Анкета: Използвате ли Dark Mode? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, защото ми харесва
22.99%
20
22.99%
Да, защото ми пести батерия
2.30%
2
2.30%
Да, защото ми пести батерия, но и ми харесва
5.75%
5
5.75%
Да, защото не ми натоварва очите
13.79%
12
13.79%
Да, защото ми пести батерия, харесва ми и не ми натоварва очите
36.78%
32
36.78%
Не, защото ми е скучен
18.39%
16
18.39%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Използвате ли Dark Mode?
#1

[Изображение: MIUI-11-Vs-MIUI-10-Dark-Mode.jpg]

Използвате ли Dark Mode?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Навсякъде където може!
Цитирай
#3

Никъде, като блесне слънцето в дисплея и почвам да се въртя като шугава овца за да видя какво се случва.

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Не ползвам, дразни ме, независимо какво е устройството.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#5

Навсякъде, където позволява.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#6

Windowsа ми е яко черен, всичко дето може. Телефона не !
Цитирай
#7

Навсякъде, където може!

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#8

Да, навсякъде където може.

Honor 90 - 12/512
Цитирай
#9

Хрома и той има опция за тъмна тема, жалко че операта няма.
Цитирай
#10

И аз използвам навсякъде.. повече ми харесва тъмно/черно. Smile

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Цитирай
#11

Над 10 години. Custom for ever. На всички устройства и ОС!
Цитирай
#12

Не знам каква е тази мания напоследък към тъмния режим. Аз лично ползвам навсякъде светли теми. Обичам белия изчистен интерфейс без ярки цветове. Занимавам се с програмиране и навсякъде където пиша код, отново си използвам бял фон с тъмен текст. Пробвам ли да видя обратното и ми се завива свят след няколко минути. Много ми е гадно да чета светъл текст на тъмен фон. Дори има изследвания според които натоварването на очите е по-малко когато ползвате бял фон. Все пак и книгите са така. Тъмния режим помага за батерията, ако е OLED екрана и ако работите на тъмно, светлината е по-малко. Но лично за мен е много дразнещо. Ако работя на тъмно (което избягвам, защото си е мъчение за очите и главата), предпочитам да изключа само синята светлина и да намаля осветлението, отколкото да минавам на тъмен режим. Тея тенденции нещо не ме радват.
Цитирай
#13

Че какво има да те радват, имаш избор, ползваш го. Лична преценка. Аз ползвам тъмните теми защо не ми дразнят очите, ползвам и twilight за синята светлина. Изобщо не ми пука за батерията.
Цитирай
#14

От години използвам тъмни теми за целият интерфейс през вграденото приложение Теми на всеки Xiaomi телефон. Браузер- само такъв, поддържащ тъмна тема. Чудя се защо на Гугъл им отне толкова много време да направят тъмна тема по дефоулт в Андроид. Много по-щадящо за очите, разликата е огромна!

Прикачвам два скрииншота, за да усетите разликата. Браузер с бял фон вечер и през нощта буквално ще ти извади очите!


Прикачени файлове Миниатюри
       


Цитирай
#15

Отново ще кажа, защото май не ми прочетохте мнението.
Колкото и да си мислите, че тъмния режим щади очите - не е вярно. Може за момента да ви изглежда по добре, но четенето на светъл текст на тъмен фон е кофти за очите. Прочетете тук там. Ако го използвате, защото по ви харесва - добре, но не предполагайте, че щади очите.
Пиша това, защото ще има хора, които искат да ползват това, което е добре за здравето, а тъмния режим - не е това, което търсят.

п.п. най щадящо за очите е намалено осветление и изключване на синята светлина. това го има вече почти навсякъде.
Цитирай
#16

Не искам да прозвучи като заяждане, но на мен ми е по комфортно да чета светъл текст на тъмен фон. Може би при всеки е индивидуално.
Нека всеки прецени сам кое е най добре.
Черен фон: http://bcn.boulder.co.us/community/tools...cscblk.htm
Бял фон: http://bcn.boulder.co.us/community/tools...cscwht.htm

1916 
Цитирай
#17

Всичко що е OLED нямаме право да говорим за щадене на очите, няма значение тъмно светло, щадене няма.
По темата по четимото винаги е бял текст върху черен фон.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#18

Където имам избор, винаги слагам тъмна тема.
Цитирай
#19

Моя съм го настроил автоматично да се включва след 11 вечерта до 7 сътринта. През деня Dark Mode не ми трябва

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#20

Когато ползвах още бяла тема и като включих на Dark Mode нощно време очите ми бяха добре, но после кат пробвах от черна на бяла на вечерта, започнах да се взирам повече и я изключих, защото си напрягам повече очите, а и като разбрах, че пести батерия и то в действителност е така, сам само с нея. Не че не мога да бъда с бялата, както винаги съм бил, не ми пречи очите пак ще свикнат, но като се предлага опция, и тя е по-добра, защо да не се възползвам, а и ми харесва повече.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#21

За тези, които не са гласували.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#22

Навсякъде където е възможно . Като се опитам да мина от Dark Mode на нормален бял фон направо ми изгаря очите . Също и на windows всичко което е възможно е Dark Mode . Лично мене бял текст на черен фон изобщо не ме дразни . Ако е обратното ...

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#23

Ползвам в определени часове. През деня не, понеже ме дразни на очите.
Цитирай
#24

Понеже си държа телефона на над 85% яркост постоянно, ползвам тъмен режим навсякъде с едно, две изключения, и като добавим 5-ти отговор от анкетата, още повече държа на него.
А вие?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#25

Тъмен режим,където може,бялото ми "избожда" очите,проблем със зрението.

Huawei P30
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)