Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Сектанти ли са феновете на Xiaomi
#76

Въпроса не е струват ли или не, а че се набутват постоянно без да има нужда. Звучи така - ако питам за прахосмукачка miele или karcher примерно, поне няколко човека ще ми кажат че на xiaomi е най-добрата за тия пари. Е айде няма нужда, всеки си има глава на раменете, аз виждам че 80% от темите в тоя форум станаха за xiaomi ,пускат се през ден от няколко човека , постоянно се пише. Ако телефоните на една марка са без проблеми, едва ли ще се пише много , освен да се споделят снимки от камерите и кой какъв аксесоар е намерил. Xiaomi си имат проблеми като повечето марки, но някак си тук се омаловажават , понеже били евтини и било ОК. Еми на Mix-а ми не му работи сензора за близост коректно от доста време, а не е евтин ! Чакам pie от 2018 а още го няма -голяма подръжка няма що. Сега като xiaomi почнаха да слагат амолед дисплей е голям кеф, преди като нямаха се казваше че трептели ,били вредни , ips били с по реални цветове и кво стана- сега що не плюете по дисплейте ...това е фенщината, да си като кон с капаци и да не виждаш реалността .

Sent from my MIX 2 using Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Аксесоари
#77

Ами нормално е и при тях да има пропуски при някои устройства, както е и при останалите брандове. При толкова много модели, както и нови, които се пускат на пазара през 3-4 месеца е неизбежно. Когато в портфолиото през 2014-2015 година имаха само 1-2 модела такива проблеми просто нямаше.

 
#78

Специално за Андроид 9
Ми 6 го получава тази седмица, а е пуснат 6 месеца преди микс 2, така че още малко трябва да се почака за стабилния пай. Просто не му е тук мястото за обсъждане.
Ако някой бърза с андроид 9 винаги може да мине на последната бета (и там да си остане, защото за глобалния вече няма седмични ромове)
А по въпроса с Продуктите на Xiaomi, различни от телефони - трябва да си запознат с екосистемата преди да се изказваш толкова крайно.
Останалите им продукти не са евтини, а са качествени и затова се купуват. Затова тротинетката е плъзнала в цял свят.
Просот има един момент, в който нещата вече не опират до фенщина.

Никой не отрича, че има разни проблеми, но повечето са софтуерни, а по-горе съм писал, че MIUI не е за всеки.
И не знам откъде го вадите този цитат "за тия пари - толкова"
Ама такова нещо не съм чел в раздела.

По въпроса за сензора за близост - с просто око се вижда, че няма как да е голям като на моделите с по-дебели рамки и след калибрирането (поне да е достатъчно чувствителен) трябва да си държиш правилно телефона.
Моя съвет за всички нови телефони (без горна рамка или само с waterdrop notch) е просто да гасиш екрана ръчно при започване на разговор, ако не можеш да се оправиш с държането на слушалката

така че тези "оплаквания" можеш да си ги оставиш за раздела.
А освен това можеш да НЕ ползваш ми микс 2 Smile
#79

Първо Кво ще ползвам си е моя работа , второ да ме учи някой как се държи слушалка след 20 и няколко години ползване е късно вече, и трето темата е за фенщинатата, а омолаважаването на проблеми на някоя марка е точно това !
MIUi ползвам от Galaxy s2 та и това не е на място ! За останалите им продукти, чакам да пуснат електрическа кола и да си купите по една Smile

Sent from my MIX 2 using Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
#80

преди 20 години нямаше тези технологии. Едно е да държиш слушалката на домашния телефон, друго е да хванеш някой от последните модели телефони без ноч.
Просто давам решение на проблема. Няма омаловажаване. Има разбиране.

