Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P30/P30 Pro - Лични впечатления и коментари

Единственото, което ме спира от покупката на P30 е липсата на лед нотофикация. Някаква идея как мога да получавам известия от FB, messenger и viber примерно, без да отключвам телефона? Иначе пропуснати повиквания и смс-и поне излизат на always on дисплея доколкото виждам. Четох за ъпдейта на P30 Pro позволяващ известия от third-party приложения на always on-а... Някой получил ли го е за да потвърди доколко върши работа и дали ще го има и за P30?... Винаги съм имал лед нотификация на телефоните си и не мога да си представя отсъствието му... постоянно да отключвам и проверявам дали имам съобщение? Не мога да си обясня защо китайците решиха да спестят такава фундаментална "екстра" в Р-серията...

Desire S -> P8 -> P20 -> 11T
Цитирай
Аксесоари

Аз съм с про и на AOD си излизат всички нотификации, абсолютно всички, без проблеми. AOD е решение в този случай,. А защо махнаха леда, мисля защото и самсунг го махнаха, това е тренда сега.
[-] 1 потребител изказва благодарност на felipe за това мнение:
  • arise
Цитирай

(2019-04-22, 14:27:22)arise написа:  Единственото, което ме спира от покупката на P30 е липсата на лед нотофикация. Някаква идея как мога да получавам известия от FB, messenger и viber примерно, без да отключвам телефона? Иначе пропуснати повиквания и смс-и поне излизат на always on дисплея доколкото виждам. Четох за ъпдейта на P30 Pro позволяващ известия от third-party приложения на always on-а... Някой получил ли го е за да потвърди доколко върши работа и дали ще го има и за P30?... Винаги съм имал лед нотификация на телефоните си и не мога да си представя отсъствието му... постоянно да отключвам и проверявам дали имам съобщение? Не мога да си обясня защо китайците решиха да спестят такава фундаментална "екстра" в Р-серията...


Аз имам п30 про и съм с ъпдейта. Имам нотификации на Always on display като излиза иконката на месинджър/вайбър и т.н. 
Ама ако нямаш always on display, трябва да гадаеш.. Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на mona за това мнение:
  • arise
Цитирай

Значи чакаме ъпдейта и за P30. Някой да потвърди, че известията на AOD работят вече?

Desire S -> P8 -> P20 -> 11T
Цитирай

За какво да ти потвърждава някой, те сложиха OLED дисплей и с тази цел, да не се чудат къде да сложат  лед нотификацията, а направо си решиха проблема с Always On Display, който в случая е по-полезен, защото освен, че можеш да видиш нотификацията, можеш и да я отвориш, но това при Samsung, при Huawei може само да видиш.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Аз си ги отварям и на Huawei. @hazART ти с какво устройство си та не можеш да ги отвориш?
Цитирай

И аз с P30 pro не мога да ги отворя (да ги разгърна на заключен екран), само ги виждам и мога да ги махна.
Цитирай

(2019-04-22, 14:27:22)arise написа:  Единственото, което ме спира от покупката на P30 е липсата на лед нотофикация. Някаква идея как мога да получавам известия от FB, messenger и viber примерно, без да отключвам телефона? Иначе пропуснати повиквания и смс-и поне излизат на always on дисплея доколкото виждам. Четох за ъпдейта на P30 Pro позволяващ известия от third-party приложения на always on-а... Някой получил ли го е за да потвърди доколко върши работа и дали ще го има и за P30?... Винаги съм имал лед нотификация на телефоните си и не мога да си представя отсъствието му... постоянно да отключвам и проверявам дали имам съобщение? Не мога да си обясня защо китайците решиха да спестят такава фундаментална "екстра" в Р-серията...
P30 чистия има AOD с нотификации, това е май заради 9.1. Иначе мен не ме дразни, че няма лед, то при P20 pro имаше ама с лупа да го търсиш. Има много приложения в маркета за нотификации, да активира светкавица, дисплей да присветва и др.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • arise
Цитирай

