Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi K 20 Pro/ MI 9T Pro- лични впечатления и коментари

От няколко дена имам проблем с телефона (по-скоро със софтуера). Става дума за Mi Browser. Преди няколко дена теглих едно APK - и всеки ден по няколко пъти започва да го тегли отново - и то по 30-40 пъти....трябва ръчно да изтрия всички downloads - и след няколко часа пак се пълни и започва да ги смъква. Някой да е имал подобен проблем ? Чистих кеш, данни - не се оправи.
Цитирай
Аксесоари

(2019-09-20, 06:56:36)simichoil написа:  От няколко дена имам проблем с телефона (по-скоро със софтуера). Става дума за Mi Browser. Преди няколко дена теглих едно APK - и всеки ден по няколко пъти започва да го тегли отново - и то по 30-40 пъти....трябва ръчно да изтрия всички downloads - и след няколко часа пак се пълни и започва да ги смъква. Някой да е имал подобен проблем ? Чистих кеш, данни - не се оправи.

Чак такъв проблем съм нямал. Имал съм по още един път да се сваля някое APK, но до там.
И не ползвам Mi браузъра. Ползвам Edge. Но свалям и от други приложения.

Опитай със друг браузър.
Цитирай

(2019-09-19, 20:42:25)bullstar написа:  От 2 дена съм с Mi 9 T Pro,черен 6/128  - 10.3.2  Global. До тука - положителни емоции. Батерията просто е изтребител.
В момента имам 7 ч и 15  активен екран ,а батерията е на 31%. Само да не я разбъзикат с някой ъпдейт че Сяоми го имат тоя наквик.
Едно обаче ми прави впечатление . Повечето Теми не могат да подменят иконите на Гугълския дайлер и SMS ите. Леко формата само сменят ама си седят все същите. До тука само 2 теми съм намерил дето ги променят и тях. Къв е тоя пиниз....
Мислех да друсна РОСО лънчера ама там няма DC Dimming -  а на амолед си е от полза.
Сложих стъклен протектор и очаквах да се скофти пръстовия отпечатък ама не - бачка си както и без него.
С две думи мога да кажа само машинката е - Most recomended !!!

DC dimming не е ли опция, която се включва от настроките на телефона? Какво общо има лаунчъра?
Цитирай

Dual e GPSa.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на simichoil за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Потвърждавам горното. Дори иконката му е двойна.
На MI 9T е единична, няма ги CF L5 :
[Изображение: Sdwpb45mLKQJywH163srqKkxBzy5A0qek8C9siqi...00-tmp.jpg]

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай

Колеги, Гугъл Фотос ми прави проблем при синхронизацията на някой от снимките, правени с моя Mi 9T Pro. Просто отказва да ги качи, на няколко пъти съм го хващал, неще и неще. Синхронизира всички снимки почти, но някой не иска и те са направени с най-широката камера. Само при тях сякаш прави проблем. Предполагам, че още никой не е забелязал това нещо, но аз го хванах още в началото. Синхронизацията ми е дадена да ги качва в пълния размер ако има значение. Другото, което забелязах е, че някой от тях ако ги качи, то ги качва с много ниска резолюция 0.7 Мпкс
960 × 720....
Цитирай

Възможно е да има ограничение за размера(MB) на снимката(файла),който искаш да качиш.
Цитирай

Има ъпдейт за индийския глобален ром - 10.4.8.0.QFKINXM Android 10.
Тъкмо го свалям на моя K20 Pro.

П.П. Вече съм със този ром и дроид 10.
Цитирай

Проблем с моя К 20 Про - когато ми звънят или аз набирам фона ми става червеникав. Някой има ли друг такъв проблем и как да се реши?
Цитирай

Това е от тапета който ползваш, фона при повикване е полу прозрачен.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай

Със новия дроид 10 - имам проблем със proximity сензора. Всяка сутрин изглежда е заспал и трябва да рестартирам телефона, за да се оправи.
Пфф, дано го фикснат скоро.
Цитирай

(2019-09-21, 17:29:26)simichoil написа:  Dual e GPSa.

Колега, благодаря за отзивите и за скрииншота. Досега не бях виждал приложение, което да показва дали GPS сигнала е L1 или L5. Затова издирих вашето и давам линк към маркета, за който му е интерсно да си го изтегли: https://play.google.com/store/apps/detai...test&hl=bg


Цитирай

Колеги, интересува ме Ми 9Т про, може ли да пише нов телефонен номер в СИМ картата, или към Гугъл акаунта, директно?
Чете от тях, но може ли да пише към тях .... Че нещо не виждам такава опция. При вас как е?

