Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми и въпроси на Huawei P30/P30 Pro

(2019-12-15, 19:24:06)mitko.stefanov написа:  И при мене се появи проблема с пропуснатите повиквания . Примерно ми звъни някой , не дигам и няма никакво известие . Нито на заключен екран нито горе в лентата за известия . Чак като влезна в Phone чак тогава ми се появява . Даже днес имах проблем също и със закъсняло съобщение . Съобщението е от 12.11.2019 а чак сега ми идва . Не знам какво правят от Хуавей ама ако продължават с тези смешни бъгове (ОСОБЕНО ЗА ПОВИКВАНИЯТА) направо ги сменям . Смешно е на телефон за 1100 лева да не идват известията за обажданията . Нямам никакви пуснати gentle нотификации и тем подобни глупости .

П.С. Оправих проблема уж. Влезнах в Settings - Apps - 3-те точки горе в дясно - Show system Processes - Contacts - и махам отметката Gentle Notifications . Пробвах над 3 пъти да звънна и излизаше нотификация за пропуснато както на заключен екран така и горе в лентата за нотификации . Пробвайте и вие !
Цитат:Попаднах на тази статия някой с този проблем може да пробва https://dontkillmyapp.com/huawei
Цитирай
Аксесоари

(2019-12-15, 19:24:06)mitko.stefanov написа:  И при мене се появи проблема с пропуснатите повиквания . Примерно ми звъни някой , не дигам и няма никакво известие . Нито на заключен екран нито горе в лентата за известия . Чак като влезна в Phone чак тогава ми се появява . Даже днес имах проблем също и със закъсняло съобщение . Съобщението е от 12.11.2019 а чак сега ми идва . Не знам какво правят от Хуавей ама ако продължават с тези смешни бъгове (ОСОБЕНО ЗА ПОВИКВАНИЯТА) направо ги сменям . Смешно е на телефон за 1100 лева да не идват известията за обажданията . Нямам никакви пуснати gentle нотификации и тем подобни глупости .

П.С. Оправих проблема уж. Влезнах в Settings - Apps - 3-те точки горе в дясно - Show system Processes - Contacts - и махам отметката Gentle Notifications . Пробвах над 3 пъти да звънна и излизаше нотификация за пропуснато както на заключен екран така и горе в лентата за нотификации . Пробвайте и вие !
Аз имах този проблем като взех телефона. Според моето скромно мнение се беше бъгнало нещо, защото клонирах стария телефон... След като го ресетнах се оправи. Моя съвет е да върнеш фабричните настройки, мисля че ще се оправи, поне така стана при мен.
Иначе и аз имах моментни "оправяния", уж всичко беше наред няколко дни и след това пак започваше проблема... Докато не върнах фабричните не се оправи.
Цитирай

Здравейте нз дали тука да пиша да споделите и вие несъм на автоматична яркост и като влезна във facebooka примерно мо става съвсем леко по тъпно и като върна на началния екран става по светло както си е по принцип и на други приложения го прави а на автоматична яркост него прави при прехвърляна на приложения
Цитирай

Странен проблем "изникна" на моя P30pro. Имам две карти. Българска и турска. Когато съм в България ползвам българската, в Турция - турската. Забелязах, че от месец след посещения в Турция ми се начислява мобилен интернет (на сесии по 1.20 лв.)въпреки, че мобилните ми данни в роуминг са спрени. "Отидих" в "Приложения" и спрях използването на мобилни данни в роуминг на всички приложения от българската карта. В Турция установих, че не мога да си ползвам нета от турската карта, ако българската е включена. Налага се постоянно да включвам и изключвам сим карта 1 (българската). Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Моите са БГ/Ук и нямам проблеми.
Просто сменям според зависи къде съм , коя да ползва.
Но имаше различни настройки на УК картата преди да потегли нета, не беше като по дефолт, както е на БГ картата.
Най-добре да пишеш/чуеш турския ти съпорт или да пробваш с гугъл
Цитирай

Аз съм с българска и сръбска, като на сръбската ползвам само интернета докато съм там, а бг за разговори ако се наложи, нямам никакви проблеми, всичко си работи по предназначение

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Благодаря за отзивите. Проблемите започнаха преди около месец. Смених местата на картите. Днес съм в Турция. Ще следя телефона.