И, както казах, тази тема не е за обсъждане на проблеми
#81

Имаше benefon ама едва ли си чувал..
Ползвал съм и телефони с 1/3 от размера на mix2, първата ми gsm сим карта беше колкото кредитната ми , няма нужда да се правим на интересни и не съм само аз с проблеми със сензора

Sent from my MIX 2 using Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
#82

не съм имал Мобифон, но съм виждал и на Бенефон, и на Нокиа модели, както и първите тухли на ериксон.
Аз съм древен Smile
#83

(2019-07-25, 09:20:30)suffer написа:  По въпроса за сензора за близост - с просто око се вижда, че няма как да е голям като на моделите с по-дебели рамки и след калибрирането (поне да е достатъчно чувствителен) трябва да си държиш правилно телефона.
Моя съвет за всички нови телефони (без горна рамка или само с waterdrop notch) е просто да гасиш екрана ръчно при започване на разговор, ако не можеш да се оправиш с държането на слушалката

Ама ти сериозно ли обясняваш на хората как да си държат телефоните? Като се замисля на всички други телефони сензорът за близост работи нормално и единствените които масово се оплакват от такъв проблем са Xiaomi юзърите от което излиза, че или марката има проблем, или там са се събрали всички некадърници които не знаят как да си държат телефоните- аз залагам на проблем с хардуера на телефона, просто няма начин всички некадърници да си купят Xiaomi и никой да не си купи Самсунг или Пиксел. 
И забрави да си гася екрана ръчно при започване на разговор- нито мога да го правя (познай защо), нито искам да го правя. Да ти припомня- телефонът е просто устройство което трябва да служи на мен, а не аз на него и щом модел Х има дефект го разкарвам. Ако се докаже, че 2-3 модела на марка Х имат същият дефект просто забравям за марката- не съм идиот който хем да им плаща, хем да го ползват за опитно зайче Wink
#84

Прав е колегата, че начина на държане е от голямо значение. Аз съм имал проблеми с произволно натискащи се бутони, докато говоря, на Самсунг, Айфон и на сегашния ми Хуавей. Просто понякога се усещам как постоянно мърдам, плъзгам и т. н. телефона си по ухото си.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
#85

(2019-07-25, 10:26:07)thereal написа:  Ама ти сериозно ли обясняваш на хората как да си държат телефоните? Като се замисля на всички други телефони сензорът за близост работи нормално и единствените които масово се оплакват от такъв проблем са Xiaomi юзърите от което излиза, че или марката има проблем, или там са се събрали всички некадърници които не знаят как да си държат телефоните- аз залагам на проблем с хардуера на телефона, просто няма начин всички некадърници да си купят Xiaomi и никой да не си купи Самсунг или Пиксел. 
И забрави да си гася екрана ръчно при започване на разговор- нито мога да го правя (познай защо), нито искам да го правя. Да ти припомня- телефонът е просто устройство което трябва да служи на мен, а не аз на него и щом модел Х има дефект го разкарвам. Ако се докаже, че 2-3 модела на марка Х имат същият дефект просто забравям за марката- не съм идиот който хем да им плаща, хем да го ползват за опитно зайче Wink

За всякакви марки говоря.
Преди малко имах същия проблем с А50.
Всичко, което няма място за нормален сензор подлежи на такъв "проблем".
Ти си прави с телефона каквото искаш. Аз само искам да помогна.
Наблюдавай хората по улиците как си държат телефоните и ще се учудиш за какви захвати иде реч.
ъгъл 35градуса, или микрофона на устата, а слушалката на бузата и после защо не се чувало?
Докато работех в 2be идваха хора, които не бяха махнали протектора на предния екран и не чуваха заради найлона...


Да напомня ли епъл като губеха обхват как казаха, че не се държи правилно телефона?


Отклоняваме се от темата.
#86

(2019-07-25, 09:07:09)bullyboy написа:  Xiaomi си имат проблеми като повечето марки, но някак си тук се омаловажават , понеже били евтини и било ОК. Еми на Mix-а ми не му работи сензора за близост коректно от доста време, а не е евтин ! Чакам pie от 2018 а още го няма -голяма подръжка няма що. Сега като xiaomi почнаха да слагат амолед дисплей е голям кеф, преди като нямаха се казваше че трептели ,били вредни , ips били с по реални цветове и кво стана- сега що не плюете по дисплейте ...това е фенщината, да си като кон с капаци и да не виждаш реалността .

