Темата е заключена
Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI 9T- лични впечатления, отзиви и коментари

Как пуснахте Volte на телефона?Звънях на моя оператор (Теленор) и каза,че не се поддържа за Mi9t.
Звука в слушалката ми е слаб-има ли опция за усилване,че се чува по-слабо от стария ми телефон,може би защото говорителя е отгоре и е по-малък?
Аксесоари

За VoLTE виж темата: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94364

Активирай с кода на апарата и като се обадиш на оператор, не му казвай с какъв телефон си. Кажи- моля да ми активирате VoLTE, телефона ми го поддържа. Ако все пак те питат с какъв модел си, кажи- Huawei P 20. Теленор принципно без проблем пускат услугата.

За звука в слушалката- сигурен ли си, че е усилена докрай? Натисни бутона за усилване по време на разговор и виж скалата докъде се изпълва. При мен до средата и вече ми е силен звука.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • tikettiket

Пробвайте да позиционирате ухото на правилното място, което може да не се пада в средата на говорителя.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • tikettiket

(2019-08-15, 19:05:37)milenvn написа:  За VoLTE виж темата: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94364

Активирай с кода на апарата и като се обадиш на оператор, не му казвай с какъв телефон си. Кажи- моля да ми активирате VoLTE, телефона ми го поддържа. Ако все пак те питат с какъв модел си, кажи- Huawei P 20. Теленор принципно без проблем пускат услугата.

За звука в слушалката- сигурен ли си, че е усилена докрай? Натисни бутона за усилване по време на разговор и виж скалата докъде се изпълва. При мен до средата и вече ми е силен звука.
Ще го пробвам утре в работно време,че днес звънях на 123,но не знаех за темата и като ме питаха за телефона си "признах".Предполагам вечерно време са пи-бдителни.Иначе волтето се появи в менюто.

(2019-08-15, 20:03:10)airbus написа:  Пробвайте да позиционирате ухото на правилното място, което може да не се пада в средата на говорителя.
Мисля,че сте прав,но малко необичайно е нагаждането към апарата.Иначе като променя положението на слушалката се чува леко по-добре.

[-] 1 потребител изказва благодарност на tikettiket за това мнение:
  • airbus

(2019-08-15, 20:28:09)tikettiket написа:  
Мисля,че сте прав,но малко необичайно е нагаждането към апарата.Иначе като променя положението на слушалката се чува леко по-добре.


Нещо друго се сетих. Горният край  - слушалката, е поставена на ухото, а долният на телефона опира скулата или горната част на бузата. Пробвайте да повдигнете долния край леко от бузата,така ще промените ъгъла на слушалката, която се пристиска по някакъв начин  от ухото и вероятно ви се губи силата на звука. Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • tikettiket

Аз съм с редми 5 плюс и днеска се обадих на оператора за активиране на volte. Казах, че с активиране със смс имам някаква грешка и ме пита с какъв телефон съм. Казах му, че съм с Huawei p30, и след малко допълнителни въпроси с коя верния съм на андроид, дали имам инсталирани последни ъпдейти и т.н. казаха, че ще го активират ръчно. След въвеждането на кода *#*#86683#*#* и се появи горе в дясно volte.

След 3 часа ползване на Mi9T, искам да кажа, че съм доста впечатлен от телефончето. Отначало не ми разпознаваше SIM картата в SIM 1, но след софтуерна актуализация, се оправи проблема. Екранът е доста добър за цената си. Цветовете са доста ярки. Софтуерът реагира бързо, скенерът за пръстови отпечатъци е доста бърз и отключва мигновено. Дизайнът и усещането е като на премиум телефон. Очаквайте скоро впечатления от батерията.

iPhone 13 128 GB Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
[-] 1 потребител изказва благодарност на dubspace за това мнение:
  • milenvn

