Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S10+ от къде без договор?
#26

Колега, разгледай линка от olx който пуснах горе. Човека продава и неразпечатани и нови или отваряни само за снимки. От него съм взимал s7 edge и mate 10 pro и не са били крадени. Сега s9 пък ми е от една заложна във Видин.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Marto.g за това мнение:
  • slavista
Цитирай
Аксесоари
#27

Разпечатан за снимка е много глупаво понятие. Всеки би предпочел запечатан телефон пред разпечатан. И всеки, който знае какво купува не му трябват снимки на телефона, за да го разпечатват за снимки. Това по-скоро са върнати телефони, от колкото нови. Никой нормален търговец няма да отвори кутията, за да направи снимки, защото знае, че на момента цената му е паднала с 50-100 лв. спрямо запечатан.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • martoo, slavista
Цитирай
#28

Купувал съм доста запечатани телефони, даже продавача ми казва, отвори си го сам няма никакъв проблем.
С европейско зарядно, дават ми подарък кейс, стъкло за екрана, дават ми гаранция и тн.
Никога не съм имал проблеми.
Цитирай
#29

(2019-07-11, 17:54:25)slavista написа:  Честно казано ме е страх , не им знам врътките ,защото не мога да си го обясня как операторите ги предлагат на 1870 ,a тези ги пускат за около 1350 . Ако са крадени ,най-много да изгоря с парите ,които съм им дал и телефона.
Тези дни ще гледам обяви и ще пиша мейли до онлайн търговците за фактура със сериен номер.
Наистина ли не се сещаш?
Ще подскажа малко. Има една група хора, дето редовно им трябват бързи пари. Отиват в магазина и взимат телефона на изплащане. Дава го на заложната за 1000лв => той на теб за 1350лв и готово. Всички са щастливи. Дори и от магазина Smile

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай
#30

Твърде много мислите, че всеки на този свят иска да ви прецака. Продал съм 5 телефона в ОЛХ, купил съм 2 и никакъв проблем. Аз просто избягвам обяви написани на латиница и неграмотно написани. Също така избягвам обяви с 1 снимка. Ако даден телефон или каквото и да е друго ме интересува, пиша на продавача без да правя цигански пазарлък и му давам данни за Еконт. Дори не се и чувам с хората. Като ми пратят нещо, ако ми хареса и наистина е както на снимките, взимам го и пиша отново на човека, че съм го взел и му благодаря за коректността. Същото е ставало и когато продавам. Има хора, които продават, защото им трябват пари по спешност и понякога има наистина ниски цени, но такива обяви рядко се застояват. И последно да кажа мнение: Ако малко разбирате от техника, то трябва да знаете какво да гледате когато получите пратката, за да няма изненади. Никой няма да ви е виновен, ако си вземете пратката без преглед и тест, щото ви мързи и после се окаже, че има някаква повреда.

Изпратено от моят SM-G970F с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на Iordannenov за това мнение:
  • Marto.g, rastafara
Цитирай
#31

(2019-07-13, 17:14:16)Iordannenov написа:  Твърде много мислите, че всеки на този свят иска да ви прецака. Продал съм 5 телефона в ОЛХ, купил съм 2 и никакъв проблем. Аз просто избягвам обяви написани на латиница и неграмотно написани. Също така избягвам обяви с 1 снимка. Ако даден телефон или каквото и да е друго ме интересува, пиша на продавача без да правя цигански пазарлък и му давам данни за Еконт. Дори не се и чувам с хората. Като ми пратят нещо, ако ми хареса и наистина е както на снимките, взимам го и пиша отново на човека, че съм го взел и му благодаря за коректността. Същото е ставало и когато продавам. Има хора, които продават, защото им трябват пари по спешност и понякога има наистина ниски цени, но такива обяви рядко се застояват. И последно да кажа мнение: Ако малко разбирате от техника, то трябва да знаете какво да гледате когато получите пратката, за да няма изненади. Никой няма да ви е виновен, ако си вземете пратката без преглед и тест, щото ви мързи и после се окаже, че има някаква повреда.

Изпратено от моят SM-G970F с помощта на Tapatalk

Въобще не съм съгласен с това мнение . Всеки един търговец на техника , коли и т.н ,за да се занимава с този занаят той трябва да умее да те "омае" . Колкото и да разбираш от техника , може да има скрит хардуерен проблем , който в последствие след време да го установиш . Имаше няколко обяви в продавалника  , които са написани грамотно с доста снимки и  когато се чуеш с човека по телефона не е точно така , както е написано..

Славия София 1913
Цитирай
#32

Пич, отивай и купувай от някоя техно верига, че като гледам какъв си параноик, ще вземе да получиш
инфаркт.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#33

Аз съм пуснал моя за продажба ,ако някой има интерес може да драсне. Продавам го заради преподписване на договор с оператор и ще взема друга машинка да й се порадвам. Купуван е от магазин във Варна и гаранцията важи в официалния сервиз на Самсунг...

