Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Mate 30 - първото устройство с Ark OS

Big Grin че те масово китайски навигации и тн. нямат плей протект, т'ва нищо не означава. Няма да могат да сканират приложенията, много ми е зор, аз и сега съм го спрял. Само глупости в тая статия.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
Аксесоари

Google Play Protect винаги е бил с най нисък рейтинг в тестовети за антивирусни програми https://www.av-test.org/en/antivirus/mob....2-200210/ има много по надеждни антивирусни аз използвам Bit defnder платена и съм спрял плий протекта
Цитирай

@Legend, ами не е точно така, когато инсталираш софтуер, който не е официално одобрен е възможно мобилното банкиране например да ти бъде компроментирано! Никой не казва, че не можеш да инсталнеш апове, а че не ти се гарантира сигурността им. А иначе, всеки си взима сам решенията, но и последствията са за негова сметка!

времето е като парите - никога не стига
[-] 3 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • fifth_root, OliQueenBG, scorceni
Цитирай

Да видим Хуауей как ще защитават тяхната операционна.
Цитирай

(2020-02-22, 13:04:53)pepy1 написа:  @Legend, ами не е точно така, когато инсталираш софтуер, който не е официално одобрен е възможно мобилното банкиране например да ти бъде компроментирано! Никой не казва, че не можеш да инсталнеш апове, а че не ти се гарантира сигурността им. А иначе, всеки си взима сам решенията, но и последствията са за негова сметка!

Ще ме светнеш ли мен и другите колеги как точно ще разбиеш паролата на банково приложение?

Да кажем,че имаш паролата, как точно ще разбиеш защитата която е двойно верифицирана само за това устройство дори да имаш паролата нищо не правиш.
Та ако разясниш.. ще съм благодарен!

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

Какво означава "двойно верифицирана защита"?
Цитирай

Означава, че освен паролата ти трябва да се логнеш и с код , който ти предоставя банката и той важи само за това устройство, да не говорим, че ако банкирането ти е пасивно ще направиш отново точно нищо дори да се логнеш по някъв начин.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

Никъде не съм писал, че аз ще го направя! Това, че нещо е трудно, не значи че е невъзможно. Как изтекоха данните на България от НАП? Давам ти друг пример: през месец-два в теми във форума се оплакват колеги, че имат пратени смс-и които не са пращали те. Има случаи с децата им, но има случаи от приложения - такива за които говориме.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Много хора подценяват сигурноста дори месичните кръпки за сигурност.Наскоро даваха по телевизията за хора които са прехвърлили пари по банков път и парите уж са пратени на правилното място но не пристигали.Обясниха специалистите че ставало с наслагване на втора прозрачна страница която се поставя върху оригиналната и ти си въвеждаш всичко сам без да разбереш че има втора страница,За това се препоръчва от тези устройства с които се банкира да не се влиза свободно из интернет, фейсбус а да се използват само за тази цел.Така че не е нужно да ти крадат пин кода.
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • NaniG, OliQueenBG
Цитирай

(2020-02-23, 01:17:50)Legend написа:  Означава, че освен паролата ти трябва да се логнеш и с код , който ти предоставя банката и той важи само за това устройство, да не говорим, че ако банкирането ти е пасивно ще направиш отново точно нищо дори да се логнеш по някъв начин.
Това, за което говориш се нарича двуфакторна автентикация. Но.
Първо далеч не всички банки изискват допълнителен код специално за логване. Някои го изискват веднъж на определен период от време. По закон поне веднъж на 90 дни. Второ - много често този код се получава чрез смс и определено не е свързан с конкретното устройство. Трето - някои приложения имат RASP защита и могат да откажат да работят изобщо при определени събития. Например рутнато устройство. Сваляйки банково приложение от някъде си, всъщност можеш да да свалиш нещо, което само прилича на приложението на банката. Да въведеш всички необходими кодове, включително и такива от токън ако ползваш, а фродстъра да ги получава на момента и да действа паралелно в реалното приложение или сайт. Това е идеята и на фишинг атаките. Аз никога не бих инсталирал банково приложение от незнаен източник.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Bobby34 за това мнение:
  • Mikk, scorceni
Цитирай

