Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P30/P30 Pro - Лични впечатления и коментари

За вас е актуален P30 и P30 pro а за мен все още е актуален P20 PRO, който си ползвам от над година, батерията все още може да изкара 2 дни, казвам може защото всяка вечер е между 40-60% но го слагам на зарядното, все още се радвам че като си купя някоя нова техника мога да я управлявам от телефона с IR-а, бърз е макар да не е виждал ресети от доста месеци, единствено преди няколко месеца когато го изтървах се пукна стъклото на 3 места, но си казах че като издъхне ще си взема P30 PRO.
Тези новите модели нещо не могат да ме грабнат, нямат почти нищо ново, нови процесори които работят 0,1% по бързо от старите, дисплеите почти едни и същи не виждам осезаема разлика спрямо P20 pro/P30 pro та и този новия P40 pro стават по-големи като размери, увеличават екрана, по подразбиране и батерията и нови камери това е.



Samsung Galaxy S23Ultra - The Beast   Android



[-] 1 потребител изказва благодарност на mom4ev за това мнение:
  • mirko80
Цитирай
Аксесоари

Нали трябва да продават нещо ... Дали е ъпгрейд или не , всеки сам си решава . За мене от П10 на П30 си беше чист ъпгрейд . По-хубав дисплей , по-добра батерия , повече камери , по-добра селфи камери и т.н. . Аз винаги съм бил на мнение , че телефон се сменя на всеки 2 години (аз го сменям при предподписване на договор) . Преди горе-долу година и половина ми се наложи да пратя моят П10 за смяна на srgb камерата и ползвах едно алкателче може би от преди 5-6 години . Еми изкара ме без проблем 1 седмица . Пак си имах фейсбук, месинджър и т.н. Другото не ставаше за нищо , но ме изкара . За хора които го ползват само за социални мрежи и ютуб дори телефон от 300-400 лева ще им стигне . За другите хора (като мене) 800-1000 не мърдат .
[-] 2 потребители изказват благодарност на powerzzz за това мнение:
  • Boby13, mirko80
Цитирай

Преди П30, закупен април 2019, ползвах HTC M9 One - 4,5 години! Накрая положението с батерията, даже и след смяна стана нетърпимо, работата ми започна да изисква все повече мобилност и моментен достъп до информация.Не правя нищо повече на П30 в сравнение с стария телефон,просто го правя по често и по продължително,дори в снимките не намирам кой знае каква разлика, качеството и възможностите са повече,но това не е чак толкова решаващо за моята работа.Не искам да же и да сравнявам Сенс с Ui на Huawei, несравнимо по удобен и интуитивен е Сенса. Мисля да ползвам П30 поне докато индустрията не скочи доста напред или поне 5G навлезе сериозно в България.Времето ще покаже.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

От Германос - нищо по-скъпо от 2 лева!!!
Цитирай

От легендарния HD2 на НТС съм ползвал всички техни флагмани до последния и мога да кажа, но със съжаление, че Сенса е прекалено консервативен и стар спрямо EMUI Smile Много по-малко възможности като настройки и костюмизация предлага, като в последните години практически вървеше към чист Андроид ! Дори снимките на U12+ са доста по-назад от P30 pro Smile Жалко, че НТС вече е история Smile Не само за Huawei, заради санкциите от Щатите, но и за всички мобилни производители предстоят тежки дни , както и за цялата индустрия по света ! През април ще се отчете доста голямо намаление при производството на смартфони при всички производители ! Живи и здрави да сме !
Цитирай

Те HTC винаги са се придържали към изчистен дизайн (нещо близко до Stock Android) което винаги ми е харесвало . Няма ненужни глупости , няма претрупани екстри и т.н. . Аз лично винаги съм харесвал изчистеният андроид повече , но единствените които правят телефони с добър стоков андроид са пикселите . Жалко , че при тях нещата не са много добре откъм дизайн и батерия ...
[-] 1 потребител изказва благодарност на powerzzz за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай

