Темата е заключена
Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI 9T- лични впечатления, отзиви и коментари

Аз махнах ъпдейтите и пак се появява и не го ли цъкна (цъкване, НЕ плъзгане наляво/надясно) и да ме препрати в стора, то google play services се събужда и почва да точи батерията. Засега явно няма решение, тъй като съм спрял три сървиса на фейсбука (disable) и пренасочва ъпдейта към езиците за карти/разни приложения. В големите групи във ФБ се оплакват редовно от това.


Аксесоари

@emzo, с MIUI 11 ли си?
Ако да, задръж на съобщението, и трябва да се появи в дясно бутон за изключване.

POCO F5 12/256 GB





Това решение не ме устройва Wink

На мен ми излизаше същото нещо, само че за chrome. Не знам дали съм бутнал нещо без да искам, но в един момент спря да излиза.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB

На глобалния 11 ми излизаше и за хром и за фейса.

На .еу само за фейса.
Дръпнах си последната версия от 4пда и я качих от там. Изчезна веднага. От писаното в нета е проблем на плей стора.

При мен вече няколко пъти се случва с всичките 300 аппа. Тръгва веднага след като го сложа на зарядно. Все някога ще се откаже Wink

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Проблема с фейсбука се оправя като се деинсталира и се сложи последната бета версия от ТУК. После трябва да се изключи автоматичното обновяване на маркета, за да не се върне старата версия. От вчера съм с eu rom и там проблема го няма.

Има го и в еу рома проблема, аз го реших с последната официална версия, инсталирана от място различно от плейстора.

От вчера нито един път не се е появило гадното нещо за фейса. Поне това е при мен на Mi 9T Pro.

(2019-12-09, 09:48:35)emzo написа:  .....

При теб промени ли се модела на телефона на Redmi K20 и водния знак на снимките също? Има ли връщане на Mi 9T....?

Става и с бетата - да.

Да, за водния знак.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • stensyto

Аз пък на xiaomi.eu 9.12.5 beta наблюдавам бъг с VoLTE-то при виваком... Просто изчезна. Опцията я има в настройките, активирана е, но VoLTE така и няма. Другата ми карта е на теленор, там всичко е точно. Някъде четох,че нещо май от xiaomi.eu са орязали поддръжката на Band20, та си мисля,че заради това нямам активно VoLTE.

VoLTE не е свързано с банд 20. То работи на всяка една LTE честота, може да е 1800 или 2600 mHz, няма значение. Друга е причината.


(2019-12-09, 16:12:22)srhristoff написа:  Аз пък на xiaomi.eu 9.12.5 beta наблюдавам бъг с VoLTE-то при виваком... Просто изчезна. Опцията я има в настройките, активирана е, но VoLTE така и няма. Другата ми карта е на теленор, там всичко е точно. Някъде четох,че нещо май от xiaomi.eu са орязали поддръжката на Band20, та си мисля,че заради това нямам активно VoLTE.

И при мен стана така, а с предния билд нямаше проблеми.
Ако са огелпали нещо, сигурно ще го фикснат в петък или когато там излиза.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • srhristoff

Я да ви чуя мнението колеги Smile

Заслужава ли си за 90лв да ъпгрейдна до Про версията ?
Игри не играя.

Освен процесор и зареждане май друга разлика нямат: https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...hone2=9791 а дали 90 лв си заслужават е много индивидуално в случая...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 

И 4к 60 видео, което също не ме вълнува.

Т е с IMX582 . IMX586 в про версията.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











И единствената разлика между сензорите е 4к 60 за imx586 срещу 30 за imx582.

Да се има предвид, че теоритично по-мощният процесор, при еднакви батерии, както в случая, иска и повече ток. Просто SD730 е енергийно по-ефективният от двата. Има достатъчно материал като клипове, замервания, сравнения и т.н. по въпроса.

Ъ, неска гледам е излязъл за Redmi K20/Mi 9T China Stable V11.0.2.0 (Android 10.0)
OTA Same as full recovery
Recovery
http://bigota.d.miui.com/V11.0.2.0.QFJCN...4_10.0.zip

Цъкам на моя телефон - нищо не излиза като ъпдейт... Rolleyes
Свалям и рипам първо официално през "трите точки".

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
[-] 1 потребител изказва благодарност на hrissim за това мнение:
  • suffer

Да се "похваля".Днес телефона ми блокира по време на разговор .Дисплея изгасна и не можах да го светна по никакъв начин.Само отпечатъка просветваше.При рестарт стигаше само до логото с андроидчето и пак изгасваше.След няколко неуспешни опита ,колкото и да не ми се искаше влезнах в реавъри и ресетнах.Радвам се ,че поне телефона стартира след ресета и си заработи нормално.Интересното за мен беше ,че се появи менюто с което мога да си записвам контактите в сим картата.Това меню си го имаше когато купих телефона и изчезна след първия ъпдейт.

XIAOMI MI 9T

Не знам дали откривам топлата вода и дискутирано ли е, но вчера махнах звука на месинджъра и вайбъра и докато гледам клипове в тубата не ми намаля звука когато получа известие. Като беше включен звукът за известията на двете приложение се намаляваше.


Така е направено, не е бъг/дефект

Да, това ясно с намаляването за секунди, че е съзнателно.

Просто се учудих, че махайки звука на аппа, то ще спре това моментното, а когато съм на без звук за целия телефон не се получава така.


(2019-12-12, 22:02:09)hrissim написа:  Ъ, неска гледам е излязъл за Redmi K20/Mi 9T China Stable V11.0.2.0 (Android 10.0)
OTA Same as full recovery
Recovery
http://bigota.d.miui.com/V11.0.2.0.QFJCN...4_10.0.zip

Цъкам на моя телефон - нищо не излиза като ъпдейт... Rolleyes
Свалям и рипам първо официално през "трите точки".
.
Не стана с "трите точки", а с TWRP.
Стабилна е десетката, колкото последната деветка.
Забелязвам, че са изчезнали опциите за избор на точност на локализацията, което не ми харесва:

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)