Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Супер бавно зареждане
#26

На 95% при мен проблема ще се окаже захранващият блок май направо ще си поръчвам нов .
Тествах с на детето телефона Pocophone F1 зарядното което е от бързите и стойностите на зареждане са отново същите - макс 380мА . Все пак ще направя и теста със здрав захранващ блок за да съм сигурен .
Другото което ме навежда че проблема е в него е това че дори не мога да си закача телефона към компа изписква , светва че се зарежда , но не се конектва .
Очаквасе развитие на проблема в бликите седмици докато дойде новият блок .

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на hapi6 за това мнение:
  • abv86
Цитирай
Аксесоари
#27

Проблема вече е решен. Както и предполагах оказа се дерт в захранващият блок. След позмяната му всичко влезе в норма. Сега се зарежда с 1450-1550мАч. Захранващият блок е поръчан от китай и струва 1.70$[Изображение: f83c2e565b1259f4ba44266417aafb9b.jpg]



Изпратено от моят Redmi 5 Plus.

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на hapi6 за това мнение:
  • IoPetrov, ivoslavitrifonov1975
Цитирай
#28

Супер , леко се размина Smile
Цитирай
#29

Другата опция беше батерия и пак чакане от 1м



Изпратено от моят Redmi 5 Plus.

Иначе важното е, че вече няма да го чакам да се зарежда по 10ч



Изпратено от моят Redmi 5 Plus.

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#30

Писах в грешният раздел, моля за извинение.
Цитирай
#31

Първо провери дали има луфт в буксата, което също води до лош контакт и бавно зареждане. Ако има луфт сменяш кабела с нов, но не с тези от 1лв дето са текстилни и плоски те не зареждат, свестен хубав кабел който да щракне хубаво в буксата. Ако пак зарежда бавно с нов кабел и различни адаптори опциите са 2 :
1. Захранваш блок за смяна. Най вероятно буксата не дава хубав контакт. Смяната и струва една идея по евтино от колкото смяната на целия блок. По доброто решение лично за мен е смяна на блока.
2. Заминала батерия. По малко вероятното за мен, но е изключено да е тя.

Симптоматиката при нея е различна обаче. Много бързо разреждане, изключване когато показва, че има достатъчно заряд за да работи телефона. Също така и една идея по бавно зареждане.

Както казах за мен е по малко вероятно да е тя. Опитай първо с хубав нов кабел и различни зарядни, ако пак се държи така захранващ блок и с него мисля, че ще се реши проблема.

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на hapi6 за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)