Темата е заключена
Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI 9T- лични впечатления, отзиви и коментари
#51

(2019-07-27, 23:30:51)Gothic_madness написа:  Бързото зареждане е функция на процесора. А не на самото зарядно. Да се изключи е все едно да се махне процесора. Самото зарядно обаче определя скоростта за зареждане. Но за да се случи това функцията трябва да е отворена от самият процесор. Създадена ако не се лъжа 2012 от USB EF нещо такова беше. Стандартната скорост например при зареждане с USB е 0.5 ... А бавното пък зареждане помага на самият телефон едва след 54 % ако след това се зарежда бавно, ще пада и по бавно батерията. Но до 50 процента телефона е готов да поеме много енергия наведнъж без да загрява толкова много и да спича самата батерия, като и съкръщава живота .
Всъщност е функция и на двете. И телефона, и зарядното трябва да я поддържат. В телефона qc технологията е вградена в процесора /за Qualcomm/, но може и със самостоятелен чип. Напрежението и тока на зареждане се определят от телефона /той следи както нивото на заряда ѝ, така и температура/, като стандарта си има протокол за данни чрез който телефона и зарядното се договарят с какви параметри да се зарежда батерията.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Аксесоари
#52

Привет. Виждам, че говорите за зарядни - понеже много ме дразни как като си вземем от Китай апарат и зарядното е хиляда еу приставки, за да го ползваме. Имам зарядно eu от Poco f1. Като Параметри е: Модел MDY - 08 - El Инпут: 100-240 ж - 50/60 херза, 0.5 А
Оутпут: 5 V -2,5 A/9V-2A/12V-1,5 A

На китайското зарядно от К20 Про : Модел MDY-10-EC
100-240VAC50/60HZ, 0.5 A
5V-3A/9V-2A/12V-1,5A

Понеже не разбирам някой знае ли дали мога да зареждам със зарядното на Поко, дали имат разлика двете и бях чел някъде, че има специално зарядно, което са пуснали Xiaomi , което да зарежда по-бързо или не знам какво та него от къде може да си го вземем с EU накрайник има ли го?

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















#53

Спокойно можеш да си зареждаш със зарядното на покото. Разликата ще е малка във времето за зареждане в полза на китайското на к 20 про.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
#54

(2019-07-31, 14:30:44)ss_23 написа:  Спокойно можеш да си зареждаш със зарядното на покото. Разликата ще е малка във времето за зареждане в полза на китайското на к 20 про.
А какво е това това някакво ново зарядно, за което съм чувал не знам и струва ли си да зареждаме с него

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















#55

И аз да се включа към темата. Вчера ходих до Техно****с и успях да разгледам телефончето. Останах силно впечатлен и в скоро време май ще ъпгрейдвам от Mi Note 3-ката към Mi9T-то. За цената си от около 600лв май няма по-добро съотношение цена/качество.
[-] 1 потребител изказва благодарност на niksapz за това мнение:
  • milenvn
#56

Понеже не съм в България. Нямам как да разгледам телефона понеже тук никой не е чувал за тази марка. Та изчетох доста . Много се чудих струва ли си да дам толкова пари отгоре за Про. Разликата в интернета не е голяма а аз използвам това най-вече . Някак си една част от секундата не ми е от значение. Скоростта за сваляне и ъплоудване не ме оправя в живота разлика от 4 % .. и бързото зареждане е по бавно от про-то с 15 Мин, но пък когато Про-то умре .. Ми 9Т има 10 процента , които можеш да използваш по дълго от 15 Мин . Някои неща и приложения ги отваря дори по бързо от Про-то. Мисля си, че съм направил правилният избор. Естествено Про е по хубав, но не толкова за да дам повече пари за него. Този процесор ще излезе скрита лимонка.

Тия от Ми Глобал Сторе ми променили поръчката със стандартна. Не знам кога да очаквам телефона и дали изобщо ще дойде. Канселирах поръчката за доставка с DHL, но моля кажете кога ще си получа парите обратно ?!

