Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P30/P30 Pro - Лични впечатления и коментари

Според сайта на Huawei и П30 Про има същия 10 х хибриден зуум  https://consumer.huawei.com/uk/phones/p30-pro/
https://consumer.huawei.com/uk/phones/p3...w-edition/
Цитирай
Аксесоари

Той Номад-а отде да знае, за него е важно да поства, пък дали му е вярно инфото - се 'таа
Цитирай

(2021-05-02, 20:22:47)emzo написа:  Той Номад-а отде да знае, за него е важно да поства, пък дали му е вярно инфото - се 'таа
"Инфото" е взето оттук: https://4pda.ru/2020/05/12/371253/

 
Цитирай

Аз пък съм ползвал и двата апарата.
И двата имат т.н. 10х хибриден
Цитирай

Телефоните са напълно идентични, разликите са само в цветовете, в които пуснаха new edition-a. По това време беше с Андроид 10, сега вече и предната ревизия е с тази версия и разлика няма.

Цитат:Huawei’s re-badged P30 Pro New Edition was officially unveiled yesterday in Germany and now the device has made its way to the UK. It’s essentially last year’s P30 Pro with a new paint job dubbed Silver Frost with 8GB RAM and 256GB storage as standard.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

@L1892, при толкова противоречиви мнения, гледай на кутията тогава изрично да е посочено, че е New Edition и по възможност да е Silver Frost - за по-сигурно, че няма да сбъркаш. Успех!

 
Цитирай

След като има гаранция,на нея трябва да пише,гледаш IMEI я да съвпада с този на телефона.
Цитирай

https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...hone2=9635

Като чета единствено е с по-бърза вътрешна памет.
Иначе хибридният зуум е 50, а не 10.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

В OLX има оферта за New Edition с етикет на кутията, но не разбрах дали е и фабрично запечатана.

 
Цитирай

Благодаря на всички за мненията!

Очевидно единственият начин е да се внимава за надписа върху кутията, който е голям и биещ на очи, както се вижда на клипчето. Проверката на IMEI ми е по подразбиране, но това означава стартиране на апарата, с което той вече губи съществено от цената си. Иначе в информацията за самия телефон би следвало да пише точната версия, но и това означава стартиране на апарата.

Не съм гледал в olx, щото не бих купил телефон от там по никой начин. Този New Edition ми го предлага бивш колега, когото познавам от около 10-тина години. Има си дертове човекът, та затова и е офертата. Не знам дали е само към мен, но трябва да я приема/откажа до вторник, т.е. до утре.

При тия противоречия в информацията относно зуума трябва да се внимава, но видимо надписа върху китията е единственият безболезнено работещ вариант.
Цитирай

П30п олд или ню едишън е все тая.
Дори олд ефишъна е по-добрия избор от нова5т.
Взимай смело
Цитирай

Малко СПАМ, не знам какъв точно е зора, дилемата old new editioн zoom etc,
при положение че камерите са идентични , самата разлика е малко по-бързата памет и повечето вградена.

Успех!

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай

Да, имах и нормалния Pro и New Edition. Вече от около месец съм с друг телефон. Но не мога кажа как да ги различиш по външни белези. Единственото, което видях в характеристиките и го вярвам е тип вградена памет - съответно USF2.1 / USF3. В името на модела също няма разлика. В камерите няма никаква разлика хардуерно. Вероятно някакви опции за още зуум са излезли с новият , но и старият ги е получил с ъпдейт. Идва ми на ум да видиш как може да се разчете датата на производство по Imei или сериен номер. Може и с някаква програма евентуално. От там може да ти светне нещо. И никъде в самият телефон не е добавено N. E...
Но на кутията го пише със сигурност.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай

(2021-05-03, 11:21:58)Viiipeer написа:  Малко СПАМ, не знам какъв точно е зора, дилемата old new editioн zoom etc,
при положение че камерите са идентични , самата разлика е малко по-бързата памет и повечето вградена.

Успех!
Не е спам - доколкото може да се вярва на gsmarena, разлики има - в зуума основно, не че и въпроса с паметта е маловажен.

(2021-05-03, 17:50:12)Bavarche написа:  ...Но на кутията го пише със сигурност.

Разбирам, благодаря за конкретния отговор.