Доста се отклонихме от темата, но лично аз смятам, че новата ОС и новия магазин за да станат реална конкренция на плей стор или ап стор, ще минат 3-5 години. Би било добре да стане и по-рано, но дотук двата магазина са се справяли с различни проблеми, някои от тях са решили частично, а други изцяло. За да изчистят проблемите от все още невзрачния си магазин, хуавей ще се нуждае от доста време! Може би въпросът стои само за продажбите им извън Китай, или по конкретно в Европа. Ако успеят хуавей за вземат опит от Епъл /имам предвид да направят така,че всичките им устройства да имат "симбиоза" по между си/ може би ще успеят повече отколкото успявят сега! Но това изисква време, няма как да им се случат нещата веднага. За техния пазар всичко е безпроблемно, тъй като те имат съвсем различни потребности.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • NaniG
Цитирай

Аз понеже ползвам Р30 и получавам актуализации  на приложенията и през Ап галери, магазина на Хуавеи. Съм спрял автоматичните актуализации за да не се актуализират приложенията които ги има в Гугъл плея а ъпдейтвам от там само Хуавейските другите от стора защото считам че от там е по сигурно
Цитирай

(2020-02-23, 09:46:36)Bobby34 написа:  Това, за което говориш се нарича двуфакторна автентикация. Но.
Първо далеч не всички банки изискват допълнителен код специално за логване. Някои го изискват веднъж на определен период от време. По закон поне веднъж на 90 дни. Второ - много често този код се получава чрез смс и определено не е свързан с конкретното устройство. Трето - някои приложения имат RASP защита и могат да откажат да работят изобщо при определени събития. Например рутнато устройство. Сваляйки банково приложение от някъде си, всъщност можеш да да свалиш нещо, което само прилича на приложението на банката. Да въведеш всички необходими кодове, включително и такива от токън ако ползваш, а фродстъра да ги получава на момента и да действа паралелно в реалното приложение или сайт. Това е идеята и на фишинг атаките. Аз никога не бих инсталирал банково приложение от незнаен източник.

Че кой говори за такова приложение? Ако си инсталираш Play Store на Mate 30 Pro И си свалиш банковото приложение нямаш никви грижи.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

Ами ставаше дума за приложение, което не е официално одобрено. Много ясно, че в Плей стор е одобрено. Така че за това ставаше въпрос, ако не си разбрал.
Цитирай

Не следиш темата колега, погледни пак от миналата страница последното мнение насам.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

От Google споделиха защо е невъзможно да бъдат използвани техните услуги на новите смартфони Huawei: https://androidinsider.ru/polezno-znat/g...uawei.html

 
Цитирай

Сега и руски трябва да учим... Мисля, че многократно стана ясно, че могат. Въпросите са кой иска да се занимава и до кога ще може.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bobby34 за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай

Някои знаят английски, някои знаят руски ! Има го и на английски , като по-важното е, че работи Smile
Цитирай

(2020-02-24, 11:09:21)Bobby34 написа:  Сега и руски трябва да учим...  
Прочети си я в оригинал тогава: https://support.google.com/android/threa...4011?hl=en

 
Цитирай

В смисъл Гугъл сазва ЦИТАТ. Инсталирането на приложения на Google няма да работи надеждно, тъй като не позволяваме на тези услуги да работят на несертифицирани устройства, чиято сигурност може да е била нарушена. Инсталирането на приложения на Google също така представлява риск от инсталиране на приложение, което е било променено, за да компрометира сигурността на потребителите.
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • NaniG, OliQueenBG
Цитирай

Ето затова говорех по-горе

времето е като парите - никога не стига
[-] 2 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • NaniG, OliQueenBG
Цитирай

(2020-02-24, 11:09:21)Bobby34 написа:  Сега и руски трябва да учим... 
И на български: Google коментира ситуацията с Huawei

 
Цитирай

От Huawei споделиха за предимствата на AppGallery: http://4pda.ru/2020/02/25/368398/

 
Цитирай

Бре те за да си вържат гащите гугъл ще кажат много неща и всеки ще повярва защото са уж сериозна институция. А дали е така не се знае.

Huawei Mate 10

Huawei Mate 10 L29 Black
Цитирай

Това е хубаво да се разясни че в AppGallery приложенията са проверени по този начин и са сигурни!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)