Темата е заключена
Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI 9T- лични впечатления, отзиви и коментари

Гледам GSMarena и от там ти цитирам цифрите. Зачетох се доста ... По темата преди. Открих и какви параметри покрива самият процесор. Но като оставим цифрите настрана аз виждам тук какво се а именно това, че не хваща 4G там където Ми 8 хваща. Не знам защо в GSMarena ще пишат категории, които ги няма. Нямам претенции да разбирам много, но знам какво искам и какво очаквам. Вярно е че и аз съм на гъза на географията.

Oneplus 7 pro
Аксесоари

След няколко дни ползване на Mi9T, мога да кажа, че съм приятно изненадан от живота на батерията. С моето използване (което е доста често, като през повечето време съм на автоматична яркост и LTE+), докарвам между 5 часа и 50 и 6 часа и половина screen on time. Доста по-добре от старият ми Galaxy A5 2017.


Прикачени файлове Миниатюри
   

iPhone 13 128 GB Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
[-] 1 потребител изказва благодарност на dubspace за това мнение:
  • milenvn

препоръчайте стъклен протектор моля

(2019-08-20, 21:53:49)vengard написа:  препоръчайте стъклен протектор моля
На Nillkin ще свърши чудесна работа - цък

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • vengard

За парите си телефона е прекрасен , винаги има по добри но няма да са на тази цена , обхвата му е чудесен работя на място на което обхвата е проблемен но сравнявайки го със ябълката и други апарати на колеги е чудесен , в дългосрочен план не знам как ще се справи предвид операционната система но за тези пари толкоз .
[-] 1 потребител изказва благодарност на maikallllll за това мнение:
  • milenvn

(2019-08-20, 22:25:26)NoMaD написа:  На Nillkin ще свърши чудесна работа - цък


Някой от вас пробвал ли го е? От тия с тънките рамки ли е отстрани или не? Добре ли лепва по ъглите и задържа ли въздух? Че с тоя който го поръчах от ми глобъл бера ядове.

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...

Аз съм с на nillkin стъкло.Пасва идеално почти се самозалепя и не остава въздух, краищата също са перфектно прилепнали. Но, при мен се влоши работата на скенера. Не съм се интересувал дали има по-качествен протектор.

Вие Литекс сте и на....... 

Невероятен телефон, не издържах да изчакам глобалното про, заради СД855- то, но за моята употреба и без това разлика няма да има. Не е по мой вкус това малко "подскачане" на текст/икони и всичко останало, когато си достигнал най- ниската или най- високата точка на Настройки (примерно). Има ли някакъв начин да се премахне тази анимация на подскачане. Странно си е от сток андроид на MIUI Big Grin.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk

След няколко седмици употреба мога да кажа няколко неща и аз. Батерията е супер. Дисплей, звук - доволен съм. 1 път се рестартира сам в началото още като инсталвах всичко. И може би 5-6 пъти е ставал тотално ънреспонсив за 5-10г15 секунди на различни приложения. За камерата още нямам впечатления реални. Ползвам и сток и Гугъл
Нотификейшън лед-а е това което ме дразни с тая позиция. Ако знаете за апп с alwayson нотификации само без часовник бих го пробвал. Часовника alwayson като че ли доста харчеше ток заради размерите. Ако има как малка точка да премигва само на дисплея ще е суууупер Smile

Phone: Xiaomi 12Х
| Old: Redmi 10 Pro, Xiaomi Mi9T 128GB, Xiaomi Mi6 Ceramic, LG G4, G2, Xperia Sola, HTC Wildfire S, Nokia N96, SE k750i, Samsung X100, Nokia 3610 |

(2019-08-18, 22:34:10)dubspace написа:  За съжаление, Xiaomi Mi9T НЕ поддържа агрегация 1800+900. Може да е заради честотната лента на 900 MHz (която е 3 MHz, и явно минимума за агрегация е 5).

Поддържа, но явно заради тези 3 mhz не става. Минимума за агрегация е 5 Mhz. В Гърция безпроблемно си имах агрегация както само на 800 + 2600 LTE или на 800 + 1800, така и на трите честоти 800 + 1800 + 2600. Там пък липсва честотата от 2100 Mhz LTE, която при нас се използва масово.


Прикачени файлове Миниатюри
       


(2019-08-24, 19:12:07)milenvn написа:  Поддържа, но явно заради тези 3 mhz не става.
По-скоро самия телефон изобщо не поддържа никаква агрегация между 1800 и 900 без значение дали е 3 мхз на 900 или 5. Поне в тайванския сайт на xiaomi липсва такава комбинация, но при mi9 я пише.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g

Нека оставим настрана публикациите по разни сайтове, които явно не си ъпдейтват инфото или просто то не е достоверно. От личният ми опит в Гърция телефона поддържа напълно всякакви комбинации, включително 800 + 1800 и 800 + 2600 Mhz, наред с тройната комбинация 800 + 1800 + 2600.

Също така с този телефон имате пълен достъп до всяка една агрегация, поддържана във България. До момента личният ми рекорд в мрежата на Виваком е 320 mpbs с тройна агрегация: 1800 + 2100 + 2600.


Публикацията си е напълно официална от сайта на xiaomi само, че тайванския. Комбинациите с 800 мхз са едно, с 900 са съвсем друго. Явно телефона не поддържа този тип комбинации и докато не започнат да ползват 5 мхз лента на 900 за лте няма как да се знае дали поддържа комбинация 1800+900.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g

Всъщност спора е безсмислен, тъй като дори и да пуснат нашите оператори 5 Mhz LTE на 900, това е толкова малка лента, че по никакъв начин клиента няма да усети прираст в скороста. LTE на 900 mhz се пуска с една единствена цел- за по-добро покритие вътре в сгради и заради VoLTE. Няма изгледи операторите да получат повече MHz на 900, тъй като просто няма откъде да се вземат.