Нищо не е сигурно! Ще поживеем и ще видим...
《iPhone 12 Pro max & iPhone 13 Pro max》
Цитирай
#34

От онлайн търговци, които нямат физически магазини, на гаранция може да разчиташ само на Емаг. Говоря за телефон купен през Емаг от Емаг, а не от друг търговец, който продава там, защото повечето са въздух под налягане тип "Моята гаражна фирма" ЕООД.

Иначе другото сигурно за истинска гаранция са техно веригите.

Аз съм купувал от пазарувай именно заради значително по-ниската цена (беше 63% от цената, на която вървеше телефонът в техно веригите тогава), но от началото ми е било ясно, че гаранцията от там е гаранция Франция - няма такава и купувам нещо на по-ниска цена с надеждата да не се развали. Ако се развали - горя. Фирмата (или по-скоро сайтът) от която купих телефона, след година и нещо просто изчезна Big Grin

Приеми евтините опции от пазарувай като покупка през алиекспрес. Както казва Къци - риск печели, риск губи. Ако искаш да няма риск, плащаш повече и купуваш от техно верига.
Цитирай
#35

не е точно така
ако апаратът е предназначен за пазара в Европа и имаш документ за покупка - имаш и гаранция
естествено говорим за производители, които имат сервиз в страната
иначе е малко по-трудно, но не и невъзможно
но случаят със Samsung е ясен, тъй като има няколко сервиза
Цитирай
#36

Няма как да имаш документ за попупка за цени, които са 20-40% надолу от редовно вървящите. Ако има такъв, то ще има ДДС, което ще убие разликата. Разбирам какво казваш, но тези, за да продават на такива цени основно избягват ДДС-то.

Телефонът, който купих през пазарувай имаше "документ за попупка" и гаранция изрично към сервиз от сорта "Гаража на чичо Пенчо инженера" ЕООД. А марката си имаше оторизирани сервизи в страната.

При преглед в Мапс за адреса на сервиза виждаш един жилищен блок или улица с хранителен магазин Big Grin

Всеки си решава, просто за мен е несериозно да се очаква истинска гаранция в този случай.
Цитирай
#37

В момента S10+ в A1 е на цена 1100лв в брой с 2 годишен абонамент по 52лв. на месец който така и така трябва да го плащаш за да ти е активен телефона плюс всичките му гаранции, отделно който иска си прави и застраховка.
Давам пример с А1 при останалите оператори е подобно.
Цитирай
#38

Давам пример с точно определен магазин във Варна(елит мобил без да им правя реклама,че има противоречиви мнения за тях ,както и нашето мнение е със смесени чувства) от който купуваме самсунг, хуавей и епъл и знам,че гаранцията върви във официалните сервизи. Ние сме компютърна фирма и вземаме от тях когато имаме нужда телефони. Имаме тяхна гаранционна бланка и касов бон и в официалния сервиз МаксСервиз на Самсунг за Варна си признават гаранцията на 1000000% като условието е Апарата да е за Европа и да имаме Гар.карта и касов бон. Със хуавей същата ситуация...пращали сме в София на ул.Леге официалния сервиз на Хуавей апарати със същия набор документи и същите условия и пак ни обслужват гаранционно. За епъл без каквито и да е документи 12м международна към криейтив център,като втората година е под въпрос тъй като е към магазина и не се е налагало да ползваме до този момент.

Нищо не е сигурно! Ще поживеем и ще видим...
《iPhone 12 Pro max & iPhone 13 Pro max》
[-] 1 потребител изказва благодарност на emporio за това мнение:
  • Pelikana
Цитирай
#39

(2019-07-17, 11:06:47)galaxian написа:  Няма как да имаш документ за попупка за цени, които са 20-40% надолу от редовно вървящите. Ако има такъв, то ще има ДДС, което ще убие разликата. Разбирам какво казваш, но тези, за да продават на такива цени основно избягват ДДС-то.

Телефонът, който купих през пазарувай имаше "документ за попупка" и гаранция изрично към сервиз от сорта "Гаража на чичо Пенчо инженера" ЕООД. А марката си имаше оторизирани сервизи в страната.

При преглед в Мапс за адреса на сервиза виждаш един жилищен блок или улица с хранителен магазин Big Grin

Всеки си решава, просто за мен е несериозно да се очаква истинска гаранция в този случай.