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Пичове, някакви идеи за настройка да не килва примерно вайбъра на мобилен интернет? 
Махнато е от ап лънч автоматизацията , на вайбъра са сложени трите отметки , но ей сега писах на жена ми която е на мобилен в момента и не получава нищо на вайбър!
Цитирай

Попринцип вайбър си има проблеми при Хуавей телефоните . Можеш да го отвориш , да отвориш последно отворени приложения и плъзни самото прозорче надолу и ще седи постоянно отворено и до сплит скрийн опцията ще ти се появи едно катинарче което означава , че приложението ще работи постоянно .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

[-] 1 потребител изказва благодарност на mitko.stefanov за това мнение:
  • sharkybg
Цитирай

1во Честита Коледа! Smile
Вчера ми се прояви много интересен бъг, инсталирам някакво приложение от секцията с временно безплатни, на колегата Номад и решавам, че не го харесвам. Деинсталирам го, но не през менютата на настройките, а директно от чекмеджето с приложения (ползвам стоковото такова). На екрана остана една червена лента с надпис uninstall на мястото на лентата с известия и няма махане. Оказа се обаче, че и заключването на телефона е елиминирано през това време, влизам си без обичайните защити, като код или пръстов. Рестарт оправи нещата, но тази създадена боза направо ме шокира... С ъпдейта на 10ката съм, предполагам има значение.
[Изображение: f59af62eb6b96580103b4afe85ff532e.jpg]

Така, същият експеримент с друго произволно приложение, деинсталирано по същия начин - същите резултати, единия е видим от шота, другият - телефонът отново не е защитен с ключ.

Приложенията са някакви произволни, явно нямат значение, а начина на деинсталация.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Кое е това приложение и какви разрешения е искало?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай

(2019-12-25, 17:52:41)boris.stz написа:  Кое е това приложение и какви разрешения е искало?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Колега, извинявам се, виж ми редакцията.

Отново след рестарт на телефона всичко си е на място, код, пръстов...
Деинсталирам 3то произволно Този път през Сетъпа на телефона и нещата са наред!..

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2019-12-25, 17:59:28)alexbg67 написа:  Колега, извинявам се, виж ми редакцията.

Отново след рестарт на телефона всичко си е на място, код, пръстов...
Деинсталирам 3то произволно Този път през Сетъпа на телефона и нещата са наред!..
Цитат:Аз съм с андроид 10 деинсталирам през чекмиджето не през настройките и нямам този проблем
Цитирай

Значи е редно посланието да се адресира към притежателите на VOG-29 с Build Number 10.0.0.173(C431Е19R2P5), което отново не гарантира, че феноменът се разпростира и извън моят апарат.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2019-12-23, 16:29:01)mitko.stefanov написа:  Попринцип вайбър си има проблеми при Хуавей телефоните . Можеш да го отвориш , да отвориш последно отворени приложения и плъзни самото прозорче надолу и ще седи постоянно отворено и до сплит скрийн опцията ще ти се появи едно катинарче което означава , че приложението ще работи постоянно .

Значи проблема пак го има , вайбъра на мобилни си работи както си иска! Сложен е на ръчно с пуснати трите отметки и пуснат катинар от таска, с предни версии на вайбъра пак беше така. На апп лънча съм махнал абсолютно всичко да не се стартира и има отметки на аповете които трябва да работят нон стоп. Дали има нещо което спомага за нотификациите а аз да съм му махнал автомениджа. Вашите телефони какви настройки имат за аповете , авто менидж или спрени всички и тн .. Чудя се какво да пробвам още , ако някой има идеи .. .  ? 
Ъпдейт към 10 не се е появявал още , от Технополис е купуван. Като цяло не мисля да го ъпдейтвам дори и да се появи ъпдейт , защото досега само това е като проблем , което не че е малко дразнещо , но виждам че на вифи жената на нейното ползване чат и брауз отива към 12 часа екран, затова и не искам да бутам.
Цитирай

