Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 2.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации за Huawei P 30 Pro

(2020-10-27, 11:11:40)Slonio81 написа:  Колеги преди да дойде новия пач за септември за тези, който са го получили дойде ли от тези актуализации на системни  параметри дето са 877кб и не им разбирам идеята. При мен преди малко мина поредната такава...
При мен на П30 не,между другото тези малките актуализации при мен идват много рядко,на месец 2 по веднъж.
Цитирай
Аксесоари

(2020-10-27, 10:41:46)DoryanY написа:  .........Така че всичко май е само заради 5G мрежата.

Точно заради 5G станциите е цялата работа. Американците не могат да преглътнат факта, че лидер ще е компания от държава, която не ги следва сляпо.

(2020-10-27, 10:45:59)emzo написа:  Не мога да разбера тенденцията, ползватели с други марки да серат в чужди раздели.....

 



Лелките и бабките с всяка марка ще са така. Шаомитата, да не би да са по-лесни за настройка ?
.........

Лелките и бабките или влизат в час или ползват телефони с копчета. Света става все по-сложен и не е само при телефоните така.

И аз не мога да разбера тази тенденция. Нямам теб в предвид, но доста притежатели на Хуавей го правят в другите раздели. Не е приятно нали? Хуавей не са мъртва компания, че да се говори само хубаво или нищо за тях.
Не става въпрос само за настройки, а и за инсталирането на GMS. 90% от младите хора не могат да се справят с това, лелките и бабите не ги броя изобщо. Показателно е как OLX е затрупан с Р40 и Р40 Lite. Търговците и операторите премълчават факта за липсата на GMS, следват 3-4 дни мъки и хайде в продавалника.

1916 
Цитирай

(2020-10-27, 10:45:59)emzo написа:  Не мога да разбера тенденцията, ползватели с други марки да серат в чужди раздели.....

 



Лелките и бабките с всяка марка ще са така. Шаомитата, да не би да са по-лесни за настройка ?
Което е странно да го прочета от теб в този раздел, предвид устройството, което пишеш , че ползваш.

Лелките и бабките или влизат в час или ползват телефони с копчета. Света става все по-сложен и не е само при телефоните така.
Еми проблем си е . Няма да забравя бъга с пропуснатите повиквания . Ужас ! Леля ми ползваше сони преди редми ноте 9 и там ги нямаше такива тъпотии . Сега едно гледане , една ровене . Както каза колегата - всеки иска да извади от кутията и да ползва . Ако не му харесва батерията да променя настройки а не обратното .

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай

Не мисля че мобилният им бизнес умира, но както и да е..

Huawei P30 Pro Breathing Crystal 128GB & Huawei Watch GT2
Цитирай

(2020-10-27, 08:27:17)milss написа:  Точно така. Затова мобилния бизнес на Хуавей умира бавно и мъчително.

Явно и идея си нямате що за компания е Huawei. Не само че няма да умре, ами ще бъде интересна алтернатива за много хора, мобилния бизнес на компанията.

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай

Щом американците изпитват страх от тази компания, значи е голяма и силна. Също така е с безрезервна подкрепа на държавата. Добре, че са санкциите на САЩ, иначе до няколко години щяха да са монополисти при GSM оборудването. Монопола е в ущърб на всички.

1916 
Цитирай

Колеги пишете по темата,че и тук стана като в темата за Huawei. Big Grin
Цитирай

Нов ъпдейт!  Smile


Прикачени файлове Миниатюри
       



Samsung Galaxy S23Ultra - The Beast   Android



Цитирай

Стар е. Патч за месец септември ( ако не се лъжа ) , както и редовните 8,8 КБ за системни настройки Smile
Цитирай

Преди малко дойде . П30 . [Изображение: 701af71348b34db133a1aef24e84f270.jpg]

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай

Това идва всеки месец, някой път и по-няколко пъти Smile
Цитирай

От сутринта

   

                                                                    
Цитирай

(2020-11-19, 12:46:46)georgi4a написа:  От сутринта

И мен ме огря ххх.171. Телефонът ми е германски. Оператор о2.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай

Сега дойде 171 и при мен.
Цитирай

и при мен дойде. 171

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

кАжи при жената, ти нали си с 40ска... Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Честно казано - съсипаха го тоя телефон. След последните два ъпдейта (и то впечатления след направен хард ресет) батерията се държи трагично зле. Оня ден забелязах, и че камерата (това поне за мен беше голям плюс) която преди можеше отчетливо да снима луната, сега изкарва просто един светещ кръг (като всеки друг телефон). И се чудя...бай китаец може и да пусне ъпдейт някога, да оправи тия проблеми, ама кой го знае кога. Има ли нещо по-добро от този телефон, по-отношение на telephoto камера (подобна на тази)? Гледах пазара, чесах се и не намерих.
Цитирай

Амчи пусни си АИ-то , за да стане като луна.

