Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi K 20 Pro/ MI 9T Pro- лични впечатления и коментари

(2019-09-06, 07:12:46)nzim написа:  Евала на емаг, че дърпат цените надолу.

Наистина браво на тази фирма. Забелязвам, че вече редовно слизат под официалните препоръчителни цени. В абсолютен контраст с поведението на едни техновериги, които се опитаха да продават с по-висока надценка от официалната...

Колкото до стъкления сандвич- нали всички искаха премиум усещане и вид. Покото миналата година го разкостиха от критики заради пластмасовият гръб. Поздравления за Xiaomi, че направи достъпен за повече хора това премиум усещане и външен вид.

Дали е по-чупливо- разбира се. Няма идеални неща на този свят. Според мен можеше да решиш до голяма степен проблема с един кожен калъф, тип тефтер. Мой приятел си взе такъв, а той се ужасява от перспективата за изпускане на телефона. Доволен е като цяло и каза, че при няколко изпускания го е спасил от повреди.


Цитирай
Аксесоари

Здравейте. Успях да отключа телефона.

[Изображение: Screenshot-2019-09-08-14-08-32-351-com-a...ttings.png]
free image hosting

Изчаках си дните и вече е отключен. Намерих на сайта на en.miui.com ром за моя телефон, смъкнах го и когато се опитам да го инсталирам ми дава следната грешка.

[Изображение: Screenshot-2019-09-08-14-08-17-061-com-a...pdater.png]
free image hosting

Смъкнал съм си правилния ром, просто искам да сменя моя ЕЕА с глобален заради dialer и contacts. Някой знае ли от какво е тази грешка ? Смъкнах и ЕЕА Рома. С него няма грижи, разпознава си го, но аз съм с него.
Цитирай

Пробвай със xiaomi tools v2. Би трябвало да няма грижи. Аз още се въздържам.
Цитирай

Цитат:При обновлении через системный updater ("3 точки")

Можно обновлять

Global (MI) ➞ Global (MI)
EEA (EU) ➞ EEA (EU)
India (IN) ➞ India (IN)
Russia (RU) ➞ Russia (RU)
China (CN) ➞ China (CN)


При повышении версии прошивки данные будут сохранены
При понижении версии прошивки / переходе со стабильной прошивки на девелоперскую и наоборот все данные будут удалены

Все остальные переходы

При наличии разблокированного загрузчика — через fastboot (подробнее в инструкциях 7.1.1 и 7.2.1)
При наличии разблокированного загрузчика — через TWRP (подробнее в инструкциях 7.1.2 и 7.2.2)
При наличии заблокированного загрузчика — через XiaoMiTool V2. Поставить таким образом официальную (Global/EEA/India/Russia) прошивку на китайскую версию смартфона нельзя
Цитирай

Иначе казано трябва да ползвам XiaoMiTool V2 ?? За да мина от ЕЕА на Глобал
Цитирай

Пробвай, може да се получи. Иначе трябва TWRP. Или през fastboot, но там може да се наложи да се премахне проверката в .bat файла.
Не съм флашвал още такъв модел.

П.П. Всички инструкции на руски са тук:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry86641259
Цитирай

Стана. Но дори и с глобалната версия отново са google-ските Dialer и Contacts.
Цитирай

(2019-09-08, 22:49:50)simichoil написа:  Стана. Но дори и с глобалната версия отново са google-ските Dialer и Contacts.
Много странно. През програмата ли изтегли рома или харчи изтегления вече? Ресет нещо направи ли? Пробвай без сим карти какво ще стане, може и това да чекват, знаеш ли вече...
Цитирай

Имах изтеглен но програмата сама си изтегли и него флашна. Около 3,5 GB е и след това не съм правил ресет.
Цитирай

Xiaomi Mi 9T Pro – флагман със страхотна камера и турбо режим за игри - Ревю

 
Цитирай

Xiaomi Mi 9T Pro - Пълен обзор

 
Цитирай

Откъде да изтегля User manual?