В началото Андроид при НТС си имаше индивидуалност и не можеше да се сбърка, но постепенно го развалиха! Всеки харесва различно ! На мен пък въобще не ми харесва постният стил на чистия Андроид ! EMUI засега най-много се доближава до моите интереси и нужди Smile Дано не го развалят ? Чакаме есента EMUI 11 Smile
Цитирай

Ползвах HTC 10 добър телефон. Но бързо му падаше батерията особено на Wi Fi по 15-20% на нощ.На мен EMUI ми допада повече.
Цитирай

Не искам да кажа нищо лошо за EMUI ,но след като си разбъзиках нотификациите за Gmail три дена не можах да ги оправя ...Иначе нямам проблем следващия телефон пак да е Huawei стига да се ползват нормално GMS, твърде съм обвързан с тях и служебно, и лично.Не обичам да сменям нещо, което ми върши работа и не ми организира излишни проблеми и разходи.HTC ползвах от 2008 до 2019г. като за това време смених три телефона.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

От Германос - нищо по-скъпо от 2 лева!!!
Цитирай

(2020-03-15, 22:40:28)Ivan_BG написа:  Не искам да кажа нищо лошо за EMUI ,но след като си разбъзиках нотификациите за Gmail три дена не можах да ги оправя ...
Аз се оправих бързо, като се има предвид, че отдавана не бях ползвал телефон на марката. 
Би ли споделил, какъв точно е бил проблема при теб?

п.с За ГМС съм съгласен с теб.

                                                                    
Цитирай

Интересна дискусия. HTC и Хуавей, Сенс и ЕМУИ...
Като човек ползвал всичко що е флагман през последните 10 години и аз да дам едно мнение. ХТЦ се самоубиха с Htc m9. Точно тогава камерите в телефона правеха реяолюция, а Htc ръгнаха една убита на Тошиба и прецакаха нещата яко. Но относно лаунчър, за мен са ненадминати. Още с Тач Фло навремето. Визуално много изчистени, някак успяват да не генерират никакъв лаг..., абе изпипана работа. В момента дъщеря ми ползва U12 + и ако имаше безжично зареждане щях аз да го ползвам. Относно EMUI - визулно е много детски някак, комиксов, с едни големи тумбести икони. Но пък е много функционален, макар и някак преситен. Наи важното е, че работи гладко и наистина може всичко. Типично за китай, функцията пред естетиката. Но ползвам P30 pro с удоволствие.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай

И ЕМУИ-то си има трески за дялане.Лично за мен например е нелогично да не мога да си пусна щората с драсване по екрана.Вместо това ме вкарва в терсачка на приложения....
Цитирай

(2020-03-15, 22:44:05)georgi4a написа:  Аз се оправих бързо, като се има предвид, че отдавана не бях ползвал телефон на марката. 
Би ли споделил, какъв точно е бил проблема при теб?

п.с За ГМС съм съгласен с теб.

Проблемът беше, че в минута на раздразнение от досаден клиент изключих нотификациите за Gmail, не помня как точно го направих,после три дена се рових в менютата като разстроих какво ли не, докато не намерих заветното тикче...след като го открих сравнително бързо оправих другите неща.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

От Германос - нищо по-скъпо от 2 лева!!!
Цитирай

(2020-03-16, 19:17:23)Bavarche написа:  Интересна дискусия. HTC и Хуавей, Сенс и ЕМУИ...
Като човек ползвал всичко що е флагман през последните 10 години и аз да дам едно мнение. ХТЦ се самоубиха с Htc m9. Точно тогава камерите в телефона правеха реяолюция, а Htc ръгнаха една убита на Тошиба и прецакаха нещата яко. Но относно лаунчър, за мен са ненадминати. Още с Тач Фло навремето. Визуално много изчистени, някак успяват да не генерират никакъв лаг..., абе изпипана работа. В момента дъщеря ми ползва U12 + и ако имаше безжично зареждане щях аз да го ползвам. Относно EMUI - визулно е много детски някак, комиксов, с едни големи тумбести икони.  Но пък е много функционален, макар и някак преситен. Наи важното е, че работи гладко и наистина може всичко. Типично за китай, функцията пред естетиката. Но ползвам P30 pro с удоволствие.