Никакви оплаквания от 171.
Цитирай

(2020-11-27, 10:30:43)emzo написа:  Амчи пусни си АИ-то , за да стане като луна.

Никакви оплаквания от 171.

АI-то си е включено по default (не го изключвам никога), така че очевидно не е това проблема.

За протокола ще покажа снимка от преди седмица (горната) и снимка от края на юли (долната) - разликата е земя - небе (и луна):
   
Цитирай

Фокуса на камерата е върху клоните за това не се вижда добре луната

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай

(2020-11-27, 10:57:25)achodemo написа:  Фокуса на камерата е върху клоните за това не се вижда добре луната

Ми не е това. Опитвах да фокусирам върху луната - се същия чеп. Накрая фокусирах върху клоните, та белким на нещо да заприлича снимката. Въобще тази детайлност, както на долната снимка (от първия пост) вече не мога да я постигна по никакъв начин. Още един пример - тази снимка е от края на миналия месец. Тук клони няма. Въобще, стоях сигурно 5 минути, кликах на луната, кликах до нея...белким нещо стане - ми не, чеп от всякъде:
   
Цитирай

Нищо съсипано няма в телефона. От първия ден до днес всичко работи чудесно.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай

(2020-11-27, 11:24:51)imthedevil написа:  Ми не е това. Опитвах да фокусирам върху луната - се същия чеп. Накрая фокусирах върху клоните, та белким на нещо да заприлича снимката. Въобще тази детайлност, както на долната снимка (от първия пост) вече не мога да я постигна по никакъв начин. Още един пример - тази снимка е от края на миналия месец. Тук клони няма. Въобще, стоях сигурно 5 минути, кликах на луната, кликах до нея...белким нещо стане - ми не, чеп от всякъде:

Зума ти не е на макс тука , трябва да си на 50Х , така че почти само луната да заема целия кадър за да я фокусира . Така от далеч се вижда само бяло петно и винаги е било така , защото в кадъра влизат и небе пак леко осветено .

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай

(2020-11-27, 11:24:51)imthedevil написа:  Ми не е това. Опитвах да фокусирам върху луната - се същия чеп. Накрая фокусирах върху клоните, та белким на нещо да заприлича снимката. Въобще тази детайлност, както на долната снимка (от първия пост) вече не мога да я постигна по никакъв начин. Още един пример - тази снимка е от края на миналия месец. Тук клони няма. Въобще, стоях сигурно 5 минути, кликах на луната, кликах до нея...белким нещо стане - ми не, чеп от всякъде:
Изчисти кеша и данните на камера.Довечера ще снимам луната и ще кача снимки,до сега само два пъти съм правил снимки на луната,не ми е важно толкова но за проба .Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • imthedevil
Цитирай

(2020-11-27, 11:48:15)achodemo написа:  Зума ти не е на макс тука , трябва да си на 50Х , така че почти само луната да заема целия кадър за да я фокусира . Така от далеч се вижда само бяло петно и винаги е било така , защото в кадъра влизат и небе пак леко осветено .

Първоначално пробвах с пълен зум - ефекта беше пълно мазало. Реших да намаля - както се вижда, без особен резултат. Ениуей, довечера ако има луна нейде из околността (и няма облаци) ще направя една на 50 увеличение да се види какво мазало е.

(2020-11-27, 11:52:32)DoryanY написа:  Изчисти кеша и данните на камера. Довечера ще снимам луната и ще кача снимки, до сега само два пъти съм правил снимки на луната, не ми е важно толкова но за проба. Smile

Това би имало смисъл преди. Телефона го ресетнах преди 10 дни, като във времето след това нови ъпдейти не е имало. Независимо от това ще изчистя кеша, но логиката ми се губи.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)