Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OLX - мнения, въпроси, проблеми, съвети, решения и др.

При такива скъпи пратки винаги се описва всичко , застрахова се .Трябва да имат и видео запис в офиса в който е извършена подмяната .Отделен въпрос е че такива скъпи пратки по добре да не се изпращат с куриер , ако всичко това не е направено е почти сигурно че никой няма да си мръдне пръста и си е за ваша сметка.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай
Аксесоари

Момичето в изпращащият офис снима телефона от поне десет различни ъгъла, преди да го пуснем. Всичко се вижда ясно, включително IMEI номера на задният панел. Вчера, когато сравнихме снимките с получената реплика, разликите са очевадни, всички в офиса се съгласиха, че телефона е подменен. Момичето разговаря със служител в приемащият офис, изпрати му снимките на моят телефон, изпрати му и снимките на репликата. До никакво решение не се стигна, предвид на това, че беше края на работния ден, но се надявам в понеделник от Еконт да направят нещо по въпроса, иначе съм вътре с 1650лв., отделно нервите, които похабих.
Мен най-вече ме изненадва това, как "купувача" е успял да размени двата телефона под носа на служителя и при положение, че е наясно с камерите в офисите на Еконт...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

При тези обстоятелства Еконта да ви го плащат .Заявихте ли обявена стойност на пратката ?

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

"Обявена стойност" е цената на телефона към купувача ли? Ако е така, да заявихме я.

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

Може да са го разменили куриерите по време на път, сменят се няколко.
Цитирай

(2024-01-14, 11:00:26)drakkar написа:  Може да са го разменили куриерите по време на път, сменят се няколко.

Съмнявам се. Нали всичко се запечатва в плик с бар код.
Цитирай

(2024-01-14, 09:45:03)iwan33 написа:  "Обявена стойност" е цената на телефона към купувача ли? Ако е така, да заявихме я.

Това начисляваше процент към куриерската услуга , на практика се явяваше застраховка на действителната цена.Стандартната застраховка на Еконта е минимална.На практика Еконта не са свършили услугата и е довело до щети за вас .

Обявена стойност е стойността на пратката, до която носим отговорност в случаите на повреда, загуба или кражба. Тя се посочва от клиента при изпращане на пратката. С лимит 10 000 лв.


    Нашата отговорност зависи от това дали сте ни позволили да прегледаме съдържанието на пратката преди изпращането ѝ:
    ако сте позволили - носим материална отговорност в случаите на загуба, кражба или повреда на съдържанието на пратката
    ако не сте позволили - носим материална отговорност в случаите на загуба, кражба или повреда само на опаковката, без съдържанието на п

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

Аз затова винаги при изпращане на техника написвам серийния номер в описанието на товарителницата, защото и аз съм се притеснявал от такива размени и ето, че са реалност. Докъде стигна казуса в крайна сметка?
Цитирай

(2024-01-19, 12:40:11)Dowper написа:   Докъде стигна казуса в крайна сметка?

Пуснах жалба в Еконт и след нейното  разглеждане се установи,  че има пропуск при техният служител,  който е  приел и обработил пратката в приемащият офис.  Възстановиха ми сумата по наложеният платеж и случаят приключи.  Дали ще  търсят човека,  който  извърши измамата, не ми е ясно. Аз се отказах да пускам жалба  в прокуратурата, защото  нещата  много се  проточват във времето.

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

Сумата по изплатения ви наложен платеж ще се търси от служителя на Еконт, в който намират вината.
Цитирай

В крайна сметка грешката е негова, той е допуснал телефона да бъде подменен.

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

Ако мениджъра на офиса където е направена подмяната е разбран човек или написано по друг начин - се грижи за хората, който работят в офиса, ще потърсят съдействие от местното РПУ и съответно към купувача ще бъде направено дознание и вероятно ще бъде подведен под съдебна отговорност, ако във времето на дознанието не се направи някакво споразумение и не плати телефона + някаква горница към Еконт и да си задържи телефона, ако преди това не го е пласирал или телефона не е иззет като веществено доказателство до като тече дознанието.
Цитирай

Здравейте, оглеждам различни айфони в ОЛХ и в някои обяви пише "не трябва са се връща към фабрични настройки". Някой по-запознат може ли да каже с каква цел се споменава това?

