Анкета: Коя марка за лаптопи според Вас е най-добра? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Acer
12.20%
10
12.20%
Asus
17.07%
14
17.07%
Apple
3.66%
3
3.66%
HP
10.98%
9
10.98%
Samsung
1.22%
1
1.22%
Microsoft
1.22%
1
1.22%
Lenovo
21.95%
18
21.95%
Dell
20.73%
17
20.73%
Razer
1.22%
1
1.22%
MSI
1.22%
1
1.22%
Друга марка
8.54%
7
8.54%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коя марка за лаптопи според Вас е най-добра?
#1

[Изображение: blade-15.png]

Коя марка за лаптопи според Вас е най-добра и защо?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Важно е с какъв хардуер е сглобен лаптопа/компютъра и да използването на качествени материали за корпуса също е от значение.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай
#3

Хардуера е важен и гаранционните условия, както и времето за реакция на оторизираният сервиз на марката за страната.
Цитирай
#4

Имал съм лаптопи от марките HP, Lenovo, Acer и Asus.
Acer-а ми е нетбука, който вземах втора ръка за 120 лв. преди 3 години и дори в момента продължавам да пиша от него - изби си малкото пари за нищо време. Че и батерията (в редките случаи която я ползвам) хваща едни 40-50 минути Big Grin. Изключително доволен съм при това положение - втора употреба нисък клас нетбук надживя останалите.

HP имах Pavilion 4515s, за времето си от 2 години гаранция веднъж изгоря екран, веднъж хард и месец след гаранцията цялото дъно. Повече HP - не.

Lenovo-то беше Y500 - SLI GeForce 650M 2x2GB, Quad-Core Core i7 с пикова честота 3.4Ghz, Full HD екран (наистина много добър, макар и не IPS, но не отстъпваше), 1TB HDD и опция за 8GB SSD на мястото на едната карта. 8-те GB RAM и лекия Windows 8, с който идваше лицензиран и готов за употреба го правеха бърз, игрите вървяха на максимум). Дори тъчпада беше с Multitouch и изпълняваше някакви функции и в игри. Батерията при този хардуер държеше по 3 часа, охлаждане - топ. Беше 2500 лв. ако не се лъжа.

До тук с добрите думи. На втората седмица клавитурата почна сама да пише (въвеждаше знаци без натискане), и не - не беше keylogger, не беше вирус. Някакъв механичен дефект, който оправиха гаранционно и след месец се появи пак. Екрана без да е удрян или да му се е случвало нещо започна да работи само до определен ъгъл - ако притвориш повечко екрана (гледаш от по-ниско) не може да гледаш. Лентов ли, какво - оправиха го за да може след 3 месеца да се повтори същото. Това с клавиатурата се случи още 2 пъти и така свърши гаранцията, когато екрана вървеше вече само под определен ъгъл, батерията не хващаше и час и не се траеше самонатискането на бутоните - нито се пише, нито се играе, нито се правеше нещо нормално. Точно мислих да го карам за платен ремонт, когато дъното сдаде багажа. Избръсках го мощно в земята. Язък за червената подсветка на клавитаурата, кефеше ме. Имаше 2 степени.

Asus-а беше K50j или нещо от сорта но само за 3 месеца (временно) - не беше мой, не е дал проблеми, работеше приятно. Батерията хващаше едни 2 часа.

И какво излиза - един нетбук acer aspire one с лепенка "designed for Windows XP, Vista capable" излезе по-надежден от скъпо Lenovo и за времето си 1100 лв. HP. От там насетне никакви скъпи лаптопи, че мине ли гаранцията е още по-зле. Втора ръка, нисък клас , че да не ме е яд. Ако взимам (мисля догодина) нов лаптоп ще да е Acer...но ще гледам да е с FreeDOS, за лепна Windows 7 - не искам 10-ка, изключително гадна ми е. Дори 8 ми беше по-симаптична , пак беше по-близо до 7 като излезеш от Tiles Screen-а, това направо е друг свят.
Цитирай
#5

От ползването на дел сменях хард в гаранция и купувах кабел/слабо място им е часта която влиза в лаптопа/ Иначе е добре. В момента ползвам ейсър, мина му гаранцията - нямам никакъв проблем. Ползвал съм и епъл на сестра ми - отлично се справя със всичко, но е скъпо удоволствие.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#6

