Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OLX - мнения, въпроси, проблеми, съвети, решения и др.

Освен, че продавача е с много нисък рейтинг, друго нищо не виждам нередно. Провери, обаче, IMEI кодовете, които се виждат на снимката на кутията.
Цитирай
Аксесоари

Искай документ, че е изплатен изцяло. Ако е на лизинг, Самсунгите май ги заключват при неплащане на вноските.

Oneplus 3  A3000
Realme GT2
Цитирай

Гарантира произхода на телефона, но гаранция на A1 не се вижда, затова го карай да ти я снима и да направи по-адекватни снимки на телефона, защото се съмнявам, че и тези той ги е правил, тези може да са направени от предишния собственик, предполагам.
Само Vivacom заключват телефоните на Samsung, другите два оператора, не.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Изпращате ли пратка... ако ви искат сметката (за изпращане на капаро) - аз съм продавача, но е тежко нещото и даже не ми се занимава с еконтаджии (3 ет без асансьор) и се чудя дали да откажа.
Някои казват, че нищо няма да ти стане ако си пратиш айбан-а... не че няма други канали, но ми се стори странна мотивацията за нещо, което не е някаква рядкост на пазара. Но се чухме и жената звучеше нормална (само че във вайбър не излиза с името си...а и снимката не мисля, че е реална) - писахме първо в олх. Стар профил без обяви.
ПП: Сега пресметнах с калкулатора, в едната посока е 40лв (30% от пратката). Huh
ПП2: Ахааам!
Сега установихме, че от вчера брат ми не може да си влезе в акаунта на олх... а то са гепили паролата на мейла (mailbg, сравнително сложна парола....) и са сменили и на олх акаунта с друга парола... ето как пишат от стари профили!!!

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

За мен OLX е пълен боклук,много по добре е Bazar там всичко е филтрирано и лесно се намира,както и е безплатно за всяка обява ,а OLX е пълен т...к Smile Трият обявата ви (както направиха и днес ) и няма съпорт като хората ,като ги попиташ с какво си нарушил правилата им и те прехвърлят на емайл за да се отърват неграмотниците понеже нямат отговор Sad Ползвайте Bazar ,там няма никакъв проблем с обявата ви ,както и със съпорта.Това е мое мнение и винаги търгувам с BAZAR.
Цитирай

Загледал съм apple-ски часовник и телефон от Афтърмаркет в OLX. Виждам че има положителна оценка там, но все пак се чудя каква е схемата и какви са минусите? Ако взема apple дивайс купен последните 60 дни, предполагам мога да му направя допълнителен apple care.. но трябва ли да разпитвам дали устройството е на изплащане и как да разбера, за да не са окаже заключено. Само операторите ли ги заключват, как седи този момент ако е взиман от големите вериги за бяла техника?
Цитирай

Ако е взиман от големите вериги минава на изплащане през някоя от 4-те банки там - БНП Париба (сега са част от Пощенска банка), tbi bank, Уникредит или ДСК. Те не заключват нищо и нямат отношение към стоките. Като не си плаща ще го запорират и ще си търсят по съдебен ред парите. Самите банки нямат отношение към стоката - те финансират сума, не стока и тази сума се разплаща към магазина за закупуване на конкретните стоки. До там.

От друга страна операторите почнаха да заключват някои у-ва, например Samsung-и заключени вече има. Те финансират директно за разлика от техно веригата и за тях си е загуба. Нямам информация дали заключват и iPhone, много е вероятно да започнат да го правят или вече да го правят.

Аз бих заложил на закупено от верига у-ва, не от оператор за да няма риск. Как се разбира там , че е на лизинг? Долу на касовата бележка пише "С КРЕДИТНА КАРТА: ХХ,ХХ лв." при Технополис, например. Това е лизингово у-во. Но всъщност теб не те интересува дали е лизингов.
Цитирай

Никой оператор не заключва iPhone. Vivacom заключват само Samsung.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Ами аз това казвам, засега не знам да го правят но те и за Samsung не го правиха...

