Темата е заключена
Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI 9T- лични впечатления, отзиви и коментари

Трябва да има кейс , но протектор няма , и аз си търся протектор но засега предлагането в БГ е ограничено или ако има са същите като от алиекспрес но на двойна и тройна цена . Кейса който е в кутията е хубав но е черен и ако е в синьо или червено телефона малко си губи ефекта . При първоначалните настройки на пръстовия излиза съобщение да не се ползва протектор или ако се слага да е одобрен от производителя (презастраховат се според мен) .
Аксесоари

@tikettiket, в комплекта има доста лайт кейс, аз си го ползвам към момента (чакам си дебелия кейс от Али да ми дойде). Даже изтървах телефона на цимента и определено си свърши работата
[Изображение: 85ee044050753eff5640279f4c19ec7e.jpg][Изображение: f0ab6b493f278a94cebfd37bdf1096b3.jpg]

Аз съм със 64 гб версия и да си кажа откровено, за мен това е предостатъчно:
За музика ползвам YouTube Vanced, Spotify и за аварийни случаи съм си сложил и локална такава
Всичките ми снимки и клипове отиват в Google Photos, а друго консумиращо памет нямам
[Изображение: 72f83468fe0e0291706219f7fa2713c5.jpg]


Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
[-] 1 потребител изказва благодарност на dancho2000 за това мнение:
  • tikettiket

Дажв имаш 3.07ГБ кеш, който можеш на мига да разкараш! Smile))

★Mi 9Т, 6/64★
[-] 2 потребители изказват благодарност на artmika за това мнение:
  • daniel77, tikettiket

Верен отговор тук не мисля, че има, защото това е строго индивидуално. Ползвам спотифай и гугъл фотос автоматично ми качва снимките в облака, но държа да са ми и на телефона. Освен това държа и да имам музика в телефона, абсурд е да разчитам на облак и радио. А и поне 1-2 игри ще имам инсталирани. Доста време се мъчих с 64-те ми гб в Ми А1 и честно казано се родих като си купих 128 гб карта памет.
Ей това ме е яд на ми 9т, че няма слот за карта памет и трябва да се изръсиш повече за модела с повече памет.
[-] 1 потребител изказва благодарност на nzim за това мнение:
  • tikettiket

Здравейте, това май ми е първия амолед и искам да ви питам нещо. Когато гледам нещо на бял/светъл фон и движа светлината/отражението по дисплея (или самия аз си движа главата) от едно чисто бяло става леко жълто. И аз не знам как да го обясня...все едно се сменя настройката от Warm към Cool. Това нормално ли е?

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...

Да колега, има го подобно като на Pixel 2 XL https://www.youtube.com/watch?v=Dh7nQGzchBc
Aко не ми беше казал, нямаше да го забележа, но да. Има го Big Grin Защо и как - тука компетентните ще дадат отговор Big Grin

Xiaomi 12X 8/256gb

(2019-08-13, 10:20:04)maikallllll написа:  Трябва да има кейс , но протектор няма , и аз си търся протектор но засега предлагането в БГ е ограничено или ако има са същите като от алиекспрес но на двойна и тройна цена . Кейса който е в кутията е хубав но е черен и ако е в синьо или червено телефона малко си губи ефекта . При първоначалните настройки на пръстовия излиза съобщение да не се ползва протектор или ако се слага да е одобрен от производителя (презастраховат се според мен) .
Протектори има в ОЛХ,поръчах един с черен кейс,щото няма син, на първо време и после ще поръчам от Али.Имам неприятен опит с незащитен телефон от ден първи и така...

