Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на телефон до 600лв.
#26

Нищо не виждат, просто празен хейт.
Цитирай
Аксесоари
#27

Похвално е, че хората обръщат такова сериозно внимание за здравето на очите си. Жалко, че не проявяват същата загриженост за невидими органи като дробовете си.


Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#28

Да добавим и, че там където работят повечето има лампи тип пури с мнооого голям ШИМ и той е доста по вреден от един AMOLED екран. Иначе си вярвайте, че не си вредите на очите.

Да не говорим, че и LCD има ШИМ, освен ако не е някой тип с двойта подсветка (за телефони няма такива ) или още един два вида при които шим-а е сведен до минимум. Единствения вариант LCD с една подсветка да няма шим е Brightness над 95%, и то не при всички, но пък тогава синята светлина ви съсипва очита, общо взето ви съветвам да минете на телефони тип шайба за да нямате проблеми

.jpg 13-06-27-24605_1.jpg Размер: 25.8 KB  Сваляния: 34


Гаранция няма да имате проблем с очите, а и ще си пържите мозъците по малко 100%.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#29

Навсякъде има вредни неща за здравето, но ги забелязваме, когато ни застигне някой проблем, а тогава започваме и да ценим всеки орган. Мен лично изобщо не ми пукаше, ни за дробове, ни за очи... работил съм много години в химически завод, повреждал съм очите не веднъж... дробовете ми са пълни с половината менделеева таблица... НО... идва един момент, в който осъзнавам, че не желая скапания никотин да ми унищожава вътрешностите, замърсения въздух да ми скъсява живота не със седмица, а направо с месеци, перфектното ми зрение да ми създава дискомфорт, като се чуди дали да е все така перфектно... и на фона на всичко, доктори да не могат да ти определят диагноза, година и половина, докато "търмъчат" чрез името ти.. здравната система... Та за това всеки си има глава на раменете, сам да прецени, кое му вреди много или малко. Вредата започва от самото раждане, а аз не съм заявил, че искам да живея здравословно до 118г., но за някои Очевидни неща, компромиси ВЕЧЕ НЕ. Това си е мое лично мнение и избор, като не товаря никого с това, но в днешно време, ПОЧТИ всеки прекарва по 4 часа дисплей (SOT) през очите си, като в допълнение включва и някой друг тв, късно вечер, а това дори е системно и най-важното, че САМО 10% от всички се грижат за очите си, като посещават частни клиники и следят състоянието си на този важен орган (всеки е важен).
Дълго се обеснявам (рядкост при мен), но аз съм от хората, които ползват телефон доста често, но се грижа И за очите си, а тези пари не ги копая в двора.
п. п. за протокола Вечер след 17:00 няма и следа от синьото от дисплея, понеже включвам режима "за четене"., а осветлението навсякъде е с LED, които не трептят така яко...
Да не съм офф За 400лв Xiaomi redmi Note 7 е страхотен спрямо цената, а и май е първия след разделението на redmi серията Smile

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#30

Реших да отделя още лев и да взема нещо, спрял съм се като цялона Huawei, свикнах с тях, някак си не ми допадат Xiaomi, за сега съм най навит на honor view 20, може и някой друг модел в неговия ценови диапазон, и от къде ще излезе най евтино да взема телефон?
Цитирай
#31

(2019-07-30, 10:42:20)Slackwere12 написа:  ...за сега съм най навит на honor view 20, може и някой друг модел в неговия ценови диапазон, и от къде ще излезе най евтино да взема телефон?
Honor View 20 (V20) 128GB 6GB RAM

 
Цитирай
#32

Приказвате ми за вредите от екранчета колкото длан,а 90% от населението пафка цигари и пие 2-3 кафета сутрин в кафенетата, а вечер минимума е 50гр ракия или 2-3 бири.
И не съдя никого, аз самият съм такъв.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#33

Няма смисъл повече да си говорим, ако трябва да си пазим здравето напълно трябва да живеем като пещерняци до някъде. И пак няма да доживеем 100 години. Какъв е смисъла да живееш скучни 100години, докато можеш да живееш интересни 65-70.

Живота е един път, не се лимитирам към почти нищо. Само ако може да ми окаже сериозен проблем на здравето и да ми съкрати с 10 - 15 години живота тогава.

Вие сте тръгнали за ШИМ да ми говорите, ШИМ а ви е най малкия проблем. Има очила, лазерни операции и всякакви такива където ви оправят зрението.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)