Като цяло всички марки са добри, но си и зависи на каква бройка попаднеш. @alisali, за лаптопите на HP имам обратното мнение, защото не е мой, нd близък човек е, но още изкарва с windows XP, а е купуван преди 13 години някъде, но беше и над 2600лв. някъде, сега не го ползва никой, и си седи така.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#7

Имам най-слабото Lenovo g500. 2013 е купувано за роднина международен шофьор. Условието беше издръжлива батерия и хубава камера. Е батерията още държи по 5 часа, че и повече зависи какво се прави. Иначе при отваряне корпуса цъфва и хората малко се шокират от гледката. Това им е болка на тази серия металната панта лесно чупи пластмасовия корпус.
Имам нетбук Toshiba n100 мисля се води модела. Безсмъртен, може да се готви на него, нагрява жестоко. Отдолу има заводска лепенка на която пише че може да те изгори. Поливан, удрян и тн... Безсмъртен. Имам един нетбук Packard bell и той доста годишен, умряла батерия и проблеми с антената на wifi всичко друго му е перфектно и се ползва ежедневно от роднини. Има още няколко Lenovo-та в семейството никакви проблеми нямат, хем и те са 4+ годишни. Имам Texas instruments extensa модел от 95 година, първия ми лаптоп, още работи. Батерията му е обикновена огромна Duracell умряла преди 20 години... Иначе са ми минали всякакви през ръцете, къде за ремонт, къде за преинсталиране или за някаква работа... С правилната култура на ползване и разбира се малко късмет всички могат да служат с години. Друг е въпросът дали една стара и слаба машина ще върши необходимата работа в днешните условия.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай
#8

Имам Тошиба на 15 години, не мърда... Ползва се за сървър в момента. След това имах няколко Ейсъра ама пусти да останат, кой му изгоря дъното на кой видеото...

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

Няма значение марката.

Хардуера и сглобката са важни за мен

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#10

(2019-06-17, 21:26:21)BGDropche написа:  Няма значение марката.

Хардуера и сглобката са важни за мен
Има значение марката. Точно хардуера и сглобката зависят от марката.
Цитирай
#11

Много съм доволен от Dell Vostro 1015 - вече 9 години и половина работи като му правя по една профилактика на 8 - 12 месеца, а понякога и повече.
Неговия HDD (Seagate 500GB) сдаде багажа на около 4 - 5 години (доста извън гаранцията), след което го снабдих с SSD (Adata) и летеше, докато един ден и SSD-то не сдаде багажа малко след гаранцията, но този път му взех по-голям HDD (Seagate BarraCuda 1TB) - до ден днешен си работи.
Поизтърка се левия бутон на тъч пада, а на някои букви белия релефен цвят взе да се износва след толкова много време, но не ми пречи, защото (почти) не гледам като пиша  Big Grin
Сменял съм му Wi-Fi картата с по-актуална, че с вградената (поддържаше само "n" draft) скоростите бяха трагични, а сега с Intel-ската N1030 поддържа 300 Mbps връзка с рутера, а в Шумен още нямаме доставчик с такъв интернет Lol
Като единствен кусур му намирам липсата на HDMI, но и за него има алтернтива (макар и аналогова) с VGA кабел + 3,5 към 3,5 mm. аудио кабел. 
Щом 10-ката не го тормози значи ще изкара още някоя друга година.
Един ден, когато ме предаде и не става за нищо тогава ще го сменям Tongue

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#12

От 5 години ползвам Acer V5 Touch. Зимата нещо се прецака клавиатурата и от тогава така го ползвам само с тъч. Гледам само клипчета в ютуб и тегля филми, нищо друго.

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
Цитирай
#13

Нищо не може да се сравнява с ябълката. Иначе Тошиба и IBM също бяха много, много добри.