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Цитирай

Заслужава ли си да дам още 100 + лв за про версията или разликите са минимални,телефона ще го използвам за фейсбук,и сърфиране из нета,и бет365 няма да играя игри.Справя ли се добре ми9т ?
Цитирай

(2019-09-15, 17:47:25)Cortezz написа:  Заслужава ли си да дам още 100 + лв за про версията или разликите са минимални,телефона ще го използвам за фейсбук,и сърфиране из нета,и бет365 няма да играя игри.Справя ли се добре ми9т ?
Не.
Вземете си 6/128Gb версията на MI 9T. Отлично ще се справи.

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай

Доколкото разбрах Snapdragon 730 при Ми 9Т е достатъчно добър процесор за ежедневна употреба, а дори се справя доста добре и с тежките игри. Също така е икономичен и ще имаш повече батерия - погледни видеото на Frankie tech с 2-та дни тест, където прави съпоставка между 4-5 смартфона и батериите им. Щом няма да се играят игри, то няма смисъл според мен от Про версията.


Цитирай

Redmi K20 Pro не е сертифициран за защита от вода и въпреки това от бранда са се погрижили и за тази опция. Бутоните за захранване и контрола на силата на звука имат гумени уплътнения, които предотвратяват навлизането на течности. Мултимедийния високоговорител, слот за SIM карта, USB Type-C конектор и дори микрофоните също са оборудвани с подобни уплътнения. Според блогъра, Xiaomi просто не са искали да плащат такси за официалното сертифициране на смартфона, за да могат да запазят цената му достъпна за потребителите си.


 
[-] 4 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • CrazyPops, doktorra, suffer, tzetzo160
Цитирай

(2019-09-16, 13:15:21)NoMaD написа:  Redmi K20 Pro не е сертифициран за защита от вода и въпреки това от бранда са се погрижили и за тази опция. Бутоните за захранване и контрола на силата на звука имат гумени уплътнения, които предотвратяват навлизането на течности. Мултимедийния високоговорител, слот за SIM карта, USB Type-C конектор и дори микрофоните също са оборудвани с подобни уплътнения. Според блогъра, Xiaomi просто не са искали да плащат такси за официалното сертифициране на смартфона, за да могат да запазят цената му достъпна за потребителите си.
...
Същите уплътнения се наблюдават и при MI 9T /поне аз ги виждам/ - https://www.youtube.com/watch?v=2FyoaSD9zXc
Тук дори тестващият пуска телефона във вода при още незатворила се предна камера - https://youtu.be/XyC6362-jXU?t=155

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай

На Mi 9T Pro, GPS-а двубандов ли е или напротив?

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Цитирай

Да, двубандов - (L1 + L5).

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

На моят телефон не е. На сайта xiaomishop.bg също не пише да е 2-бандов. Моят е закупен от Stemo.
На сайта на Xiaomi в спесификациите пише, че е дуал банд (може би само за Китай).
Някой с модел закупен от български магазин да пробва и да каже как е.

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Цитирай

Как да разбера дали е дуал ? Моя е купен от България. В менюто си пише Dual GPS - но как да разбера физически дали е така ?
Цитирай

Къде в менюто?
Теглиш GPStest.

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Цитирай

Това има като официална информация. Ако е само за Китай, би трябвало да се отнася за К20 Pro, а не за Mi 9T Pro.
 
   

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

Очаква се Redmi K20 Pro Extreme Edition да получи Snapdragon 855 Plus.

[Изображение: 273e7ec035699bc715838e488cd1f81b-full.jpg]
Източник: >>>>>>

 
Цитирай

От 2 дена съм с Mi 9 T Pro,черен 6/128 - 10.3.2 Global. До тука - положителни емоции. Батерията просто е изтребител.
В момента имам 7 ч и 15 активен екран ,а батерията е на 31%. Само да не я разбъзикат с някой ъпдейт че Сяоми го имат тоя наквик.
Едно обаче ми прави впечатление . Повечето Теми не могат да подменят иконите на Гугълския дайлер и SMS ите. Леко формата само сменят ама си седят все същите. До тука само 2 теми съм намерил дето ги променят и тях. Къв е тоя пиниз....
Мислех да друсна РОСО лънчера ама там няма DC Dimming - а на амолед си е от полза.
Сложих стъклен протектор и очаквах да се скофти пръстовия отпечатък ама не - бачка си както и без него.
С две думи мога да кажа само машинката е - Most recomended !!!
[-] 1 потребител изказва благодарност на bullstar за това мнение:
  • milenvn
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)