(2019-08-16, 16:07:01)airbus написа:  Нещо друго се сетих. Горният край  - слушалката, е поставена на ухото, а долният на телефона опира скулата или горната част на бузата. Пробвайте да повдигнете долния край леко от бузата,така ще промените ъгъла на слушалката, която се пристиска по някакъв начин  от ухото и вероятно ви се губи силата на звука. Smile
Пробвах го и така се чува наистина по-добре,а още повече, ако леко се измести спрямо стандартното положение,в което държа слушалката.Кардинално нещата се решиха като по време на разговор увеличих звука със страничния бутон - тази опция е активна само по време на разговор и за това явно звука при разговор е бил слаб.
Активирах volte на телефона,казах че апарата ми го поддържа и го пуснаха без въпроси.После го активирах и на Huawei-разликата е,че там директно тръгва без да е необходим рестарт.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tikettiket за това мнение:
  • milenvn

(2019-08-16, 18:53:38)tikettiket написа:  Кардинално нещата се решиха като по време на разговор увеличих звука със страничния бутон - тази опция е активна само по време на разговор и за това явно звука при разговор е бил слаб.

Това ми беше първото предположение и затова и първият съвет, който ти дадох в моят пост по-горе, беше точно това да провериш. Звука от слушалката е толкова силен, че на макс усилване буквално започва да те боли ухото Smile

Радвам се също, че VoLTE е тръгнало безпроблемно с Теленор. Разликата в качеството на звука определено се усеща  Storstark


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • tikettiket

(2019-08-16, 20:04:18)milenvn написа:  Това ми беше първото предположение и затова и първият съвет, който ти дадох в моят пост по-горе, беше точно това да провериш. Звука от слушалката е толкова силен, че на макс усилване буквално започва да те боли ухото Smile

Радвам се също, че VoLTE е тръгнало безпроблемно с Теленор. Разликата в качеството на звука определено се усеща  Storstark
Благодарност още веднъж!Апаратът има доста специфики и си иска време за разучаване.А иначе си мислех,че щом говорителя е изместен за сметка на екрана вероятно за това не се чува добре.

Добре направен телефон,батерията държи добре като я съпоставям с Lenovo Vibe P1,хубава камера особено с професионалните настройки,отличен дисплей.Ако го бяха направили и водоустойчив нямаше да има конкуренция.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tikettiket за това мнение:
  • milenvn

От вчера съм с MI 9T.Преди това бях с Redmi 5 Plus.Като цяло телефона е супер за парите си(570лв от Емаг).Основните разлики които за момента виждам сак:
-работи осезаемо по-бързо
-дисплея е много по-добър
-камерата също е няколко нива от тази на 5 plus-а
-скенера в дисплея работи супер добре
-звука от слушалката е по-силен,а при високоговорителя разлика почти няма
-единствения минус е вибрацията,просто е слаба
Като цяло телефона е може би най-доброто предложение в ценовия клас.
[-] 1 потребител изказва благодарност на silver14m за това мнение:
  • milenvn

Здравейте отново. Тъй, като ми пристигна Ми 9Т 128 ГБ и 6 рам както е моята Ми 8, но го смених заради дисплея и ноча та ... Да ви кажа аз какво мисля сравнено с Ми 8.

Камерата на Ми 9Т е по добра, което не очаквах, но на Ми 8 цветовете са по реални, не знам на 9Т как да ги намаля. Като цяло Ми 9Т е малко по бърз. И някак си се усеща по плавен.
Дисплея е въпрос на свикване ама да кажем на Ми 9Т е по хубав .
Звука, GPS-а и отварянето на приложения Ми 8 със снапдрагон 845 е по добре.
Вибрацията е по силна от на Ми 8 общо взето това е.

Oneplus 7 pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на Gothic_madness за това мнение:
  • emjione, milenvn

^ Много добри отзиви! Mi 9T по-добър от миналогодишният флагман MI 8? Да, такива са и моите впечатления! Което само показва какво добро предложение е този апарат, а парите са направо смешни за качеството, което се получава!


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • emjione, Gothic_madness

За който се съмняваше в роуминг възможностите на модела. Веднага след границата автоматично се закачи за 4Г мрежата на Водафон Гърция:

[Изображение: 27574787.png]


При xiaomi ако не пуснеш roaming от настройките може и обхват да нямаш
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn

(2019-08-18, 08:17:10)suffer написа:  При xiaomi ако не пуснеш roaming от настройките може и обхват да нямаш. 