Doogee S30
Цитирай
#14

@anatol, а не е ли като при телефоните, като струва 1100лв. и нагоре да е качествен, няма значение от коя марка е. 
Но като цяло знам, че Microsoft са най-слаби, а на Apple най-трудно се чупят и там като стане нещо направо го носиш в сервиз и те ти го оправят.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#15

Частите ги правят едни и същи компании за всичко и всички, вече разликата е кой как сглобява, дали има добър въздушен поток за охлаждане, здрава сглобка и естествено късмет този дето го е купил. Другото са просто едни нищо не значещи емблеми. Apple ползват Intel процесори, каквито ползват и другите. Реално освен в готиния дизайн и mac os няма друго, което да оправдава твърде високата цена. Сега пак ще се почнат приказки за киселото грозде, но това си е факт. Просто има добри и лоши модели независимо от марката.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай
#16

Не е точно така, по- скъпите са с по-качествени материали! Като пример ще дам Пасат и Октавия. ДВГ и окачване1:1, но цената е много различна. Да не навлизам в подробности. Лично аз си избирам компютър първо по процесор и видео!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#17

За лаптопите не знам, но за айпадите наистина Ейпъл са много добри. Наскоро взех на жената един айпад 6 защото тя е илюстратор и когато сме на път или някъде извън града може да си рисува на него. И останахме впечатлени първо от батерията, второ писалката чувствителноста и още екстри, така, че наистина сравнявайки други таблетки и айпадовете Ейпъл са страхотни.

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#18

Няма най добра марка, от всичките има боклуци и от всичките има такива дето стават, всичко е до модел.
Все едно да питате коя е най добрата марка коли, такова животно няма. Определни модели стават. Други са за боклука. Такъв е живота.

То и при телефоните е същото. Мога пример да дам със Сони имат модели които стават и са добри, но примерно ХА1 няма здрава бройка, всичките дефектират до най-късно 6-я месец. Дори след гаранционен ремонт положението е същото просто модела е издънка.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#19

@Legend между другото сега имам това Sony в нас на 2 месеца нова партида и ще видя как са нещата.


И да за лаптопите за мен вече няма значение марка, марките бяха преди години, сега всеки гледа единия да надмине другия и винаги има добри от всяка марка.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#20

По брой сервизирания ли? Big Grin Big Grin

Ама те реално не са виновни изцяло на 100% защото почти всичко са външни компоненти ако WD са направили дефектен хард пряко вината на Asus примерно каква е..смисъл оправя се гаранционно нали но разбрахте ме какво искам да кажа. Не е като си произвждат хардовете сами, или пък екраните...и те така.
Цитирай
#21

Макар и марката Lenovo да беше с най-дефектните лаптопи, после се поправи и сега гласувате за нея са много.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#22

Синът ми бачкаше в сервиз, само споделям с Вас неговите думи: леново=лайново! За всички продукти на марката.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#23

Аз пък да кажа моето мнение, въпреки че в момента свястна марка няма. Както по рано писах ябълката  е несравнима с другите. Други марки които се открояват за мен в момента са HP, която не сте класирало много добре в анкетата и Fujitsu, която изобщо не участва. Smile

Doogee S30
Цитирай
#24

Вече десета година ползвам ASUS P50ij. В сервиз не е влизал никога, единствено батерията съм сменял. Добaвих му 2GB RAM и миналата година му смених wifi картата с друга, поддържаща 5ГХц. Вярно, бюджетен модел е и на фона на днешните тънки и леки лаптопи може да изглежда дебел и тежък, няма HDMI, USB3.0 и други глезотии, но всичко му работи идеално; клавиатурата си е оригиналната; пантите не са се разкикерили и клеясали, тъчпада си работи, бутоните под него също... С една дума - железен. Преди това имах пак ASUS - F5Z, но той си беше нещо дефектен "по рождение".
Имал съм досег с ACER, на който за 2-3 години се наложи да му се смени клавиатурата, твърдия диск и подсветката на екрана, докато накрая му се откърти едната панта, барабар с бутона за включване и пластмасата на корпуса.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#25

Навремето Asus си бяха марка, сега са доста под Acer...
И аз имам един Asus на 3-4г, на който батерията му се скапа на втората година
За съжаление не е външна, а трябва да се разглоби целият лаптоп
Имам чувството че проблема е от зарядното му

На мнение съм, че няма марки, а трябва да се гледа конкретен модел, но все пак не е зле Asus да се избягват

(2019-06-17, 17:29:06)alisali1234 написа:  Ако взимам (мисля догодина) нов лаптоп ще да е Acer...но ще гледам да е с FreeDOS, за лепна Windows 7 - не искам 10-ка, изключително гадна ми е. Дори 8 ми беше по-симаптична , пак беше по-близо до 7 като излезеш от Tiles Screen-а, това направо е друг свят.

Ако взимаш нов лаптоп ще трябва да си с win10, ако си със 7-ца няма да имаш драйвери и поддръжка за него.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)