Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P30/P30 Pro - Лични впечатления и коментари

Телефонът се ползва с кейс откакто е купен, а относно протекторите за камера, късно разбрах за наличието на такива. Благодаря все пак на отговорилите по същество.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Teddy787 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари

Не знам Huawei какви стъкла слагат на камерата,явно на тези от You tube им пращат качествени и на тестовете всичко е окей а масовите евтини.Аз на HTC 10 за близо 3 години само с калъф на гърба и скрийн протектор ,стъклото на камерата нямаше и една точка.Сега с копуването съм сложил на камерата скрийн протектор ,калъфа е дебел и е над камерата но по протектора на камерата има леки драскотини.Телефона не го държа заедно с метални предмети.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2020-01-28, 14:26:24)domine написа:  Пич, близо е до ума(ако човек има достатъчно), че при издадена камера, като си поставяш телефона на твърда повърхност дълго време, неминуемо ще се надраска стъклото й... Затова слагаш кейс на задната страна и изравняваш повърхността... И аз съм с кейс на моя, нищо че е алуминиев гръб-камерата също стърчи... Вече година го ползвам, нищо й няма...

Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
Ами колко да е близко... Никога не съм слагал каквато и да е грозотия по телефона си, винаги с гръб към всяка повърхност, нося го в заден джоб, стои на стойка в автомобила, пипам го с работни ръце (мазни, прашни и т. н) и още каквито неща се сетиш, неробувам на техника и все пак нямам мат, счупено и т. Н.

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Аз съм сложил стъклен протектор. Вече 5. месец и все едно няма протектор.

Sent from my Huawei P30 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на extremee13 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Само да изясня, преди P30 имах P20, P10, а преди тях S-ките на Самсунг. Та с тях, със и без кейсове и протектори стъклата на камерата не са имали какъвто и да е проблем. Може пък сега моя да е дефектен, аз съм си карък по природа... Исках да знам само при мен ли се е получило, голям дерт ли е, може ли без сервиз да се подобри или да пращам телефона в сервиза в София и да прежалвам 100 и кусур лева за ново стъкло. То прежалването бял кахър, ми времето за ремонт им е ...
[-] 1 потребител изказва благодарност на Teddy787 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2020-01-28, 12:31:26)Teddy787 написа:  Здравейте! Имам Huawei P30, като цяло съм доволна от телефона с едно изключение - поради изпъкналостта на камерите стъкълцето се матира точно където е основната. Естествено гаранцията не покрива този проблем, та се чудя някой сблъсквал ли се е с нещо подобно? Подлежи ли примерно на полиране или директно се подменя стъклото? Благодаря предварително на отзовалите се
Абсурдно е да се опитваш да полираш стъклото,защото то не е обикновено.Не се опитвай и да го сменяш, с евтини стъкла от китайските сайтове или ebay.Този телефон пък и всичи по-скъпи нови телефони с хубави камери, не са с обикновенни стъкла,а самото стъкло е един вид леща,както са лещите и на самата камера.Ако сложиш евтино стъкло ще развалиш снимките и дори може да се получи размазване.
Така ,че при твоя случай ,единственият вариант,ако искаш да снимаш хубаво, е да си смениш стъклото с оригинално в оторизиран сервиз.Излиза доста по-скъпо,но запазваш качеството на снимките,като след това задължително си сложи стъклен протектор на камерката , за да предпазиш стъклото от надраскване по нататък,защото се драскат лесно.От всички скъпи телефони с хубави камери само най-скъпите модели на iPhone и HTC използват стъкла от сапфир, които не се драскат.На другите модели е хубаво човек още със закупуването да си сложи протектор на камерата, преди да е наранил стъклото по някакъв начин ,за да не засегне качеството на снимките.
[-] 1 потребител изказва благодарност на s733 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Абсолютно подкрепям горното мнение за поставяне на стъклени предпазители на оптиката на камерите. И по възможност да не са от най-евтините...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Колеги бих се радвал да, ми мнение за Huawei P30 чистия. Ще предпописвам скоро. Как се държи телефон от към Камера добра ли е? Батерията как се държи колко СОТ Дава? При игра на игри телефона загрява ли много защото едно време имах п10 беше отвратителен печеше като котлон. И не на последно място, Говорителчето как се държи вади ли добър звук или е супер дървен като на П10.
[-] 1 потребител изказва благодарност на MADFLAVA за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Аз го ползвам вече 10 месеца и съм много доволен. Камерата е хубава, тя е като на Про то но с 3 кратен оптичен зум до като там е 5 иначе разлика в снимките няма,батерията е издръжлива при мен изкарва от 3 до 5 дена мобилните са включени постоянно и АОД  от7.30до 22.30 ,през ноща пада 3%но аз не играя игри и не го ползвам дълго така че колко часа екран прави не мога да кажа.Не е загрявал до сега правил съм Antuu има ги резултатите в раздела ако те интерисуват тестове 4 по ред и са държи добре спрамо предишния HTC 10 който загряваше.Звука му е силен но за мойте усещания е добър
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2020-02-12, 17:18:39)DoryanY написа:  Аз го ползвам вече 10 месеца и съм много доволен. Камерата е хубава, тя е като на Про то но с 3 кратен оптичен зум до като там е 5 иначе разлика в снимките няма,батерията е издръжлива при мен изкарва от 3 до 5 дена мобилните са включени постоянно и АОД  от7.30до 22.30 ,през ноща пада 3%но аз не играя игри и не го ползвам дълго така че колко часа екран прави не мога да кажа.Не е загрявал до сега правил съм Antuu има ги резултатите в раздела ако те интерисуват тестове 4 по ред и са държи добре спрамо предишния HTC 10 който загряваше.Звука му е силен но за мойте усещания е добър. Супер бих се радвал да чуя още мнения. Колебая се между него и про версията но не знам дали си струва да дам почти двойно повече за просто за това събирам мнения
Цитирай