LG V30+ - H930G- 128Gb- Cloud Silver
Цитирай

Аз не намерих също, но си ги обновявам чрез записване в телефона като vcf файл, пращам си ги на пощата и от там в Гугъл акаунта ги импортирам.

Всъщност сега пробвах пак и ме попита къде да запаметя - ми акаунт, яхуу, гугъл и СИМ.


Цитирай

Не, това е пълен абсурд, честно.
Яка шизофрения ги е подгонила в централата на Гугъл.
Не вървят на добре нещата.

LG V30+ - H930G- 128Gb- Cloud Silver
Цитирай

При създаване ба нов контакт трябва да има дропдаун с опции къде искаш да се запише контакта.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

Legend,
Да колега, така трябва да бъде и така е било, откакто се правят телефони.
Но в случая, конкретно с този модел, няма никакво падащо подменю, откъдето да избереш къде да запаметиш.
Има един единствен тогъл "Запамети", чрез който се запаметява директно в ROM-а на телефона, и при всяко връщане до заводски настройки, ще има "бай-бай" номера.

LG V30+ - H930G- 128Gb- Cloud Silver
Цитирай

(2019-09-29, 23:17:01)jorostoikov написа:  Legend,
Да колега, така трябва да бъде и така е било, откакто се правят телефони.
Но в случая, конкретно с този модел, няма никакво падащо подменю, откъдето да избереш къде да запаметиш.
Има един единствен тогъл "Запамети", чрез който се запаметява директно в ROM-а на телефона, и при всяко връщане до заводски настройки, ще има "бай-бай" номера.

Има си нормална опция за избор къде да се запазват номерата


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Колега, интересува ме, само и единствено за Mi 9T Pro версията , да разбера  как са нещата.
Днес проверих при чистото Mi 9T, без Pro, и там всичко е наред, пита си къде да сейва. 
При моето Про, няма такава опция изобщо.
Като натисна трите точки, се отваря единствено "Помощ и Отзиви"
Има нещо генерално сбъркано, тук.
   

LG V30+ - H930G- 128Gb- Cloud Silver
Цитирай

Е... Пък ще почерпиш. Контакти-настройки...


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2019-09-30, 13:09:15)bo6o написа:  Е... Пък ще почерпиш. Контакти-настройки...
Това което показваш, са настройките в Гугъл Контакти и Не е същото.
Аз говоря, да създадеш контакт от телефона и да го запише директно, в Сим картата.
Нямаш акаунти, нямаш интернет, нямаш нищо.
Имаш чисто нов телефон и нова празна сим карта.
Покажи ми как се записва номер в нея.
Нещо, което и Нокия 3310 ще направи с лекота.
А Ми 9Т Про, засега не може.
Върховна тъпотия.

LG V30+ - H930G- 128Gb- Cloud Silver
Цитирай

При мен си го има. С Mi 9T Pro.

[Изображение: Screenshot-2019-09-30-14-48-38-351-com-g...ntacts.png]
Цитирай

(2019-09-30, 13:52:20)simichoil написа:  При мен си го има. С Mi 9T Pro.
Благодаря, колега.
Хм ...много странно.
С оригинален софт ли си,  или си качвал друг?
При мен изобщо няма такова сиво поле със Save to  ...
Ще разменя слота на сим картата, ще сменя и региона, да видим дали ще помогне.
Другия вариант е, да съм взел нещо префлашвано  Rolleyes

LG V30+ - H930G- 128Gb- Cloud Silver
Цитирай

(2019-09-30, 13:29:52)jorostoikov написа:  Това което показваш, са настройките в Гугъл Контакти и Не е същото.
Аз говоря, да създадеш контакт от телефона и да го запише директно, в Сим картата.
Нямаш акаунти, нямаш интернет, нямаш нищо.
Имаш чисто нов телефон и нова празна сим карта.
Покажи ми как се записва номер в нея.
Нещо, което и Нокия 3310 ще  направи с лекота.
А Ми 9Т Про, засега не може.
Върховна тъпотия.
Да не би да си спрял от настройките показването на контактите в сим картата. При мен с Mi9T също нямам опция за запис в сим картата, но то е защото съм изключил показването им. Щом сложа отметката веднага ми излиза и възможност за запис освен в гугъл и в сим.

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай

Ако можеш, напиши ми прекия път до там.
Даже не виждам в менюто такова показване на контакти в сим

LG V30+ - H930G- 128Gb- Cloud Silver
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)