Сензорът си има удобна настройка, дори за взискателните потребители, които не умеят да боравят с различено устройство от стационарен телефон...В скала от -12 до +12, за да може да ти гасне дисплея и на метър от лицето (моят съм си го сетнал на +5).
Андроид 9 (Pie) имам наличен от пролетта насам ОФИЦИАЛЕН седмичен! Всеки петък ъпдейти - ОФИЦИАЛНИ...
Сензорчето се калибрира чрез менюто - *#*#6484#*#* и горе в дясно трите точки - "additional tools".
За Андроид 9 и MIX2 има достатъчно теми и ръководства. Ако имаш нужда от помощ (явно имаш) - пусни нова тема или разгледай настоящите в съответния раздел. Suffer е един от най-отзивчивите модери в този форум и слушай к'во ти пее радиото, не бъди твърдоглав.
#87

Ти сериозно ли ?? Мислиш че ми казваш нещо което не знам ?? Който иска седмичен да си слага, сензора и на макс задание пак не светва екрана при отдалечаване от главата. Големи сте фенове Smile , и темата си е на място

Sent from my MIX 2 using Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
#88

Дава ти се решение, не ти отърва и веднага решаваш, че защото сме фенове ти говорим глупости само и само, за да ти обясним, че е в теб проблема?

Успокой се колега. Скоро ще дойде девятката. Дано всичко да е ок там
#89

(2019-07-25, 12:00:41)suffer написа:  Дава ти се решение

Не схващах нещо елементарно- не ни пука за "решението" след като сме дали едни пари и това е базова функция на телефона, искаме изобщо да го няма този проблем което се постига с използването на сензор с цели $0,015 по-скъп. Ще се самоцитирам:

Цитат:или марката има проблем, или там са се събрали всички некадърници които не знаят как да си държат телефоните

Кое е от двете е вярно при положение, че това е масов проблем САМО при Xiaomi?
#90

Ами не е масов проблем само при Xiaomi. Формфакторът е определящ за функционалността
#91

Има ли вероятност, причината в проблемите му със сензора да се крият в протектора, който има сложен? ... Ако има.
@bullyboy имаш ли сложен скрий протектор?... В семейството имаме още един MIX 2 (с различен ROM) и двата нямат проблем с този сензор. Туко що говорих с познат, който имаше MIX, MIX 2, а сега MIX 2s - също потвърди липсата на проблем със сензора за близост, единствено при първия MIX е имал често "заглъхване" на говорът от отсрещната страна при провеждане на разговори...
Ако имаш протектор, би ли го свалил и да пробваш как е, плюс промяна на чувствителността от въпросното меню...

@thereal - сега очаквам да пуснеш извадката от данните, които използваш за това твърдение - "масов проблем САМО при Xiaomi"... И каква е дефиницията на масов - 80% от всички устройства? 90...?!
#92

Спазвайте добрият тон на дискусията.

POCO F5 12/256 GB





#93

(2019-07-25, 16:23:26)thereal написа:  ... и ако посмееш да ми кажеш, че това не е така рискуваш да те издиря и да ти строша лъжливите ръчички за да спреш да ръсиш глупости и най-нагло да лъжеш...

Аз ще се прередя - това не е така!!!
... секретарка - не, по скоро на сектант.
-----
Big Grin - тая тема, верно стана весела... Big Grin
#94

(2019-07-25, 17:53:08)thereal написа:  "Сектант" ще наричаш синът си, ако изобщо някоя е позволила да се размножиш- да ти обясня ли що? И чакай гости щом се пререждаш- майка ти не те ли е учила да не си слагаш голия гъз там дето мъжете си мерят инструментите? Или ти се надяваш първо да ти работят на *ъза, а- казвай навреме, да поръчам пълно обслужване...  
За разлика от тълпите драскачи тук аз съм ползвал какво ли не и винаги ще ползвам каквото ми е кеф- следващият който ме нарече сектант ще ти прави компания в травматологията, тъкмо няма да ви е скучно и ще си коментирате колко сте смотани.

Rofl_mini Rofl_mini Rofl_mini Rofl_mini


Прикачени файлове Миниатюри
   
#95

Като си толкова отворен, защо не цитира и следващото мнение:

[Изображение: 72172bbc443f414c2552d783d46ec2b6.jpg]

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk

Pixel XL / Android 9 Pie
#96

... поне се демонстрирахте, вече явно.
#97

Мда, на тебе специално не сме се представили, извинявай. Вероятно само ти не знаеш

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk

Pixel XL / Android 9 Pie
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)