Живот и здраве да е, утре мисля да финализирам сделката.

Благодаря на всички за отзивчивостта!
Цитирай

Мисля че в случая на gsmarena не може да се вярва,за 10 Х хибриден зуум,защото и при теста на dxomark се го пише че П30 ПРО го има.
https://www.dxomark.com/huawei-p30-pro-camera-review/
Цитирай

(2021-05-03, 19:47:07)L1892 написа:  Не е спам - доколкото може да се вярва на gsmarena, разлики има - в зуума основно, не че и въпроса с паметта е маловажен.


Разбирам, благодаря за конкретния отговор.

Живот и здраве да е, утре мисля да финализирам сделката.

Благодаря на всички за отзивчивостта!

Това за хибридния  zoom и при двата важи така че е просто грешка.
Всичко над 10X не става така или иначе.

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай

Навих се, взимам го.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • Viiipeer
Цитирай

Взех телефона, действително е New Edition 8/256, отбелязано е в червена точка върху кутията, както е на клипчетата. Засега нямам никакви впечатления, не съм го и виждал дори, защото днес така и не дойдоха поръчаните от вчера и обещани за днес (куриерите работят) калъф и протектор, без които никога не разпечатвам кутията.

Мисля, че сделката е добра, а ако реша и продам Nova 5T (май бих се разделил само при добра оферта, защото е чудесен телефон отвсякъде), ще стане още по-добра.

Ще споделя впечатления след като ги посъбера тия дни.

С благодарност към всички, помогнали със съвет!
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • Viiipeer
Цитирай

Честито и безпроблемно ползване на новото устройство!

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • L1892, saw888
Цитирай

Благодаря!
Цитирай

(2021-05-03, 17:50:12)Bavarche написа:  Да, имах и нормалния Pro и New Edition. Вече от около месец съм с друг телефон. Но не мога кажа как да ги различиш по външни белези. Единственото, което видях в характеристиките и го вярвам е тип вградена памет - съответно USF2.1 / USF3. В името на модела също няма разлика. В камерите няма никаква разлика хардуерно. Вероятно някакви опции за още зуум са излезли с новият , но и старият ги е получил с ъпдейт. Идва ми на ум да видиш как може да се разчете датата на производство по Imei или сериен номер. Може и с някаква програма евентуално. От там може да ти светне нещо. И никъде в самият телефон не е добавено N. E...
Но на кутията го пише със сигурност.
Аз съм имал стария и сега съм с новия
Май най-лесно се познава по цветовете на панела
Иначе новия е 256гиги и не усещам никаква разлика
Освен че може би батерията е по-нова и ще кара по-дълго време.
Като цяло нищо не усещам, но човек си внушава,че има нов тел Smile

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Цитирай

Първи впечатления от P30 Pro NE - изключителна скорост и лекота на работа, отличен дисплей и качествени снимки и видео, OIS явно върши работа. Зуумването очаквано разочарова, поразмазва при употреба, но е съвсем разбираемо - това е телефон, а не фотоапарат и е несериозно да се търси сравнимост.

В съпоставка с Nova 5T - не намирам видима разлика в дневните снимки и в тия на документи (много са ми важни, ежедневно), но в нощните P30 Pro е драстично по-добър в детайлите. По отношение на батерията (напълно еднакъв софтуер, настройки и потребление) – Nova 5T е поне с 10-15% по-икономичен (съпоставка в процентното потребление, защото номиналният капацитет на батерията сам по себе си не е критерий за автономност), вероятно поради разликата в дисплеите.

П.П. P30 Pro NE идва с фабрично залепен протектор, спестяващ много мъки.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • mom4ev
Цитирай

https://mobilebulgaria.com/news/pri-prem...chki-danni След актуализация до HarmonyOS, App Gallery става основен магазин.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Аз и без това нямаше да инсталирам HarmonyOS,а без гугъл плей за мен няма смисъл изобщо.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • plevel12
Цитирай

Здравейте, може ли препоръки за сервизи за смяна на дисплей на п30 в София. Изобщо не светва. В официалния сервиз ми искат 360+ за дисплей и заден капак, понже е леко чукнат и нямало как да сменят само дисплея, което си е множко, за толкова мога да го намеря втора ръка.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)