Специално иконите знаеш , че могат да се променят и то доста през приложението ,,Теми"
Цитирай

(2020-03-16, 20:32:56)bajchoni написа:  И ЕМУИ-то си има трески за дялане.Лично за мен например е нелогично да не мога да си пусна щората с драсване по екрана.Вместо това ме вкарва в терсачка на приложения....
Да, това много ми липсва от Самсунговската ОС и др.
Бях си свикнал, колкото и да е голям телефона, да си отварям "щората" с една ръка.
Мисля, че не е толкова трудно да го направят, стига да имат желание!

                                                                    
Цитирай

Заменяте стоковия лънчър с Нова, примерно и ви се предоставят възможности за десетки персонализации, вкл и тази с драсването...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

И аз карам с Nova. Има жестове и за заключване на екрана

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай

Свикнал съм винаги със стоковите лънчъри и някак си ми се струва, че нещо не е както трябва , когато се поставя страничен.
Стоковия не е хич добър, поне в сравнение със на Самсунг. Апарата има едно голямо предимство и това е Батерията. Вчера и днес го разцепих от разговори и се прибирам с по на 40% батерия? Всеки Самсунг досега, умираше към 17:00- 18:00 ч при този ритъм.(към 4 часа разговори + 2-3 часа екран и е на 40% Хуавея)

                                                                    
[-] 1 потребител изказва благодарност на georgi4a за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай

От години ползвам нова на всеки един нов телефон. За мен това е най-функционалният launcher и най-красивият според настройките ми. Отделно плъзване надолу - щора, с два пръста плъзване - търсене на приложения. Това разбира са лични настройки. Писано е много за програмата потърсете.    
Цитирай

Да Нова-та е решение и аз така съм си решил въпроса,но пък този лаунчер не може да ми изкара стоковия уитджет за времето та се налага и друга програма за времето.Та мисълта ми беше,че е хубаво да има опции за персонализации.Пък кой каквото му харесва да ползва.
Цитирай

По-точна прогноза от тази не съм виждал. Стоковата я трия веднага.
Цитирай

Кое е това приложение за времето?Аз ползвам Времето XL и мисля че е доста точно.
Цитирай

"Huawei започна да добавя функцията за интелигентен режим на зареждане към своите телефони.
Идеята е, че зареждането спира на 80% през нощта и завършва до 100% преди да се събудите. Целта е батерията да издържа повече.
Функцията ще е достъпна за Mate 30 Pro и ще бъде налична с актуализации за други смартфони"


Нещо ми противоречи с всички разбирания за зареждането на литиева батерия.
Цитирай

При Sony тази опция я има доста отдавна.

 
Цитирай

(2020-03-27, 16:32:17)NoMaD написа:  При Sony тази опция я има доста отдавна.
Как става,с настройване на определен час на събуждане ли?
Цитирай

(2020-03-27, 16:34:49)DoryanY написа:  Как става,с настройване на определен час на събуждане ли?
Постоянно е активирана. Просто Smart Charging Mode ефективно определя степента на стареене на батерията и удължава живота му чрез интелигентно управление на параметрите по време на зареждане. Когато режимът на интелигентно зареждане е активиран, системата научава как собственикът използва смартфона, докато зарежда, както и когато обикновено изключва смартфона от зарядното устройство, намалявайки скоростта, когато капацитетът е по-близо до 100%. Така не се допуска презареждане, като по този начин допринася до удължаване и на живота на батерията. Но на тези, които са свикнали да държат устройствата си по цяла нощ на зарядно, въпросната функция едва ли ще им върши някаква работа.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)