Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми и въпроси на Huawei P30/P30 Pro

(2020-04-12, 15:57:04)kostaivanov написа:  1- https://play.google.com/store/apps/detai...ures&gl=DE
2- https://play.google.com/store/apps/detai...ures&gl=DE
3- https://play.google.com/store/apps/detai...aner&gl=DE

Първо инсталирах номер едно (персонализирах си го както ми е удобно на мен),след това инсталирах номер 2 (пак си го персонализирах да ми е удомно) важно е така да се инсталират подрет понеже ако се инстали номер 2 и след това номер 1 първото спира да работи.Може да се персонализира и само с второто (въпрос на вкус).Третото е за да ме ми показва постоянната нотификация от първото.Успех
Пробвах ги добре e.Иначе със стоковия лаунчер ми е трудно да дръпна щората.Защото си купих един кейс с големи ръбове които покриват част от дисплея и за това използвах нова лаунчер.
Цитирай
Аксесоари

(2020-04-12, 19:30:11)DoryanY написа:  Пробвах ги добре e.Иначе със стоковия лаунчер ми е трудно да дръпна щората.Защото си купих един кейс с големи ръбове които покриват част от дисплея и за това използвах нова лаунчер.
Да,работят супер мн плавно при това. Единственото което ме дразни е че Ncleaner при Restart/Reboot не скрива известието от MIUI 10 Navigation gestures а трябва да го правя отново ръчно а има импция да го прави автоматично, а съм с платената версия не с кракнатата и пак не работи.
Цитирай

Въпрос,защо и двете инсталирате?Доколкото знам с Vivid може да си нагласиш всичко,даже си бях направил да заключвам екрана с 2 тапвания.Няма ли конфликт между двете,че има и вградени жестове.Тях как ги деактивирате и едновременно да скриете бутоните?
Цитирай

То и MIUI 10 Navigation gestures е включено но като рестартираш и излиза да му дам разрешение отивам на настройки там си е разрешено.Като го изключа и на ново му дам разрешение се оправя.
Цитирай

(2020-04-12, 20:34:36)DoryanY написа:  То и MIUI 10 Navigation gestures е включено но като рестартираш и излиза да му дам разрешение отивам на настройки там си е разрешено.Като го изключа и на ново му дам разрешение се оправя.
Да, това е така, но постояно има известие от него в Notification Panel което ме дразни.За това ползвам Ncleaner за да не ми излиза известието от негонче работи върху други приложения.
За MIUI 10 Navigation gestures забравих да кажа че зададох в опциите за му се оптимизира за батерията да не хаби батерия, макарче изрично пише да не се задава но пак работи перфектно.
https://imgur.com/a/hhIOBPZ
Цитирай

(2020-04-12, 20:45:27)kostaivanov написа:  Да, това е така, но постояно има известие от него в Notification Panel което ме дразни.За това ползвам Ncleaner за да не ми излиза известието от негонче работи върху други приложения.
За MIUI 10 Navigation gestures забравих да кажа че зададох в опциите за му се оптимизира за батерията да не хаби батерия, макарче изрично пише да не се задава но пак работи перфектно.
https://imgur.com/a/hhIOBPZ
Аз отказах на MIUI 10 Navigation да се изобразява над други приложения и изчезна като известие но пак си работи.А за батерия е на авто
Цитирай

(2020-04-12, 21:03:58)DoryanY написа:  Аз отказах на MIUI 10 Navigation да се изобразява над други приложения и изчезна като известие но пак си работи.А за батерия е на авто. 
Прожвах да го изключа да се изобразява над други приложения но спря да работи. При мен не сработи номера. Просто премахам известието с Ncleaner и всичко е ок.

(2020-04-12, 20:34:13)bajchoni написа:  Въпрос,защо и двете инсталирате?Доколкото знам с Vivid може да си нагласиш всичко,даже си бях направил да заключвам екрана с 2 тапвания.Няма ли конфликт между двете,че има и вградени жестове.Тях как ги деактивирате и едновременно да скриете бутоните?
Въпрос на вкус.Има конфлик между двете за това съм написал ако някой иска и двете трябва първо да се инсталира MIUI 10 Navigation gestures и след това Vivid, а ако е в обратен ред MIUI 10 Navigation gestures няма да работи.

Прикачам и снимка за да обесня.От дясната страна на дисплея съм направил да работят и двете приложения, обаче след като инсталирам Vivid след MIUI 10 Navigation gestures, MIUI 10 Navigation gestures спира да работи до там докъдето задам Vivid.Тоест работи до бледо червената лента и от там започва да работи Vivid.
https://imgur.com/a/XTtwIlC

А за това защо съм споделил за двете приложения, отговорът е, че при издърпване на ляво не ми показва стрелка както си е отигинално а с MIUI 10 Navigation gestures ми показва и ми е по ок,това е причината - въпрос на вкус.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kostaivanov за това мнение:
  • bajchoni
Цитирай

Махнах MIUI 10 оставих Vivid и си работи. На мен ми трябва само щората, от дясно я дърпам.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай

(2020-04-12, 22:45:36)kostaivanov написа:  Прожвах да го изключа да се изобразява над други приложения но спря да работи. При мен не сработи номера. Просто премахам известието с Ncleaner и всичко е ок.

