Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P30/P30 Pro - Лични впечатления и коментари

В затворино помещение на слаба светлена е по добре е по добре да се включва HDR кофти то е че саго навряли най отзат на още. А трябва да е снимка за по лесно и видно място.
Цитирай
Аксесоари

Huawei P30 Pro и Xiaomi Mi 10 - тест камера.

 
Цитирай

Това го гледах вчера днес попаднах на това
https://www.youtube.com/watch?v=6Ri8LlbVbfg
Xiaomi Mi 10 Pro бие в тъмно срещу светлина селфи камерата и видео но на дневна светлина снимките на Р30 ПРО са по хубави
Цитирай

Предвид разликата в цената (говорим тази на която излезна П30 Про - около 999 евро ) Xiaomi за 550(Mi 10) / 627 (Mi 10 Pro) си е трепач за цената си . Особено с този 90 херцов дисплей . Доста добре е !

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай

За триене.

 
Цитирай

Според притежателите- заслужава ли си към днешна дата, да се закупи нов П30про за около 900 лв?
Външният говорител, като качество и сила толкова ли е зле(сравнено със стерео на с10, примерно)?
Има ли някакви други, главни недостатъци към 03. 2020 г?
Благодаря.

                                                                    
Цитирай

Това със звука е адски субективно, на мен ми допада като сила и диапазон, като за тамагочи, 7.1 долби-атмос не очаквам от някакво мижаво спийкърче...
А хората, които се занимават с акустика ще обяснят, че стерео ефект се получава, когато озвучителните тела са на поне 2 метра едно от друго, та колко трябва да е широк този ес 10 примерно?.. Или са ти забучени в ушите директно.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • georgi4a
Цитирай

(2020-03-08, 19:51:17)georgi4a написа:  Според притежателите- заслужава ли си към днешна дата, да се закупи нов за около 900 лв?
Външният говорител, като качество и сила толкова ли е зле(сравнено със стерео на с10, примерно)?
Има ли някакви други, главни недостатъци към 03. 2020 г?
Благодаря.
Сравнение със С10 наистина е по-зле . Имам приятел и при сравнение при С10 звукът е доста по-добър + силен . Не може да има никакво сравнение . С изключение на бъговете които можеш да прочетеш в темата ,,софтуерни проблеми" другото си е окей . Ако говориш за П30 Про за 900 - да , заслужава си , но ако е за стандартният П30 - НЕ . Като имаш предвид , че телефонът накрая на март , ще направи 1 година откакто е излязал . Изчакай П40/П40 Про или Nova 5T за около 600 лева . Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на powerzzz за това мнение:
  • georgi4a
Цитирай

Не знам колегата powerzzz кои БЪГОВЕ има предвид.Защото като цяло всичко се коригира.Аз ползвам Р30 и нямам забележки, моите критерии ги покрива!

Huawei P30
Цитирай

Аз не съм доволна от цветовете на дисплея. Бледи са ми, някак притъпени.... Мое мнение разбира се. Нещо и с тази 10-ка не ми харесват снимките. Но като цяло телефона си заслужава. Батерията е жестока, дори и след почти година ползване. Но може би наистина ще е по-добре да се изчака P40
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • georgi4a
Цитирай

Цветовете могат да се коригират, разучи си телефона, а П40 за 900 лв може след година евентуално...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Много добре знам, че могат да се коригират. Въпреки това бледнеят, както казах лично мнение и не ангажирам никой с него
Цитирай

P30pro
Добре ли се чува при разговор?

                                                                    
Цитирай

Принципно има чудесен звук, но пак е относително, с някои се чувам кристално ясно - явно може, с други - глухо и едвам разбираемо, зависи и от техните телефони, оператор, покритие... Телефонът е страхотен, ако те радва на визия и усещане, останалото е да му свикнеш и да си го ползваш с удоволствие.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • Boby13
Цитирай

По време на разговор на Р30 се чува прекрасно.P40 определено ще е по добър но и цената ще е доста по висока но пък на Р30 и ПРО ще падне още!Иначе Mate 20 Pro има доста по добър дисплей и звук и други предимства и според мен не е за пренебрегване.
Цитирай