Завършвам с един сигурен факт- телефона поддържа всички достъпни комбинации във България и Европейският Съюз към момента, като така ви позволява да се насладите на скорости от над 320 mpbs!


В nixanbal появи публикация за MI 9T. До няколко дни се очаква подробно ревю на модела:  http://nixanbal.com/video-razopakovane-na-xiaomi-mi-9t

Ето и видео от разопаковането:



Моята препоръка към автора Никола Балов е да не чака телефона да дойде официално в БГ и да му предоставят бройка за ревю от вносителя или от някой оператор, а да поръчва от Китай, както всички останали Youtube-ри. В противен случай се получава парадокса в коментарите под видеото хората да споделят от колко време го имат и колко са доволни Smile


@milenvn аз затова не го постнах тук, защото вие вече го ползвате, а той тепърва го разопакова.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

Това Е какво значи?[Изображение: efeeeb1cb9583e95285b236d31a18903.jpg]

Вие Литекс сте и на....... 

Това е бъг от превода на български. Трябва да го оправят с някой следващ ъпдейт. Ако много те дразни, на английски го няма и коректно изписва денят от седмицата.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Steve

Сигур е съкращение на зоната ЕЕТ .

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Ето и дългоочакваното ревю на български.



Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

Доста добри думи казва Никола Балов за телефона. Много хора все още се изненадват от качеството, което предоставя Xiaomi   Smile


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • kstavrev

Абе май само при мен, като пусна игра дори с това турбо и лагва адски много не знам, сигурно от адреното. Играя тази игра от година и половина и съм я играл на няколко телефона, като Нокиа 8, която е с 540 адрено и по слаби процесор, като снапдрагон 835 и дори там не казваше.

Oneplus 7 pro

Достигнах нов личен рекорд в мрежата на Виваком и с телефон Mi 9T- 360 mpbs и 66 mpbs ъплоуд! Тройна агрегация: 2600 + 1800 + 2100 mHz LTE в София:


[Изображение: 27686630.png]


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • ronnie72

(2019-08-27, 09:48:44)Gothic_madness написа:  Абе май само при мен, като пусна игра дори с това турбо и лагва адски много не знам, сигурно от адреното. Играя тази игра от година и половина и съм я играл на няколко телефона, като Нокиа 8, която е с 540 адрено и по слаби процесор, като снапдрагон 835 и дори там не казваше.

На мен пък незнайно защо доста лагва една супер елеметарна игричка Battle Disc...не мога да разбера дали е от нея или от телефона, но е недопустимо с тези спецификации...

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...

Добър вечер!
Преди всичко искам да Благодаря! на milenvn за подробната инструкция за VoLTE в съседна тема. Това беше последната функционалност, която включих буквално преди минути.
С Шаоми съм от пролетта на 2016г. - Redmi 3 pro. Също невероятен телефон за времето си и още актуален.
От скоро съм с MI 9T 6/128 blue от Telenor.
Усещането и работата с този телефон в ръката, до ухото и като подвижен офис е невероятно. Да не говорим за външния вид и приятната джаджа изскачаща камера. 
Понеже обичам да човъркам софтуерно, съм му накачулил всичките известни, работещи и полезни mod-ове. На ниско осветление снимам с GCam.
Включително съм му изпържил дисплея на 75hz честота. 
[Изображение: rVARdGHTb-TOW-tag3yt0tjz7DUvmW1p4R4A2kwR...00-tmp.jpg][Изображение: V6tQy1HM2p3hvEZ8nm9JBbxzMPsyXe-NijYxt7iS...00-tmp.jpg][Изображение: A9Cfw4SVpF4sDNvafUg6fNny9wR4-g5r6Ec0Buc1...00-tmp.jpg][Изображение: ueclsrK5HE53mHT9eRe2J49zrF-V3tTVMncAVpbp...00-tmp.jpg]
VoLTE enabled  Cool
Никакви хардуерни проблеми, само батерията се изразходва с 2 до 5% по-бързо. Но зрението ми е по-скъпо  Wink

Единствен осезаем недостатък на машинката е именно свързан с дисплея - ШИМ-а се усеща на по-слаба подсветка. Проблемът съм го решил временно с програмката Oled Saver, докато разработчиците пуснат официална dc dimming опция в MIUI-то.

Чакам да му дойдат всеки момент на Nillkin прозрачен и син калъф, 9h 0.2mm протектор за дисплея, допълнително зарядно 18w и няколко различни вида кабели, OTG usb-c четци и адаптори, антипрахови адаптори за отворите по тялото. Дори поръчах телескопична външна антена за 3.5mm изход - обичам да слушам вечер радио в палатката, когато съм в планината. 20000mAh Xiaomi power bank-а го имам и ползвам от две години. Горе без него не става, въпреки голямата вградена батерия...
Единствено се отказах от wireless зареждащите решения на Nillkin - нямат безжичен приемник, който да приема 18w - т.е. безсмислено е.

Както и да е - машинката е невероятна за парите си.

На всички ползватели - приятно и безаварийно ползване и по-често сред природата, че е заразна джаджата!  Big Grin

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
[-] 6 потребители изказват благодарност на hrissim за това мнение:
  • DanailN, milenvn, PIT-BUL4ETO, ronnie72, suffer, tzetzo160
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)