Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P30/P30 Pro - Лични впечатления и коментари

(2021-01-26, 13:39:55)vovalinder написа:  От технополис пак ще го пратят на Леге колега, пробвай нищо не пречи, аз преди много време имах така проблем с една П20 Про, в един магазин-сервиз отлепиха капака, сложиха силикон и го стиснаха с няколко щипки, постоя така и всичко беше ок, но ако има изкривяване едва ли ще се получи.

Да ще пробвам но е смешно.Аз как да повярвам че телефона не е изкривен в сервиза ?Аз го оставям поради други дефекти от там  казват че телефона трябва да се смени дисплея и лайсните каква е логиката ?Те ли са криви че при нова смяна телефона ще изправи ли ? хахаха страшен смях няамам думи
Цитирай
Аксесоари

Рамката на телефона не е ли крива?Защото на снимката тъка изглежда,ако беше сниман по дължина щеше да се види по ясно.
Цитирай

(2021-01-26, 13:42:24)DoryanY написа:  Рамката на телефона не е ли крива?Защото на снимката тъка изглежда,ако беше сниман по дължина щеше да се види по ясно.

не рамката е права повече от мен така да го кажем.Телефона имал вътрешни изкривявания така ми казаха като ми звъняха от леге 6 защото телефона ми е седял в джоба .Как като ми сменят рамката и дисплея който нямат проблем телефона ще се изправи много ми е чудно .Аре майната им на тия от леге 6 на Хауавей като цяло това си подигравка с клиентите.Приятелите ми звънят да ми върнат парите и умират от срам от това което се е случило простооо е подигравка
Цитирай

От сервиза, ако са му отнели статус на гаранционен (може да се провери от самия телефон), откъдето и да го промушва, пак ще изплува. Освен сменяй батерия и залепвай, щом корпусът е читав и ако си късметлия да си го ползваш със здраве, пък неприятностите отминават и се забравят.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Гледам че сервиз Сръчко също е за телефони на Huawei. https://www.sservice.bg/kontakti
Не е зле и там да го занесеш.
Цитирай

(2021-01-26, 14:04:23)DoryanY написа:  Гледам че сервиз Сръчко също е за телефони на Huawei. https://www.sservice.bg/kontakti
Не е зле и там да го занесеш.
Сръчко и тези на Леге са една и съща компания.
Цитирай

Туко що си взех скапания телефон. Скандали правих като луд файда никва. Телефона е е толкова изкривен че ви е бедна фантазията. Пуснах веднага жалба файдата пак ще ми е никаква. Телефона момичето която го прие в леге 6 го снима и гледа повече от мен каза да няма забележки явно е издута батерия. Попитах я къде са снимките като го е снимала каза че се трият автоматично след преглеждането от техниците. Върнаха ми го крив та крив. Момичето което е там и приема продуктите щеше да се разреве защото шмекариите са ги направили в сервиза. При излизане от скапания магазин. Тя ми каза тихо, тихо под маската си господини много се извинявам аз вина нямам разбирам какво ви е. От там разбрах на къде бият нещата. Момичето няма вина и съжалявам че и на нея викат като идиот. Това ходете си търсете правата в България. Като го разклатя телефона нещо дрънчи от към камерата. Яд ме е само че направих мацката на нищо а не съм такъв човек. В Технополис ми казаха че ще го върнат на леге 6 и това е. Аз не им го оставих
Цитирай

(2021-01-26, 17:01:35)MADFLAVA написа:  Туко що си взех скапания телефон. Скандали правих като луд файда никва. Телефона е е толкова изкривен че ви е бедна фантазията. Пуснах веднага жалба файдата пак ще ми е никаква. Телефона момичето която го прие в леге 6 го снима и гледа повече от мен каза да няма забележки явно е издута батерия. Попитах я къде са снимките като го е снимала каза че се трият автоматично след преглеждането от техниците. Върнаха ми го крив та крив. Момичето което е там и приема продуктите щеше да се разреве защото шмекариите са ги направили в сервиза. При излизане от скапания магазин. Тя ми каза тихо, тихо под маската си господини много се извинявам аз вина нямам разбирам какво ви е. От там разбрах на къде бият нещата. Момичето няма вина и съжалявам че и на нея викат като идиот. Това ходете си търсете правата в България. Като го разклатя телефона нещо дрънчи от към камерата. Яд ме е само че направих мацката на нищо а не съм такъв човек. В Технополис ми казаха че ще го върнат на леге 6 и това е. Аз не им го оставих
Тук грешката е Ваша, защото ако го бяхте оставили да го върнат, през това време сезирате КЗП, не само че ще Ви дадат нов, но и може да ги глобят яко.....
Цитирай

(2021-01-26, 21:39:30)Viiipeer написа:  Тук грешката е Ваша, защото ако го бяхте оставили да го върнат, през това време сезирате КЗП, не само че ще Ви дадат нов, но и може да ги глобят яко.....