Предполага се, че все малко от малко сме разцъкали настройките. Пуснали сме роуминг, мобилни данни в роуминг... Но си прав, че почти винаги проблемите са от задклавиатурното устройство Smile


Тоя мач го играх наскоро с едно ми 5.
По път за будапеща му умря обхвата и се оказа, че е от настройките. Аз мислех за дефектна сим или, че не е пуснат роуминга, ама вече бяхме минали сърбия, Хърватска и бяхме в Унгария когато умря

Айде честито! To работи! Big Grin

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Mi 9T поддържа изключително голям спектър от честоти и пълна агрегация между тях. На остров Закинтос поддържа агрегация 800+ 1800+ 2600 LTE. Честотата от 800 mhz дори я няма във България:

[Изображение: 27579705.png]


Синята версия с какъв цвят протектор на гърба пристига в кутията? Черен или син?

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Първи впечатления - пъргав, ярък, отзивчив, страхотен за парите си.Препоръчайте протектор, ако някой е намерил тук.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vengard за това мнение:
  • milenvn

(2019-08-18, 19:06:13)airbus написа:  Синята версия с какъв цвят протектор на гърба пристига в кутията? Черен или син?
Черен. Грозничко, но за сега ще е така.

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
[-] 1 потребител изказва благодарност на rosko73 за това мнение:
  • airbus

За съжаление, Xiaomi Mi9T НЕ поддържа агрегация 1800+900. Може да е заради честотната лента на 900 MHz (която е 3 MHz, и явно минимума за агрегация е 5).

iPhone 13 128 GB Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case

Аз си прехвърлих отново картите на Ми 8 сега трябва да видя къде да го продам този телефон. Иначе хубав дисплей прилична батерия не мога да кажа уоу. Направих 6 часа СОТ. Но започнаха лошите работи, като сложих двете карти и си започнах да го пържа нормално.
Аз използвам телефона главно за интернет, браузване, играя една игра, която не е тежка и не е известна и гледам клипчета в тубата или филми ... Това ми е 99 процента от употребата то дори и няма кой да ми се обади да ме напсува по телефона.
Та започнах да играя Ами тя играта забива заради ниската графика адрено ...
После започнах да гледам филм .. Ами той забива през 2 Мин .. върви на 3 G а Ми 8 на 4 G без да прекъсва ...

Ядосах се смених картите и си изгледах филма на Ми 8 .. останах си с него. По тънък е от Ми 9Т и удобен в ръката. Обаче проблема е че е Cat 15 за Интернет а Ми 8 е Cat 16 .. за мен Ми 8 има много голям спектър от честоти и винаги има добър обхват. Трябва ми нещо от рода на Cat 18 тоест .. Ми 9 Самсунг Галакси Ноте 9 и разни такива ... Жалко, че не живея в България и ще ми е трудна продажбата

Oneplus 7 pro

(2019-08-19, 22:49:31)Gothic_madness написа:  Ядосах се смених картите и си изгледах филма на Ми 8 .. останах си с него. По тънък е от Ми 9Т и удобен в ръката. Обаче проблема е че е Cat 15 за Интернет а Ми 8 е Cat 16 .. за мен Ми 8 има много голям спектър от честоти и винаги има добър обхват. Трябва ми нещо от рода на Cat 18 тоест .. Ми 9 Самсунг Галакси Ноте 9 и разни такива ... Жалко, че не живея в България и ще ми е трудна продажбата

Нито Mi 8 e cat16 , нито Mi 9t е cat15, та дори и Mi9 не е cat 18. Нито един от телефоните няма настройка да използва пълния набор кериъри при 256qam модулация и Mimo 4x4, което определя максималната категория LTE поддържана от модемите в процесорите. Ми9 единствено поддържа само на банд 7 - 2600 mhz да използва mimo 4x4. Mi8 поддържа, но на неизползван в Европа банд 41. Mi9t дори поддържа повече комбинации от използваните в Европа честоти, от колкото Mi8, но май няма поддръжка на Mimo 4x4.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • suffer
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)