Oneplus 7 pro
#57

как ще променят поръчка,какво значи стандартна
#58

Виваком са започнали да пускат 2600 LTE в София, което ми позволи да тествам агрегацията на MI 9T. Много съм доволен, постигнах рекордни скорости- 270 mpbs даунлоуд и 60 mpbs ъплоуд. Още една причина да изберете този страхотен модел- и Виваком и Теленор започват да пускат 2600 4G LTE навсякъде и този телефон ще ви позволи да се възползвате от по-бързата мрежа.

Скрииншотове:

https://images.vfl.ru/ii/1564656552/287e...401773.png

https://images.vfl.ru/ii/1564656642/8074...401780.png

       


[-] 5 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • hglr123, kyosev, niksapz, suffer, Wild bear
#59

Отново минах през квартал Ситняково в София, за да тествам пълните възможности на мрежата на Виваком и на телефона MI 9T. Този път постигнах още по-големи скорости: почти 320 mpbs... Smile  Много, много добре!

Внимавайте с тестовете вече- единичен тест консумира към 600 МБ...

https://images.vfl.ru/ii/1564693546/9922...408105.png


Прикачени файлове Миниатюри
   


[-] 3 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • kyosev, ronnie72, suffer
#60

(2019-08-01, 23:22:57)milenvn написа:  Внимавайте с тестовете вече- единичен тест консумира към 600 МБ...
Усещам как един такъв тест на 5G мрежата ще ни изяде интернета за 10 сек Big Grin 

Днес си взех телефончето от speedy. Единствено зареждалката "подарък" нямаше нищо общо с картинката, х-ките и т.н, но все пак на харизан кон, зъбите не се гледат. Общите ми впечатления от телефона са наистина положителни. Синия цвят много ми допада, определно грабва окото. VoLTEто, по някаква случайност се активира със скрития код (благодаря на този форум, че има такава тема с напътствия  Angel ), въпреки SMS-а oт виваком, който гласеше "4G Voice не може да бъде активирана".
Бързината на телефона е наистина страхотна - предишния ми Oneplus 3 при такива операции се задъхваше, този е направо бонбон. 
Трябва да свикна с пръстовия отпечатък и както колегата по-горе беше казал - човек трябва да се научи просто къде да си слага пръста  Big Grin От батерията съм също много доволен, с кеф си ползвам устройството и не се притеснявам за процентите. 
Не знам дали е от новия ъпдейт, но лицевото разпознаване работи без проблем на регион българия, което ме зарадва, тъй като на Poco F1 искаше регион Индия или Сингапур (не съм го сменял там скоро, може да са го оправили)
Относно камерите - доволен съм, ефектите ме радват, но night mode според мен не струва. Разликата между вградения и google night sight-a е от тука до луната и обратно Big Grin Чакам някоя по-безпроблемна версия и ще минавам главно на Gcam  Visslar 
В закл. - след дълго умуване, кой телефон да си взема - Mi 9T или K20 Pro, определено MI 9T ми стига за нуждите и нямам никакви забележки относно бързината на устройството

Xiaomi 12X 8/256gb
[-] 1 потребител изказва благодарност на dancho2000 за това мнение:
  • milenvn
#61

След един ден изкаран с телефона имам следните първи впечатления в бърз ход: ще го сравня с предишния ми Honor Play - реално са сходен клас телефони, все китайчета. Наложи се да се разделя с предишния и трябваше в рамките на няколко дни да избера нов - избора беше между Samsung Galaxy A70, A80, Xiaomi Mi Mix 3 и Mi9, в крайна сметка за няколко часа се наложи да взема по избор Xiaomi Mi 9T Glacier Blue 64/6 Gb от Техномаркет на цена 729 лв. Cool