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай

Дай да ги видим тия обяви.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

[Изображение: Screenshot-20240217-005348.png]

Не знам защо админа премести тук мнението ми. Питах с идеята, човек който разбира от айфони да каже, дали това е нещо съмнително или не

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай

https://www.olx.bg/d/ad/iphone-11-64gb-f...9oP1Q.html Ето това е обявата предполагам.
Иска да каже, че не е заключен телефона и са му върнати фабричните настройки.
Батерията сигурно е сменявана, но показва проценти, което означава, че може и да е оригинална или е презапоен чипа от старата.
Питай го и виж какво ще ти каже.
Мнението е тук, защото тук обсъждаме обяви в OLX.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Беше за 14ПМ.
Дали ако взвма такъв телефон и му върна фабрични ще блокира и стане неизползваем?

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай

Далеч от тази русенска заложна къща.
Съмнителните им цени и още по-съмнителни описания трябва да са достатъчно ясен знак, че нещата им не са наред.
Устройството най-вероятно е с activation lock, ако се върне до заводски настройки ще са нужни данните на предния собственик, за да бъде отключено.

Преди около година имах намерение да закупя Pixel от тях, заради относително ниска цена и добър външен вид на устройството.
За късмет бяха снимали и IMEI номера, бърза проверка показа, че телефона е блеклистнат.
Даже и сега имат подобни устройства. Дали крадени, загубени, неизплатени лизингови и тн., евентуалните проблеми не си струват.

350928502482639

[Изображение: XFoi2Zu.png]
Цитирай

Съгласен съм с totto, че пряват някакви схеми. Виж им рейтинга, че също е нисък и на всяка обява пишат едно и също. Няма кутия, няма гаранция, а това са все неща, които трябва да ти покажат, че не са много коректни. Отделно не знаеш, частитите дали са сменяни и с оригинални или не.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Благодаря много totto, точно това ми бе съмнението, но не разбирам толкоз и затова питах.

Иначе и преди съм взимал такива стоки, без да имам проблеми, но лично този профил ще го избегна.
Зачудих се дали да го поръчам с преглед и тест и да му върна фабричните настройки, за да видя дали няма да се самоблокира и да го върна, ако се случи. Няма смисъл обаче да се занимавам.

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай

Ако е с чужд акаунт, няма как да върнете фабрични настройки вие, ще иска парола. Ако всичко е наред с телефона, няма причина стария собственик да не го е привел във вид за активация. Успех.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай

Едвали ще бъде изпратен със свързан iCloud, би трябвало да ми позволи да му върна настройките. Ако батерията е сменяна или някоя част в менюто си го пише при айфоните.
И все пак, мисля да не го ползвам този търговец. Ще видим какви други оферти ще има в ОЛХ и ще се мисли.

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай

Той ако не е със свързан айклауд, ще с върнати настройки. Не вярвам някой да излезне от клауда, и да си остави цялата информация на телефона. Не говоря само за този търговец, а по принцип.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай

Ясно, разбирам.
А при покупка на айфон втора ръка от OLX, за какво е най-добре да се внимава? В менюто мога да видя, ако дисплей, батерия или нещо друго е сменяно. Вижда се и % на батериите. Какви са другите неща с които биха могли да измамят евентуални купувачи?

Аз лично много телефони съм взимал по този начин. Винаги слагам и сим карта, провеждам разговор, за да видя микрофон и слушалки. Пускам нещо от ютуб за говорителите. Пробвам камерите и т.н.
Дайте идея с какво да се внимава при такава покупка.

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай

Ако е с физически home бутон, там обикновено има проблем и спира да работи пръстовия отпечатък.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)