Въпрос на вкус.Има конфлик между двете за това съм написал ако някой иска и двете трябва първо да се инсталира MIUI 10 Navigation gestures и след това Vivid, а ако е в обратен ред MIUI 10 Navigation gestures няма да работи.

Прикачам и снимка за да обесня.От дясната страна на дисплея съм направил да работят и двете приложения, обаче след като инсталирам Vivid след MIUI 10 Navigation gestures, MIUI 10 Navigation gestures спира да работи до там докъдето задам Vivid.Тоест работи до бледо червената лента и от там започва да работи Vivid.
https://imgur.com/a/XTtwIlC

А за това защо съм споделил за двете приложения, отговорът е, че при издърпване на ляво не ми показва стрелка както си е отигинално а с MIUI 10 Navigation gestures ми показва и ми е по ок,това е причината - въпрос на вкус.
Мисълта ми беше,че и vivid може да се нагласи на максимум 3 деления в страничен жест + издърпване и жадържане+2 тапвания към 9 жеста само от едната страна.Аз ползвам това ,анимацията на цестовете е същата като вградената.
Цитирай

Привет, има ли възможност и как да ползвам два Сиджика на телефона, един легален и един пиратиран? Вторият е ясно защо, по-добрите карти за нашите географски ширини...

И второ питане: дайълъра е заключен в паметта уж и все пак телефонът убива процеса, някакъв по-стабилен начин да го залепя?

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-04-13, 20:02:57)alexbg67 написа:  Привет, има ли възможност и как да ползвам два Сиджика на телефона, един легален и един пиратиран? Вторият е ясно защо, по-добрите карти за нашите географски ширини...
Има, пиши налични да ти дам и двете приложения.Ще ти дам Sygic Professional,ако все още не си инсталирвал на телефона си Sygic ще ползваш безплатен доживотен трафик и камери.
Цитирай

Аз инсталатори и там каквото е нужно мапдаунлодъри имам, лицензирания се поддържа от Плей стора или самото приложение, въпросът е как да направя, че да не си пречат?

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-04-13, 20:17:56)alexbg67 написа:  Аз инсталатори и там каквото е нужно мапдаунлодъри имам, лицензирания се поддържа от Плей стора или самото приложение, въпросът е как да направя, че да не си пречат?
Клонирай си Sygic с това приложение и ще тръгне без да си пречат.
https://appcloner.app
Само да вметна че Sygic Professional е доста по добра от обикновената версия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kostaivanov за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай

(2020-04-13, 20:02:57)alexbg67 написа:  Привет, има ли възможност и как да ползвам два Сиджика на телефона, един легален и един пиратиран? Вторият е ясно защо, по-добрите карти за нашите географски ширини...

И второ питане: дайълъра е заключен в паметта уж и все пак телефонът убива процеса, някакъв по-стабилен начин да го залепя?
С настройките за пропуснати те повиквания не става ли https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1611036
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай

Ще се пробват нещата, но не сега, че стана късно... Smile

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-04-13, 20:02:57)alexbg67 написа:  Привет, има ли възможност и как да ползвам два Сиджика на телефона, един легален и един пиратиран? Вторият е ясно защо, по-добрите карти за нашите географски ширини...

И второ питане: дайълъра е заключен в паметта уж и все пак телефонът убива процеса, някакъв по-стабилен начин да го залепя?

Аз имам платен Сиджик, откакто има Google Maps за България вече не ползвам подобни навигации, няма по-удобна от Google, която ти дава в реялно време трафика, при това абсолютно безплатно, плюс картите са по-актуални.
Цитирай

Аз използвам Navigon Europe и съм много доволен

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай

За Сърбия например Гугъл Мапс не е особено подходяща, или иначе казано - въпрос на финансови възможности... Wink

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-04-14, 08:16:52)alexbg67 написа:  За Сърбия например Гугъл Мапс не е особено подходяща, или иначе казано - въпрос на финансови възможности... Wink
Сложил съм си сръбска карта и го ползвам мапса и телевизия си гледам Smile финансите са по евтини от бг ???

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

За теб знаем...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • extremee13
Цитирай

(2020-04-14, 09:21:34)alexbg67 написа:  За теб знаем... 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Няма значение дали някой знае или не знае, аз казвам как ползвам в Сърбия, една сим карта е 2,5 евро заредена с 3 евро, а ако искаш да не си купуваш при всяко влизане в Сърбия, можеш да я зареждаш както права аз защото минавам много често от там, за 9 евро ти слагат 12гб нет

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Питах за два Суджука на един телефон, по спомен... А къде ще ги ползвам е съвсем отделна тема, за съвсем отделен раздел.  Visslar

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-04-14, 10:20:55)alexbg67 написа:  Питах за два Суджука на един телефон, по спомен... А къде ще ги ползвам е съвсем отделна тема, за съвсем отделен раздел.  Visslar
Получи ли се с тази апликация. 
https://appcloner.app/
Цитирай

Не, отказва. Явно Суджука е специален...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-04-14, 11:50:31)alexbg67 написа:  Не, отказва. Явно Суджука е специален...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Странно, пратил съм ти версия на лично с която би трябвало да стане клонирането на Sygic.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)