Моите първи впечатления са, които са само мои лични и ги пиша с идеята, че не задължават никой във форума да ги смята за съществени: Angel
1. Батерията определено издръжа доста добре - фабричния заряд на 43% ми изкара поне 8 часа докато падне на 10 % - при разговори и Wi-fi. Бързото зареждане с 18W според описанията, определено е бързо. Леко затопляне в областта на камерите, което е прилично. Зареждане от 10% - 91% за под 1 час.
2. AMOLED дисплея малко ми е странен след като идвам от 1 година IPS LCD с Honor Play. Доста по- наситени цветове, което е очаквано за OLED, но все пак мозъка се напъва да се адаптира.
3. Snapdragon 730 (8 nm) сравнен с предишния ми телефон с Hisilicon Kirin 970 (10 nm), вероятно високия клас процесор на Honor ме е разглезил с усещане за повече бързина въпреки 4Gb RAM, а възможно и EMUI да е по-лека модификация.
4. LED индикатора свети само в синьо в горната част на моторизираната предна камера. Няма промяна в червено за изтощена батерия или преливащо към зелено, когато вече е над 90%. Леко за мен е дразнещо, губя ориентация докъде е стигнало зареждането и се налага да проверявам със светване на екрана.
5. Камера - все още не съм я тествал детайлно. При включване на приложението за опция снимка поне 3-4 пъти не се активираше работата и стоеше замръзнал екран.
6. Бързина на стартиране на приложенията от клик върху тях, до зареждане на информацията - усещам разлика към по-бавно спрямо предишния ми телефон.
7. Преди имах Xiaomi Redmi 5 plus и още тогава не бях голям фен на MIUI 9, някак ми изглеждаше дървен, сравнен с EMUI 9. Към момента Xiaomi MI 9t ми се обнови до стабилната 10.3.10.0 - бих казал, че ми допада повече от предишното MIUI 9.
8. В кутията имах поставен бонус - черен протектор за гърба, добра и приятна изработка, леко оставя отпечатъци от пръстите и скрива красивия син кристален гръб на телефона. В България не откривам засега защитно фолио за дисплея на телефона.
9. Телефона е удобен за хващане за разговор, силата на звука за разговор е чист, но средно качество, същото важи и за единичната колонка, която също има среден по сила и качество звук.
10. Предната моторизирана камера е забавна, изкача със син страничен цвят от светлодиодите и вариант за 6 различни звука при изкачане и прибиране.
11. Както е споменато има опция в меню Настройки за " Винаги включен" дисплей с възможност на много избори за стил, на мен лично най-много ми допада активния вариант на позицията на слънцето спрямо земята, според часа към момента (може и да е луната, нямам идея коя е светещата планета).
12. Възможността за активиране на " Тъмно състояние" за фона на меню Настройки е много приятна. Има опция като всички останали андроид телефони за големина на шрифтове и големина на иконите.
13. Мобилна връзка е с приличен обхват, стабилна по време на разговори. Тепърва ще тествам качеството на мобилната връзка. Wi-Fi връзката поне при мен леко бави при свързване - може и да се дължи на рутера ми, който чат пат се гъбарка с мен. Bu

И т.н., че много дълго станааа.

В заключение - смятам, че е приличен телефон, който ми създава добро първо впечатление. Smile
[-] 5 потребители изказват благодарност на pacemaiker за това мнение:
  • gazara74, gurcayy, iwan33, nedko1999, suffer
#62

https://www.youtube.com/watch?v=3nqyr7bRk6c
След 4.50 мин, при изскачане на камерата се вижда премигване и на диод в предната част на дисплея,откъде се активира и за какво служи,аз досега не съм го видял да свети?
#63

(2019-08-03, 23:13:42)TURBOTO написа:  https://www.youtube.com/watch?v=3nqyr7bRk6c
След 4.50 мин, при изскачане на камерата се вижда премигване и на диод в предната част на дисплея,откъде се активира и за какво служи,аз досега не съм го видял да свети?

Трябва да е сензор за лицево разпознаване.
#64

Трябва да е сензор за близост. Сензорът за лицево разпознаване няма как да работи при затворена камера, следователно няма какво да прави извън нея
#65

(2019-08-04, 07:25:04)suffer написа:  Трябва да е сензор за близост. Сензорът за лицево разпознаване няма как да работи при затворена камера, следователно няма какво да прави извън нея
Не е ли нужна инфрачервена светлина, коята да въздейства на контурите на лицето, за да може камерата да отчете спецификата на формата? Аз си мисля за такъв тип излъчвател използвайки думата "сензор"?
#66

"Инфра червения лъч" се използва за измерване,засичане на температура или за управление .
#67

(2019-08-04, 13:51:12)redsys написа:  "Инфра червения лъч" се използва за измерване,засичане на температура или за управление .
 Така е, грешката е моя. Какво тогава за инфрачервена светлина, камерата за селфи и излъчвател встрани за инфрачервена светлина, защото виждам мигаща червена светлина, в случая Infrared light, и Infrared lens ако е интегрирана в селфи камерата, за да се спести notch. На посоченото видео се вижда премигването с червена светлина само при опита за отключване с разпознаване на лицева форма или греша?