Какво да направя? Нали от проверката на КЗП ще си измият ръцете с мен. Ясно е че ще кажат че телефона аз съм го оставил крив като джанта а не са го направили те. Какъв е смисъл да се занимава. Ходи доказвай че те са го огънали като джанта и горе в камерата нещо дрънчи. До сега съм чел подобни оплаквания на хора само ги мотат с месеци и файдата е на края многооо, многооо изгубени нерви
Цитирай

(2021-01-26, 21:51:45)MADFLAVA написа:  Какво да направя? Нали от проверката на КЗП ще си измият ръцете с мен. Ясно е че ще кажат че телефона аз съм го оставил крив като джанта а не са го направили те. Какъв е смисъл да се занимава. Ходи доказвай че те са го огънали като джанта и горе в камерата нещо дрънчи. До сега съм чел подобни оплаквания на хора само ги мотат с месеци и файдата е на края многооо, многооо изгубени нерви
Повярвайте ми , няма да си измият ръцете! Изискайте и констативен протокол за дефектирало устройство.
Избора е ваш!
Цитирай

(2021-01-26, 22:54:52)Viiipeer написа:  Повярвайте ми , няма да си измият ръцете! Изискайте и констативен протокол за дефектирало устройство.
Избора е ваш!
За жалост няма да стане нищо. Днес ще говоря с адвокат тука в квартала. Ще му дам някой лев за консултация да видя как седят нещата щото е подигравка невероятна
Цитирай

Ако не се лъжа имаш снимка на отлепения дисплей преди да го занесеш на Леге нали, сравняваш и им показваш разликата от предаден и върнат.....
Цитирай

(2021-01-27, 08:32:02)vovalinder написа:  Ако не се лъжа имаш снимка на отлепения дисплей преди да го занесеш на Леге нали, сравняваш и им показваш разликата от предаден и върнат.....
Имам снимка не на отлепен дисплей а на издут капак и леко отлепен заден капак. В момента като разклатя телефона дрънчи нещо от към горната част на телефон това е другия проблем който аз нямах. Телефона е толкова крив че не мога да повярвам какво са ми върнали. В момента пиша от него. По късно ще се консултирам с адвокат да видя какво ще ме посъветва той.И второто което е нямам снимка на крив телефон като джанта защото той не е бил крив, а те ми го връщат крив
Цитирай

Пусни тук една снимка на сегашното състояние на телефона, да го видим и ние.
Цитирай

(2021-01-27, 08:57:05)cloc написа:  Пусни тук една снимка на сегашното състояние на телефона, да го видим и ние.

Ще пусна по късно защото нямам как да го снимам в момента нямам в момента, просто нямам втори телефон. Ще видите какво е крив телефон
Цитирай

Наистина неприятна история, и честно казано съм изненадан от съпорта, аз винаги съм бил доволен, даже и апарат ми смениха на Леге, издънили са се в сервиза.
Цитирай

Защо изобщо си го приел в това състояние?
В протокола за приемане не е ли описано в какво състояние е приет апарата, какви са тея глупости, че снимките се трият автоматично...
Заради много добрите отзиви за сервиза, и за съм си носил телефона директно при тях с нагласата да прескоча чакането при теленор, но и аз се сблъсках с подобна ситуация - оставих за прекъсващи разговори, а те ми бяха продупчили микрофона за да ме чуват. Стана страшен скандал.
Цитирай

(2021-01-27, 09:29:06)vovalinder написа:  Наистина неприятна история, и честно казано съм изненадан от съпорта, аз винаги съм бил доволен, даже и апарат ми смениха на Леге, издънили са се в сервиза.

Отговора на така наречените техници в Сръчко бил че телефона е бил изкривен от джобовете ми или калъфчето в което съм го носил. Това нормално ли е за отговор? Какво значи вътрешния изкривания? Аз прост ли съм какъв съм. Аре майната им за извинение. Защо ми дрънчи телефона при разклащане просто съм бесен колкото и да пиша файда няма. По късно ще ви покажа за какви кривини говорим. Това няма как да се случи без външни забележки по корпуса или дисплея. Това изкривено от човек който се занимава с това. Аз телефона го закупих прав като спица все пак го огледах. Лично съм много разочарован. Технополис казват че рекламация няма как да изискам при положение че телефона е бил вече във офицялния им сервиз

(2021-01-27, 09:43:00)Vi70 написа:  Защо изобщо си го приел в това състояние?
В протокола за приемане не е ли описано в какво състояние е приет апарата, какви са тея глупости, че снимките се трият автоматично...
Заради много добрите отзиви за сервиза, и за съм си носил телефона директно при тях с нагласата да прескоча чакането при теленор, но и аз се сблъсках с подобна ситуация - оставих за прекъсващи разговори, а те ми бяха продупчили микрофона за да ме чуват. Стана страшен скандал.
Описано е да. Довечера ще ви го снимам. Пише забелжки нормални следи. Клиента описва като повреда заден подут и разлепен заден капак. Отидох директно в сервиза а не в технополис защото трябваше да чакам дълго време да го пратят. Така ме посъветвах от технополис като звънях
Цитирай

