Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Правилно ли зареждаме батерията на смартфона си?
#51

(2020-02-13, 10:18:58)3PO написа:  Здравейте, колеги. Темата е за батериите, обаче, по допирателната, да задам един въпрос за зарядно. Телефонът е нокиа 5.1. С оригиналното зарядно се зарежда без проблем, но със друго, да кажем от алкател, зареждането не се получава. Нали стандартът на буксата е еднакъв, защо се получава така?

Изпратено от моят Nokia 5.1 с помощта на Tapatalk
Специално при Nokia винаги е било така.Имам една много стара,но все още работеща Nokia.Дори в някои случаи не се зарежда ако сменя и кабела,не само зарядното.С зарядно на Huawei съм пробвал зарежда без проблем.Мисля че е свързано с подаването на ток от зарядното.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
Аксесоари
#52

Да, и аз пробвах да заредя моята Нокиа с кабел от Самсунг. Уж започва да се зарежда, но в момента, в който екранът изгасне, зареждането престава.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#53

Колеги Lupita и 007, а да знаете някаква алтернатива на оригиналното зарядно?

Изпратено от моят Nokia 5.1 с помощта на Tapatalk

Philips Fizz.........................Samsung Galaxy Ace GT-S5830 - SGS II V11.2
Samsung Galaxy GT - I9300 HYPER - ROM V6
Alkatel PIXI 4034X
Nokia 5.1
Moto g60
Цитирай
#54

Ами зависи какво ти трябва. Ако сложиш оригиналния кабел в обикновен адаптор на друга марка, става. Но ако ти трябва кабел, нямам идея какво би свършило работа. Много е странно!

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#55

От Оппо признаха, че бързото зареждане "убива" батерията. Колкото по-голяма е мощността, толкова е по-бърз и самият процес. Производителят представи и конкретни цифри: 40-ватово бързо зареждане "намалява капацитета" на батерията от 100% до 70% за същия брой цикли, за които 15-ватово бързо зареждане намалява до 90%. Така че условно за две години (срокът се дава като пример) в случай на 15-ватово бързо зареждане, ефективният капацитет на батерията ще намалее с 10%, а с използването на 40-ватово зареждане - с 30%. Източникът не дава броя на циклите, на базата на които са направени въпросните изследвания, но става ясно, че става въпрос за относително дълъг период на употреба. Но ако се вземе предвид средно време на използване на смартфони, за повечето потребители горепосочените проблеми в този план не са особено критични: https://twitter.com/andreif7/status/1258660944877694978

 
Цитирай
#56

Аз след две години супер бързо зареждане на mate 10 pro не усещам никаква промяна в батерията...
Цитирай
#57

Искаш да кажеш, че след 2 години ползване/независимо как/, батерията ти се държи така, както когато е била чисто нова? Аз това не го вярвам!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#58

Съмнително е, но може да го е позвал за втори, трети телефон или да го е зареждал доста рядко с въпросната опция.

 
Цитирай
#59

(2020-05-12, 19:04:40)pepy1 написа:  Искаш да кажеш, че след 2 години ползване/независимо как/, батерията ти се държи така, както когато е била чисто нова? Аз това не го вярвам!
Естествено, че зависи как. Ако го зарежда по два пъти на ден е различно от това да го зареждам един път на два дни.
Но си прав, че както и да го ползваш, няма как да няма износване на батерията.
Цитирай
#60

.......
Цитирай
#61

Със същия успех това би могло да се каже и за мнение на частен потребител, който иска да е меродавно за всички и единствено правилно по този въпрос и то само защото той не е съгласен с мнение, различно от неговото.

 
Цитирай
#62

.......
Цитирай
#63

По-кротко, Ганьо. Само твоето поведение е ганьовско.
Майка ми и тя ползва Самсунг S5. И????
Батерията му се топи като сладолед.
И????
Нещо теорията ти е куха като хралупа.
Как разбрахте, че разлика няма? Със специална техника и замервания ли?
Или ей така "на око"?
Цитирай
#64

.......
Цитирай
#65

Успокойте тона на дискусията!
Без лични нападки и квалификации.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#66

Батерията е един евтин консуматив за които няма смисъл да има каквито и да е притеснения. Телефоните са за да ви служат, като и падне капацитета преценявате дали искате да смените телефона или да си смените батерията за 100-200лв

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#67

За 30-40 лв се сменя с малко сръчни ръчички
Цитирай
#68

Телефонът ми е основен. Правя средно по 6 часа екран на ден.
Дъртата Нокиа 808 батерията не е сменяна, държи си като нова. А две три години ми беше основен телефон. И да има някво износване, за мен е незабележимо. Предпочитам за половин час да заредя 4к батерия от 0 до 60 процента. Вие ако искате чакайте часове. Личен избор. Wink
Цитирай
#69

Не го разбирам това с батерията. След като имам сложено бързо зареждане, следователно го използвам. Какъв живот на батерията, какво е това робуване. Убеден съм, че 90% от хората тук, не виждат как батерията става леш, защото отдавна ще са разкарали телефоните и ще са купили нови. Всички телефони са ми стояли и все още стоят по цяла нощ на зарядното и проблеми нямам. Ако ще ограничавам повечето функции на телефона, еми взимам Нокиа с фенер баси.

Изпратено от моят Pixel 3a с помощта на Tapatalk
Цитирай
#70

Именно. И аз съм на тоя принцип!
Цитирай
#71

(2020-05-12, 22:35:41)Andon0v написа:  За 30-40 лв се сменя с малко сръчни ръчички
Това е частично решение на проблема, защото след една-две години, след нормално износване, за повечето телефони вече трудно се намира батерия, поне оригинална.

 
Цитирай
#72

След две години повечето отиват за продажба в olx...
Цитирай
#73

(2020-05-13, 05:51:06)Iordannenov написа:  Не го разбирам това с батерията. След като имам сложено бързо зареждане, следователно го използвам. Какъв живот на батерията, какво е това робуване. Убеден съм, че 90% от хората тук, не виждат как батерията става леш, защото отдавна ще са разкарали телефоните и ще са купили нови. Всички телефони са ми стояли и все още стоят по цяла нощ на зарядното и проблеми нямам. Ако ще ограничавам повечето функции на телефона, еми взимам Нокиа с фенер баси.

Изпратено от моят Pixel 3a с помощта на Tapatalk
Не е въпросът да робуваш. И аз не го правя. Но в 90% от случаите зареждам телефона вечер и както при теб стои по цяла нощ на безжичното зарядно. Е защо излишно да го тормозя и да му включвам бързото зареждане в тези случаи?
Иначе винаги, когато ми трябва зареждам бързо и то жично, за да стане още по-бързо.
Цитирай
#74

Има си, защита. Като се зареди спира. Да не мислите, че се пълни като басейн...
Цитирай
#75

Е спира спира ама пак тръгва. Ако стана в 3 сутринта и го спра, на сутринта е на 98%. Ако стои на зарядното и в 12 на обяд пак е на 100%.
Така че си дозарежда нон стоп.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)