Прикачени файлове
.jpg 88235eeb-139d-48f6-a693-3f7ccf51f66f.jpg Размер: 71.39 KB  Сваляния: 163
#68

Единствените модели с по-защитено лицево отключване май са ми 8, микс 3 и покофон, като не съм сигурен за последните 2.
Други модели 100% няма с инфрачервено сканиране
#69

За лицево разпознаване, инфрачервен сензор не знам каква работа би свършил ,освен за осветяване,макари всичко е възможно вече, по скоро 2Д или 3Д ефект на селфи камера. За по сериозни класове се вграждат и дълбочинни сензори(лазерни или каквито там им казват) , но за да работят на всякаква осветеност явно са комбинирани и инфрачервено осветяане.
#70

На моят Ми 8 свети червен диод на същото място а след това камерата ми разпознава лицето. Например миналата година беше хит това, че Айфон X не може вечер на тъмно да се справи с лицевото а Ми 8 няма проблем . За мен е достатъчно сигурно. Достатъчно добре измислено. Поръчал съм 6/128 черен карбон от Али-то и го чакам да дойде понеже не съм фен на карнавалните телефони. Но ако случайно пристигне макар че пих една вода за парите вече и си казах повече в нета никога телефон . Не бих използвал лицево отключване. Тук на Ми 9Т ми се вижда много бавно. Както и все още се боря да свикна с идеята, че ще е по бавен от Ми 8 като бързина на телефона, но пък няма да има дразнещите неща от Ми 8 заради който го сменям. Така че този диод указва на камерата да се отвори без приложението за камерата .. и да фокусира тъй, като тук приложението за камерата е изключено тази светлина измерва разстоянието до обекта и помага да се фокусира.

Oneplus 7 pro
#71

Колеги, забелязвате ли смяната на цветовете щом отворите някоя снимка в Google Photos. Мен направо ме изкарва извън релси Уж съм сложил контраста на Increased, тъй като това "подсилване" на черното (на Automatic), да стане сиво при силна светлина, лично за мен е безумие. Standardната опция уж оправя нещата, но там все едно съм с вкл Reading mode (жълтее)
При вас така ли е и има ли решение?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
#72

Аз също вече работя с K20 Pro 8/124 син и много ми харесва. Това с лицевото не е моето и не ползвам предната камера за това. Харесва ми идеята със светещата предна камера, но още не мога да свикна с пръстовия отпечатък и ловенето му от втория път. Интересното е, че му сложих след това и стъкло на Нилкин и пак не лови веднага и го разкарах. Дано spigen  пуснат кейс за модела

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















#73

Offtopic
Това трябва да е.
https://www.ebay.com/itm/Spigen-Rugged-A...SwR6VdQDAA

POCO F5 12/256 GB





#74

(2019-08-05, 08:35:31)ronnie72 написа:  Offtopic
Това трябва да е.
https://www.ebay.com/itm/Spigen-Rugged-A...SwR6VdQDAA
Да, до сега не съм попадал на по-стабилни и здрави от тази марка, но са и по-скъпи и ще чакам малко да смогна с цената.

И аз забелязах тъпнята с цветовете в Гугъл снимки и при вас ли е така?

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















#75

Здравейте, от петък съм със MI 9t 128gb,но имам следния проблем. Когато водя разговор екрана изгасва, но ако преместя слушалката от едното на другото ухо  той светва и изгасва , но като тръгна да затварям виждам ,че на екрана са се отворили известията и не може веднага да се затвори.  Имали начин да се намали чувствителността на екрана , че е много неприятно почти след всеки разговор да гледаш какво си активирал или дезактивирал от падащото меню. Извинявам се за дългия пост.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)