(2021-01-27, 09:53:05)MADFLAVA написа:  Отговора на така наречените техници в Сръчко бил че телефона е бил изкривен от джобовете ми или калъфчето в което съм го носил. Това нормално ли е за отговор? Какво значи вътрешния изкривания? Аз прост ли съм какъв съм. Аре майната им за извинение. Защо ми дрънчи телефона при разклащане просто съм бесен колкото и да пиша файда няма. По късно ще ви покажа за какви кривини говорим. Това няма как да се случи без външни забележки по корпуса или дисплея. Това изкривено от човек който се занимава с това. Аз телефона го закупих прав като спица все пак го огледах. Лично съм много разочарован. Технополис казват че рекламация няма как да изискам при положение че телефона е бил вече във офицялния им сервиз

Описано е да. Довечера ще ви го снимам. Пише забелжки нормални следи. Клиента описва като повреда заден подут и разлепен заден капак. Отидох директно в сервиза а не в технополис защото трябваше да чакам дълго време да го пратят. Така ме посъветвах от технополис като звънях

Сигурни ли сте че това дрънчене не е от оптиката? Принципно всеки телефон издава подобен звук ако е като този за който се сещам.
Цитирай

(2021-01-27, 12:03:17)Viiipeer написа:  Сигурни ли сте че това дрънчене не е от оптиката? Принципно всеки телефон издава подобен звук ако е като този за който се сещам.

За съжаление не знам и не разбирам. Шумът който дфънчи от към камерата го нямах но вече го имам това е разликата

Колеги звънях на тия от сервиза отново снимките които пазат са само и единствено от предаването на телефона и сега ми ги пратиха защото 3 пъти звъня от сутринта и дигам скандали. Снимките който се правят от техниците не могат да ми ги предоставят защото системата им ги пазила някакви часове 2,3 часа след огледа. Искам да видите телефона как съм го оставил и как го получих. След малко ще кача снимки да видите за какво говоря. Проблема който бях описал аз е издут заден и леко отлепен капак. Протокола е точно това описано без да има забелжки от хората който го приемат. Все пак момичето го гледа и каза на място да апарата няма други видими белези като удар и ожулвания. Само нормални след от употреба

След малко отивам към работата и от там ще ви снимам с друг телефон да видите за какво идва реч.....


Прикачени файлове Миниатюри
                   
Цитирай

Mонетата винаги има 2 страни.

Но по принцип при вина от страна на клиента, е много удобно малко шум в интернет пространството да се вдигне.

Не обвинявам нито едните, нито другите. Фифти-фифти.
Цитирай

(2021-01-27, 14:02:53)emzo написа:  Mонетата винаги има 2 страни.

Но по принцип при вина от страна на клиента, е много удобно малко шум в интернет пространството да се вдигне.

Не обвинявам нито едните, нито другите. Фифти-фифти.
Ако си на мойто дереже ще те видя каква песен ще пееш. Дано не бъдеш никога
Цитирай

(2021-01-27, 12:57:37)MADFLAVA написа:  За съжаление не знам и не разбирам. Шумът който дфънчи от към камерата го нямах но вече го имам това е разликата

Колеги звънях на тия от сервиза отново снимките които пазат са само и единствено от предаването на телефона и сега ми ги пратиха защото 3 пъти звъня от сутринта и дигам скандали. Снимките който се правят от техниците не могат да ми ги предоставят защото системата им ги пазила някакви часове 2,3 часа след огледа. Искам да видите телефона как съм го оставил и как го получих. След малко ще кача снимки да видите за какво говоря. Проблема който бях описал аз е издут заден и леко отлепен капак. Протокола е точно това описано без да има забелжки от хората който го приемат. Все пак момичето го гледа и каза на място да апарата няма други видими белези като удар и ожулвания. Само нормални след от употреба

След малко отивам към работата и от там ще ви снимам с друг телефон да видите за какво идва реч.....

Опитайте се да се свържете директно с Huawei..... но не България , там може да вземат отношение.
Цитирай

(2021-01-27, 14:05:24)MADFLAVA написа:  Ако си на мойто дереже ще те видя каква песен ще пееш. Дано не бъдеш никога

Бях, но не допуснах грешките, които ти си допуснал/а.

Не тръгвай с рогата напред Wink
Цитирай

(2021-01-27, 14:05:38)Viiipeer написа:  Опитайте се да се свържете директно с Huawei..... но не България , там може да вземат отношение.

Как по точно?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)