(2019-08-13, 10:58:51)dancho2000 написа:  @tikettiket, в комплекта има доста лайт кейс, аз си го ползвам към момента (чакам си дебелия кейс от Али да ми дойде). Даже изтървах телефона на цимента и определено си свърши работата
[Изображение: 85ee044050753eff5640279f4c19ec7e.jpg][Изображение: f0ab6b493f278a94cebfd37bdf1096b3.jpg]

Аз съм със 64 гб версия и да си кажа откровено, за мен това е предостатъчно:
За музика ползвам YouTube Vanced, Spotify и за аварийни случаи съм си сложил и локална такава
Всичките ми снимки и клипове отиват в Google Photos, а друго консумиращо памет нямам
[Изображение: 72f83468fe0e0291706219f7fa2713c5.jpg]


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Сериозно памет е заета,дори и при това разрешение с google photos.Имам облачна услуга в пакета на моя оператор,ама малко тегаво ми е боравенето със снимки пък и гледам,че се правят опити да я направят над определен обем платена.


Получих телефона и го активирах без карта.В един момент го събуждам и се появи бял екран-не мога да ги рестартирам през бутона,нищо.Някаква идея как да го съживя?

(2019-08-13, 22:19:01)dancho2000 написа:  Да колега, има го подобно като на Pixel 2 XL https://www.youtube.com/watch?v=Dh7nQGzchBc
Aко не ми беше казал, нямаше да го забележа, но да. Има го Big Grin Защо и как - тука компетентните ще дадат отговор Big Grin

не знам, но ужасно ме дразни...половината ми дисплей е бял (cool) а другата жълтее (warm) и се мени според ъгъла и светлината. Това нормално ли е или да го връщам на китаеца? Никога по ревюта на телефона и други амолед дислпеи не съм го забелязвал? наистина ли е нормално?  Grater

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...

Виж да не ти е активирана функцията за eye comfort или както там се казва при Редми.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Reading mode

Не е...иначе я ползвах снощи.

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...

Някой щъкал ли е по Балканите с този телефон? Регистрира ли се в 3 и 4G мрежите?

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











^ След няколко дни ще ти дам директни отзиви от континентална Гърция и островите, придружено със скрииншотове. Вече много пъти съм отбелязвал, че навсякъде в Европа се свързвам безпроблемно към 4Г мрежите с различни модели на Xiaomi.


Имах предвид Балканите - Сърбия, Македония, Черна гора и тн.. Дано не е ограничен като Ми 9.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











(2019-08-10, 16:29:52)Gothic_madness написа:  Здравейте отново . Докато си чакам Ми 9Т от Китай реших да се поразровя по надълбоко . Има нещо, което никой не пише. И това е за радиацията на този телефон . Той показва изключително високи нива на радиация . За това го дръжте по надалеч от главата си особено вечер например докато спите или почивате. 1.341 за главата и 1.511 за тялото
Първо да отбележа, че телефона е сертифициран за работа в Европа и Америка, и съответно отговаря на съответните стандарти, вкл. и за SAR. , Второ, това са максималните нива на радиация, които евентуално телефона може да излъчва при най-неблагоприятни условия - разбирай най-отдалечен от БС и с най-ниски нива на сигнала. При това за определени честоти. Трето, това пък гарантира по-добър обхват на устройството, което е предимство.
Четвърто, в режим готовност /докато спите например/, устройството на практика почти не излъчва с-л. Казвам почти.
В заключение, няма място за притеснение.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
[-] 3 потребители изказват благодарност на kyosev за това мнение:
  • daniel77, hglr123, milenvn

След една седмица с телефона съм разочарован , това е нещо ужасно , втори ден и пущината няма нужда от зареждане на батерията Wink (шегичка) . Без да съм някакъв супер маняк на тема телефони и да робувам на марки и модели съм приятно изненадан от xiaomi-то , струващо 1/3 от цената на стария ми апарат . Лошо за ябълката не мога да кажа за 3 години откакто го включих не се е налагало да го рестартирам работеше все едно сега го вадиш от кутията ,но това да изпадам в паника всеки път когато си забравя зарядното (имах чувството че карам електромобил и тръгвам на дълаг път ) беше тъпо и разочароващо . Сега наново свиквам с андроид платформата и ми е малко криво но се свиква , разлика в работата на апаратите не откривам ,чисто функционално ябълката е по удобна за употреба но са дреболии (по удобен за работа с една ръка например) но пък китаеца е с по-добър дисплей , камера, батерия все неща които за мен са по-важни . Има куп информация тук която лично за мен е много полезна ,благодарности на всички за споделената информация . Имам доста да се образовам на тема андроид телефони и в частност Xiaomi.
[-] 6 потребители изказват благодарност на maikallllll за това мнение:
  • daniel77, dian_vt, emjione, milenvn, ronnie72, suffer