Че кой си дава парите така ?
Не е задължително да има ДДС...но както и да е
Цитирай
#40

НАП са на друго мнение ... но както и да е, интернет дава възможност всеки да пише всичко Big Grin

"Данъчното облагане с данък върху добавената стойност (ДДС) на доставките на стоки, извършени по електронен път, не се отличава от облагането на доставките, извършени чрез традиционните способи за продажба по отношение на определяне на мястото на изпълнение и характера на доставката, данъчната основа и лицето-платец на данъка. Различие е налице по отношение на определяне на датата на данъчното събитие, която не се определя по общото правило на чл. 25, ал. 2 от ЗДДС, а по специалното правило на чл. 25, ал. 3, т. 4 от ЗДДС, съгласно което, при продажба на стоки чрез поръчка по пощата или по електронен път, данъчното събитие възниква на датата, на която доставчикът получи плащането."

https://nap.bg/page?id=703

Peace!
Цитирай
#41

(2019-07-17, 11:34:59)rikob написа:  В момента S10+ в A1 е на цена 1100лв в брой с 2 годишен абонамент по 52лв. на месец който така и така трябва да го плащаш за да ти е активен телефона плюс всичките му гаранции, отделно който иска си прави и застраховка.
Давам пример с А1 при останалите оператори е подобно.
Трябва да си ненормален да плащаш 52 лв такса само за абонамент. За 20.99 лв имам неограничени минути и 15 гб нет.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#42

(2019-07-17, 22:21:48)gurcayy написа:  Трябва да си ненормален да плащаш 52 лв такса само за абонамент. За 20.99 лв имам неограничени минути и 15 гб нет.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Нормално е, такива са цените на операторите.

А с твоя план можеш ли да си вземеш телефона на 1100лв. ?

A тези 21лв. към кой оператор са ?
Цитирай
#43

Колкото е по висок плана толкова по скъпо ти излиза тотала. Тези сметки ги правих като взимах моят С10 да видя какво излиза. Е сори ама ако удариш тотала 1100 + 24х52 ще ти излезне значително по солено от 1300 + 24х26. Така, че все си вътре. Тук опира вече какво ти предоставят като условия за тези пари и какво ти е необходимо.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#44

Това са различни видове изплащания, понякога тия 200лв разлика са невъзможни/неудобни да се дадът в даден момент кеш.
При единия начин даваш по малко в началото кеш, при другия даваш повече в началото и съответно ти излиза по малко.
Има разлика и в плановете, повече нет.
Цитирай
#45

(2019-07-18, 09:18:05)Pelikana написа:  Колкото е по висок плана толкова по скъпо ти излиза тотала. Тези сметки ги правих като взимах моят С10 да видя какво излиза. Е сори ама ако удариш тотала 1100 + 24х52 ще ти излезне значително по солено от 1300 + 24х26. Така, че все си вътре. Тук опира вече какво ти предоставят като условия за тези пари и какво ти е необходимо.
Защо така ги смяташ? Ти така или иначе подписваш за план, 24 или 52 лв. според нуждите си. Така че и в двата случая телефона е на повече от добра цена.

Samsung S10e; iPhone 11; LG G7 ThinQ
[-] 1 потребител изказва благодарност на blitz0 за това мнение:
  • rikob
Цитирай
#46

(2019-07-17, 22:18:02)galaxian написа:  НАП са на друго мнение ... но както и да е, интернет дава възможност всеки да пише всичко Big Grin

"Данъчното облагане с данък върху добавената стойност (ДДС) на доставките на стоки, извършени по електронен път, не се отличава от облагането на доставките, извършени чрез традиционните способи за продажба по отношение на определяне на мястото на изпълнение и характера на доставката, данъчната основа и лицето-платец на данъка. Различие е налице по отношение на определяне на датата на данъчното събитие, която не се определя по общото правило на чл. 25, ал. 2 от ЗДДС, а по специалното правило на чл. 25, ал. 3, т. 4 от ЗДДС, съгласно което, при продажба на стоки чрез поръчка по пощата или по електронен път, данъчното събитие възниква на датата, на която доставчикът получи плащането."

https://nap.bg/page?id=703

Peace!

не говоря за разлика при физическа или електронна търговия
а за фирма която издава опростени фактури
Цитирай
#47

Намерих някакъв търговец в ОЛХ попитах го за фактура и касова бележка . Каза ми ,че може да ми даде "опростена фактура" и гаранцията била към самсунг ?

Славия София 1913
Цитирай
#48

Бърза справка в интернет показва, че "опростена фактура" вече не съществува. Най-вероятно става въпрос за фактура без ДДС, тоест търговеца не е регистриран по ДДС, нормално за фирма тип "препродавам всякакви работи". Общо взето нещо като стокова разписка, което не знам колко е валидно като документ пред сервиза.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • slavista
Цитирай
#49

Добре , не врат ами шия...
Цитирай
#50

(2019-07-18, 10:52:38)blitz0 написа:  Защо така ги смяташ? Ти така или иначе подписваш за план, 24 или 52 лв. според нуждите си. Така че и в двата случая телефона е на повече от добра цена.
Да така е, но финансово е не изгоден Евтин апарат + Най скъпия план в случай, че не ти трябва този план, а план примерно от 20лв ти е напълно достатъчен. Както и винаги е по изгодно да си купиш апарат на преподписване от колкото да го вземаш от другаде, когато имаш тази възможност разбира се.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)