Сигурно няма да помогне, но не пречи да опитате с преинсталиране на проложенията, които правят проблеми.
Аз имах абсолютно същия проблем с Хенгоутс - назависимо какво настройвах и ръчках, все не получавах изввестия. Изтрих всичко свързано с него, върнах до основна версия (системно приложение е) и го упдейтнах наново. Сега си работи нормално.
Цитирай

(2019-12-26, 14:24:00)sharkybg написа:  Значи проблема пак го има , вайбъра на мобилни си работи както си иска! Сложен е на ръчно с пуснати трите отметки и пуснат катинар от таска, с предни версии на вайбъра пак беше така. На апп лънча съм махнал абсолютно всичко да не се стартира и има отметки на аповете които трябва да работят нон стоп. Дали има нещо което спомага за нотификациите а аз да съм му махнал автомениджа. Вашите телефони какви настройки имат за аповете , авто менидж или спрени всички и тн .. Чудя се какво да пробвам още , ако някой има идеи .. .  ? 
Колега,в тази тема съм  посочил общо взето всяко затънтено място за настройване.Пробвай,може да се получи. 
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=98332

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

В краен случай връщане на фабричните настройки.... Това би трябвало да помогне, като краен вариант. При мен вайбър бачка перфектно. Но имах подобен проблем с Gmail и смс-ите. Оправиха се след връщане на фабричните.
Цитирай

Здравейте! Имам проблем с ELE-L29 от няколко месеца. И с Youtube и с Vanced и със Spotify телефона автоматично се намалява и увеличава през някакво, неопределено време. Със слушалки и на уредба няма проблем. Само когато е през неговия  говорител. Правих ресет, трих приложения... Нищо. Само хард ресет не съм правил. Актуализиран е до последната излязла актуализация .260. По слух преценявам, че се намалява от най-силно до половина и след това се усилва отново.Някакво решение има ли?
Цитирай

Имам два телефона HUAWEI
Единият е : P9
Другият е:  P30 pro

Такам ... P9 е със Андроид 8 и във падащото меню има ето тази икона : /долу на снимката/ която е именувана като " много екрани". Когато я натисна се свързва с телевизорът който не е точно смарт  /има само LAN букса  с която е вързан към рутера/. Та по този начин препращам клипове и снимки от телефона към телевизора.

P30 pro със андроид 10 няма такава иконка в падащото меню, но когато върви клип на телефона се появява, но при натискане само се върти нещо което уж зарежда и нищо не се случва.


Възможно ли  е  да е от Андроид 10?
Някой с андроид 9 би ли пробвал дали работи?


Прикачени файлове
.jpg 80607599_615657582535966_6992527076548935680_n.jpg Размер: 2.39 KB  Сваляния: 222
Цитирай

Безжична прожекция е за свързване с тв, аз съм с 10 и си работи супер

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Колеги, коя програма да използвам за да мога да имам някакво известие - например звук - когато имам пропуснато повикване, sms или съобщение от viber? Преди бях със Samsung S10 и там си беше вградено . Тук не намирам такава екстра.
Цитирай

(2019-12-26, 22:30:21)Sokolchev написа:  Безжична прожекция е за свързване с тв, аз съм с 10 и си работи супер
Безжичната проекция при мен открива само някакъв  40 инча Самсунг  Обаче вкъщи няма никакви самсунзи
Цитирай

(2019-12-27, 17:15:28)AD_Ofink написа:  Колеги, коя програма да използвам за да мога да имам някакво известие - например звук - когато имам пропуснато повикване, sms или съобщение от viber? Преди бях със Samsung S10 и там си беше вградено . Тук не намирам такава екстра.
https://play.google.com/store/apps/detai...ofReminder

HONOR Magic V2, Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Tab S8, Samsung Galaxy Tab A9
[-] 1 потребител изказва благодарност на marti за това мнение:
  • AD_Ofink
Цитирай

(2019-12-27, 20:56:01)demon777 написа:  Безжичната проекция при мен открива само някакъв  40 инча Самсунг  Обаче вкъщи няма никакви самсунзи
Може да открива при съседите  Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)