Колега ако се  двуомиш между двата модела най добре ги виж на място.Аз тъка направих,плюсовете на Про то но първо по големия размер и най вече извития дисплей ме отказаха а даже и няма 3.5mm букса за слушалки и прецених че Р30 отговаря на моите нужди защото този зум при камерата почти не го ползвам и за мен не е от голямо значение.И един съвет ако цитираш някое мнение го прави в отделно поле а не като продължение на текста както по горе, или като отговор!За да се знае кай какво е писал!
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Сега го разглеждах П30 на едно приятелче доста ми допадна от към дисплей и бързина направо е брутален и размера му е супер. Единствено не ми хареса Говорителчето че е доста пискливо сравнение с моя телефон с който съм сега и струва 4 пъти по малко
[-] 1 потребител изказва благодарност на MADFLAVA за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

@MADFLAVA , Р30 Pro освен това е водоустойчив и прахозащитен.
Един приятел беше купил Р10 и много грееше без причина, само снимки и клипове снимаше и започваше да му пари в ръцете.
Направи му рекламация и сега Р10 е студен като хладилник.
Щом ти допада Р30, вземай го. Щом ти пасва и стои добре в ръката и ти е удобен , това е телефонът.
Бърз е. Добра камера.

Sent from LM-G810EAW (G8s) - Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 2 потребители изказват благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • alexbg67, MADFLAVA
Цитирай

Аз ползвам П30 още от самото излизане . Може би 3 дни след официалната премиера взех моят от Теленор . Добър телефон , добра камера , бърз телефон най-вече . Само има софтуерни проблеми които се надявам да оправят скоро , защото колкото и да е мощен един хардуер без правилно написан софтуер е само на хартия добър . Можеш да поразгледаш малко във форума за проблеми . Иначе за тези пари е супер . Моят излезна може би около 900-950 което е направо супер .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

[-] 1 потребител изказва благодарност на mitko.stefanov за това мнение:
  • MADFLAVA
Цитирай

При мен ще излезе 709 лева апарат с предпописване. На истина размера му е перфектен. Интересно дали батерията държи нормално сравнение със p30 pro. Някой да сподели дали чистия p30 снима като Samsung s10 примерно? Според мен този телефон p30 снима доста качествено. Интересен друг факт който четох в gsmarena е че чистия p30 се справя много по добре по звук от Говорителчето сравнение с p30 pro което ми е още по странно, защото това което чух от към звук на p30 е доста дървено и пискливо хахахаа а p30 pro би трябвало да е още по добре но явно не е. Това е единствения недостатък който видях аз в него. Но като цяло е доста качествен и стилен чак не, ми се вярва като го хванах в ръката
Цитирай

За тези пари толкова колега . Няма как всичко да е перфектно .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай

(2020-02-14, 20:26:21)mitko.stefanov написа:  За тези пари толкова колега . Няма как всичко да е перфектно .
 Колега тези пари ако съм честен не, са никак малко за телефон, все пак на свободна продажба в технополис е близо хиледарка без 1 лев. Което не е никак малко за телефон
Цитирай

(2020-02-15, 00:53:35)MADFLAVA написа:   Колега тези пари ако съм честен не, са никак малко за телефон, все пак на свободна продажба в технополис е близо хиледарка без 1 лев. Което не е никак малко за телефон
Няма перфектен телефон . Мене лично изобщо не ме интересува какъв е говорителя .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай

Групата от 3 дена съм с П30 ПРО .Направо кърти мифки мен лично яко ме кефи машината.Батерята е брутална.Имам няколко въпроса на каква резулюция да снимам с телефона при нормални снимки без никакъв зуум.Защото ми се струва че при нормално снимане снимките изобщо не са впечатляващи даже напротив имат яко шум.И другия въпрос ми е телефона ми иска актуализация на Андройд 10 аз не съм му я давал все още защото чета че имате много проблеми.Благодаря предварително
Цитирай

На светло снимай 40 мпкс, на тъмно на 10.Ъпдейтвай, има вече решение на проблема с известията за пропуснато повикване. В съседната тема за проблемите е.
Цитирай

А аз на светло снимах със 10 мп хахаха .Но зуум прави невероятни снимки.Сестра ми има ноут 10 плюс Самсунг .Еми за мен разлика има това което снимах с моя п30 про е по добро от на сестра ми самсунг.Още не мога да свикна само с говоренето без слушалка ми е странно някакво.Добре а с този ъпдейт има ли вероятност батерията да ми кара по малко?В момента с Андройд 9 правя по 7,8 часа СОТ
Цитирай

Не, батерията си е както с 9.
Цитирай

окс сега ще я направя значи актуализацията мерси
Цитирай

Аз си снимам на 6 за да е на цял екран, много е грозно и глупаво да снимам с този дисплей на квадратче като за кинескопен телевизор, а транспаранти няма да правя, като извадя снимката на хартия ми е повече от перфектна, пък като гледам снимките на телевизора ми е на цял екран, иначе големо чудо че съм 65 инча като ми ги дава на 4:3 на над 6мп

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Колеги може да ви се стори смешно, но пробвайте през деня в затворено помещение на дневна светлина да снимате на нощен режим! На мен ли ми се струва или снимките стават много добре от колкото на auto?
Пробвайте и споделете. Благодаря
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)