(2020-03-08, 23:28:37)any9 написа:  Аз не съм доволна от цветовете на дисплея. Бледи са ми, някак притъпени.... Мое мнение разбира се. Нещо и с тази 10-ка не ми харесват снимките. Но като цяло телефона си заслужава. Батерията е жестока, дори и след почти година ползване. Но може би наистина ще е по-добре да се изчака P40
За снимките и аз съм съгласен. Явно не си внушавам. С андроид 9 и emui 9.1, телефона снимаше много по-добре.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Huawei P30 Pro от VIVACOM в комплект със слушалките FreeBuds 3: http://nixanbal.com/vivacom-puska-huawei...freebuds-3

 
Цитирай

..е, аз поръчах един за проба, но от другаде- цвета е mystic blue, просто много ми допадна. За последните две седмици купих/продадох s10+ и Note 10+ , все нещо не ми пасваше. Сега ще видим тук, какво е положениетоSmile
п.с на Виваком съм и смятам, че има(П30про) най- голяма съвместимост с мрежата и сигурните екстри - 4G Voice и WiFi Voice
p.s 2 ..да попитам собствениците, недоволни при Андроид 10 от снимките...само на телефона ли са по некачествени(бледи) или и на голям екран/компютър се вижда разликата с Андроид 9?

                                                                    
Цитирай

телефончето не е лошо, поне се чува в ухото нормално в сравнение с Note 10+ и S10+.
Първи впечатления:
- Звука от външният говорител не е толкова лош и слаб, колкото очаквах, нищо че е моно.
- Малко е дебалансиран апарата, като го хванеш и се усеща като по- тежък долу.
- Дано пооправят АОД-а, че е много постен.
- Направих няколко снимки- прилични са, не забелязвам избледняване на цветовете, засега.
- Уведомленията сякаш си идват навреме. Днес ще го наблюдавам.
- Батерията ще я видя тези дни, като се "успокои" малко.
- Със СМС не успях да активирам WiFi Voice на картата ми, ще звъня на оператор.
Ще допълвам ако се сетя нещо за тези, които тепърва мислят да го пробват.

                                                                    
Цитирай

Честита придобивка и ползване с удоволствие и здраве, но каквото и да споделиш, повечето колеги са с една година обиколка пред теб... Wink

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • Sokolchev
Цитирай

Честито и да не ти създава ядове!Аз съм доволен, до сега нямам проблеми, с Р30 съм почти 1 година.
Цитирай

(2020-03-13, 07:57:03)alexbg67 написа:  .. повечето колеги са с една година обиколка пред теб... Wink
Целта ми е към момента- март 2020, да се дадат впечатленията, както и гледната точка на ползвател,
който е имал и други флагмани и има база за сравнение.
Също така, да се даде отговора на въпроса:
- заслужава ли си покупка на П30про към днешна дата?
Ако не е интересно, то по лесно за мен, да не се хабя напразно, щом всичко е ясно.

п.с. Благодаря за пожеланията!

                                                                    
[-] 1 потребител изказва благодарност на georgi4a за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай

Според мен P30Pro си е съвсем актуален в момента, понеже когато излизаше бе изпреварил времето си. Примерно самсунг ултрата е с 4х оптично, а прото е с 5х оптично, за малките ески да не говорим те са с по 1,06х оптично приближаване.
Цитирай

Деликатно е да коментирам въпроса, но ще го кажа така:
- с камерата много Не се заигравам, но държа на хубавите снимки!
Сега гледам, какви снимки съм правил със S10+ и със Note 10+...постарах се да повторя някои условия на заснемане..
за жалост П30про, според мен изостава(с малко) към момента!

п.с Предполагам от новите S-ки ще изостава малко(нормално), въпреки техническите характеристики на моделите.
п.с 2 Малко му личи "годишнината " на П30про, но според мен може да се навакса(софтуерно)
от Хуавей, стига да не решат, че им застрашава новия П40про.
Телефона, определено си има своя чар!

                                                                    
Цитирай

И за мен са си актуални модели с Р30 чистия. Работи си бързо не мисля да го сменям поне още 1 година!Гледам някой колеги с про то отидоха на S20+ уж за по хубаво пък сега проблеми с батерията и известията.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)