Няма да се учудя. Бих стоял далеч от подобни оферти.
Цитирай

В olx търговец от Пловдив, който предполагам е нещо като заложна къща, е обявил за продажба нов телефон, модел който търся от известно време.
Телефона е за купен от технополис на 12 този месец, като се предоставя с гаранция и касов бон.
Но по-незнайни причини е обявен за продажба или заложен ден по-късно след покупката му при въпросния търговец от olx, а в последствие обявен от него за продажба с около 30% по ниска цена.
За съжаление въпросния търговец не дава допълнителна информация за телефона и се колебая дали си заслужава риска, при искана цена от търговеца на 1600 лв.
Колебанието ми е такова, че ако има някакъв технически проблем с телефона и се обърна към сервиз на технополис в друг град, дали гаранцията ще бъде призната при положение, че гаранцията не е на мое име. Ако все пак приемат телефона за ремонт, при получаване обратно, евентуално ще искат документ за самоличност на собственика, вписан в  гаранцията. Дали си заслужава риска.
Цитирай

Покажи я тази оферта.
Не мисля, че някой ще ти иска документ за самоличност, след като имаш гаранция.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Никой сервиз няма за иска документ за самоличност,щом имаш истинска гаранция,това е важно.Колко техника съм носил на сервиз,освен гаранцията никой не го интересува дали ти си го купил,на твое име.

Huawei P30
Цитирай

Благодаря от отделеното време и мненията - полезни са. Smile
Цитирай

На Edge не ми дава да вляза в OLX. Изписва ми: Текущата версия на браузъра ти изглежда неактуална. За да продължиш да използваш OLX, отиди в настройките на браузъра си и актуализирай до най- новата версия.

 
Цитирай

И аз имам същия проблем,но през Brave.От преди по-вече 20дни.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай

(2023-12-11, 15:47:20)NoMaD написа:  На Edge не ми дава да вляза в OLX. Изписва ми: Текущата версия на браузъра ти изглежда неактуална. За да продължиш да използваш OLX, отиди в настѝуализирай до най- новата версия.
На лаптопа,или на телефона?При мен от вчера е така само на лаптопа,с телефона се отваря.Имах подобен проблем със стоковия браузър на Huawei,но на Базар БГ,изчистих бисквитките и се оправи,но тук не ще.

Huawei P30
Цитирай

На дескопната версия, от няколко дни е.

 
Цитирай

От ОЛХ отговориха.


Прикачени файлове
.png plx.png Размер: 16.71 KB  Сваляния: 263

Huawei P30
Цитирай

Оправили са проблема. С Edge вече се отваря OLX.

 
Цитирай

Оправили са го,зарежда страниците,но аз не мога да се логна на Edge.В момента в се опитам да отворя на профил,започва уж да зарежда,а се върти до безкрай,на други браузъри го няма този проблем.Пробвах със спиране на добавки за реклами,изтрих бисквитките,приех правилата,но пак не става,ще влизам през Firefox.

П.с.От днес се оправи проблема с логването.

Huawei P30
Цитирай

Много странно и неочаквано нещо ми се случи. Изпращам през Еконт телефон S23 Ultra на купувач, с който съм се уговорил в ОЛХ. Купувача отказа пратката и я върна. Днес отивам в Еконт и се оказва, че вместо моят телефон, купувача ми е върнал реплика на S23 Ultra. Кога и как е успял да ги размени при огледа, не ми е ясно, но измамата е налице...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

Нели в ОЛХ сканират номера на телефона когато го вземат,би трябвало и при връщане на пратка да го правят.Тяхна е вината.

Huawei P30
Цитирай

Отивай в местната полиция и подай жалба, не чакай. Трябва да опишеш всичко от начало до край, пази товарителницата от куриера.
Дано да имаш документ от където си купил телефона, касов бон/фактура, преснимай ги на ксерокс, че ще ти ги искат при разговора с разследващия полицай от криминална.
Цитирай

При тая схема съм чувал, че и куриерите участват. Някой наскоро ми разправяше нещо подобно, аз не повярвах ...

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Цитирай

Куриерите едва ли имат пръст в това, защото знаят какво ги чака след това.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)