B124 ъпдейтът май добавяше AOD third party нотификации . При мене работи доста добре . Получавам си известия от месинджър , фейсбук и т.н. и си излизат . С чистия П30 съм .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай

Интересно, а при мен - не, затова и не го ползвам.
Цитирай

Работи си без проблем след ъпдейта. Щяло да има и за предните модели ъпдейт.
https://youtu.be/O53CdGeMfOo
Цитирай

Проверих отново, не работи. Не показва и пропуснати повикавания.
П30 про
Цитирай

(2019-04-23, 13:30:37)emzo написа:  Проверих отново, не работи. Не показва и пропуснати повикавания.
П30 про
9.1.0.124 ли си

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Да.
Интересното е, че рекох да го пробвам вчера, преди това не съм го ползвал.

Изчистих кеша на AOD, но пак е същото.
Цитирай

При мен си е ок, на чистия p30

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

При мен AOD показва всичко, даже писмата в клана и кога ме атакуват в Clash of Clans. Big Grin 124  ти ъпдейт, про.
Цитирай

И аз нямам проблеми, показва всичко.
Цитирай

Показва всичко, ама е малко крива работа. Снощи обмислях, че както примерно аз го зареждам през вечер и аод ми е пуснат от 7 до 23 и ако изяжда по 1% батерия на час, общо от зареждане до зареждане хаби над 30% батерия. Което е лудост. Дано разработчиците измислят алтернативи.
Цитирай

А кой каза че гори по процент на час. Не виждам и проблем да се зарежда всяка вечер... Аз поне съм така.
Цитирай

За всеки е различно, да. Но аз бих предпочел да не ги губя тези проценти и да си имам диодче... или нещо такова - >Battery Notch Indicator е универсално приложение за смартфоните с изрязан дисплей - Новини | Mobile Bulgaria https://mobilebulgaria.com/news/battery-...X7JPY7LxnU
Това ако го направят за пропуснати събития  цена няма да имат.  Smile
Цитирай

@nowhere, при Samsung си я има тази екстра, но при Huawei не, може да си се объркал.
@felipe, и мене ме дразни тази екстра, като се хаби батерията, затова е вариант да обръщаш телефона по гръб, и тя си загасва, а като обърнеш телефона светва. Също така има вече и функции, например, като бетнеш телефона и да светне за няколко секунди, мисля, че бяха 30. Но това може и да го няма при Huawei, вижте.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Не знам какво хабене толкова прави AOD, без пестене с включено всичко wi-fi&4g правя над 7, 5 часа екран. На сейв мод 8-9 часа... Колкото иска да си точи.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

С LG-то правех няма и цял ден с включен AOD, сега правя по 2 дни, ден и нещо, ако много съм цъкaла.
Най-удобната екстра, с която съм свикнала доста. Даже я предпочитам пред ЛЕД нотификейшъни дето се кьоравя да ги видя. Big Grin
Цитирай

(2019-04-23, 16:11:52)hazART написа:  @nowhere, при Samsung си я има тази екстра, но при Huawei не, може да си се объркал.
@felipe, и мене ме дразни тази екстра, като се хаби батерията, затова е вариант да обръщаш телефона по гръб, и тя си загасва, а като обърнеш телефона светва. Също така има вече и функции, например, като бетнеш телефона и да светне за няколко секунди, мисля, че бяха 30. Но това може и да го няма при Huawei, вижте.

При мен си я има, не знам защо при твоя Хуауей я няма тази екстра. С последния ъпдейт ли си?
Цитирай

Аз не съм с Huawei, но другите казват, че няма такава опция, а тя е да не само да видиш нотификациите, а и да ги отвориш, при което това нещо при Huawei липсва, още с представянето на Huawei P30, ако са го добавили с ъпдейт, добре, но пък другите казаха, че не са, надявам се, че говорим за едно и също.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)