За работа с една ръка най-добре намери в допълнителните настройки quickball и си настрой на една от 5те позиции one-hand mode. Топката не може да не си я ползвал на ios, така че едва ли ще те дразни

(2019-08-14, 19:11:31)airbus написа:  Някой щъкал ли е по Балканите с този телефон? Регистрира ли се в  3 и 4G мрежите?

Никакъв проблем!

★Mi 9Т, 6/64★
[-] 2 потребители изказват благодарност на artmika за това мнение:
  • airbus, milenvn

(2019-08-14, 21:53:25)airbus написа:  Имах предвид Балканите -  Сърбия, Македония, Черна гора и тн.. Дано не е ограничен като Ми 9.

Гърция също е на Балканите. И стига си разпространявал неверни информации. Това че ти лично си имал някакъв проблем с MI 9 или с твоя оператор, не значи нищо. Колегата @Friz още тогава ти отговори, че няма никакъв проблем и навсякъде се регистрира в 4Г мрежите.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • daniel77

(2019-08-15, 11:05:20)milenvn написа:  Гърция също е на Балканите. И стига си разпространявал неверни информации. Това че ти лично си имал някакъв проблем с MI 9 или с твоя оператор, не значи нищо. Колегата @Friz още тогава ти отговори, че няма никакъв проблем и навсякъде се регистрира в 4Г мрежите.

 Да, имах проблем с Ми 9. Информацията е достоверна, може да погледнете снимките в темата. Същият оператор работеше на друго устройство. И добре, ще чакаме каквото фриц - вождът  каже. Big Grin

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











^ Когато някой има някакъв проблем- се пише така: аз лично имах еди какъв си проблем с еди кой си оператор при моето пътуване в тази страна. Това е. Не става както ти пишеш- МИ 9 имал проблеми в роуминг. Това очевидно не е вярно, тъй като много други колеги ти отговориха, че нямат такъв проблем. Така можеш да заблудиш някой нов читател или потребител, който не е запознат с характерният ти стил на изразяване.

Да спрем с офтопика дотук и да се върнем на темата- лични впечатления и отзиви от Mi 9T.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • daniel77

Някой намери ли къде се спира звука при отваряне и затваряне на попъп камерата?

Phone: Xiaomi Mi9T 128GB
| Old: Xiaomi Mi6 Ceramic, LG G4, G2, Xperia Sola, HTC Wildfire S, Nokia N96, SE k750i, Samsung X100, Nokia 3610 |

Настройки-други настройки-ефекти на предна камера.

Вие Литекс сте и на....... 
[-] 2 потребители изказват благодарност на genttogsg за това мнение:
  • milenvn, ronnie72

(2019-08-15, 13:02:37)genttogsg написа:  Настройки-други настройки-ефекти на предна камера.
чуднооо, мерси Smile

Phone: Xiaomi Mi9T 128GB
| Old: Xiaomi Mi6 Ceramic, LG G4, G2, Xperia Sola, HTC Wildfire S, Nokia N96, SE k750i, Samsung X100, Nokia 3610 |

Привет, за моите жълти отенъци които виждам при бял фон ми се стурва, че може да е от протектора който сложих. Но тъй като го сложих почти веднага и не съм го ползвал много без, не мога да се сетя дали преди него виждах така бялото. Big Grin Той самият има странно отражение, леко синьо-лилаво при изключен дисплей. За да разбера на 100% трябва да го отлепя, а нямам друг... може ли линк към читав протектор, който ще се залепи хубаво по краищата и няма някакви такива "филтри".
В момента съм този който изпраща Mi Global.

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)