре, но на тъмно си е доста посредствена. Нищо общо няма с пиксел 3. Нито с 2. Общо взето получаваш процесор, рам и батерия, другото е да кажем нещо като редми. Не че снима лошо, просто не го превъзнасяйте, и доближавайте на думи до флагмани разни Wink

Sent from my LM-G710
Цитирай
#24

И до пиксел 1 не може да се доближи

Sent from my King Power using Tapatalk
Цитирай
#25

Човека е писал, че камерата не му е от голямо значение. Та не знам какво се захванахте с нея. През деня снима много добре, стига да няма вятър. Сензора до колкото съм заспознат е същия като в Pixel 3, Mi8 и Mix 3, но с по-евтини лещи и липса на OIS. Има тук там някой бъг, но за цената, която му плащаш не е болка за умиране. Например не се разбира с външна SD карта в exFat формат, но с Fat 32 няма проблем. Няма нотификации, или по-точно има за 2-3 сек. и изчезват, но и този проблем се решава с тази програма, не изисква Root. Лично аз предпочетох Покото пред със 100 лв. по-скъпия Mi8 поради няколко причини :
SD слот, LCD екран без ШИМ, пластмасов корпус, по-голяма батерия, жак за слушалки. Гледам екраните на LG V20 и Покото и освен малко по-детайлната картина при разглеждсне на снимки/видео, друга разлика не намирам.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 3 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • anatol06, be_clever, milenvn
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)